Αποτρίχωση

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κι εγώ έχω... Όχι μόνο είμαι μελαχρινή αλλά το σύνδρομο αυτό εντείνει το πρόβλημα ... Ευτυχώς σώθηκα. Βέβαια έχω αρχίσει κ αντίστοιχη αγωγή οπότε ίσως να βοηθήσε κ αυτό
Έχεις και εσύ πολυκυστικές;Κάνεις ορμονοθεραπεία;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ενταξει, ομως δεν εχουμε ολες θεματα με τις ορμονες μας. Ανηκετε σε μια μειοψηφια και δεν σημαινει οτι οσοι παρουν μια μηχανη θα γεμισουν τριχες. Εγω δεν γεμισα. Το αντιθετο μαλιστα. Αν εχετε θεμα, προτεραιοτητα εχει να σας δει ειδικος. Επισης διαβαζουμε οδηγιες χρησης οπως επισης και ρωταμε για παρενεργειες στα ινστιτουτα. Δεν παμε στα τυφλα.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
ενταξει, ομως δεν εχουμε ολες θεματα με τις ορμονες μας. Ανηκετε σε μια μειοψηφια και δεν σημαινει οτι οσοι παρουν μια μηχανη θα γεμισουν τριχες. Εγω δεν γεμισα. Το αντιθετο μαλιστα. Αν εχετε θεμα, προτεραιοτητα εχει να σας δει ειδικος. Επισης διαβαζουμε οδηγιες χρησης οπως επισης και ρωταμε για παρενεργειες στα ινστιτουτα. Δεν παμε στα τυφλα.
Μπορείς να στείλεις το λινκ γιατί μου έβγαλε διάφορα της ίδιας εταιρείας. Πήρα την απόφαση να πάρω κι εγώ επιτέλους :)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μπορείς να στείλεις το λινκ γιατί μου έβγαλε διάφορα της ίδιας εταιρείας. Πήρα την απόφαση να πάρω κι εγώ επιτέλους :)

Αν βρεις τις άλλες (εγώ δεν τις βρήκα εδώ) πάρε τις άλλες. Αυτή έχει την χαμηλότερη ενέργεια. Πιστεύω οι πιο δυνατές είναι καλύτερες. Έχω δει αποτελέσματα με αυτήν αλλά οι κριτικές λένε ότι οι άλλες έχουν καλύτερα αποτελέσματα σε πιο σύντομο διάστημα. Εγω έχω κάνει 4 φορές και μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένη με τα πόδια μου. Στις μασχάλες δεν έχει κάνει τόσο καλή δουλειά μέχρι στιγμής 🤔 Την χρησιμοποιώ 6 βδομάδες (1 αποτρίχωση κάθε 2 βδομάδες). Στις κριτικές λένε ότι στις 12 εβδομαδες είδαν αποτελέσματα
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αποτρίχωση... Τι ωραία.. Ωραίες εποχές... Τότε που έσκαγα ένα σωρό λεφτά στο λέιζερ το οποίο μου έκανε δουλεια ευ όρου ζωής... Πλέον όταν έχω χρόνο ξυράφι και τέλος.. Λυπάμαι που το λέω αλλά έχω κουραστει τόσο που αφήνω τρίχα. Οχι μασχαλες αλλά λίγες στα ποδια και στα επιμαχα σημεία. ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ. εκεί που παω να ξυριστω εκεί κάτι θα παιρνει φωτιά. Το μπανθο μου ειναι του δεκαλεπτου κάθε βράδυ μπαμ μπαμ
