Αποτρίχωση

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
πάντα το είχα απορία πώς μερικές γυναίκες καταφέρνουν να κάνουν μόνες τους αποτρίχωση. δλδ πώς βλέπουν σε όλα τα σημεία και τι ακριβώς κάνουν; έχουν πολλά μυστικά οι γυναίκες τελικά :hmm:

εγώ έχω σχεδόν παντού. δεν ξέρω από που να ξεκινήσω, και πως. :worry:
Αστα, καθρέφτη καθρεφτάκι μου τι λες για...
Εχμ
Μυστικά μυστικα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εμένα πάντως καθόλου δεν με πόνεσε το λέιζερ μόνο λίγο στο πρόσωπο αλλά σιγά το πράγμα .
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα μεγαλώσεις και θα μάθεις να μη νοιάζεσαι για τον κόσμο. Ως τότε, ταλαιπωρήσου.
Καλά το ξέρουμε ότι υπάρχουν συμπάθειες και αντιπάθειες εδώ μέσα αλλά κάποιοι το έχετε παρακάνει :)
Ο,τι και να πω είναι λάθος.
Δηλαδή φταίω εγώ που ενοχλούμαι κι όχι αυτοί που τα λένε ε ;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,544 μηνύματα.
Καλά το ξέρουμε ότι υπάρχουν συμπάθειες και αντιπάθειες εδώ μέσα αλλά κάποιοι το έχετε παρακάνει :)
Ο,τι και να πω είναι λάθος.
Δηλαδή φταίω εγώ που ενοχλούμαι κι όχι αυτοί που τα λένε ε ;
Περίεργο το ότι επέλεξες να το εκλάβεις έτσι.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Τι παθατε παλι ;:beer:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να μη μαλωνετε
Δείτε κι εμένα που δε με σηκώνει φόρουμ για φόρουμ
Μόνο αυτό :P
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Καλά το ξέρουμε ότι υπάρχουν συμπάθειες και αντιπάθειες εδώ μέσα αλλά κάποιοι το έχετε παρακάνει :)
Ο,τι και να πω είναι λάθος.
Δηλαδή φταίω εγώ που ενοχλούμαι κι όχι αυτοί που τα λένε ε ;
Μόνο τον εαυτό σου μπορείς να αλλάξεις, όχι τους άλλους. Ελπίζω εσύ (και όλοι μας, βάζω και τον εαυτό μου μέσα) να το καταλάβουμε όσο γίνεται γρηγορότερα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τι παθατε παλι ;:beer:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να μη μαλωνετε
Δείτε κι εμένα που δε με σηκώνει φόρουμ για φόρουμ
Μόνο αυτό
Όταν εκφράζεις απόψεις με τις οποίες συμφωνει η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου κ ξαφνικά εδώ μεσα διαφωνούν ή σου λένε ότι εσύ φταις που σε ενοχλούν τέτοιου είδους σχόλια ... Είναι φυσικό κι επόμενο να εκνευρίζεσαι🤗
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σε έναν ιδανικό κόσμο που η γυναίκα δεν οφείλει να είναι αψεγάδιαστη ίσως να το έκανα.
Τώρα δεν έχω την όρεξη του κάθε ..... Να με στραβοκοιτάει και να με σχολιάζει μπροστά μου. Ακόμα και στο δημοτικό με κορόιδευαν για τις τρίχες στο πρόσωπο που δεν ήξερα καν τι είναι. 10χρονο με ξυραφάκι έχεις ξανά δει ?
Έλα τώρα σε παρακαλώ........ Δεν είναι όλα τέλεια δυστυχώς.
Ας πούμε ότι σε στραβοκοίταξε κάποιος... Και; Ειλικρινά, πλέον δεν μπορεί να συλλάβει ο εγκέφαλος μου την πίεση του να είσαι αψεγάδιαστη γιατί κάποιος ίσως πει κάτι. Ε, ας πει.

Κι αυτό το λέω και για το θέμα της αποτρίχωσης. Προσωπικά δεν μπορώ να μην αποτριχώνομαι καθόλου, εξακολουθεί να μου φαίνεται αντιαισθητικό το να υπάρχουν πολλές τρίχες στο σώμα (βέβαια εγώ γενικά είμαι και τυχερή σαν άνθρωπος και δεν έχω πολύ έντονη τρίχα, και ούτε βγαίνει συχνά). Ωστόσο, τι θα γίνει αν έχεις αξύριστο πόδι 2-3 ημερών; Αν το αιδοίο σου δεν είναι clean shaven, αλλά υπάρχουν έστω και λίγες τρίχες, τι θα συμβεί;

