Απειρία ανδρών σε μεγάλη ηλικία

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
Σε ένα σωρό ανοικτού διαλόγου είναι αναμενόμενο να ακούγονται ποικίλες, ίσως αξία αντικρουόμενες σε σχέση με τις δικές μας πεποιθήσεις απόψεις .... Άρα stay cool... Μην εξάπτεσαι
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Α δηλαδή για να καταλάβω... όλως τυχαίως ξαφνικά αυτες έπεσαν σε μαλακες που τους έστελναν τέτοιες φωτογραφιες. Οκ.

Και αυτες που πέφτουν και σε τέτοιους περιθωρειακους τύπους της κοινωνιας , δεν μπορουν ουτε να βρουν εναν νορμαλ ανθρωπο να βγουν ενα απογευμα να πιουνε ενα καφέ... ειναι και αυτες που σε πουλάνε και σε αγοράζουν. Οκ. Μαυρα μεσάνυχτα έχουν ΜΕ ΒΟΛΔ ΚΙΟΛΑΣ και δεν ξέρουν τι τους γίνεται να στο πώ εγώ.

Ευτυχως που δεν ειχατε κ μενα στη παρέα γιατι θα ξεκινουσε η αυτοκριτικη και θα τους κοβοταν το γέλιο. Λογικο βεβαια αφου δεν θα ακουγαν αυτα που ήθελαν να ακουσουν.

Και αυτα τα περι τοξικης αρρενωπότητας για μένα πάντα που απευθυνονται σε μένα τα ακουω βερεσέ.... ανθρωποι ειμαστε ζουμε σε δημοκρατια κ θα έχουμε αποψη εφοσον δεν προσβάλουμε κάποιον. Τα υπολοιπα ας τα συζητανε με φιλες τους σε τιποτα τραπεζακια της φεμινιστικης νεολαίας. Προσωπικα χειραγώγηση στη προσωπικη μ σκέψη δεν ανέχομαι. Και βεβαια είμαι ΥΠΕΡ της σεξουαλικής απελευθερωσης οταν δεν έχεις συντροφο.... ΥΠΕΡ ΜΕ 1000... ΚΑΙ δεν δέχομαι και καμια λεκτική τοποθετηση που σκοπό θα έχει να υποτιμήσει τις απόψεις μου. Φιλικά ^-.-^

Άντε γιατι πρεπει να τελειωνουμε κάποια στιγμη και με το political correct που σκοπο έχει να εκφοβιζει τους μη εχοντες τις ιδιες αποψεις. Σε άλλα θέματα θα υπήρχε αποδοχή πχ σε θέματα ΛΟΑΤΚΙ και καλά θα κάνανε... σε αυτο το θεμα ομως με την απο νωρίς απελευθερωση διαβασα... και τι δε διάβασα.

Οχι αλα κάρτ ανοιχτομυαλοσύνη. Αυτο ειναι υποκρισία και πάω με το ρευμα της εποχης.
Βασικά οι συγκεκριμένοι άντρες ήταν όντως ότι να ναι, ήξερα για ποιους μίλαγαν, κάτι simp "γλυκοτριανταφυλλάκηδες καλη μέρα όμορφη" και μετά της έστελνε το τσουτσουνάκι του ασούμε κι άμα δεν του απάνταγε ή του λεγε σταματα ρε φιλε δε σε θέλω ήταν σε φάση "γαμιέστε όλες, φεύγω απο το γκρουπ"

Το αν ήταν λιώματα οι άλλες και είχαν δώσει δείγματα γραφής, ναι κάποιες ήταν, δεν είπα όχι, αλλά αυτο αναιρεί την υποχρέωσή σου να είσαι σοβαρός σαν άντρας και να μην στέλνεις το πουλί σου;

Ο πρώτος ειμαι που μιλάω για το female accountability, αλλά τι γίνεται με το δικό μας;

Όταν μια γυναίκα σου λέει "όχι" στις προσπάθειές σου και πας και της κατεβάζεις σεντόνι με γκρίνια μουρμούρα ή μπινελίκι, νομίζεις θα πει τι;

"Αχ μωρέ τον αδίκησα είναι καλό παιδί να κάτσουμε να τα βρούμε τι έκανα λάθος απέναντί του;"

Θα πει "Κοίτα το μαλάκα, τον πείραξε η χυλόπιτα, έτσι θρέψε μου κι άλλο τον εγωισμό, καλά έκανα και δε βγήκα μαζί σου πεθερούλα"

Μη μου αναπαράγεις τις ιδέες μου περι ελευθερίας του λόγου και αντι-κορρεκτίλας λοιπόν, ξέρω, έχω εντρυφήσει τόσο που μέχρι να έρθεις να γίνεις το ίδιο διαβασμένος, τα παιδιά σου θα έχουν βγάλει δίπλωμα οδήγησης πυραύλου.