Όσο για τον άντρα μου δεν νομίζω πως το παιρνει πρέφα διότι όταν "συναντιόμαστε" Κοιτάμε για τα βασικά και αναγκαία. Δεν υπάρχει χρόνος για μας είναι φοβερό που θα παει αυτο δεν ξέρω. Βοήθεια δεν έχουμε να κρατήσει τα παιδια το βράδυ πεφτουμε ξεροί είναι φοβερό. Αλλά τελοσπαντων αγαπιόμαστε. Ακόμα τουλαχιστον. Εγώ τον αγαπάω παντως κι ας έχει κάνει λίγη κοιλιτσα. Που θα παει θα επανέλθουμε🥰 δηλαδή και τώρα που μαι στο φορουμ θα μου πειτε αντε τωρα ξυρισου. Δε γίνεται ειμαι μονίμως σε επιφυλακή γιατί εδώ που παιζουν μπορουν να πλακωθουν ανά πασα ώρα. Τις προαλλες στον αέρα επιασα το μωρό. Τελοσπαντων!!!!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ενταξει, ομως δεν εχουμε ολες θεματα με τις ορμονες μας. Ανηκετε σε μια μειοψηφια και δεν σημαινει οτι οσοι παρουν μια μηχανη θα γεμισουν τριχες. Εγω δεν γεμισα. Το αντιθετο μαλιστα. Αν εχετε θεμα, προτεραιοτητα εχει να σας δει ειδικος. Επισης διαβαζουμε οδηγιες χρησης οπως επισης και ρωταμε για παρενεργειες στα ινστιτουτα. Δεν παμε στα τυφλα.
Εγώ δεν χρησιμοποιησα ποτε μηχανή έκανα λέιζερ πραγματικα σώθηκα. Υπάρχουν σημεία που δεν έχω τρίχες καθόλου χάρη στο λέιζερ κι έχουν περασει κοντά 10 χρόνια κ δε ξαναβγαλα. Επίσης η βελονα σε μερικές στο πηγουνι
Δεν ξαναβγαλα εκεί από τότε. Δε θυμάμαι καν πως έλεγαν αυτή τη μέθοδο. Μια βελονα που με έκαιγε, έκαιγε τον θηλακα. Εβγαζα καμμια δεκαριά κ πλέον βγαίνουν κανα δυο που βγάζω με τσιμπιδακι

Δυστυχώς το κέντρο που το κανα είναι πλεον πολυτελεια για μένα αλλιώς θα ξαναπηγαινα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μια φίλη μου που έκανε λέιζερ κόντεψε να πάθει καρκίνο του δέρματος και τώρα έχει 2-3 ελιές που τις προσέχει. Μου είπε ότι καποιες μετά το λέιζερ έβγαλαν κρουστα. Πήγε σε δερματολόγο και της είπε να μην ξανακάνει λέιζερ και ότι είναι επικίνδυνο
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

Αν βρεις τις άλλες (εγώ δεν τις βρήκα εδώ) πάρε τις άλλες. Αυτή έχει την χαμηλότερη ενέργεια. Πιστεύω οι πιο δυνατές είναι καλύτερες. Έχω δει αποτελέσματα με αυτήν αλλά οι κριτικές λένε ότι οι άλλες έχουν καλύτερα αποτελέσματα σε πιο σύντομο διάστημα. Εγω έχω κάνει 4 φορές και μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένη με τα πόδια μου. Στις μασχάλες δεν έχει κάνει τόσο καλή δουλειά μέχρι στιγμής 🤔 Την χρησιμοποιώ 6 βδομάδες (1 αποτρίχωση κάθε 2 βδομάδες). Στις κριτικές λένε ότι στις 12 εβδομαδες είδαν αποτελέσματα
Εγώ βρήκα της Kenzi που το διαφημίζουν πάρα πολύ και επειδή μετακινούμαι συχνά σκέφτηκα ότι θα είναι καλή λύση. Έχω κι εγώ λευκή επιδερμίδα και σχετικά σκούρη τρίχα οπότε θα την πιάσει πιστεύω
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ βρήκα της Kenzi που το διαφημίζουν πάρα πολύ και επειδή μετακινούμαι συχνά σκέφτηκα ότι θα είναι καλή λύση. Έχω κι εγώ λευκή επιδερμίδα και σχετικά σκούρη τρίχα οπότε θα την πιάσει πιστεύω
Πιστεύω ότι θα δεις διαφορά. Εγώ είδα. Πχ στο πρόσωπο (μουστάκι) τρίχες τέλος. Στα πόδια έχω δει μεγάλη διαφορά επίσης. Ακόμα και αυτές που φυτρώνουν, αργούν να φυτρώσουν.
