Απορία...

Sia

Νεοφερμένος

Ο Sia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Με συγχωρείς,αλλά δε σου κατέστρεψε κανείς τίποτα.Αν θεωρείς επίδειξη ζωοφιλίας μόνο τη στείρωση,λυπάμει,αλλά έχω λίγο πιο διευρυμένο σκεπτικό και για μένα περιλαμβάνει πολλά άλλα σαν έννοια και σαν δράση.Ωραίο και το θράσος,αν σε βγάζει κάπου συνέχισε,εγώ προτιμώ να πορεύομαι με θετική ενέργεια,γούτσου γούτσου στα γατάκια που βλέπω στις αγγελίες και θεωρώ ευχάριστο να στείλω μια θετική σκέψη,και αισιοδοξία.Όσο για το ποιοι μυγιάστηκαν,μην το κάνετε θέμα βρε,κυκλοφορούν πολλές και λογιών λογιών μύγες,είναι και καλοκαίρι!:lol:


απο τη στιγμή που μπήκε η Dragonfly όλοι με αυτή ασχολείστε και το ερειστικό της ύφος,,άλλη μια απόδειξη για τις διαφορετικές μας προτεραιότητες...

ελπίζω να είναι η τελευταία μου φορά που γράφω σε αυτό το site ( το ξέρω και οι περισσότεροι από εσάς) .

moukeli, αυτό που κατάλαβες απο τα post της dragonfly είναι "Αν θεωρείς επίδειξη ζωοφιλίας μόνο τη στείρωση,λυπάμει,αλλά έχω λίγο πιο διευρυμένο σκεπτικό και για μένα περιλαμβάνει πολλά άλλα σαν έννοια και σαν δράση." αυτό????????????? μωρέ μπράβο....

και ναι, ξέρεις τι?? για να πιστεύεις ότι κανείς έμπρακτα κάτι στο χώρο των αδέσποτων θέλει αρκετό θάρρος και θράσος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
απο τη στιγμή που μπήκε η Dragonfly όλοι με αυτή ασχολείστε και το ερειστικό της ύφος,,άλλη μια απόδειξη για τις διαφορετικές μας προτεραιότητες...

ελπίζω να είναι η τελευταία μου φορά που γράφω σε αυτό το site ( το ξέρω και οι περισσότεροι από εσάς) .

moukeli, αυτό που κατάλαβες απο τα post της dragonfly είναι "Αν θεωρείς επίδειξη ζωοφιλίας μόνο τη στείρωση,λυπάμει,αλλά έχω λίγο πιο διευρυμένο σκεπτικό και για μένα περιλαμβάνει πολλά άλλα σαν έννοια και σαν δράση." αυτό????????????? μωρέ μπράβο....

και ναι, ξέρεις τι?? για να πιστεύεις ότι κανείς έμπρακτα κάτι στο χώρο των αδέσποτων θέλει αρκετό θάρρος και θράσος...
Μάλλον δεν έχω ούτε αρκετή νοημοσύνη για το διαφορετικό σας Level...Τι να κάνουμε,δεν είμαστε όλοι αρκετά θαραλλέοι ή θρασείς μάλλον,βέβαια βλέπω ότι η φύση κάνει τη δουλειά της και προικίζει τουλάχιστον τους υπόλοιπους,αφού "έριξε" εμάς τους αφελείς.Α,και ευχαριστώ για το μπράβο,όντα με κατώτερη νοημοσύνη που δεν κατανοούν ακριβώς την έννοια του ξεστραβώματος δεν επαινούνται συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta

Νεοφερμένος

Η zeta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ok, εγώ απλά θα συνεχίσω να κάνω ότι έκανα πάντα. Αν είναι λίγο, tant pis. Σημασία έχει να περνούν καλά τα γατάκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonfly-kishar

Νεοφερμένος

Η dragonfly-kishar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Web designer και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μάλλον δεν έχω ούτε αρκετή νοημοσύνη για το διαφορετικό σας Level...Τι να κάνουμε,δεν είμαστε όλοι αρκετά θαραλλέοι ή θρασείς μάλλον,βέβαια βλέπω ότι η φύση κάνει τη δουλειά της και προικίζει τουλάχιστον τους υπόλοιπους,αφού "έριξε" εμάς τους αφελείς.Α,και ευχαριστώ για το μπράβο,όντα με κατώτερη νοημοσύνη που δεν κατανοούν ακριβώς την έννοια του ξεστραβώματος δεν επαινούνται συχνά.