Νομίζω ότι υπερβάλλεις με το ότι θα σε στραβοκοιτάνε και θα σε σχολιάζουν μπροστά σου. Λογικά οι περισσότεροι θα ρίξουν μια ματιά και θα προσπεράσουν γιατί δεν θα τους νοιάξει αρκετά. Ακόμη όμως κι αν συμβεί αυτό που λες, εσύ προτιμάς να κάνεις πράγματα στο σώμα σου επειδή "πρέπει" ή να τους βάλεις στην θέση τους;
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Όταν εκφράζεις απόψεις με τις οποίες συμφωνει η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου κ ξαφνικά εδώ μεσα διαφωνούν ή σου λένε ότι εσύ φταις που σε ενοχλούν τέτοιου είδους σχόλια ... Είναι φυσικό κι επόμενο να εκνευρίζεσαι🤗
Ναι αλλά μην τρελαίνεσαι θέλω να πω Είναι φυσιολογικό λέγε γί αυτά που θες και άσε τους άλλους να κουρεύονται με αγάπη και να αποτριχωνονται :)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ας πούμε ότι σε στραβοκοίταξε κάποιος... Και; Ειλικρινά, πλέον δεν μπορεί να συλλάβει ο εγκέφαλος μου την πίεση του να είσαι αψεγάδιαστη γιατί κάποιος ίσως πει κάτι. Ε, ας πει.

Κι αυτό το λέω και για το θέμα της αποτρίχωσης. Προσωπικά δεν μπορώ να μην αποτριχώνομαι καθόλου, εξακολουθεί να μου φαίνεται αντιαισθητικό το να υπάρχουν πολλές τρίχες στο σώμα (βέβαια εγώ γενικά είμαι και τυχερή σαν άνθρωπος και δεν έχω πολύ έντονη τρίχα, και ούτε βγαίνει συχνά). Ωστόσο, τι θα γίνει αν έχεις αξύριστο πόδι 2-3 ημερών; Αν το αιδοίο σου δεν είναι clean shaven, αλλά υπάρχουν έστω και λίγες τρίχες, τι θα συμβεί;

Νομίζω ότι υπερβάλλεις με το ότι θα σε στραβοκοιτάνε και θα σε σχολιάζουν μπροστά σου. Λογικά οι περισσότεροι θα ρίξουν μια ματιά και θα προσπεράσουν γιατί δεν θα τους νοιάξει αρκετά. Ακόμη όμως κι αν συμβεί αυτό που λες, εσύ προτιμάς να κάνεις πράγματα στο σώμα σου επειδή "πρέπει" ή να τους βάλεις στην θέση τους;
Οκ τώρα μου θυμίζεις αυτούς που λένε "να μάθετε τις κόρες σας να προσέχουν " . Δηλαδή πρέπει εγώ να μάθω να "τους βάζω στη θέση τους " κι όχι να σταματήσουν αυτοί να τα θεωρούν ότι *η γυναίκα οφείλει να είναι παντού ατριχη με εξαίρεση τα μαλλιά κ τα φρύδια *?
Κι εγώ χωρίς τρίχες με προτιμώ απλά με εκνευρίζουν τα κακεντρεχη σχόλια για την παραμικρή ατέλεια, δεν αναφέρομαι μόνο στις τρίχες αλλά και σε μια ελιά, στα δύο κιλά που μπορεί να πήρε κάποια κ να σχολιαστούν κ α εκτός κι αν θεωρείς ότι οι γυναίκες δεν υφίστανται πίεση για την εμφάνιση τους .
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,544 μηνύματα.
Πόσο πιθανό θεωρείς να αλλάξει η γνώμη όλων αυτών; Μου φαίνεται σαν άπιαστο όνειρο. Οπότε καλύτερα να προσαρμοστείς εσύ σε αυτό καλώς ή κακώς. Αγνοώντας. Κάνω εκείνο επειδή το θέλω, τέλος.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Οκ τώρα μου θυμίζεις αυτούς που λένε "να μάθετε τις κόρες σας να προσέχουν " . Δηλαδή πρέπει εγώ να μάθω να "τους βάζω στη θέση τους " κι όχι να σταματήσουν αυτοί να τα θεωρούν ότι *η γυναίκα οφείλει να είναι παντού ατριχη με εξαίρεση τα μαλλιά κ τα φρύδια *?
Κι εγώ χωρίς τρίχες με προτιμώ απλά με εκνευρίζουν τα κακεντρεχη σχόλια για την παραμικρή ατέλεια, δεν αναφέρομαι μόνο στις τρίχες αλλά και σε μια ελιά, στα δύο κιλά που μπορεί να πήρε κάποια κ να σχολιαστούν κ α εκτός κι αν θεωρείς ότι οι γυναίκες δεν υφίστανται πίεση για την εμφάνιση τους .
Η αλήθεια δυστυχώς βρίσκεται στην μέση. Φυσικά και θα έπρεπε όλοι μας να είμαστε ευγενικοί και να έχουμε βασικά επίπεδα ενσυναίσθησης ώστε να μην θέλουμε να παρέμβουμε στις επιλογές που κάνει ένας άγνωστος για το σώμα του. Όμως, αυτό δεν είναι ρεαλιστικό, οπότε θα πρέπει να έχουμε το θάρρος της γνώμης μας και να μας υπερασπιζόμαστε όταν χρειάζεται. Κυρίως, να έχουμε το ψυχικό σθένος και να μην επηρεαζόμαστε από το κάθε καντρεχές σχόλιο.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πόσο πιθανό θεωρείς να αλλάξει η γνώμη όλων αυτών; Μου φαίνεται σαν άπιαστο όνειρο. Οπότε καλύτερα να προσαρμοστείς εσύ σε αυτό καλώς ή κακώς. Αγνοώντας. Κάνω εκείνο επειδή το θέλω, τέλος.
Με την λογική σου θα είχαμε μείνει 200 χρόνια πρίν. Όπως τώρα δεν θεωρούνται φυσιολογικες οι τρίχες στο γυναικείο σώμα κάποτε ήταν αφύσικο το να φοράει φούστα πάνω από τον αστράγαλο. Τι να τους έλεγαν? Κάντε ότι θέλετε κ μην ακούτε τα σχόλια των άλλων ?
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,544 μηνύματα.
Με την λογική σου θα είχαμε μείνει 200 χρόνια πρίν.
Όντως; Εγώ νόμιζα ότι 200 χρόνια πριν άκουγαν πιο πολύ τις απόψεις των άλλων και έπρατταν ανάλογα. Εγώ λέω ακριβώς το αντίθετο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Οκ τώρα μου θυμίζεις αυτούς που λένε "να μάθετε τις κόρες σας να προσέχουν " . Δηλαδή πρέπει εγώ να μάθω να "τους βάζω στη θέση τους " κι όχι να σταματήσουν αυτοί να τα θεωρούν ότι *η γυναίκα οφείλει να είναι παντού ατριχη με εξαίρεση τα μαλλιά κ τα φρύδια *?
Μα και τώρα που ακολουθείς αυτά που "θέλουν" για να μη σε κοροϊδέψουν πάλι αυτό που θέλουν κάνεις. Δηλαδή εσύ λες, αυτοί με κοροϊδεύουν αν δεν είμαι τέλεια, αυτοί φταίνε, τί να κάνω να τσακωθώ; Δε θα τσακωθώ αλλά θα προσπαθήσω να γίνω τέλεια για να μη με κοροϊδεύουν.

