Απωθημένο....

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
@Omwora

Αν δυσανασχετεις που έβαλα το song πάρε τηλέφωνο τον κερατα και δεν συμφωνείς να ξέρεις ότι έχεις άρνηση της πραγματικοτητας.

Ειχες ερωτικές σχέσεις με τον άλλον για καιρό. Εκτός και αν είστε swingers ζευγάρι και την απιστία την έχετε ορίσει διαφορετικά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
@Omwora

Αν δυσανασχετεις που έβαλα το song πάρε τηλέφωνο τον κερατα και δεν συμφωνείς να ξέρεις ότι έχεις άρνηση της πραγματικοτητας.

Ειχες ερωτικές σχέσεις με τον άλλον για καιρό. Εκτός και αν είστε swingers ζευγάρι και την απιστία την έχετε ορίσει διαφορετικά.
Σταμάτα μωρε Ντεβιλ.

Δεν είναι κέρατο. Τον αγαπάει.

Εγω την πιστεύω.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,648 μηνύματα.
Σταματηστε βρε τη γλωσσοφαγιά.. Η κοπέλα αντιμετώπισε σοβαρότερα προβλήματα από τα ons και τις απιστίες
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Σταματηστε βρε τη γλωσσοφαγιά.. Η κοπέλα αντιμετώπισε σοβαρότερα προβλήματα από τα ons και τις απιστίες
Και τη συμπονέσαμε όλοι ειλικρινά χωρίς ειρωνεία για το ζήτημα της υγείας της, με σεβασμό και ευπρέπεια.

Διαφωνούμε στο χειρισμό της στα προσωπικά, όμως είμαι απόλυτα βέβαιος ότι όλοι ευχόμαστε να έχει πάντα υγεία.
 

Oneira96

Νεοφερμένος

Η Oneira96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
@Omwora

Αν δυσανασχετεις που έβαλα το song πάρε τηλέφωνο τον κερατα και δεν συμφωνείς να ξέρεις ότι έχεις άρνηση της πραγματικοτητας.

Ειχες ερωτικές σχέσεις με τον άλλον για καιρό. Εκτός και αν είστε swingers ζευγάρι και την απιστία την έχετε ορίσει διαφορετικά.
Η αλήθεια είναι ότι για το κέρατο το ξέρει γιατί μαθεύτηκε και του το είπα από μόνη μου τι έχει γίνει κλπ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σταματηστε βρε τη γλωσσοφαγιά.. Η κοπέλα αντιμετώπισε σοβαρότερα προβλήματα από τα ons και τις απιστίες
Η αλήθεια είναι ότι τα προβλήματα υγείας είναι και τα πιο σοβάρα,όλα τα υπόλοιπα είναι προβληματισμοί.
Όσο αφορά για το θέμα όπου έχει προκύψει αποφάσισα να το μοιραστώ γιατί δεν με ξέρετε και ήξερα απο την αρχή ότι εδώ θα ακουστούν αλήθειες και όντως με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ και σας ευχαριστώ πολύ γι'αυτό..
Οι περισσότεροι λένε κάνε υπομονή, θα περάσει και ένα σωρό αηδίες..Αυτά τα ήξερα και εγώ αλλα βλέπω ότι χειροτερεύει η κατάσταση μου προς το ψυχολογικό πάντα και φοβάμαι μην ξαναβγεί το πρόβλημα υγείας που δεν το εύχομαι σε καμία περίπτωση.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,513 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι για το κέρατο το ξέρει γιατί μαθεύτηκε και του το είπα από μόνη μου τι έχει γίνει κλπ.
Ιιι και δε σε χώρισε; Κάντου τη χάρη και χώρισε τον, δεν του αξίζεις.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,648 μηνύματα.
Το περίεργο είναι πως όλοι βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα υπέρ του απάτη μενου πάντα.. Θεωρώ πως με εξαίρεση τους καθ εξιν άπιστους στις περισσότερες των περιπτώσεων ευθύνη έχουν και τα δυο μέλη.. Και, οχι οι άνθρωποι πληγώνονται μεν, αλλά δε χωρίζουν μόνο και μόνο επειδή κάποιος ξεκαβλωσε κάπου άλλου.
Συνήθως αυτό είναι το κερασάκι στην τούρτα της μη επικοινωνίας σε πολλούς τομείς .. Εξαίρεση ίσως αποτελεί η παράλληλη σχέση μετά έρωτος και συναισθημάτων
. Τι σωτηρία να υπάρξει εκεί ;;ο άλλος έχει εγκεφαλικά και συναισθηματικά αλλου
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Το περίεργο είναι πως όλοι βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα υπέρ του απάτη μενου πάντα..
Καλά κάνουμε, έτσι πρέπει μπας και κοπούν οι απιστίες απ' όλους.