Φαντάζομαι ότι η αγαπητή μοντερατόρισα θα πετάξει 40 πόντους και στον / την αγαπητή moukelis για την ειρωνεία. Διαφορετικά θα με κάνει να πιστέψω πως υπάρχει ρατσισμός απόψεων κάτι που δε θέλω να πιστέψω πως διακρίνει το mycat.

Μαρίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Επίσης θα ήθελα να σου πω και κάτι άλλο ....(αλλά πριν από αυτό να σου αναφέρω ότι εγώ την γάτα μου την μάζεψα από τον δρόμο την έχω ήδη στειρώσει και έχω συμετέχει σε αρκετές προσπάθειες στείρωσεις και διάσωσεις γατιών του δρόμου έτσι για να δείς ότι δεν διαφωνώ μαζί σου)

  1. αυτός που θα πάρει ένα γατάκι που δεν έιναι ράτσας και είναι δερδμιδόγατα του δρόμου κινδυνεύει να πάρει ένα γατάκι το οπόίο από την μάμά του μπορεί να έχει τα 1002 γιατί είναι αδέσποτη....
  2. συχνά δεν έχει τα χρήματα για να κάνει εξετάσεις στο αδεσποτο και βρίσκεται με ένα αξιολάτρευτο γατί που σε κάποια στιγμή ανακαλύπτει ότι πολύ σύντομα θα το χάσει γιατί έχει κάποια απο τις αρρώστιες που δεν θεραπεύονται και δεν μπορεί να κάνει τίποτε γι αυτό.....
  3. κάποιος άλλος που το ξέρει αυτό και είναι κατά τις ράτσας ζητάει ένα κεραμιδόγατο απο δεσποζόμενη γάτα για να είναι σίγουρος ότι δεν θα χάσει το γατί του και γιατί δεν δέχεται να αγόράσει ζώο επείδή είναι κατά αυτής της λογίκής.....
  4. καποιος άλλος δεν είναι τόσο συνηδητοποιημένος γατόφιλος και έχει κόλλημα με καπόια ράτσα... και την ζητάει......
  5. Όλοι εμείς που δίνουμε λιγο φαί στα αδέσποτα ζώα και δεν μπορούμε να τα πιάσουμε όλα αλλά βοήθάμε όσα μπορούμε και κοιτάμε να ευσθητοποιήσουμε και κάποιους άλλους που μπαίνουν εδώ μέσα για α η β λόγο να βοηθήσουν και αυτοί είμαστε κατακρητέοι και πρέπει να γίνουμε ιεροεξεταστές και να ρίξουμε στην πυρρά όσους βλέπουν τα πράγματα από άλλο μάτι?????
Δεν νομίζω ότι αυτή είναι η λύση και σε βρίσκω λίγο δογματική σε όλο αυτό και νομίζω ότι από έδώ μέσα από αυτόυς που έχουν γατάκια αδέσποτα και απο αυτούς που έχουν ράτσας και τα ζευγαρώνουν έχουν βγει πολύ ωραία πράγματα και νομίζω ότι εμενα αυτό είναι που μου αρέσει η πολυφωνία και η διαφορετικότητά μας και αυτό είναι που μας κάνει τόσο λειτουργικούς σε πολλά πράγματα.........

Νομίζω ότι το έχει δει κάπως μονοπλευρα το θέμα και έχεις πάψει να είσαι αντικειμένική......


Με αγάπή
Μάγισσα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Φαντάζομαι ότι η αγαπητή μοντερατόρισα θα πετάξει 40 πόντους και στον / την αγαπητή moukelis για την ειρωνεία. Διαφορετικά θα με κάνει να πιστέψω πως υπάρχει ρατσισμός απόψεων κάτι που δε θέλω να πιστέψω πως διακρίνει το mycat.