Να είσαι δίκαιος. Έχουμε κι εμείς ανισόρροπους στο φύλο μας.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
Στο μεταξύ πόσο ανεγκεφαλα ανώριμο είναι να νομίζεις πως θα ρίξεις σοβαρή γκόμενα επιμένοντας με τέτοιο υλικό ( φωτο)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Βασικά οι συγκεκριμένοι άντρες ήταν όντως ότι να ναι, ήξερα για ποιους μίλαγαν, κάτι simp "γλυκοτριανταφυλλάκηδες καλη μέρα όμορφη" και μετά της έστελνε το τσουτσουνάκι του ασούμε κι άμα δεν του απάνταγε ή του λεγε σταματα ρε φιλε δε σε θέλω ήταν σε φάση "γαμιέστε όλες, φεύγω απο το γκρουπ"

Το αν ήταν λιώματα οι άλλες και είχαν δώσει δείγματα γραφής, ναι κάποιες ήταν, δεν είπα όχι, αλλά αυτο αναιρεί την υποχρέωσή σου να είσαι σοβαρός σαν άντρας και να μην στέλνεις το πουλί σου;

Ο πρώτος ειμαι που μιλάω για το female accountability, αλλά τι γίνεται με το δικό μας;

Όταν μια γυναίκα σου λέει "όχι" στις προσπάθειές σου και πας και της κατεβάζεις σεντόνι με γκρίνια μουρμούρα ή μπινελίκι, νομίζεις θα πει τι;

"Αχ μωρέ τον αδίκησα είναι καλό παιδί να κάτσουμε να τα βρούμε τι έκανα λάθος απέναντί του;"

Θα πει "Κοίτα το μαλάκα, τον πείραξε η χυλόπιτα, έτσι θρέψε μου κι άλλο τον εγωισμό, καλά έκανα και δε βγήκα μαζί σου πεθερούλα"

Μη μου αναπαράγεις τις ιδέες μου περι ελευθερίας του λόγου και αντι-κορρεκτίλας λοιπόν, ξέρω, έχω εντρυφήσει τόσο που μέχρι να έρθεις να γίνεις το ίδιο διαβασμένος, τα παιδιά σου θα έχουν βγάλει δίπλωμα οδήγησης πυραύλου.

Να είσαι δίκαιος. Έχουμε κι εμείς ανισόρροπους στο φύλο μας.


Φίλε δεν κάνω παρέα με όποιον να ναι... ειτε ειναι γυναικες είτε ειναι άντρες. Προφανως κ αυτοι που μ λές ειναι άλλος κοσμος για μένα ουτε για τυροπιτα στα εβερεστ δεν θα πηγαιναμε θα τους έβλεπα στο πεζοδρομιο και θα εκανα πως μιλαω στο τηλέφωνο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Φίλε δεν κάνω παρέα με όποιον να ναι... ειτε ειναι γυναικες είτε ειναι άντρες. Προφανως κ αυτοι που μ λές ειναι άλλος κοσμος για μένα ουτε για τυροπιτα στα εβερεστ δεν θα πηγαιναμε θα τους έβλεπα στο πεζοδρομιο και θα εκανα πως μιλαω στο τηλέφωνο.
Τι με νοιάζει ρε Ντονατέλλο χελωνονιντζάκι ποιόν κάνεις παρέα και πόσο γαμάτος είσαι που τους ξεδιαλέγεις με βελούδινο γάντι;

Τι σχέση έχει το κόρδωμα που μου πέταξες, με αυτό που σου έγραψα εγω; :lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Τι με νοιάζει ρε Ντονατέλλο χελωνονιντζάκι ποιόν κάνεις παρέα και πόσο γαμάτος είσαι που τους ξεδιαλέγεις με βελούδινο γάντι;

Τι σχέση έχει το κόρδωμα που μου πέταξες, με αυτό που σου έγραψα εγω; :lol:

Επειδή είπες να είμαι δίκαιος.

