Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, έχω δύο απορίες και θα ήθελα να με βοηθήσετε.

1) Αρχικά, τί σημαίνει όταν κάποιος μου βάζει θετική ή αρνητική ψήφο? Σημαίνει απλά ότι επιδοκιμάζει ή αποδοκιμάζει την άποψή μου? Έχει και συνέπειες αυτό? Δηλαδή αν δεχθώ 1.000 αρνητικές ψήφους, θα πάθω κάτι, θα με διαγράψουν για παράδειγμα?

2) Διάβασα τους όρους χρήσης του site και έγραφε το εξής:

  1. 5
    Ρατσισμός

    Ποινή: Το ελάχιστο είναι 40% για δύο μήνες και το μέγιστο είναι τριήμερο ban μαζί με 40% για ένα μήνα
    Εκφράσεις ρατσιστικών & φανατικών ιδεών ή λεκτικές, υβριστικές επιθέσεις σε εθνικές, φυλετικές κοινωνικοπολιτικές ή θρησκευτικές ομάδες απαγορεύονται.
Η ερώτησή μου είναι το εξής. Τί σημαίνει "Το ελάχιστο είναι 40% για δύο μήνες"?. Δεν καταλαβαίνω τί εννοούν. 40% από τί? 40% κοινωνική εργασία? 40% της μέρας να πέσουμε κάτω και να κάνουμε πους απς? :P



Αν έχετε την καλοσύνη εξηγείστε μου.



Ευχαριστώ πάρα πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
1) είναι το πρώτο που είπες, ουσιαστικά συμφωνεί ή διαφωνεί μαζί σου οπότε αντίστοιχα σου βάζει θετική ή αρνητική ψήφο
2) 40% ποινή στον λογαριασμό σου, όταν κάποιο μέλος φτάσει στο 100% ο λογαριασμός του μπανάρετε..το για πόσες μέρες θα συμβεί αυτό εξαρτάται από την περίπτωση της παραβίασης κυρίως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απάντησες.
Σου έβαλα και μια θετική ψήφο (να δεις ότι το κατάλαβα :-) )
Υπάρχει τρόπος να δει κανείς (για τον εαυτό του) αν έχει ποινή και σε ποιο ποσοστό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απάντησες.
Σου έβαλα και μια θετική ψήφο (να δεις ότι το κατάλαβα :-) )
Υπάρχει τρόπος να δει κανείς (για τον εαυτό του) αν έχει ποινή και σε ποιο ποσοστό?
Στο προφιλ σου υπάρχει μια καρτέλα ''infractions'' είναι μετά την καρτέλα επικοινωνία..μπορεις να δεις για τον εαυτό σου, αλλά δεν μπορείς να δεις την αντίστοιχη καρτέλα σε άλλα μέλη π.χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Στο προφιλ σου υπάρχει μια καρτέλα ''infractions'' είναι μετά την καρτέλα επικοινωνία..μπορεις να δεις για τον εαυτό σου, αλλά δεν μπορείς να δεις την αντίστοιχη καρτέλα σε άλλα μέλη π.χ
Τι λες ρε john; :P Δε βρίσκεται στο προφιλ αυτή η καρτέλα:P (Για εσάς τους mods, ναι)

Μεμονωμένα, αν έχεις πάρει ήδη κάποια ποινή/προειδοποίηση, υπάρχει μια υποκαρτέλα στις ειδοποιήσεις του πίνακα ελέγχου με το όνομα "Τελευταία infractions".

Δηλαδή: Κλικ στο όνομα πάνω δεξιά (Καλως όρισες, ...) >Πίνακας Ελέγχου Χρήστη>Ειδοποιήσεις> (Υποκαρτέλα) Τελευταία infractions.

Σημείωση: Αυτή η υποκαρτέλα δεν υπάρχει αν δεν έχετε πάρει ποινή/προειδοποίηση. Υπάρχουν οι καρτέλες "Θέματα που παρακολουθώ" και "Ενέργειες Συντονιστών".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τι λες ρε john; :P Δε βρίσκεται στο προφιλ αυτή η καρτέλα:P (Για εσάς τους mods, ναι)

Μεμονωμένα, αν έχεις πάρει ήδη κάποια ποινή/προειδοποίηση, υπάρχει μια υποκαρτέλα στις ειδοποιήσεις του πίνακα ελέγχου με το όνομα "Τελευταία infractions".

Δηλαδή: Κλικ στο όνομα πάνω δεξιά (Καλως όρισες, ...) >Πίνακας Ελέγχου Χρήστη>Ειδοποιήσεις> (Υποκαρτέλα) Τελευταία infractions.