Μαρίνα
Είμαι η Mοukelis,και απο τη στιγμή που αναφέρθηκε σε μένα προσωπικά,της απάντησα στον ίδιο τόνο,μου έιπε "μωρέ μπράβο" και την ευχαρίστησα,και σχολίασα το ότι ανέφερε τι κατάλαβα ακριβώς.Παρόλα αυτά,αν εσύ αναφέρεις βρισιές και είναι ΟΚ,να δεχτώ με ευχαρίστηση την ποινή,κανένα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonfly-kishar

Νεοφερμένος

Η dragonfly-kishar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Web designer και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Επίσης θα ήθελα να σου πω και κάτι άλλο ....(αλλά πριν από αυτό να σου αναφέρω ότι εγώ την γάτα μου την μάζεψα από τον δρόμο την έχω ήδη στειρώσει και έχω συμετέχει σε αρκετές προσπάθειες στείρωσεις και διάσωσεις γατιών του δρόμου έτσι για να δείς ότι δεν διαφωνώ μαζί σου)
  1. αυτός που θα πάρει ένα γατάκι που δεν έιναι ράτσας και είναι δερδμιδόγατα του δρόμου κινδυνεύει να πάρει ένα γατάκι το οπόίο από την μάμά του μπορεί να έχει τα 1002 γιατί είναι αδέσποτη....
  2. συχνά δεν έχει τα χρήματα για να κάνει εξετάσεις στο αδεσποτο και βρίσκεται με ένα αξιολάτρευτο γατί που σε κάποια στιγμή ανακαλύπτει ότι πολύ σύντομα θα το χάσει γιατί έχει κάποια απο τις αρρώστιες που δεν θεραπεύονται και δεν μπορεί να κάνει τίποτε γι αυτό.....
  3. κάποιος άλλος που το ξέρει αυτό και είναι κατά τις ράτσας ζητάει ένα κεραμιδόγατο απο δεσποζόμενη γάτα για να είναι σίγουρος ότι δεν θα χάσει το γατί του και γιατί δεν δέχεται να αγόράσει ζώο επείδή είναι κατά αυτής της λογίκής.....
  4. καποιος άλλος δεν είναι τόσο συνηδητοποιημένος γατόφιλος και έχει κόλλημα με καπόια ράτσα... και την ζητάει......
  5. Όλοι εμείς που δίνουμε λιγο φαί στα αδέσποτα ζώα και δεν μπορούμε να τα πιάσουμε όλα αλλά βοήθάμε όσα μπορούμε και κοιτάμε να ευσθητοποιήσουμε και κάποιους άλλους που μπαίνουν εδώ μέσα για α η β λόγο να βοηθήσουν και αυτοί είμαστε κατακρητέοι και πρέπει να γίνουμε ιεροεξεταστές και να ρίξουμε στην πυρρά όσους βλέπουν τα πράγματα από άλλο μάτι?????
Δεν νομίζω ότι αυτή είναι η λύση και σε βρίσκω λίγο δογματική σε όλο αυτό και νομίζω ότι από έδώ μέσα από αυτόυς που έχουν γατάκια αδέσποτα και απο αυτούς που έχουν ράτσας και τα ζευγαρώνουν έχουν βγει πολύ ωραία πράγματα και νομίζω ότι εμενα αυτό είναι που μου αρέσει η πολυφωνία και η διαφορετικότητά μας και αυτό είναι που μας κάνει τόσο λειτουργικούς σε πολλά πράγματα.........

Νομίζω ότι το έχει δει κάπως μονοπλευρα το θέμα και έχεις πάψει να είσαι αντικειμένική......


Με αγάπή
Μάγισσα.......



Επιτέλους μία σοβαρή απάντηση.

Δεν υπάρχουν δύο όψεις στη δυστυχία, άρα δε μπορώ να πάψω να είμαι αντικειμενική.

Κατά τα άλλα συμφωνούμε, δεν διαφωνώ σε κάτι σε αυτά που λες, απλά θεωρώ λάθος όλη αυτή την επίδειξη που έγινε όταν κάποιος εξέφρασε την απορία του, η οποία όχι μόνο δεν έγινε σεβαστή αλλά έγινε αντικείμενο χλεβασμού γιαυτούς που βάζουν τα ζώα τους και γεννάνε.

Μαρίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sia

Νεοφερμένος

Ο Sia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Είμαι η Mοukelis,και απο τη στιγμή που αναφέρθηκε σε μένα προσωπικά,της απάντησα στον ίδιο τόνο,μου έιπε "μωρέ μπράβο" και την ευχαρίστησα,και σχολίασα το ότι ανέφερε τι κατάλαβα ακριβώς.Παρόλα αυτά,αν εσύ αναφέρεις βρισιές και είναι ΟΚ,να δεχτώ με ευχαρίστηση την ποινή,κανένα πρόβλημα.

