Αρνητικοί και τεμπέληδες συνάδελφοι

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Τι ωραια... Γραψτε κι αλλα για τα δημοσια νοσοκομεια να ξενερωνω πιο πολυ...
Πειτε μου που ειναι καλα κ νορμαλ οι ανθρωποι να απευθυνομαι εκει..
Αντι να δουλευουν, καθονται κι ασχολουνται με τα δικα τους.

Μια θεση στο δημοσιο ειναι ιδανικη τελικα για να ασχολειται κανεις με τα δικα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μια δουλεια ειχε να κανει και την γ---σε. Εληξε μια αιτηση και αντι να ζητησει συγγνωμη, κατηγορησε το αφεντικο οτι δεν της ξεκαθαρισε νωριτερα οτι χρειαζεται ανανεωση (κατι που δεν ισχυει φυσικα). Εν τω μεταξυ ειχε 60 ημερες στην διαθεση της να τον ρωτησει και λαμβανε καθε 2 εβδομαδες υπενθυμισεις οτι ληγει. Εμενα περιμενε να τον ρωτησω μηπως; ΤΗν αφηνω πλεον μετεωρη και κανει το ενα λαθος μετα το αλλο.


Επισης σταματησα να της μιλαω (για πρωτη φορα στη ζωη μου αναγκαζομαι να κανω κατι τετοιο). Δεν την αντεχω. Ουτε μεσω email δεν θελω να της μιλαω. Επισης θα ζητησω να αλλαξω χωρο εργασιας γιατι το τσοκαρο κλεινει την θερμανση και ανοιγει διαπλατα το παραθυρο και παγωνω. Η δε παρουσια της ειναι εμετικη. Εχω μιλησει και με τον αλλο ανωτερο και αυριο θα τον δω στο γραφειο του για να του πω τι συμβαινει. Αυτος ξερω οτι δεν σηκωνει μυγα στο σπαθι του και θα την διαολοστειλει σιγουρα. Δεν εχει την δυναμη να την απολυσει, αλλα εχει επιρροη στον αλλον και φυσικα μπορει να της κανει την ζωη κολαση (ηδη δεν την συμπαθει καθολου και δεν την καλει ποτε για δουλειες).


Δεν υπαρχει ρε παιδια χειροτερο πραγμα απο το να ξεκινας χαρουμενη για την δουλεια, να χαιρετας χαμογελαστη συναδελφους και ασθενεις και να ερχεται αυτη στο γραφειο με νευρα και επιθετικοτητα. Αντι να ξεκιναει η μερα της με ενα "καλημερα", ξεκιναει με χολη. Μου χαλαει ολη την διαθεση και μου βγαζει μια αρνητικοτητα και δυστυχως την πληρωνουν οι ασθενεις που αντι να με βλεπουν χαρουμενη με βλεπουν κατσουφιασμενη.



Το θετικο ειναι οτι εμαθα οτι ψαχνει αλλου για δουλεια και στελνει βιογραφικα. Το αρνητικο ειναι οτι αυτη που μου το ειπε λεει να μην την προσλαμβανουν! Ελπιζω μεχρι τελη του μηνα να παρει ποδι. Συνηθως δεν ευχομαι να χανει ο κοσμος την δουλεια του, αλλα αυτη το αξιζει και με το παραπανω. Οταν ηταν να κανω εγχειρηση στο χερι μου, ευχοταν να συμπεσει με το διαστημα που θα εφευγε διακοπες για να μην εχουν κανενα διαθεσιμο. Μιλαμε για ανθρωπο που οχι μονο σταζει χολη, αλλα ξεχειλιζει απο κακια και μισος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Nelliel σου κάνει τη ζωή δύσκολη και δεν την αντέχεις άλλο όπως φαίνεται :P

Συγκεντρώσου στη δουλειά σου και προσπάθησε να μην την δίνεις καθόλου σημασία. Αν κρυώνεις πες της να μην ανοίγει το παράθυρο και τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Nelliel σου κάνει τη ζωή δύσκολη και δεν την αντέχεις άλλο όπως φαίνεται :P

Συγκεντρώσου στη δουλειά σου και προσπάθησε να μην την δίνεις καθόλου σημασία. Αν κρυώνεις πες της να μην ανοίγει το παράθυρο και τέλος.
Νομιζεις δεν το εχω κανει; Εγω το κλεινω, αυτη το ανοιγει.