Στις μασχάλες δεν ξέρω τι παίζει. Δεν τις έχω αφήσει να μεγαλώσουν να δω πόσο έχουν μειωθεί 🤔
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πιστεύω ότι θα δεις διαφορά. Εγώ είδα. Πχ στο πρόσωπο (μουστάκι) τρίχες τέλος. Στα πόδια έχω δει μεγάλη διαφορά επίσης. Ακόμα και αυτές που φυτρώνουν, αργούν να φυτρώσουν.
Στις μασχάλες δεν ξέρω τι παίζει. Δεν τις έχω αφήσει να μεγαλώσουν να δω πόσο έχουν μειωθεί 🤔
Ναι εγώ μπικίνι μασχάλες πόδια θέλω φουλ να το επιχειρήσω! Άντε νά δούμε
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μια φίλη μου που έκανε λέιζερ κόντεψε να πάθει καρκίνο του δέρματος και τώρα έχει 2-3 ελιές που τις προσέχει. Μου είπε ότι καποιες μετά το λέιζερ έβγαλαν κρουστα. Πήγε σε δερματολόγο και της είπε να μην ξανακάνει λέιζερ και ότι είναι επικίνδυνο
Δερματολογοι κάνουν λέιζερ... Κοίτα αν το παρακανε η φίλη σου δεν ξέρω, επιφανειακά είναι άλλωστε αυτά τώρα αν κάηκε κ πηγε κ πατησε ξανά πανω δεν ξέρω... Εξαρτάται και ποσο δυναμη βάζουν στο μηχάνημα εγώ δεν καιγομουν και πηγαινα χαλαρα, υπερβολικο μου φαίνεται όχι πως αποκλείεται βέβαια αλλά αν καεις ειναι πιθανο να χεις θέματα... Αλλα δεν καίγεσαι ετσι απλά. Το νιώθεις κι αν σε καίει λες και σταματάει ο γιατρός η χαμηλωνει ένταση.... Καλά πανε κ κάτι χρόνια σε μένα
.. Εγώ παντως τρίχα δεν ξαναβγάλα εκει από τότε... Κι άμα μαζεψω λεφτά θα πάω να κανω μασχαλες αλλά τώρα έχουν προτεραιοτητα τα παιδια δεν είμαι να χαλάω χιλιάρικα... Γιατι τόσο θα παει με κανα εναμισυ χρόνο συνεδρίες μπορεί και δυο χρονια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιστεύω ότι θα δεις διαφορά. Εγώ είδα. Πχ στο πρόσωπο (μουστάκι) τρίχες τέλος. Στα πόδια έχω δει μεγάλη διαφορά επίσης. Ακόμα και αυτές που φυτρώνουν, αργούν να φυτρώσουν.