εγώ σου είπα "μωρέ μπράβο", εσύ κατάλαβες γιατί?? η απλά τσάκωσες την "ειρωνεία" άφησες ολόκληρη την υπόλοιπη πρόταση στην οποία αναφερόταν και είπες να συνεχίσεις????

και βλέπω ότι παρασύρομαι και εγώ με τη σειρά μου στο να αναφέρομαι σε άσχετα θέματα από αυτό το οποίο άνοιξα
Οτι είχα να πω το είπα, ότι επιχειρήματα είχα να θέσω τα έθεσα..οπότε δεν μένει παρά ένα

ευχαριστώ για την "φιλοξενία" σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Όπως πολύ σωστά είπες η δυστιχία δεν έχει δύο όψεις απλά και μόνο γιατί δεν είναι νόμισμα και ο πόνος είναι ένας.....

Μπορεί να είναι ο πόνος του χαμού μίας γάτας συντροφιάς ....
Η μίας γάτας που δεν είχε όνομα και την χτύπήσε αμάξι....

Απλά όποιος και αν είναι ο λογος που κάποιος μπαίνει εδώ μεσα στο τέλος υπάρχει σωστή καθοδήγησει και πολλοί από εμας που δεν γνωρίζαμε το πρόβλημα το έχουμε αναγνωρίσει και έχουμε κάνει πολλά περισσότερα για όλα τα γατάκια του δρομου.....

Έχει γίνει πολύ καλό και εχουν μπει στην διαδικασία της γνώσεις και πολλοί άλλοι άνθρωποι που πριν το έβλεπαν αλλιώς το θέμα......

το να λέμε αυτό που μας πονάει δεν είναι λάθος απλά πολλές φορές η φωνή της θείας δίκης είναι πού πρέπεί να ακούγεται με σύνεση και να προσπαθούμε να δείξουμε σε ανθρώπου που έχουν δεί μόνο την μία πλευρά των πραγμάτων με υπομονή ότι όλα δεν είναι όπως φαίνονται και πολλοί από εμας πήραμε πολλά καλά μαθήματα από αυτό το site ακόμα και από αυτους που μπαίνανε με άλλες απόψεις από τις δικές μας μας έκαναν να δούμε πόσο πιο σωστή ειναι η δική μας άποψή γιατί με αυτά που ακολουθούσαν εππιβαιβαιόναμε πόσο δικαιο είχαμε γιατις στειρώσεις για τια εμβόλια στα αδέσποτα και τις αποπαρασιτώσεις και για όλα αυτά τα γατάκια που σώσαμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonfly-kishar

Νεοφερμένος

Η dragonfly-kishar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Web designer και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Όπως πολύ σωστά είπες η δυστιχία δεν έχει δύο όψεις απλά και μόνο γιατί δεν είναι νόμισμα και ο πόνος είναι ένας.....

Μπορεί να είναι ο πόνος του χαμού μίας γάτας συντροφιάς ....
Η μίας γάτας που δεν είχε όνομα και την χτύπήσε αμάξι....

Απλά όποιος και αν είναι ο λογος που κάποιος μπαίνει εδώ μεσα στο τέλος υπάρχει σωστή καθοδήγησει και πολλοί από εμας που δεν γνωρίζαμε το πρόβλημα το έχουμε αναγνωρίσει και έχουμε κάνει πολλά περισσότερα για όλα τα γατάκια του δρομου.....

Έχει γίνει πολύ καλό και εχουν μπει στην διαδικασία της γνώσεις και πολλοί άλλοι άνθρωποι που πριν το έβλεπαν αλλιώς το θέμα......

το να λέμε αυτό που μας πονάει δεν είναι λάθος απλά πολλές φορές η φωνή της θείας δίκης είναι πού πρέπεί να ακούγεται με σύνεση και να προσπαθούμε να δείξουμε σε ανθρώπου που έχουν δεί μόνο την μία πλευρά των πραγμάτων με υπομονή ότι όλα δεν είναι όπως φαίνονται και πολλοί από εμας πήραμε πολλά καλά μαθήματα από αυτό το site ακόμα και από αυτους που μπαίνανε με άλλες απόψεις από τις δικές μας μας έκαναν να δούμε πόσο πιο σωστή ειναι η δική μας άποψή γιατί με αυτά που ακολουθούσαν εππιβαιβαιόναμε πόσο δικαιο είχαμε γιατις στειρώσεις για τια εμβόλια στα αδέσποτα και τις αποπαρασιτώσεις και για όλα αυτά τα γατάκια που σώσαμε.....