Σε τι να είμαι δίκαιος ; στα αυτονόητα ;

Μόνο ένας νεατερνταλ θα έκανε παρεα με άτομο που στέλνει dick pics η στέλνει μπινελίκια επειδή του είπε κάποια όχι.

Δηλαδή δεν ανακάλυψε κάποιος την Αμερική αμα δεν κάνει αυτά π λες αυτό λέω.

Απλά αν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριαζαμε που λέει κ η παροιμοια όταν η άλλη είναι ότι να ναι τέτοιους θα προσελκυει ! Οχι όλες αλλά κάποιες από αυτές σίγουρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Επειδή είπες να είμαι δίκαιος.

Σε τι να είμαι δίκαιος ; στα αυτονόητα ;

Μόνο ένας νεατερνταλ θα έκανε παρεα με άτομο που στέλνει dick pics η στέλνει μπινελίκια επειδή του είπε κάποια όχι.

Δηλαδή δεν ανακάλυψε κάποιος την Αμερική αμα δεν κάνει αυτά π λες αυτό λέω.
Άν ήταν όλοι τόσο ...έμπειροι και ...άνετοι, δεν θα υπήρχαν τα κάτωθι φαινόμενα μηνυμάτων σε κοπέλες από άπειρα αγοράκια:

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα εμπειρίας απλά αυτοί που λες ειναι χαμηλου επιπέδου άνθρωποι δεν έχουν μυαλό αξιοπρέπεια κ στοιχειώδεις κανόνες ευπρέπειας. Εκτός του ότι μπορεί άνετα να τους μηνυσει κάποια κ να βρουν το μπελά τους.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,926 μηνύματα.
Άν ήταν όλοι τόσο ...έμπειροι και ...άνετοι, δεν θα υπήρχαν τα κάτωθι φαινόμενα μηνυμάτων σε κοπέλες από άπειρα αγοράκια:

Φιλε μου οπως ειπε και ο ντεβιλ τα ατομα που αναφερεις (incels) κανουν αυτα τα καρατζοζιλικια απο ελλειψη παιδειας,(ισως και εγκεφαλικων κυτταρων) και οχι λογω ελλειψης εμπειριων. Και δεν τα κανουν μονο σε γυναικες αλλα σε ολο το κοινωνικο τους φασμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 997 μηνύματα.
Λεβεντόπαιδα, το να είναι κάποιος άπειρος, δε σημαίνει πως είναι ηλίθιος. Απλά συγκυρίες της ζωής τον ανάγκασαν να αργήσει. Πχ το σχολικό του φλερτ δεν ενέδωσε, ούτε το φοιτητικό του. Έπειτα έμπλεξε με 3 χρόνια λοκ ντάουν, έπειτα έμπλεξε με πτυχιακή, με εύρεση δουλειάς κλπ και έμεινε λίγο πίσω σε σχέση με φίλους του. Δεν αναφέρω καν για <<φυσιολογικό>>, για μένα δεν υπάρχει αυτό.
Μπορεί όμως να είναι ευφηέστατος, ασφαλώς δε θα κάνει αυτά τα χαζά που λέτε με τις φωτογραφίες και κάποια στιγμή θα του έρθει μια ζαριά καλή. Μπορεί να είναι στα 28, στα 30 , στα 35....κάποτε....
Αντίθετα, θα μπορούσε ένας άλλος, να έχει αρκετή ερωτική εμπειρία, αλλά να μην καταλαβαίνει τις γυναίκες, να φέρεται άσχημα, να μετρά γκόμενες, να τις κατατάσσει σε κατηγορίες, να το ..παίζει, να μην κάνει καν την προσπάθεια στο σεξ να τις ικανοποιήσει.
Λοιπόν, ποιος θα ήταν καλύτερος εραστής;
Δεν είναι έτσι οι κανόνες, αλλά είπαμε στο σεξ, το καλύτερο είναι να υπερβαίνεις τους κανόνες
:-*
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Λεβεντόπαιδα, το να είναι κάποιος άπειρος, δε σημαίνει πως είναι ηλίθιος. Απλά συγκυρίες της ζωής τον ανάγκασαν να αργήσει. Πχ το σχολικό του φλερτ δεν ενέδωσε, ούτε το φοιτητικό του. Έπειτα έμπλεξε με 3 χρόνια λοκ ντάουν, έπειτα έμπλεξε με πτυχιακή, με εύρεση δουλειάς κλπ και έμεινε λίγο πίσω σε σχέση με φίλους του. Δεν αναφέρω καν για <<φυσιολογικό>>, για μένα δεν υπάρχει αυτό.
Μπορεί όμως να είναι ευφηέστατος, ασφαλώς δε θα κάνει αυτά τα χαζά που λέτε με τις φωτογραφίες και κάποια στιγμή θα του έρθει μια ζαριά καλή. Μπορεί να είναι στα 28, στα 30 , στα 35....κάποτε....
Αντίθετα, θα μπορούσε ένας άλλος, να έχει αρκετή ερωτική εμπειρία, αλλά να μην καταλαβαίνει τις γυναίκες, να φέρεται άσχημα, να μετρά γκόμενες, να τις κατατάσσει σε κατηγορίες, να το ..παίζει, να μην κάνει καν την προσπάθεια στο σεξ να τις ικανοποιήσει.
Λοιπόν, ποιος θα ήταν καλύτερος εραστής;
Δεν είναι έτσι οι κανόνες, αλλά είπαμε στο σεξ, το καλύτερο είναι να υπερβαίνεις τους κανόνες
:-*