Πάλι το χατήρι τους κάνεις και έτσι ποτέ δε θα σταματήσουν να θεωρούν *η γυναίκα οφείλει να είναι παντού ατριχη με εξαίρεση τα μαλλιά κ τα φρύδια *

Και για τα σχόλια με συμπάθειες κλπ, να είσαι σίγουρη οτι για κάποιον που δε νοιάζομαι δεν κάθομαι να απαντάω.
 

dikigorina

Νεοφερμένος

Η dikigorina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πήρα μια προσφορά από την δερματολόγο μου για μπικίνι, πόδια (γαμπες+μηρούς), πρόσωπο στα 160€/την φορά κάθε 5-6 βδομάδες αυστηρά αν θυμάμαι καλά μου είπε. Πως σας φαίνεται σαν κόστος? Δεν το σημείωσα αλλά νομιζω ότι μου είπε ότι θα χρειαστουν σίγουρα 12 φορες πάνω κάτω.

Η τιμή είναι σχετικά καλή. Ωστόσο για αυτά τα σημεία μπορείς να βρεις και κάτι καλύτερο.

Εγώ κάνω λέιζερ σε ολο μου το σώμα (πόδια,μπικίνι, μασχάλες, χέρια). Και δίνω 150€ την κάθε συνεδρία
 

Nathanail22

Νεοφερμένος

Η Nathanail22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Η τιμή είναι σχετικά καλή. Ωστόσο για αυτά τα σημεία μπορείς να βρεις και κάτι καλύτερο.

Εγώ κάνω λέιζερ σε ολο μου το σώμα (πόδια,μπικίνι, μασχάλες, χέρια). Και δίνω 150€ την κάθε συνεδρία
OK θα το δω, θενξ!
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
ΜΙΑ ΦΟΡΑ στη ζωή μου πήγα η πανάχρηστη να κάνω αποτρίχωση με ταινίες κεριού και κόλλησαν κεριά πάνω στο πόδι μου που δεν έβγαιναν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
Έβαλα baby oil για να βγει.. πώς το κάνετε αυτό το πράγμα; 🙃
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top