Εσύ μιλάς για πόνο και δυστυχία και του ανθρώπου. Εγώ μιλάω μόνο για πόνο και δυστυχία γατιών.

Δυστυχώς ενώ τα λες πολύ ωραία, δε συμφωνώ γιατί εδώ μέσα όσα χρόνια υπάρχει αυτός ο χώρος γίνονται τα ίδια. Δε λέω ότι δεν υπάρχουν αξιόλογα άτομα, μόνο που αυτά πάντα βοηθούσαν και πάντα βοηθούν. Τα ίδια όμως άτομα. Οι υπόλοιποι που "ευαισθητοποιούνται", συνήθως πασάρουν τα αδέσποτα που θέλουν να "βοηθήσουν" σε κάποιο σωματείο το οποίο αν δεν ανταποκριθεί το βρίζουν κιόλας.

Μαρίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
εγώ σου είπα "μωρέ μπράβο", εσύ κατάλαβες γιατί?? η απλά τσάκωσες την "ειρωνεία" άφησες ολόκληρη την υπόλοιπη πρόταση στην οποία αναφερόταν και είπες να συνεχίσεις????

και βλέπω ότι παρασύρομαι και εγώ με τη σειρά μου στο να αναφέρομαι σε άσχετα θέματα από αυτό το οποίο άνοιξα
Οτι είχα να πω το είπα, ότι επιχειρήματα είχα να θέσω τα έθεσα..οπότε δεν μένει παρά ένα

ευχαριστώ για την "φιλοξενία" σας..
Εγώ κατάλαβα αυτό που είχα απαντήσει ευθύς εξαρχής.Αν δεις τα υπόλοιπα μηνύματά μου,δεν ειρωνευτηκα κανένα,και μάλιστα αντιπαραθέταμε απλά απόψεις για το θέμα που έθιξες.Αν δεν ήταν ειρωνικό το μπράβο σου και αν όντως εννοούσε η dragonfly αυτό που κατάλαβα,τότε το ίδιο ειλικρινές ήταν οι ευχαριστίες μου.Γιατί να παρεξηγούμαστε λοιπόν;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Νομίζω ότι εδώ κάνεις λάθος όσο καιρό μπαίνω εδώ μεσα δεν είδα κανέναν να βρίζει κανένα σωματείο που δεν πήρε τα γατάκια του και εγώ δεν θα σου πω όχι στον πόνο που ζούνε τα γατάκια αλλά πρίν μπω εδώ μεσα δεν ήξερα για το ότι γίνονταν προσπάθειες αυτού του είδους ούτε εγώ ούτε και πολλούς άλλους που προστέθηκαν στην παρέα και του γνωρίζω προσωπικά και μπήκαν στην λογική της διάσωσης των αδέσποτων ενώ πριν δεν το έκαναν γιατί δεν ήξεραν το πως ...Αυτοί που ευεσθητοποιούνται γίνονται κάθε μερα και περισσότεροι και ποιο συνηδητοποιημένοι....

Και προσωπικά έχω πολλά παραδείγματα ανθρώπων εδώ μεσα που ενώ ποιο πριν δεν είχαν ούτε καν ακουμπήσει γατάκι τώρα έχουν ένα και φροντίζουν και αρκετά άλλα γύρω τους με εμβολιασμούς στειρώσεις και πολλά άλλα νομίζω ότι είσαι άδικη με ένα θέμα που δεν το γνωρίζει αρκετά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonfly-kishar

Νεοφερμένος

Η dragonfly-kishar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Web designer και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μάλλον δε θα το γνωρίζω καλά φαίνεται... οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μάλλον δε θα το γνωρίζω καλά φαίνεται... οκ.

Θα σου πω μόνο ότι υπήρξαν γατάκια που τα βρήκαν 10 ημερών και τα ανέστησαν με μπιμπερό και με την βοήθεια του mycat αφού ρώτησαν και πήραν τις συμβουλες μας και στειρώθηκαν και είναι μία χαρά και αυτοί οι άνθρωποι αυτήν την στιγμή συμβάλουν για να στειρωθούν για να μην βρεθούν αλλα γατάκια στην δεινή θέση που ήταν το δικό τους οταν το βρήκαν .....