Δεν έμπλεξε κανεις την ευφυία με το σέξ. Βασικά ειναι μεγάλο το θέμα κ θα παρεξηγηθουμε (ως συνηθως). Ειναι και αυτο ενα σημειο ευφυιας όμως ναι... γιατι για να μπορέσεις να συνενοηθεις και να επικοινωνησεις με μια γυναικα θέλει να εχεις κ ενα επιπεδο συναισθηματικης και οχι μονο νοημοσύνης. Τωρα συγγνωμη αλλα να εισαι αγαμητος 5 χρονια κ να τα ριχνεις ολα σε κατι ηλιθιες δικαιολογιες που ακουω

"Ειμαι ασχημος"
"Δεν με θέλουν"
"Ειναι απαιτητικες"
"Δεν μπορω να γνωρισω"
"Ολο πεφτω σε μαλάκες" ναι... ολο πέφτεις το οτι δεν εχεις τη συμπεριφορά κ το τακτ να συνενοηθεις με καναν άλλον ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ.

εεε νταξει...

το κακο ειναι πως οταν έρθει μια ζαριά καλή αν εισαι μπουφος θα τη χάσεις και αυτήν. Καλυτερα ο καθενας να πει ξέρεις φερομαι βλακωδως ωστε να το διορθωσει παρα να συνεχιζει. Κακο σε αυτον κανει.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
Η καφρίλα ή η ευγένεια και ο σεβασμός στην αλληλεπίδραση με το άλλο φύλο δεν είναι θέμα ηλικίας ή εμπειριών, αλλά καλλιέργειας .. Όσο για τις εμπειρίες έρχονται, όταν τα άτομα δεν επαναπαυονται στα τετριμμένα, αλλά έχουν διάθεση εξερεύνησης... Κάτι το οποίο δε σχετίζεται με την ποσότητα των συντρόφων, αλλά με τη διάθεση διερεύνησης των σωματικών μας ορίων και κέντρων απόλαυσης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Φιλε μου οπως ειπε και ο ντεβιλ τα ατομα που αναφερεις (incels) κανουν αυτα τα καρατζοζιλικια απο ελλειψη παιδειας,(ισως και εγκεφαλικων κυτταρων) και οχι λογω ελλειψης εμπειριων. Και δεν τα κανουν μονο σε γυναικες αλλα σε ολο το κοινωνικο τους φασμα.

Εγω εκεινο που συνεχιζω να αναρωτιέμαι ειναι γιατι να βγω με μια γυναικα άνω των 22-23 και να μου λέει για τέτοιες ιστοριες.