Η κατασταση ομως εφτασε στο αμην και η συγκεκριμενη τελη του μηνα παιρνει ποδι. Σημερα το πρωι ειχαμε meeting με τον συνεργατη του αφεντικου και με αυτην και η κατασταση ξεφυγε εντελως. Υψωθηκαν πολυ οι τονοι και της τα ειπα ενα χερακι και πηγα και δουλεψα στο γραφειο απεναντι γιατι αν ημουν στον ιδιο χωρο μαζι της θα επεφτε ξυλο. Τμημα του καβγα περιειχε τον παρακατω διαλογο:
-Ανωτερος(Α): Δεν με ενδιαφερει ποια ειναι δηλωμενη ως contact info στις αιτησεις (το 80% ειναι στο ονομα μου και επειδη ειναι στο ονομα μου αυτη δεν βοηθουσε). Εχετε 15 αιτησεις και πρεπει να μοιραστει η δουλεια στην μεση και οχι η μια να τα κανει ολα και η αλλη να καθεται!
-Αυτη(Ξ... απο το ξινη): Μα δεν ειναι στο ονομα μου και δεν εχω προσβαση και δεν μπορω να βοηθησω (τεραστιο ψεμμα γιατι μπορει να επεξεργαστει τα παντα)
-Εγω(Ε): Τι λες?! Γι' αυτο αφησες να ληξει μια αιτηση προχθες που ηταν στο ονομα σου?! Τι περιμενες; Να ανανεωθει μονη της;
-Ξ: Μη μου υψωνεις την φωνη και την ταδε αιτηση (οχι αυτη που εληξε) μην την ξαναπειραξεις, ειναι δικη μου αρμοδιοτητα!
-Ε: Μετα απο 2 μηνες και αφου ολοκληρωσα το 95% θυμηκες οτι η συγκεκριμενη ειναι δικη σου αρμοδιοτητα;
-Ξ: Πας και τρεχεις στο αφεντικο και λες οτι δεν δουλευω!
-Ε: Γιατι, λεω ψεμματα; Τραβα να ετοιμασεις κανενα report και summary μετα το meeting γιατι δεν το εχεις κανει ουτε μια φορα 11 μηνες τωρα!
-Ξ: Δεν σου ξαναμιλαω και αν το κανω θα ειναι μονο παρουσια του αφεντικου!
-Ε: :lol:

Ο καβγας εφτασε στα αυτια του αφεντικου μου και ανελαβε δραση. Ειχα μια συντομη συναντηση μαζι του και μου ειπε οτι η συγκεκριμενη συμπεριφερεται ασχημα σε ολους, ακομα και στον ιδιο, και οτι εχει μαλωσει με ολους και πιστευει οτι δεν ειναι νορμαλ και εχει καποιο ψυχολογικο προβλημα. Απλα το προβλημα ειναι οτι δεν μπορει να την πεταξει με τις κλωτσιες και πρεπει να γινει προσεκτικα η δουλεια γιατι ειναι σιγουρος οτι θα προκαλεσει ζημια πριν φυγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όντως ξινή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Ευτυχως αντεδρασες Nelliel. Ηταν καιρος πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ευτυχώς τους έχεις δώσει καλή είκόνα ήδη σε αντίθεση με αυτή κι εκείνη δε φαινόταν να ναι σε θέση να υπερασπιστεί τον εαυτό της στο αφεντικό αλλιώς με τέτοια σκηνικά θα τη πληρώνατε και οι 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Το αφεντικο - δημοσιος υπαλληλος...

Θα χαρω πολυ αν απολυθει αυτη η Δ.Υ. Δεν το κρυβω...
Επισης θα χαρω αν απολυθει αυτος ο προϊσταμενος. Ειδικα αν ειναι συνδικαλιστης και καλυπτει την αχρηστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ευτυχώς τους έχεις δώσει καλή είκόνα ήδη σε αντίθεση με αυτή κι εκείνη δε φαινόταν να ναι σε θέση να υπερασπιστεί τον εαυτό της στο αφεντικό αλλιώς με τέτοια σκηνικά θα τη πληρώνατε και οι 2.