Δεν θέω να αναφερθώ σε όνοματα αλλά σου λέω ότι είναι πολλοί αυτόι και τους ξέρω προσωπικά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonfly-kishar

Νεοφερμένος

Η dragonfly-kishar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Web designer και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Θα σου πω μόνο ότι υπήρξαν γατάκια που τα βρήκαν 10 ημερών και τα ανέστησαν με μπιμπερό και με την βοήθεια του mycat αφού ρώτησαν και πήραν τις συμβουλες μας και στειρώθηκαν και είναι μία χαρά και αυτοί οι άνθρωποι αυτήν την στιγμή συμβάλουν για να στειρωθούν για να μην βρεθούν αλλα γατάκια στην δεινή θέση που ήταν το δικό τους οταν το βρήκαν .....

Δεν θέω να αναφερθώ σε όνοματα αλλά σου λέω ότι είναι πολλοί αυτόι και τους ξέρω προσωπικά......


Είναι τα αξιόλογα άτομα στα οποία αναφέρομαι παρακάτω. Εδώ όμως τσακωνόμαστε για τους υπόλοιπους που ζευγαρώνουν τα ζώα τους, τι νόημα έχει να ευλογούμε τα γέννια μας? Ας διαπιστώσετε το λάθος σας για να το διορθώσετε.

Σχετικά με την ευαισθητοποίηση όντως υπάρχει περισσότερη ευαισθητοποίηση γενικότερα, αλλά υπάρχει και περισσότερη αναισθητοποίηση. Γιαυτό στα σωματεία είμαστε μονίμως τίγκα στα ζώα.

Μαρίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzoutzou

Νεοφερμένος

Η tzoutzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Aς γραψω κι εγω την αποψη μου(κι ας μη μου τη ζητησε κανενας).Θεωρω οτι αγαπαω τα ζωα,ταιζω τα αδεσποτακια του ακαλυπτου μου αλλα και των αλλων γατογειτονιων.Δεν μπορω να πιασω κανενα τους γιατι ειναι αγρια και φοβαμαι(ναι το παραδεχομαι) και ετσι δεν μπορω να στειρωσω η να αποπαρασιτωσω κανενα τους.Κατα καιρους μερικα απο αυτα δεχτηκαν τις φροντιδες μου και μεσα στο σπιτι.Οπως η γατα που εχω τωρα..γεννηθηκε στην αυλη ενος σπιτιου μιας κοπελας που την ταιζε..και χαρισε τα γατακια για να μην εχουν ασχημο τελος.
Αυτο μπορω αυτο κανω.Θεωρουμαι φιλοζωη?Δεν ξερω..απλα αγαπω τις γατες.Θεωρουν τα σωματεια οτι πρεπει να καω στην πυρα?Δεν με ενδιαφερει..
Ειναι καλο για ολους να μπαινουν ολες οι αγγελιες και να ακουγονται ολες οι αποψεις.Διαφωνουμε και αυτο ειναι υγεια και οχι προβατοποιηση.
Οκαθενας κανει ο,τι μπορει και δεν ειναι σωστο να κρινεται απο κανεναν.
Οσο για αυτο το σαιτ,εγω απλως το βρισκω ακρως ενημερωτικο και διασκεδαστικο συναμα.Και αυτο μου φτανει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
www.forumup.gr
φτιαχνετε δωρεαν το δικο σας φορουμ με δικους σας κανονες και συγκεκρεμενα θεματα συζητησεις!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonfly-kishar

Νεοφερμένος

Η dragonfly-kishar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Web designer και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
www.forumup.gr
φτιαχνετε δωρεαν το δικο σας φορουμ με δικους σας κανονες και συγκεκρεμενα θεματα συζητησεις!!;)


Έχουμε δικό μας forum, σε ευχαριστώ για την καθόλου ειρωνική απάντηση... Αυτό προς τους "αντικειμενικότατους" διαχειριστές.

Μαρίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Μαρίνα, δεν είσαι σε θέση να ξέρεις ποιοι έχουν δεχθεί συστάσεις ή και ποινές, γι' αυτό θα σε παρακαλούσα να μη βιάζεσαι να κρίνεις την αντικειμενικότητα κανενός.
Όσο για την ειρωνεία, έχει ένα κοινό με τη βία: την τάση να αναπαράγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta

Νεοφερμένος

Η zeta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γι' αυτό ας πάμε καλύτερα για άλλα. Κανείς δεν θα μεταπείσει κανέναν & η ανταλλαγή "ειρωνιών" δεν έχει νόημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top