Δηλαδη να μας πει για κανεναν νορμάλ δεν έχει ;

Τι με ενδιαφερει εμενα ο καθε καμενος ανωμαλος που στέλνει το πτσο του στο Ιντερνετ και δεν του κοβει αν εχει τοσες καβλες κ δεν εχει γκομενα να πάει εστω με μια ιεροδουλη ;

Σιγα το κακό στη τελικη οταν εισαι ελευθερος. Σιγα το πράγμα. Και αυτες γυναικες ειναι μερικες εκ των οποιων ευγενεστατες και καλοψυχες και καμια φορά δεν σε κάνουν καν να νιωθεις οτι εισαι με ιεροδουλη να ανοιξουν κάποιοι τα μυαλα τους.Αυτο ειπα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα εμπειρίας απλά αυτοί που λες ειναι χαμηλου επιπέδου άνθρωποι δεν έχουν μυαλό αξιοπρέπεια κ στοιχειώδεις κανόνες ευπρέπειας. Εκτός του ότι μπορεί άνετα να τους μηνυσει κάποια κ να βρουν το μπελά τους.

Φιλε μου οπως ειπε και ο ντεβιλ τα ατομα που αναφερεις (incels) κανουν αυτα τα καρατζοζιλικια απο ελλειψη παιδειας,(ισως και εγκεφαλικων κυτταρων) και οχι λογω ελλειψης εμπειριων. Και δεν τα κανουν μονο σε γυναικες αλλα σε ολο το κοινωνικο τους φασμα.

Εντάξει ρε παιδιά, πάω πάσο, και πάλι φίλοι. Εγω έχω άλλη άποψη ότι όλα (και τα χοντρά και τα ελαφρά του τυπου φοβάμαι να της μιλήσω ή ψάχνω την επιβεβαίωσή της) είναι και από έλλειψη εμπειρίας.

Δε θα επιμείνω όμως.

Λεβεντόπαιδα, το να είναι κάποιος άπειρος, δε σημαίνει πως είναι ηλίθιος. Απλά συγκυρίες της ζωής τον ανάγκασαν να αργήσει. Πχ το σχολικό του φλερτ δεν ενέδωσε, ούτε το φοιτητικό του. Έπειτα έμπλεξε με 3 χρόνια λοκ ντάουν, έπειτα έμπλεξε με πτυχιακή, με εύρεση δουλειάς κλπ και έμεινε λίγο πίσω σε σχέση με φίλους του. Δεν αναφέρω καν για <<φυσιολογικό>>, για μένα δεν υπάρχει αυτό.
Μπορεί όμως να είναι ευφηέστατος, ασφαλώς δε θα κάνει αυτά τα χαζά που λέτε με τις φωτογραφίες και κάποια στιγμή θα του έρθει μια ζαριά καλή. Μπορεί να είναι στα 28, στα 30 , στα 35....κάποτε....
Μάλλον εσυ έχεις συγκεκριμένο παράδειγμα στο μυαλό σου, που μπορεί να είναι μια χαρά εξαιρετικός άνθρωπος δεν αμφιβάλλω, αλλά κατα κανόνα είναι ένα ατύχημα που περιμένει να συμβεί το να φτάνεις 35 και να αρχίζεις να ψάχνεσαι να βρεις την πριγκιπέσσα. Και μόνο αυτό το τελευταίο δείχνει την disney αντίληψη που έχει ακόμα για τον έρωτα και μόλις τον δει φρέσκο μια καπάτσα, την πάτησε.

Εδω τα λέω για τις γυναίκες που έχουν πάρει 100 άντρες ως τα 40 και μετα "θέλουν να παντρευτούν ένα καλό παιδί" ή για τις "καριερίστες" που τους πούλησε παραμύθα ανεξαρτησίας ο καπιταλισμός για να τις ξεζουμίζει 8 ώρες τη μέρα και μετα να πηγαίνουν σαν καλό αγοραστικό κοινό να σκάνε το μισθό σε ρούχα και κραγιόν και να αναρρωτιούνται στα 40 που πηγαν οι άντρες.

Δε θα το λεγα για τους άντρες; Οκ σπούδασε, δούλεψε, αλλά να μου κάθεσαι bookworm bitch ως τα 40 να κάνεις διδακτορικά επι διδακτορικών και να παίζεις τον εαυτό σου αντί να γνωρίσεις έστω μια στοιχειώδη ποσότητα ανθρώπων να τριφτείς, ε είναι προβληματικό.

Όσο καλό παιδί και να είναι για τη μαμά του και τη γιαγιά του και τη θεία του, πάει κατευθείαν για τοίχο.

