• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχίες ιατρικής φύσεως

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εχω έναν γνωστό ο οποίο έχει πίεση. Του ειπαν να τη παρακολουθεί - στην ηλικία μου ειναι. Του κτύπησε 17 με 10. Τη πρώτη φορά μετα την ξαναπηρε κτυπησε στα 15-15.5

Άσχημη πίεση. Ο δικος μου μέσος ορος ειναι 10.8 με 6.7 αυτη τη περίοδο.

- δεν κοιμάται σωστά
- δουλεύει πολύ - άγχος.
- Δεν εκτονώνεται (δεν έχει συντροφο ειτε μονιμη ειτε περιστασιακές)
- δεν τρώει σωστά
- δεν κάνει γυμναστική.

Ευτυχως δεν καπνίζει.

Οταν διορθώσει όλα τα παραπάνω , και παρολαυτα το προβλημα της πιεσης συνεχίζεται μπορεί να
αναζητήσει την συμβουλή ενος γιατρού.

Τα γαστρεντερολογικα επισης θέματα ειναι θέμα άγχους. Οι περισσοτεροι που τα έχουν ειναι νευρωτικοί χαρακτήρες - νευρικοί - αγχώδεις- στενάχωροι.

Εαν δεν αλλάξεις τροπο σκέψης. Μια ζωή θα παιδεύεσαι. Η ψυχη σου αντι να ειναι ανάλαφρη θα ασφυκτιά μέσα στο σώμα σου και θα εκδηλώνονται ψυχοσωματικά συμπτώματα.

Να θυμάσαι οτι δε γινεται να κακομεταχειρίζεσαι το σώμα σου και τον οργανισμό σου και να έχεις απαιτησεις μετά να ειναι υγιές.

Ξενυχτια - ποτά - τσιγαρα- κακη διατροφη - νετλίβερυ - περιττα κιλά - δεν εκτον'ωνεσαι - εισαι στεναχωρος.

Η κοιλια σου ειναι ο καθρέφτης της ψυχής σου. Ετσι μου ειχε πεί ενας γιατρος τις προαλλες δεν θές μου λεει ουτε κολονοσκοπηση ουτε γαστροσκοπηση. Αν εχεις διαφραγματοκηλη ειναι άλλο θέμα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,942 μηνύματα.
Εχω έναν γνωστό ο οποίο έχει πίεση. Του ειπαν να τη παρακολουθεί - στην ηλικία μου ειναι. Του κτύπησε 17 με 10. Τη πρώτη φορά μετα την ξαναπηρε κτυπησε στα 15-15.5

Άσχημη πίεση. Ο δικος μου μέσος ορος ειναι 10.8 με 6.7 αυτη τη περίοδο.

- δεν κοιμάται σωστά
- δουλεύει πολύ - άγχος.
- Δεν εκτονώνεται (δεν έχει συντροφο ειτε μονιμη ειτε περιστασιακές)
- δεν τρώει σωστά
- δεν κάνει γυμναστική.

Ευτυχως δεν καπνίζει.

Οταν διορθώσει όλα τα παραπάνω , και παρολαυτα το προβλημα της πιεσης συνεχίζεται μπορεί να
αναζητήσει την συμβουλή ενος γιατρού.

Τα γαστρεντερολογικα επισης θέματα ειναι θέμα άγχους. Οι περισσοτεροι που τα έχουν ειναι νευρωτικοί χαρακτήρες - νευρικοί - αγχώδεις- στενάχωροι.

Εαν δεν αλλάξεις τροπο σκέψης. Μια ζωή θα παιδεύεσαι. Η ψυχη σου αντι να ειναι ανάλαφρη θα ασφυκτιά μέσα στο σώμα σου και θα εκδηλώνονται ψυχοσωματικά συμπτώματα.

Να θυμάσαι οτι δε γινεται να κακομεταχειρίζεσαι το σώμα σου και τον οργανισμό σου και να έχεις απαιτησεις μετά να ειναι υγιές.

Ξενυχτια - ποτά - τσιγαρα- κακη διατροφη - νετλίβερυ - περιττα κιλά - δεν εκτον'ωνεσαι - εισαι στεναχωρος.

Η κοιλια σου ειναι ο καθρέφτης της ψυχής σου.
από τα κιλά είναι η πίεση συνήθως... Ή από το άγχος
Και αυτά τα δύο μαζί είναι καταστροφικά
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αφου δουλευει για 12 ώρες την ημέρα. Κοιμάται 2-8 ,

δεν τρώει σωστά. Ο οργανισμος καταπονείται.

Εγω ξέρω πας γυμναστήριο εχεις απαιτησεις απο το σώμα σου εγω κοιμαμαι 10-11 οταν δεν βγαινω. Τρωω καθαρά στο 80% και φροντιζω να ξεκουραζομαι.

Δουλεια 12 ωρες την ημερα. Δεν γαμιεστε να ασπρισετε. Μαλακες.

Βάλτε και άλλο άτομο.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
από τα κιλά είναι η πίεση συνήθως... Ή από το άγχος
Και αυτά τα δύο μαζί είναι καταστροφικά


Από ένα σημείο κι πέρα, λόγω παραπάνω παραγόντων αλλά όχι μόνο, η υψηλή πίεση δημιουργείται μόνιμα και δεν αναστρέφεται, δεν πας να χάσεις 50 κιλά και να κόψεις το κάπνισμα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,942 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι ΠΙΟ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ από την φαγούρα στο λαιμό και στα αυτιά ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ;;

Και μάλιστα βραδιάτικα 🥺
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι ΠΙΟ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ από την φαγούρα στο λαιμό και στα αυτιά ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ;;
Ναι. Να έχεις ταυτόχρονα ΚΑΙ φαγούρα στις πατούσες.

1685345956090.png
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top