Αποτριχωμένη επίμαχη περιοχή: Ναι ή όχι;

Πως προτιμάτε την επίμαχη περιοχή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 488)
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 71 14.5%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 19 3.9%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και θέλω να είναι κάπως περιποιημένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 130 26.6%
  • Μου αρέσουν οι άνδρες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 18 3.7%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 166 34.0%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να ΜΗΝ είναι αποτριχωμένη η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 12 2.5%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και θέλω να έχει κάποιο σχεδιάκι η επίμαχη περιοχή

    Ψήφοι: 48 9.8%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και δεν με ενδιαφέρει όπως και να'ναι

    Ψήφοι: 20 4.1%
  • Μου αρέσουν οι γυναίκες και έχω φετίχ! Θέλω να είναι θάμνος! Scary movie στυλ! :P

    Ψήφοι: 4 0.8%

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν είναι έργο τέχνης η επίμαχη περιοχή? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Είμαι σχεδόν σίγουρος πως το εννοούσε.
Και συμφωνώ μαζί της.


Edit:Fuck it,δε με νοιάζει τι εννοούσε-είναι έργο τέχνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Είμαι σχεδόν σίγουρος πως το εννοούσε.
Και συμφωνώ μαζί της.

Ε τοτε πολλα πολλα lulz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Δεν είναι έργο τέχνης η επίμαχη περιοχή? :worry:

Kάπου είχα δεί μία εικόνα στο ίντερνετ με περίτεχνα σχέδια για την γυναικεία επίμαχη περιοχή:redface::redface:
Δεν σας την δείχνω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Έργο τέχνης είμαστε και εμείς οι άντρες όπως και οι γυναίκες βεβαίως βεβαίως!
Το θέμα είναι ότι όταν συναντιούνται δημιουργούν το κάτι μαγικό...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ε, παιδιά μην τρελαινόμαστε κιόλας...

Οκ, είναι πολύ ωραία εκεί κάτω, πάρα πολύ ωραία, I might say... Κι όταν συνδυάζονται, πλησιάζουμε την τελειότητα:redface:. Αλλά νταξ, δεν το λες και έργο τέχνης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έργο τέχνης είμαστε και εμείς οι άντρες όπως και οι γυναίκες βεβαίως βεβαίως!
Το θέμα είναι ότι όταν συναντιούνται δημιουργούν το κάτι μαγικό...:P



...εναν μικροαστικό γάμο με επακολουθο τις κάρτες έκπτωσης στα σουπερμαρκετ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Καλα η απορια μου ειναι γελοια,αλλα ρε παιδια τη δευτερη μερα η επιμαχη περιοχη γδερνει ολιγον τι....τι παιζει με αυτο το θεματακι? υπαρχει θεμα στην αφη? εγω το 'χω πολυ αγχος αυτο με αποτελεσμα να ξυριζομαι καθε μερα- ξερω θα πειτε υπαρχει και το κερι αλλα μια φορα που εκανα πεθανα στον πονο...ευχαριστω δεν θα ξαναπαρω- και κατα συνεπεια να δημιουργω πληγες...για πειτε γνωμες,εμπειριες κλπ...ο,τι θελετε...

Σημείωση:
Τα μηνύματα 597 έως 599 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Επίμαχη περιοχή: δεύτερη μέρα ξυρίσματος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως υπάρχει λύση για αυτό που ρωτάς, εκτός από το κερί/καραμέλα. Αν πάντως μένεις νότια έχω να σου συστήσω κοπέλα πολύ ελαφροχέρα που θα σου κάνει σιγά σιγά αποτρίχωση και δεν θα πονέσεις σχεδόν καθόλου (όσο είναι δυνατόν το καθόλου σε αυτή την περιοχή ε; ), εγγυημένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
κοπέλα πολύ ελαφροχέρα που θα σου κάνει σιγά σιγά αποτρίχωση


καταγγέλω την συνομωσία του σύμπαντος, αυτά τα επαγγέλματα δεν υπήρχαν τότε που αποφάσιζα τι θα κάνω στη ζωή μ' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Καλα η απορια μου ειναι γελοια,αλλα ρε παιδια τη δευτερη μερα η επιμαχη περιοχη γδερνει ολιγον τι....τι παιζει με αυτο το θεματακι? υπαρχει θεμα στην αφη? εγω το 'χω πολυ αγχος αυτο με αποτελεσμα να ξυριζομαι καθε μερα- ξερω θα πειτε υπαρχει και το κερι αλλα μια φορα που εκανα πεθανα στον πονο...ευχαριστω δεν θα ξαναπαρω- και κατα συνεπεια να δημιουργω πληγες...για πειτε γνωμες,εμπειριες κλπ...ο,τι θελετε...