Αντίθετα, θα μπορούσε ένας άλλος, να έχει αρκετή ερωτική εμπειρία, αλλά να μην καταλαβαίνει τις γυναίκες, να φέρεται άσχημα, να μετρά γκόμενες, να τις κατατάσσει σε κατηγορίες, να το ..παίζει, να μην κάνει καν την προσπάθεια στο σεξ να τις ικανοποιήσει.
Λοιπόν, ποιος θα ήταν καλύτερος εραστής;
Δεν είναι έτσι οι κανόνες, αλλά είπαμε στο σεξ, το καλύτερο είναι να υπερβαίνεις τους κανόνες
:-*
Συνήθως αυτοί είναι οι κερδισμένοι στη ζωή και λυπάμαι που το λέω γιατί κι εγω παλιά μίλαγα για "καλά παιδιά". Μέχρι που κατάλαβα πως η ζωή δεν χαρίζεται επειδή είσαι καλός.

Δεν μπορείς να έχεις "αρκετή εμπειρία" αλλά να μην καταλαβαίνεις τις γυναίκες κλπ. Έχεις καταλάβει πως παίζεται το παιχνίδι, απλά είσαι αδιάφορος, κι αυτό τις τραβάει.

Λίγη αδιαφορία, λίγο "δεν σε βάζω κέντρο του κόσμου μου", λίγο "χτίζω καριέρα και λεφτά" για φλασάρισμα στη μούρη της και πριν το καταλάβεις του χει κατσικωθεί χειρότερα κι από τη Ματίνα Μανταρινάκη στον Κατακουζηνό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Η αδιαφορία σε μια σχέση ειναι η αρχή του τέλους. Τωρα εσυ λογικά μιλάς για κατι κοριτσακια εκει που ψάχνουν επιβεβαιωση μεσω σοσιαλ.... οποτε αν εσυ δειξεις κ καλά λιγο αδιάφορος θα τσιμπήσουν κ γιατι δεν μ μιλησε κτλ. με αυτες χαζολογείς απλά.

Αυτα σε μια σχέση σοβαρή δεν υπάρχουν. Αν δεν μπορείτε να επικοινωνήσετε κ να καλυπτετε ο ενας τις αναγκες του αλλου συναισθηματικές ή και μή πάει το πράγμα.

Μιλαω τωρα για σχέσεις εις βάθος... να ζειτε μαζι καθε μέρα. Οχι απλα να έχετε μια σχέση κ να βρισκεστε συχνά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Η αδιαφορία σε μια σχέση ειναι η αρχή του τέλους. Τωρα εσυ λογικά μιλάς για κατι κοριτσακια εκει που ψάχνουν επιβεβαιωση μεσω σοσιαλ.... οποτε αν εσυ δειξεις κ καλά λιγο αδιάφορος θα τσιμπήσουν κ γιατι δεν μ μιλησε κτλ. με αυτες χαζολογείς απλά.

Αυτα σε μια σχέση σοβαρή δεν υπάρχουν. Αν δεν μπορείτε να επικοινωνήσετε κ να καλυπτετε ο ενας τις αναγκες του αλλου συναισθηματικές ή και μή πάει το πράγμα.

Μιλαω τωρα για σχέσεις εις βάθος... να ζειτε μαζι καθε μέρα. Οχι απλα να έχετε μια σχέση κ να βρισκεστε συχνά.
Ναι, γιατί στις σχέσεις οι γυναίκες είναι μωβ μονόκεροι. :bleh:

Αδιαφορία δε λέμε να περνάς από δίπλα της στο σπίτι και να μη της μιλάς. Η έλλειψη επικοινωνίας και η αδιαφορία για τον άνθρωπο και τις ανάγκες του ναι είναι το τέλος.

Αδιαφορία ως στάση ζωής, του στυλ "Ok whatever" λέμε και κάτι τέτοιο:

Από το 8.45 και μετά. Και μιλάμε για Σουπερμοντελ με 30 χρονια γάμου. Του βαλε το μαχαίρι στο λαιμό με τελεσίγραφο για διαζύγιο μπας και τον κάνει να την ξαναδει ερωτικά και εκείνος της κάνει ψυχρά κι αδιάφορα "Ok seems your mind is made up, so whatever" και γεια σας. Τσούξιμο.

 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 997 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά, πάω πάσο, και πάλι φίλοι. Εγω έχω άλλη άποψη ότι όλα (και τα χοντρά και τα ελαφρά του τυπου φοβάμαι να της μιλήσω ή ψάχνω την επιβεβαίωσή της) είναι και από έλλειψη εμπειρίας.