Θεωρώ πως με εξαίρεση τους καθ εξιν άπιστους στις περισσότερες των περιπτώσεων ευθύνη έχουν και τα δυο μέλη.. Και, οχι οι άνθρωποι πληγώνονται μεν, αλλά δε χωρίζουν μόνο και μόνο επειδή κάποιος ξεκαβλωσε κάπου άλλου.
Cope.

Δεν υπάρχει δικαιολογία για την απιστία. Είναι αδυναμία χαρακτήρα, είναι απατεωνιά, είναι ένδειξη χαλαρής συγκρότησης.

Αμα δε σ αρέσει φευγεις. Δεν απατάς.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,648 μηνύματα.
Σε έναν αγγελικά πλασμένο κόσμο έτσι είναι όπως τα λες.. Επειδή όμως κανείς μας δεν είναι αναμάρτητος, καλό είναι να μην είμαστε απόλυτοι. Δεν ξέρουμε τι συμβαίνει στις ψυχές και τις ζωές του καθενός
 

Oneira96

Νεοφερμένος

Η Oneira96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Σε έναν αγγελικά πλασμένο κόσμο έτσι είναι όπως τα λες.. Επειδή όμως κανείς μας δεν είναι αναμάρτητος, καλό είναι να μην είμαστε απόλυτοι. Δεν ξέρουμε τι συμβαίνει στις ψυχές και τις ζωές του καθενός
Μα ούτε εγω είμαι στη ζωή μου αναμάρτητος, έχω απατήσει, και παρόλο που έχω πολύ καλές δικαιολογίες (ήταν παντρεμένη και το κρυβε η μια, η άλλη απάταγε επίσης κλπ), παραμένουν ακριβώς αυτό, ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ. Και εγω ήμουν αδύναμος, και εγω ήμουν απατεώνας και είχα χαλαρή συγκρότηση. Έπρεπε να φυγω με τη μια.

Δεν κάθομαι να τις χρησιμοποιήσω αυτές τις δικαιολογίες για να αγιοποιήσω την αμαρτία μου. Μετανόησα ειλικρινά, διδάχτηκα από τη ζωή και δεν το ξανάκανα ποτέ. Δεν ξανα-απάτησα. Όποτε πέφτω σε κάποια που δεν μου φέρεται καλά, φεύγω πλέον.

Σταματήστε τις δικαιολογίες. Πάρτε την ευθύνη που σας αναλογεί στα ίσα.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,648 μηνύματα.
Άρα όλα για κάποιο λόγο γίνονται, για να πάρει κανείς μαθήματα για επόμενο στάδιο stop.. Άντε πια κινδυνεύουμε να κατηγορηθούμε για ανηθικότητα ολκής.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,608 μηνύματα.
Το ότι το έγραψες δημόσια και ζητάς βοήθεια δεν σημαίνει ότι δεν θα κριθείς κιόλας.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,991 μηνύματα.
Στην αρχή δεν το πήρε καλά,εγώ περίμενα ότι θα γίνει χαμός αλλά το πήρε καλά σχετικά..Μάλλον επειδή ξέρει ότι δεν έχω πάει με κανέναν άλλον
Εντάξει, είναι γνωστό ότι αν η παράλληλή σου σχέση είναι σταθερή και δεν ξενοκοιτάς (κι άλλο) τότε δεν υπάρχει θέμα. Έτσι κι αλλιώς, το λέει και ο θυμόσοφος λαός: Το ν' απατάς τον άντρα σου είναι συνηθισμένο, το ν' απατάς τον γκόμενο που το' χεις δει γραμμένο; :lol:

Πάντως, πέρα από την πλάκα, οι απαντήσεις σου μοιάζουν για άτομο που δεν τα εννοεί αυτά που λέει. Δεν αποκλείω τίποτα, βέβαια, αλλά έτσι φαίνεται.
 

Oneira96

Νεοφερμένος

Η Oneira96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πιστεύω ότι έχει ξεφύγει λίγο το θέμα...
Κανείς δεν είπε ότι δεν θέλω να κριθώ και ίσα ίσα γιαυτό αποφάσισα να κάνω μία δημόσια ανάρτηση για να βοηθηθώ!!!
Κανένας δεν είναι τέλειος..
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Άρα όλα για κάποιο λόγο γίνονται, για να πάρει κανείς μαθήματα για επόμενο στάδιο stop.. Άντε πια κινδυνεύουμε να κατηγορηθούμε για ανηθικότητα ολκής.
Κι όταν τα κάναμε κινδυνεύαμε από την ανηθικότητα ολκής αλλά εκει δεν μας ενοχλούσε όλους το ίδιο, όμως μας ενοχλεί όταν μας τα υπενθυμίζουν.

Αυτο είναι που σε ενοχλεί. Όχι η απιστία αλλά το κράξιμο.
 

Oneira96

Νεοφερμένος

Η Oneira96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εντάξει, είναι γνωστό ότι αν η παράλληλή σου σχέση είναι σταθερή και δεν ξενοκοιτάς (κι άλλο) τότε δεν υπάρχει θέμα. Έτσι κι αλλιώς, το λέει και ο θυμόσοφος λαός: Το ν' απατάς τον άντρα σου είναι συνηθισμένο, το ν' απατάς τον γκόμενο που το' χεις δει γραμμένο; :lol:

Πάντως, πέρα από την πλάκα, οι απαντήσεις σου μοιάζουν για άτομο που δεν τα εννοεί αυτά που λέει. Δεν αποκλείω τίποτα, βέβαια, αλλά έτσι φαίνεται.
Δεν υπάρχει λόγος να κρυφτώ ή να πω πράγματα που δεν ισχύουν.Αν το ήθελα δεν θα βρισκόμουν σε αυτό το φόρουμ και δεν θα έγραφα την ιστορία μου.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,648 μηνύματα.
Κι όταν τα κάναμε κινδυνεύαμε από την ανηθικότητα ολκής αλλά εκει δεν μας ενοχλούσε όλους το ίδιο, όμως μας ενοχλεί όταν μας τα υπενθυμίζουν.

Αυτο είναι που σε ενοχλεί. Όχι η απιστία αλλά το κράξιμο.
Έχεις αναρωτηθεί ποτέ ότι γεννημένοι σε ένα άλλο μέρος της γης με άλλο ηθικό κώδικα, ίσως δε δαιμονοποιουσαμε τα ίδια πράγματα ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Έχεις αναρωτηθεί ποτέ ότι γεννημένοι σε ένα άλλο μέρος της γης με άλλο ηθικό κώδικα, ίσως δε δαιμονοποιουσαμε τα ίδια πράγματα ;
Ε καλά, κι εμένα ίσως ο γάτος μου αν είχε ρόδες θα ήταν λεωφορείο στη γραμμή Χαϊδάρι - Παλατάκι.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top