Ντάξει δεν πονάει και τόσο πολύ, αν και έχω κάνει 2 φορές προς το παρόν...:) Το μόνο κακό είναι ότι αμέσως μετά με ψιλοματώνουν τα σημεία όπου βρίσκονταν τρίχες αλλά μετά από 2-3 μέρες είναι μια χαρά απαλά και ωραία. Άσε που δεν τσιμπάει και καθόλου, σε αντίθεση με το ξυράφι που όσο πιο συχνά το κάνεις τόσο πιο γρήγορα ξαναβγαίνουν οι τρίχες (τουλάχιστον απ'ότι έχω παρατηρίσει στα πόδια)!:) Εάν πας και σε ελαφροχέρα που λέει και η Oralee σούπερ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ντάξει δεν πονάει και τόσο πολύ, αν και έχω κάνει 2 φορές προς το παρόν...:) Το μόνο κακό είναι ότι αμέσως μετά με ψιλοματώνουν τα σημεία όπου βρίσκονταν τρίχες αλλά μετά από 2-3 μέρες είναι μια χαρά απαλά και ωραία. Άσε που δεν τσιμπάει και καθόλου, σε αντίθεση με το ξυράφι που όσο πιο συχνά το κάνεις τόσο πιο γρήγορα ξαναβγαίνουν οι τρίχες (τουλάχιστον απ'ότι έχω παρατηρίσει στα πόδια)!:) Εάν πας και σε ελαφροχέρα που λέει και η Oralee σούπερ:)

Πλακα εχει να τσιμπαει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Πλακα εχει να τσιμπαει :redface:

ρε μαν,ρε μαν...γιατι θες να ανοιγεις παντα σε καθε θεμα το κουτι της πανδωρας??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Πλακα εχει να τσιμπαει :redface:

Ε ντάξει την δικιά σου παρ'την με την μηχανή ξυρίσματος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ε ναι
Θες να αισθανεται σαν αλλος Indiana Jones,εξερευνητης του αμαζονιου,που μαζι με τη "μασσσετι" του ψαχνει κατω απο αντιξοες συνθηκες την πηγη της ζωης;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ε ντάξει την δικιά σου παρ'την με την μηχανή ξυρίσματος!:P


Μονο με το δασος δεν συμβιβαζομαι.Θα πνιγω.

Στα αλλα το παιχνιδι γινεται kinky :redface: -και δεν κινδυνευεις απο πνιγμο ή ασφυξια-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Συμφωνώ με DrHouse! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Δαγκωτό ναι. :P Πέραν του καλαίσθητου είναι και θέμα υγιεινής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στη solo εποχή μου (<16) δεν είχα ποτέ επέμβει στο τρίχωμα. Μάλιστα, βλέποντας (όπως κάθε σωστό αγόρι) τσόντες, οι ξυρισμένοι άντρες μου φαίνονταν από αφύσικοι ως φλώροι, ενώ για τις αποτριχωμένες γυναίκες είχα αρκετά καλύτερη ιδέα, αν και δεν θεωρούσα άσκημο και το γενάκι όταν υπήρχε. Κάποια στιγμή απέκτησα κορίτσι. Είχε πλάκα η πρώτη φορά που έγινε η αμοιβαία αποκάλυψη. Εκείνη είχε αφήσει ένα μικρό ισόπλευρο τρίγωνο από κοντό χνούδι, ενώ εγώ ήμουν σαν τη νότια Αμερική με το πυκνό (παρθένο) δάσους του Αμαζονίου να απλώνεται παντού και από αυτό να προεξέχει το ακόντιο του αρχηγού της άγριας φυλής. Με έπεισε και έβαλα ψαλίδι στην αρχή και αργότερα χρησιμοποιήσαμε και οι δύο ξυράφι, οπότε ξαναγυρίσαμε στη βρεφική μας εποχή. Κάποια στιγμή μεγαλώνοντας άφησα γένια (στο πρόσωπο) και αγόρασα μια ξυριστική μηχανή. Μέσα στη συσκευασία υπήρχε ένα περίεργο εξάρτημα. Διαβάζοντας τις οδηγίες, είδα ότι ήταν για την επίμαχη περιοχή. Το δοκιμάσαμε και είδαμε ότι είναι πολύ βολικό και για τον άντρα και για τη γυναίκα, οπότε από τότε το χρησιμοποιούμε μαζί. Αφήνει ένα πολύ λεπτό τρίχωμα, τόσο κοντό ώστε να μην εμποδίζει, αλλά και όσο μακρύ χρειάζεται για να μην τσιμπάει. Το έχουμε πάρει το θέμα κάπως σαν παιχνίδι, οπότε κάποιες φορές ή αφήνουμε τα δάση να μεγαλώσουν ή τα αποψιλώνουμε εντελώς με κόντρα ξυράφι. Δεν έχουμε (ακόμα) σκεφτεί για αποτρίχωση, κεριά, laser ή πυρηνικές βόμβες. Γενικά, πιστεύω ότι χωρίς (ή με ελάχιστες) τρίχες υπάρχουν πλεονεκτήματα: α) καλαισθησία (βλέπεις και χαίρεσαι), β) καθαριότητα (δεν χρειάζεται σαμπουάν για εκεί), γ) υγιεινή (λέγεται ότι οι μουνόψειρες αποτελούν είδος προς εξαφάνιση), δ) αύξηση απόλαυσης (το να φτύνεις τρίχες δεν είναι και το καλύτερο). Έτσι ψηφίζω κι εγώ ΝΑΙ και για τον άντρα και για τη γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top