Μάλλον εσυ έχεις συγκεκριμένο παράδειγμα στο μυαλό σου, που μπορεί να είναι μια χαρά εξαιρετικός άνθρωπος δεν αμφιβάλλω, αλλά κατα κανόνα είναι ένα ατύχημα που περιμένει να συμβεί το να φτάνεις 35 και να αρχίζεις να ψάχνεσαι να βρεις την πριγκιπέσσα. Και μόνο αυτό το τελευταίο δείχνει την disney αντίληψη που έχει ακόμα για τον έρωτα και μόλις τον δει φρέσκο μια καπάτσα, την πάτησε.

Δε θα το λεγα για τους άντρες; Οκ σπούδασε, δούλεψε, αλλά να μου κάθεσαι bookworm bitch ως τα 40 να κάνεις διδακτορικά επι διδακτορικών και να παίζεις τον εαυτό σου αντί να γνωρίσεις έστω μια στοιχειώδη ποσότητα ανθρώπων να τριφτείς, ε είναι προβληματικό.


Συνήθως αυτοί είναι οι κερδισμένοι στη ζωή και λυπάμαι που το λέω γιατί κι εγω παλιά μίλαγα για "καλά παιδιά". Μέχρι που κατάλαβα πως η ζωή δεν χαρίζεται επειδή είσαι καλός.

Δεν μπορείς να έχεις "αρκετή εμπειρία" αλλά να μην καταλαβαίνεις τις γυναίκες κλπ. Έχεις καταλάβει πως παίζεται το παιχνίδι, απλά είσαι αδιάφορος, κι αυτό τις τραβάει.

Λίγη αδιαφορία, λίγο "δεν σε βάζω κέντρο του κόσμου μου", λίγο "χτίζω καριέρα και λεφτά" για φλασάρισμα στη μούρη της και πριν το καταλάβεις του χει κατσικωθεί χειρότερα κι από τη Ματίνα Μανταρινάκη στον Κατακουζηνό.
Ναι, έχω συγκεκριμένο παράδειγμα φίλε μου. Όποια ενδιαφέρεται....παρακαλώ.....:)
Μωρέ δε πα να βρεθεί καπάτσα! Αν περνούν και οι δυο καλά, και ας την ...πατήσουν! Αυτό το ...πάτημα στον έρωτα είναι το πιο γλυκό!:thumbup:
Και ποιος θα κρίνει ποιος είναι ο <<κερδισμένος>> ή ο <<χαμένος>> στη ζωή;
Ο αριθμός των γυναικών που σε κυνηγούν, σίγουρα δεν είναι σημαντικός. Το πάθος, η ένταση του έρωτα με τη γυναίκα που εσύ θέλεις, αυτό είναι πολύ σημαντικότερο. Και φυσικά πολλά άλλα πράματα.Ούτε το <<χτίζω καρριέρα και λεφτά για φλασάρισμα>>, ούτε το να <<παίζεις το παιχνίδι>>, ούτε το να σου <<κατσικώνονται αδιάφορες γυναίκες>>.
Αλλά καθένας βάζει τους δικούς του στόχους.
Τι θα λεγες πχ για κάποιον που έχει στόχο, πχ να γυρίσει με ποδήλατο τη Νέα Ζηλανδία; Σου ακούγεται κάπως επαναστατικό; Δεν πρόκειται για τον συγκεκριμένο πρίγκηπα που λέγαμε πριν, αλλά για άλλον άνθρωπο. Είναι στόχοι φίλε μου.... Ναι , δεν είναι όλοι και όλες ίδιες. Είναι πολλοί και πολλές, που είναι έξω απ το <<συνηθισμένο παιχνίδι>>.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,934 μηνύματα.
1682607220054.png
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 805 μηνύματα.
Εδώ μπαίνουμε σε θέματα πολύ προσωπικά για τον καθένα... Ακόμα και ο χρόνος που θέλει κάποιος για να προχωρήσει δεν είναι ο ίδιος. Άλλοι βλέπουν έναν στις 8.10 και απαυτώνονται μαζί του στις 8.15. Άλλοι αισθάνονται πιο ασφαλείς να μάθουν κάτι περισσότερο για τον άλλον. Ούτε τα επίπεδα της τεστοστερόνης είναι ίδια σε όλους, αν το δούμε και από τη βιολογική σκοπιά.
Δεν μου φαίνεται απίθανο και κάποια αγόρια να θέλουν να νιώσουν οικειότητα, αισθήματα κ.λπ. για να κάνουν μια σχέση γιατί το έχω δει.
Λέτε ότι πρέπει ο άνθρωπος να τρίβεται από μικρός στη ζωή, να αποκτά εμπειρίες για να ξέρει μετά να φέρεται και να αποφεύγει τις κακοτροπιές. Πολύ λογικό, δε διαφωνώ.
Αν το πάμε λίγο παρακάτω όμως... έχει σχέση η ζωή με τη λογική; Από αυτά που εγώ έχω δει όχι πολύ μεγάλη.
Βλέπεις ανθρώπους που έχουν τα πάντα, εμπειρίες, υγιή κοινωνικότητα, εξαιρετική εμφάνιση, προέρχονται από καλό οικογενειακό περιβάλλον (ιδανικό δεν υπάρχει) και λες γιατί ρε παιδί μου φέρονται έτσι, δεν υπάρχει κάτι που να προδιαθέτει για το πόσο .... μπορεί να αποδειχτούν κι όμως... Βλέπεις και κοσμοκαλόγερους (με μια υπερβολή) να έχουν τα μυαλά περισσότερο μέσα στο κεφάλι τους.
Έπειτα τίποτα δεν είναι απόλυτο, μπορεί να βρεις τον άνθρωπό σου ανάμεσα σε 30 σχέσεις, μπορεί να πιάσεις και το τζακ ποτ και να τον βρεις ανάμεσα σε 3. Μαθηματικά οι πιθανότητες είναι με αυτόν που έχει κάνει 30, και πάλι όμως μαθηματικά, λογική και ζωή δε βλέπω να έχουν μεγάλη συνάφεια.
Δε μιλάω για άρρωστες περιπτώσεις τύπου "πήγα 40 και οι γονείς μου, μου βρήκαν μία να παντρευτώ" αλλά για άτομα ίσως πιο ντροπαλά, ίσως πιο άτυχα που κάποια στιγμή η τύχη γύρισε και φέρθηκε τους φέρθηκε λίγο πιο γενναιόδωρα.
Ούτε εννοείται, το ποστ μου είναι προτροπή να μην κάνουν εύκολα οι άνθρωποι σχέσεις, να κάνουν, είναι μόνο η δική μου οπτική.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Το εύ ζείν έχει μέσα του και το ερωτικό κομμάτι. Απο αυτη τη ζωή ειμαστε περαστικοί και οτι προλαβει κανεις καλό να κάνει.

