Αποτρίχωση

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,317 μηνύματα.
συγγνώμη, είναι καινούργια μόδα να αποτριχώνετε τα χέρια σας οι γυναίκες;🙈
το βλέπω σε όλες! εντάξει, εγώ είμαι ψιλοξανθιά και δεν φαίνονται, αλλά το βλέπω και σε ξανθιές να το κάνουν🙄
αν δεν είναι απο λέιζερ, γνώμη μου είναι πως το αποτέλεσμα είναι τραγικό
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,918 μηνύματα.
αν δεν είναι απο λέιζερ, γνώμη μου είναι πως το αποτέλεσμα είναι τραγικό
έπιασα χθες μια φίλη μου και το χέρι της με τσίμπαγε, α, μου λέει, τα ξύρισα ..

και πραγματικά είναι και άσχημο το χέρι να μην έχει τρίχες (εντάξει, τώρα αν κάποια είναι μελαχρινή και φαίνονται πάρα πολύ οκ)
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,317 μηνύματα.
έπιασα χθες μια φίλη μου και το χέρι της με τσίμπαγε, α, μου λέει, τα ξύρισα ..

και πραγματικά είναι και άσχημο το χέρι να μην έχει τρίχες (εντάξει, τώρα αν κάποια είναι μελαχρινή και φαίνονται πάρα πολύ οκ)
Disclaimer: θα μιλήσω αποκλειστικά για μένα και τις προσωπικές μου επιλογές χωρίς να κρίνω κανενός τις επιλογές ή την αισθητική.


Λοιπόν, εμένα που δεν μου αρέσουν οι τρίχες πάνω στο δικό μου σώμα και δε με ξυράφι που το θεωρώ ανθυγιεινό και επικίνδυνο, αλλά και τα λοιπά μέσα τα θεωρώ βάναυσα θα προτείνω σε όσους νιώθουν το ίδιο και δεν θα ήθελα να χουν τρίχες στο σώμα αλλά και έχουν αυτή την δυνατότητα, να προτιμήσουν το λέιζερ καθώς πάντα το αποτέλεσμα θα είναι πιο smooth και μόνιμο. Ιδίως τα χέρια είναι φάτσα κάρτα και τα πρώτα που θα βλέπεις πρώτα εσύ και μετά οι άλλοι.
Ούτε εγώ είχα στα χέρια αλλά και να χα τώρα δεν έχει μείνει ούτε για δείγμα εχω τελειώσει με τις τρίχες πριν καμιά δεκαετία. :P
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,918 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,918 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,317 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,918 μηνύματα.
Καλά εγώ δεν έχω θέμα, σαν χνούδι είναι οι τρίχες μου, δεν φαίνονται καν😌
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

*μόνο τα φρύδια μου με εκνευρίζουν που πρέπει να τα βγάζω κάθε εβδομάδα*
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
συγγνώμη, είναι καινούργια μόδα να αποτριχώνετε τα χέρια σας οι γυναίκες;🙈
το βλέπω σε όλες! εντάξει, εγώ είμαι ψιλοξανθιά και δεν φαίνονται, αλλά το βλέπω και σε ξανθιές να το κάνουν🙄
Ναι όντως είναι συνηθισμένο αχαχαχα. Εγώ παρότι είμαι καστανή δε κάνω. Έχω επιχειρήσει μια δυο φορές αλλά άμα χαλάω χρήματα και εκεί, καηκαμε.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
συγγνώμη, είναι καινούργια μόδα να αποτριχώνετε τα χέρια σας οι γυναίκες;🙈
το βλέπω σε όλες! εντάξει, εγώ είμαι ψιλοξανθιά και δεν φαίνονται, αλλά το βλέπω και σε ξανθιές να το κάνουν🙄

Πάντα το ανθρώπινο είδος έχει ψυχαναγκαστικές τάσεις μιμητισμού. ;) Επόμενο. :P
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Τα παλιότερα χρόνια έλεγαν ότι οι γυναίκες με πολλές τρίχες στα χέρια ήταν πιο ερωτικές.

Σήμερα πλέον οι άνθρωποι έχουν λύσει τα βασικά τους προβλήματα και έχουν περάσει στα ελάσσονα. :/:

Εντωμεταξύ δε νομίζω ότι υπάρχει στον πλανήτη ούτε ένας άντρας που να πει "καλή κοπέλα αυτή αλλά πολλή τρίχα στα χέρια της βρε παιδί μου!". :hehe:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,317 μηνύματα.
"καλή κοπέλα αυτή αλλά πολλή τρίχα στα χέρια της βρε παιδί μου!".
Το έχω ακούσει να το λέει άντρας για κοπέλα και μάλιστα με πάρα πολύ αισχρό τρόπο.
Ούτε εγω το πίστευα, απ'ολα έχει τούτος ο κοσμάκης
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Το έχω ακούσει να το λέει άντρας για κοπέλα και μάλιστα με πάρα πολύ αισχρό τρόπο.
Ούτε εγω το πίστευα, απ'ολα έχει τούτος ο κοσμάκης
Χαχα και θα τρέχω εγώ να υπακούω στις ανωμαλίες του καθενός;
Stop It No Way GIF by NBC
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,918 μηνύματα.
Μου φαίνεται πολύ "αφύσικο" να μην υπάρχει τρίχα στα χέρια... Σαν κάποια να πάει να βγάλει εντελώς τα φρύδια της
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πόσο κοστίζει μια αποτρίχωση με λέιζερ μπικίνι, πόδια μασχάλες και πόσες συνεδρίες; Μου έκαναν μια τιμή στα 750€ για πόδια και μπικίνι για 10 συνεδρίες (έχω ακούσει όμως ότι 7 ειναι αρκετές) και δεν ξέρω αν είναι λογική ή ακριβή.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,513 μηνύματα.
Πόσο κοστίζει μια αποτρίχωση με λέιζερ μπικίνι, πόδια μασχάλες και πόσες συνεδρίες; Μου έκαναν μια τιμή στα 750€ για πόδια και μπικίνι για 10 συνεδρίες (έχω ακούσει όμως ότι 7 ειναι αρκετές) και δεν ξέρω αν είναι λογική ή ακριβή.
Γνώμη μου να πληρώνεις συνεδρία - συνεδρία. Κατά πρώτον για να δεις το αποτέλεσμα και κατά δεύτερον για να δεις πόσες απαιτούνται για σένα. Γιατί να πληρώσεις για παραπάνω ενώ ίσως χρειαστείς λιγότερες ; Και το πόσες θα χρειαστείς εξαρτάται (έχουν βάλει στην τιμή maximum 10, μα ναι, τις θεωρώ πολλές...).

Συνήθως, λένε ότι τα πακέτα θα σου βγουν πιο οικονομικά, μα αν "πιέσεις" θα πάρεις καλή τιμή για μπικίκι, πόδια και μασχάλες, για κάθε φορά που (θα) πηγαίνεις...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
συγγνώμη, είναι καινούργια μόδα να αποτριχώνετε τα χέρια σας οι γυναίκες;🙈
το βλέπω σε όλες! εντάξει, εγώ είμαι ψιλοξανθιά και δεν φαίνονται, αλλά το βλέπω και σε ξανθιές να το κάνουν🙄
Οπως οι αντρες ξυριζουν τα ποδια πλεον ...

Οτι βλακεια δουνε να την κανουν μονο και μονο για να αρεσουν στους αλλους ..

Ναι δυστηχως το κανουν ,νεα κοριτσια και οπως λες ειναι τραγικη η συνεχεια μιας μπαινουν στην διαδικασια αλλα δεν το κανουν με σωστο τροπο , με λειζερ για αραιωση και φυσικο αποτελεσμα
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,918 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Γνώμη μου να πληρώνεις συνεδρία - συνεδρία. Κατά πρώτον για να δεις το αποτέλεσμα και κατά δεύτερον για να δεις πόσες απαιτούνται για σένα. Γιατί να πληρώσεις για παραπάνω ενώ ίσως χρειαστείς λιγότερες ; Και το πόσες θα χρειαστείς εξαρτάται (έχουν βάλει στην τιμή maximum 10, μα ναι, τις θεωρώ πολλές...).

Συνήθως, λένε ότι τα πακέτα θα σου βγουν πιο οικονομικά, μα αν "πιέσεις" θα πάρεις καλή τιμή για μπικίκι, πόδια και μασχάλες, για κάθε φορά που (θα) πηγαίνεις...
Και εγώ έτσι το σκέφτηκα γιατί έχω και το ιδανικό τύπο: λευκό δέρμα όσο δεν πάει και μαύρη τρίχα. Που είναι πιο εύκολο να την καταστρέψει το λέιζερ στην ρίζα. Θα κάνω μια έρευνα αγοράς. Αυτοί ήταν απεγνωσμένοι πάντως και άνετα βρίσκω τέτοια προσφορά ξανά. Αν και μου φάνηκε ακριβή γιατί μια άλλη μου είχε πει ότι έκανε πόδια και μπικίνι 200 ευρώ 3 συνεδρίες
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,513 μηνύματα.
Και εγώ έτσι το σκέφτηκα γιατί έχω και το ιδανικό τύπο: λευκό δέρμα όσο δεν πάει και μαύρη τρίχα. Που είναι πιο εύκολο να την καταστρέψει το λέιζερ στην ρίζα. Θα κάνω μια έρευνα αγοράς. Αυτοί ήταν απεγνωσμένοι πάντως και άνετα βρίσκω τέτοια προσφορά ξανά. Αν και μου φάνηκε ακριβή γιατί μια άλλη μου είχε πει ότι έκανε πόδια και μπικίνι 200 ευρώ 3 συνεδρίες
Μια χαρά, ναι. Τις μαύρες - το λέιζερ - τις "χτυπάει στη ρίζα"...

Σαφώς και ήταν απεγνωσμένοι. Γι΄ αυτό σου πρότειναν να προκαταβάλλεις τα χρήματα, δίνοντας 750 €. Και ακριβή να μην ήταν η προσφορά (που είναι...) δεν είναι σωστό, εκ των προτέρων, να δώσεις τόσα χρήματα. Πες ότι το μετανιώνεις στην πορεία, βρε παιδί μου, και δε θες άλλο στους συγκεκριμένους. Για τους χ, ψ, λόγους. Τα λεφτά σου πίσω δε θα τα πάρεις...

Πόδια και μπικίνι 200 ευρώ 3 συνεδρίες "τρώγεται" (κάπου εκεί πάει, γύρω στα 60 - 70 η συνεδρία...)...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top