Αποτριχωμένη επίμαχη περιοχή: Ναι ή όχι;

Πως προτιμάτε την επίμαχη περιοχή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 488)
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 71 14.5%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 19 3.9%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι κάπως περιποιημένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 130 26.6%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 18 3.7%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 166 34.0%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 12 2.5%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να έχει κάποιο σχεδιάκι η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 48 9.8%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 20 4.1%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και έχω φετίχ! Θέλω να είναι θάμνος! Scary movie στυλ! :P

    Ψήφοι: 4 0.8%

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω τριχωτό-φυσικό (με κάποια σχετική περιποίηση) γιατί αυτό είναι το νορμάλ. Οι τρίχες είναι εκεί για κάποιον λόγο και εκτός των άλλων διαχωρίζουν οπτικά την γυναίκα από το κοριτσάκι. Αν κάποιος ξενερώνει επειδή η άλλη έχει τριχούλες τι να πώ, την κουνάει την αχλαδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Αν κάποιος ξενερώνει επειδή η άλλη έχει τριχούλες τι να πώ, την κουνάει την αχλαδιά...

Γιατί την κουνάει την αχλαδιά, αφού και οι άντρες έχουν τρίχες...; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Οχ τι ακουμε παλι σημερα!!:hmm:
Τοτε αφου για καποιο λογο ειναι οι τριχες να μην κουρευεσαι ουτε να ξυριζεσαι
σαν τους πιθικους !;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Άντρες.... Αν ξέρατε πως μια γυναίκα θα πρέπει από ένα σημείο και μετά να ξυρίζει κάθε 2 μέρες την ευαίσθητη περιοχή γιατί το ξυραφάκι δυναμώνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τις τρίχες Ή αν ξέρατε πόσο πολύ πονάει το κερί στην ευαίσθητη περιοχή θα ήσασταν απίστευτα πιο διαλλακτικοί. Κάποιοσ πρέπει να σας βάλει κερί εκεί κάτω και να αρχίσει να τραβάει μου φαίνεται να δείτε τι ωραία είναι χ0α0χ0αχ0α :P

Σε καταλαβαίνω τέκνον μου...Μεγάλο βάσανο τραβάτε. Αλλά αναρωτιέμαι, ποιός σου είπε ότι ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις αυτή την δουλειά; Καθαριότητα να υπάρχει και μια κάποια φροντίδα ώστε να μην γίνει θάμνος...Τώρα τα ξυράφια τα κεριά κτλπ. είναι αηδίες, στο cosmopolitan τα διαβάζετε; Προσωπικά αλλά και με όσους έχω συζητήσει ποτέ δεν μας προβλημάτισε το θέμα αυτό ούτε μας απώθησε σε μια κοπέλα να έχει τρίχες σε αυτή την περιοχή ίσα-ίσα που είναι και πιο ωραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Bre σαφώς και οι τρίχες υπάρχουν για κάποιον λόγο, άσχετα αν το lifestyle μας έχει περάσει ότι ειν αντιαισθητικές !!! άλλο το ένα και άλλο το άλλο !!! Παράδειγμα στην Γαλλία κάπωτε είχαν ότι οι τρίχες στις γυναίκες - μασχάλες και επίμαχη περιοχή - είναι θυλικές, κάτι που πολλοί ζωγράφοι το αποτύπωναν και στους πίνακες τους. Στην ευρώπη σήμερα θέλουν την γυναίκα ξυρισμένη ώς και τα χέρια !!! Στους άντρες πάλι ανά τα χρονικά υπύρχαν χώρες όπως η Αίγυπτος, η Περσία κλπ που ήθελαν τους άντρες ξυρησμένους και να φροντίζουν υπερβολικά τον εαυτό τους. Από την άλλη σε πολλές χώρες κυριαρχούσε η άποψη ότι ο άντρας πρέπει να έχει τρίχες, γιατί αυτό ειν σημάδι αντρισμού... Τίποτα δεν στέκει επιστημονικά, πέρα του ότι οι τρίχες για να βγαίνουν έχουν κάποιο λόγο, άσχετα αν μας αρέσουν ή όχι !!!

παρόλα αυτά, έχω να πω ότι καθείς μπορεί να κάνει ότι θέλει, με βάση την προσωπική του αισθητική !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω τέκνον μου...Μεγάλο βάσανο τραβάτε. Αλλά αναρωτιέμαι, ποιός σου είπε ότι ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις αυτή την δουλειά; Καθαριότητα να υπάρχει και μια κάποια φροντίδα ώστε να μην γίνει θάμνος...Τώρα τα ξυράφια τα κεριά κτλπ. είναι αηδίες, στο cosmopolitan τα διαβάζετε; Προσωπικά αλλά και με όσους έχω συζητήσει ποτέ δεν μας προβλημάτισε το θέμα αυτό ούτε μας απώθησε σε μια κοπέλα να έχει τρίχες σε αυτή την περιοχή ίσα-ίσα που είναι και πιο ωραίο.
το θεμα καλε μου δεν ειναι εσεις τι θελετε ,αλλα εμας τι μας αρεσει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Bre σαφώς και οι τρίχες υπάρχουν για κάποιον λόγο

no not really...