Απο εκει και πέρα οι εποχές της εσωστρέφειας εχουν περάσει ειδικα για μενα προ πολλού κυριως ηταν στα 23-27 μετά αντιληφθηκα οτι δεν εχει κανενα νόημα και το άλλαξα το τροπάρι.

Τωρα μετανιώνω και λέω πω ρε πουστη έχασα εστω κ αυτα τα χρονάκια. Γιατι απο εδω κ στο εξης δεν προκειται να χάσω τιποτε απο 27-80+ τρένο θα πηγαίνει.

Απολαμβάνω τη κάθε μέρα και εχω τρομερη ενέργεια να κάνω 10 πραγματα μεσα στη μέρα χωρις νευρα και με υπομονή - καλη διαθεση εσωτερικη αρμονια ψυχική... ΓΙΑΤΙ ; γιατι ζώ σωστά.

Μέσα σε αυτα ειναι και η ερωτική ικανοποιηση και οχι να βλέπεις νέα παιδια να μένουν ανεραστα για χρόνια αυτο το πράγμα ειναι μάστιγα και οι επικριτες λένε οτι "δεν παμε με τον οποιονδηποτε..." αυτο ειναι δικαιολογια τις πιο πολλες φορές δεν σου ειπε κανείς να πας με τον οποιονδηποτε αλλα ,,, 1-2-20 μήνες δεν θα βρεις εναν χριστιανο ; για το θεό.

Τα χουμε ξαναπει και για το φλερτ παλαιοτερα και για τη γυμναστικη κ για το σέξ. Κάποιοι/κάποιες πεισματικά επεμεναν σε στάσιμες καταστασεις. ΟΚ. Δικαιωμα τους

Αν ομως δεν ζουν καλά ειναι μέσα στα νευρα και απλα περνάνε οι μέρες χωρις νοημα μην αναρωτιούνται μετά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top