Στις μασχάλες δεν ξέρω τι παίζει. Δεν τις έχω αφήσει να μεγαλώσουν να δω πόσο έχουν μειωθεί 🤔
Θα μου πειτε κι εμένα τι είναι αυτό που λέτε ; μουστάκι τέλος διαβάζω. Είναι η μηχανή που αναφέρατε παραπάνω ;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ναι είναι μηχανή IPL. Αυτή παραπάνω. Έχει διάφορες μάρκες. Εγώ την πήρα 180 νομίζω 🤔 Αν μου μείνουν αρκετές τρίχες θα πάρω πιο δυνατή. Νομίζω αυτή που πήρα ειναι στα 4kj, θέλω να πάρω στα 8 ή παραπάνω αν υπάρχει
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Ναι είναι μηχανή IPL. Αυτή παραπάνω. Έχει διάφορες μάρκες. Εγώ την πήρα 180 νομίζω 🤔 Αν μου μείνουν αρκετές τρίχες θα πάρω πιο δυνατή. Νομίζω αυτή που πήρα ειναι στα 4kj, θέλω να πάρω στα 8 ή παραπάνω αν υπάρχει
Kai ξυρίζει ; τις κόβει ; τις καιει; τι κανει ακριβώς. 180; πολλα ακουγονται, αλλά άμα είναι θαυματουργή... Και εξαφανίστηκαν οι τρίχες από το μουστάκι;;;εγώ έχω χνουδι ; δλδ δεν είναι μαυρες όσο κι αν αποτρίχωνω, κανει σε αυτές ;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Kai ξυρίζει ; τις κόβει ; τις καιει; τι κανει ακριβώς. 180; πολλα ακουγονται, αλλά άμα είναι θαυματουργή... Και εξαφανίστηκαν οι τρίχες από το μουστάκι;;;εγώ έχω χνουδι ; δλδ δεν είναι μαυρες όσο κι αν αποτρίχωνω, κανει σε αυτές ;
Και εγώ χνούδι έχω.
Τις καίει στην ρίζα. Ότι χνούδι είχα στο πρόσωπο έφυγε. Και στα δάχτυλα στα χέρια είχα λίγο χνούδι και δεν ξαναφυτρωσε. Ειδικά στο ένα χέρι είχα πιο πολλες τρίχες από τις επεμβάσεις και τους νάρθηκες και δεν ξαναφυτρωσαν. Στα πόδια δεν έκανα καλή δουλειά και μου ξέφυγαν τρίχες αλλά πιστεύω τις επόμενες φορές να τις πιασω
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίζει ρόλο τι τύπο τριχοφυίας είχες κιόλας.Αν είχες 2-3 μαύρες τρίχες λέμε τώρα και καθόλου χνούδι λογικό ο αλεξανδρίτης να μη σου έκανε κακό.Εγώ ήμουν μέσα στα χνούδια και μέσα σε αυτά ξεπεταγόντουσαν 2-3 μαύρες τρίχες,τα οποία χτυπήθηκαν επειδή η κυρία που το έκανε ήταν βλαμμένη,και γέμισα με τόσες τρίχες σε σημείο που δεν έβγαινα από το σπίτι 2 μήνες.
Πλέον κάνω δυοδικό λέιζερ με βοήθησε πολύ,σε συνδυασμό με αντισυλληπτικά λόγω συνδρόμου πολυκυστικών ωοθηκών.
Εδώ ειναι καθαρο λάθος της κοπέλας και όχι από το μηχάνημα!
Αλεξανδρίτης ειναι το καλύτερο και αποτελεσματικότερο μηχάνημα όσο αφορά την περίπτωση του λέιζερ..
Πολύ λιγότερες συνεδρίες χωρίς να πειραζεις καθόλου το χνουδι (νόμος είναι αυτό σε όποιο δερματολόγο και να πας)και γρηγορότερο μόνιμο αποτέλεσμα.

Νομίζω σε εσενα ειναι καθαρά θέμα πολυκυστικων - ορμονών και ρύθμιση αυτών ..
Ότι και να κάνεις αν το θέμα είναι οργανικό έχεις ακριβώς τα αποτελέσματα που είχες εσύ.
Οπότε ήταν τελείως λάθος χειρισμός στην όλη κατάσταση σου γι αυτό και ταλαιπωρηθηκες τόσο δυστηχως...
 

maroulaki

Νεοφερμένος

Η maroulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ηχάνημα είναι του Αλεξανδρίτη. Ωστόσο υπάρχουν ιατρεία που χρησιμοποιούν το Δυοδικό λέιζερ. Ενώ υπάρχει και άλλο ένα είδος το Soprano Ice (αν το λέω σωστά).