παλιοτερα υπηρχαν για να κανουν τις μυρωδιες μας πιο εντονες και να δειχνουν την σεξουαλικη οριμανση, αλλα τωρα πια δεν υπαρχει λογος για αυτο γιατι ετσι και αλλιως καλυπτονται απο αρωματα κτλ.

η θεωρια οτι μας κρατανε πιο καθαρους ειναι μια μαλακια και μιση, οι αντρες εχουν τριχες στην ηβικη περιοχη αλλα προφανως δεν τους προστατευουν απο μικροβια...

(παρακαλω ο πρωτος που θα μου πει "εμενα μου το ειπε ο/η γυναικολογος" να αφησει και διευθυνση μαζι για να του σπασω το κεφαλι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
no not really...

παλιοτερα υπηρχαν για να κανουν τις μυρωδιες μας πιο εντονες και να δειχνουν την σεξουαλικη οριμανση, αλλα τωρα πια δεν υπαρχει λογος για αυτο γιατι ετσι και αλλιως καλυπτονται απο αρωματα κτλ.

η θεωρια οτι μας κρατανε πιο καθαρους ειναι μια μαλακια και μιση, οι αντρες εχουν τριχες στην ηβικη περιοχη αλλα προφανως δεν τους προστατευουν απο μικροβια...

1. παλαιότερα υπήρχαν και ως προστατευτικό κάλυμα κλπ, και πράγματι τώρα που δεν χρειάζεται έχουν μειωθεί. ο άνθρωπος δεν έχει όσες τρίχες είχε πολλά χρόνια πίσω. Βγάζει όσες τρίχες του χρειάζονται

2. Δεν είπα ότι μας κλρατάνε πιο καθαρούς !:)
Η καθαριότητα εξαρτάται από εμάς !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
1. παλαιότερα υπήρχαν και ως προστατευτικό κάλυμα κλπ, και πράγματι τώρα που δεν χρειάζεται έχουν μειωθεί. ο άνθρωπος δεν έχει όσες τρίχες είχε πολλά χρόνια πίσω. Βγάζει όσες τρίχες του χρειάζονται

god dammit αυτο ειπα οτι δεν μας κρατανε πιο καθαρους, να μας προστατευουν απο τι? Σκονες και βακτηριδια? Ισα ισα που η τριχα τα κραταει περισοτερο εκει. Ασε που ειναι εξαιρετικες για να κρατανε ιδρωτα και ζεστη δινοντας ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ συνθηκες σε μικροβια να αναπτυχθουν.

Ο λογος ειναι οτι ειμαστε εξελιξη του πιθικου και οι τριχες στην ηβη ειναι ενδεικτικο σεξουαλικης οριμανσης και κρατανε μυρωδιες, φερομονες κτλ που λειτουργουν σαν σημαδια σεξουαλικης διαθεσημοτητας.

Ο λογος που οι ανθρωποι ΔΕΝ εχουν τριχες ειναι οτι κρατανε νεανικα χαρακτηριστικα των πιθικοειδων μεχρι μεγαλη ηληκια γιατι το παιδικο προφιλ δινει καλυτερα εγγεφαλικη λειτουργια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι τριχες ειναι αχρηστες δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
οι τριχες ειναι αχρηστες δηλαδη?

Εγω ξερω οτι ειναι χρησιμες για την υγρασια, να μην ξεραινεται το δερμα δηλαδη:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
αποτριχωμένη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
οι τριχες ειναι αχρηστες δηλαδη?

όχι , είναι το αγαπημένο (μου) θέμα συζήτησης πολλών στοκομέλων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
οι τριχες ειναι αχρηστες δηλαδη?

prety much ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δεν είναι άχρηστες, είναι εκεί για κάποιον λόγο. Να προστατεύουν από τυχόν μολύνσεις και μικρόβια που πλησιάζουν εκείνη την περιοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω ξερω οτι οι τριχες προστατευουν απο τον ηλιο,,και μονωνουν..

το νιωθω στο κεφαλι πχ..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω ξερω οτι οι τριχες προστατευουν απο τον ηλιο,,και μονωνουν..

το νιωθω στο κεφαλι πχ..:D

τη συγκεκριμενη περιοxη που συζηταμε σαυτο το θεμα, δε νομιζω να τη βλεπει συχνα ο ηλιος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τη συγκεκριμενη περιοζη που συζηταμε σαυτο το θεμα, δε νομιζω να τη βλεπει συχνα ο ηλιος. :P
κακώς..:worry::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.

Οπότε και τα φρύδια σου άχρηστα είναι, για δεν τα κόβεις να γίνεις σαν τη λαίδυ Γκάγκα;

p.s. Άσχετο. Ξυρίζεις και τον πισινό σου; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δεν είναι άχρηστα τα φρύδια, κρατάνε σκουπιδάκια που πάνε κοντά στο μάτι. Και οι βλεφαρίδες το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top