Σημείωση: Αυτή η υποκαρτέλα δεν υπάρχει αν δεν έχετε πάρει ποινή/προειδοποίηση. Υπάρχουν οι καρτέλες "Θέματα που παρακολουθώ" και "Ενέργειες Συντονιστών".
Μα ρώτησα μέλος και μου είπε ότι το βλέπει:hmm: Δεν θα τις έλεγα κάτι χωρίς πρώτα να ρωτήσω, το ξέρω οτι για μένα είναι διαφορετικά..οπότε ρώτησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όντως ένα μέλος από την καρτέλα infraction στο profile του μπορεί να δει τα infraction που έχει λάβει αλλά και το πότε λήγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μα ρώτησα μέλος και μου είπε ότι το βλέπει:hmm: Δεν θα τις έλεγα κάτι χωρίς πρώτα να ρωτήσω, το ξέρω οτι για μένα είναι διαφορετικά..οπότε ρώτησα :)
Χμμμ, δεν ξέρω:hmm:

@iJohnnyCash: Φαίνεται η καρτέλα όταν έχουν λήξει οι ποινές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εκτός και άν δεν έχει πάρει ποτέ του προειδοποίηση ή ποινή,οπότε αυτή η καρτέλα δεν υπάρχει.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εκτός και άν δεν έχει πάρει ποτέ του προειδοποίηση ή ποινή,οπότε αυτή η καρτέλα δεν υπάρχει.:redface:
Εγώ που είχα πάρει προειδοποίηση δεν είχα δει τέτοια καρτέλα στο προφίλ μου.

Μήπως είναι μόνο για τις ποινές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ.
Είστε πολύ ευγενικοί που ασχολείστε.
Να κάνω μία τελευταά ερώτηση, και μετά θα σταματήσω να σας ζαλίζω.
Μήπως μπορώ να αλλάξω το nickname μου? Υπάρχει κανένας τρόπος.

Και πάλι σας ευχαριστώ πάααααααααρα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ.
Είστε πολύ ευγενικοί που ασχολείστε.
Να κάνω μία τελευταά ερώτηση, και μετά θα σταματήσω να σας ζαλίζω.
Μήπως μπορώ να αλλάξω το nickname μου? Υπάρχει κανένας τρόπος.

Και πάλι σας ευχαριστώ πάααααααααρα πολύ.

Φυσικά και μπορείς.Αλλά έχεις δικαίωμα μόνο για μία αλλαγή,οπότε σκέψου σοβαρά το νέο σου username.
Απλά ενημέρωσε κάποιον απο την Ομάδα Διαχείρισης,και τα υπόλοιπα θα τα αναλάβουμε εμείς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Και πάλι ευχαριστώ. Θα σου στείλω ΠΜ τώρα, (μιας που με τόση ευγένεια προθυμοποιήθηκες :)) να μου το αλλάξετε!

:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Όντως ένα μέλος από την καρτέλα infraction στο profile του μπορεί να δει τα infraction που έχει λάβει αλλά και το πότε λήγουν.

Εκτός και άν δεν έχει πάρει ποτέ του προειδοποίηση ή ποινή,οπότε αυτή η καρτέλα δεν υπάρχει.:redface:
εγώ δεν έχω τέτοια καρτέλα

Εγώ που είχα πάρει προειδοποίηση δεν είχα δει τέτοια καρτέλα στο προφίλ μου.

Μήπως είναι μόνο για τις ποινές;

Ομοίως. Και ο μόνος τρόπος να τη δω είναι μέσω του πίνακα ελέγχου μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γιατί, ενώ ο αποθηκευτικός χώρος των πμς είναι 1000, εμένα μου βγαζε σφάλμα στα 850 που είχα μόνο;
Κάνει διακρίσεις;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Ceres Victoria, δεν έχετε συνδεθεί ή δεν έχετε άδεια για να δείτε τη συγκεκριμένη σελίδα.

αυτό μου βγάζει όταν πάω να μπω στο chat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Θυμάμαι παλιά έβαζα στο προφίλ το url που έδειχνε στον avatar μου και άλλαζε όταν άλλαζα το αντίστοιχο αρχείο χωρίς να πειράξω το url. Υπάρχει επιλογή στο mod control panel να αλλαχθεί το url του avatar ώστε να τραβιέται από εκεί;
(ξέρω ότι μπορώ να βάλω url στο προφίλ μου αλλά κάνει τοπικό αντίγραφο της εικόνας που του βάζω και χρησιμοποιεί αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TURNLEFT

Νεοφερμένος

Ο TURNLEFT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ρε παιδια σορρυ ασχετο αλλα μολις εφτιαξα λογαριασμο.για την δημιρουριγα νεου θεματος τι πρεπει να κανω??? ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος τρόπος για να παρακαλουθώ πότε γίνεται παράθεση κάποιου μηνύματος μου? Να βγαίνει δηλαδή κάποια ειδοποίηση ή π.μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Η Ελευθερία του ενός σταματά εκεί που αρχίζει του άλλου.

-----

Το ποιος θα γίνει ή ποιος όχι βοηθός συντονιστής εξαρτάται από τους mods.
Είναι υπερβολικά ενοχλητικό να βλέπουμε απαντήσεις του τύπου "Είμαι καλός, αξίζω κλπ κλπ".
Δεν εκλέγονται οι βοηθοί συντονιστές. Επιλέγονται.
Τζιζας ενδιαφερον δηλωσα, δε μου εκανα διαφημιση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top