Ποια η διαφορά αυτών των 3 μηχανημάτων;
οχι δεν χρειάζεται 3 διαφορετικά. Το καλύτερο είναι με διαφορά ο Αλεξανδρίτης για να δεις γρήγορο και άμεσο αποτέλεσμα. Ο μόνος λόγος για να ΜΗΝ κάνεις αλεξανδρίτη είναι εαν έχεις πολύ σκούρο δέρμα. To soprano είναι μια καλή επιλογή αλλά υπάρχουν και καλύτερα μηχανήματα όπως το Clarity που κάνει φοβερή δουλειά!
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση, δυστυχώς ήμουν από τα άτομα που αν άφηναν και άλλο τις τρίχες τους θα γινομουν πολύ τριχωτός, πράγμα που είναι αντιαισθητικο εν έτη 2022, τώρα κάνω προσπάθειες να χάσω όσες περισσότερες μπορώ, πηγαίνω σε ένα πολύ καλό κέντρο υποτίθεται στη Γλυφάδα για να κάνω ριζική αποτρίχωση αλλά δυστυχώς βλέπω ότι το μόνο που γίνεται είναι να δημιουργούνται κάποια κενά κάτω από τον αγκώνα, πάνω από τον αγκώνα έχουν φύγει σχεδόν όλες και πίσω στη πλάτη επίσης είναι υπερβολικά λίγες, αλλά σε χέρια κάτω από αγκώνα και στα πόδια είναι πολλές πάλι, επίσης έχω κάτι λίγες στήθος και στην κοιλιά σε κάποια σημεία γύρω από τον αφαλό που αν και είναι διάσπαρτες κάποιες είναι έντονες, εχω απελπιστει, μας είχαν πει το καλοκαίρι 8 συνεδρίες και ακόμα πηγαίνω, λέτε να είναι απατεώνες? συν οτι ολο βγαινουν σπυρια στη πλατη μου απο τοτε που το ξεκινησα
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Να αλλάξεις κέντρο ; καλά Γλυφάδα βρήκες κι εσυ που σου πιάνουν το κ&λο; να πας σε δερματολογο.... Σιγά μην είναι 8. Εγώ λίγες είχα κι έκανα σχεδόν δυο χρόνια.
Επειδή με ρωτησε προσφατα κ ο άντρας μου. Δυο με δυομισυ χρόνια συνεδρίες. Στην αρχή ανά 20 ημερο κ εν καιρώ πιο αραιά. Με αλεξανδρίτη. Αλλιώς θα καταλήξεις στα γνωστά πάλι... Ξυραφάκια κλπ.
Είναι χρονοβορο και ακριβό ειδικά σε άντρες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ μαζευω λεφτά για μασχαλες χειμώνα...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Να αλλάξεις κέντρο ; καλά Γλυφάδα βρήκες κι εσυ που σου πιάνουν το κ&λο; να πας σε δερματολογο.... Σιγά μην είναι 8. Εγώ λίγες είχα κι έκανα σχεδόν δυο χρόνια.
Επειδή με ρωτησε προσφατα κ ο άντρας μου. Δυο με δυομισυ χρόνια συνεδρίες. Στην αρχή ανά 20 ημερο κ εν καιρώ πιο αραιά. Με αλεξανδρίτη. Αλλιώς θα καταλήξεις στα γνωστά πάλι... Ξυραφάκια κλπ.
Είναι χρονοβορο και ακριβό ειδικά σε άντρες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ μαζευω λεφτά για μασχαλες χειμώνα...
στις μασχαλες δεν εχω κανει, ουτε στα γεννητικα, σε ολα τα υπολοιπα εχω κανει, σε καποια σημεια ειχα πει να ειναι πολυ αραια οχι να φυγουν εντελως, μηπως η καλυτερη λυση ειναι να πω εντελως σε ολα να τελειωνουμε?
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
αμασχάλες σε ποια διάλεκτο είναι; :hehe: :crazy:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top