Γνωριζαν εδω και μηνες τι συμβαινει αλλα της εδιναν ευκαιριες να επανορθωσει και δεν ηθελαν να μπουν στον κοπο να αναζητησουν αλλη γιατι ηταν υπερβολικα απασχολημενοι. Πχ τον περασμενο Αυγουστο με ειχε ρωτησει το αφεντικο: "Τι κανει αυτη; Δουλευει; Εχω να την δω βδομαδες. Ερχεται στην δουλεια; Ποτε ερχεται; Με τι ασχολειται;"

Η συγκεκριμενη εσπειρε διχονια ακομα και στους ανωτερους με αποτελεσμα ο ενας απο αυτους να αρνειται να συνεργαζεται με τους αλλους και επιπλεον την απαγορευσε να πηγαινει στο ιατρειο του. Ο αλλος απλα δεν την καλουσε ποτε για δουλειες και το αφεντικο (υπερβολικα καλος μεχρι αηδιας) την ανεχοταν. Γνωριζα οτι δεν κινδυνευε η θεση μου γιατι εχω σκοτωθει στις υπερωριες και το γνωριζουν. Γνωριζουν επισης οτι νοιαζομαι να αναπτυχθει περισσοτερο η ερευνα μας και οτι δεν πηγαινω μονο για να πληρωνομαι. Οπως επισης οτι τα παω καλα με ολους και δεν καβγαδιζω (με εξαιρεση τα χθεσινα φυσικα, χεχε)

Το αφεντικο - δημοσιος υπαλληλος...

Θα χαρω πολυ αν απολυθει αυτη η Δ.Υ. Δεν το κρυβω...
Επισης θα χαρω αν απολυθει αυτος ο προϊσταμενος. Ειδικα αν ειναι συνδικαλιστης και καλυπτει την αχρηστη...

Θα παρει ποδι, ειναι σιγουρο πλεον. Το αφεντικο μου ζητησε να μη πω τιποτα σε κανεναν και να κρατησω back up και πισινες γιατι ειναι σιγουρος οτι θα προσπαθησει να προκαλεσει οση περισσοτερη ζημια γινεται πριν ξεκουμπιστει. Ο προισταμενος δεν την καλυπτει. Κανεις δεν την καλυπτει ουσιαστικα, ειναι εντελως μονη. Εσκαψε μονη της τον λακκο της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Θα παρει ποδι η αφεντια της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εδώ που τα λέμε είπες ότι στέλνει βιογραφικά σε άλλα μέρη οπότε και η ίδια σκεφτόταν να φύγει ή ήξερε ότι δεν θα μείνει για πολύ. Αναρωτιέμαι ποιος καημένος θα την πάρει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ε μεταξύ άλλων για να φαίνεται πως παραιτήθηκε κι όχι να περιμένει να την απολύσουν γιατί αν γίνει αυτό σίγουρα θα της ζητήσουν το λόγο και μια συστατική >>> not good
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το αφεντικο - δημοσιος υπαλληλος...

Θα χαρω πολυ αν απολυθει αυτη η Δ.Υ. Δεν το κρυβω...
Επισης θα χαρω αν απολυθει αυτος ο προϊσταμενος. Ειδικα αν ειναι συνδικαλιστης και καλυπτει την αχρηστη...

:hmm:

Δεν πρέπει να ταυτίζουμε όλους τους Δημοσίους υπαλλήλους. Μπορεί ο συγκεκριμένος να δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ να θυσιάζει χρόνο από την προσωπική του ζωή και να μην μπορεί να κρίνει άμεσα το προσωπικό του (ειδικά αν διαχειρίζεται μεγάλο όγκο υπαλλήλων).

___

προσωπικά δε θα χαίρομαι να απολύονται άνθρωποι από τις δουλειές του. Θα ήθελα να βρει κάπου αλλου μια δουλειά που της ταιριάζει είτε στο δημόσιο είτε στο ιδιωτικό τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
:hmm:

Δεν πρέπει να ταυτίζουμε όλους τους Δημοσίους υπαλλήλους. Μπορεί ο συγκεκριμένος να δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ να θυσιάζει χρόνο από την προσωπική του ζωή και να μην μπορεί να κρίνει άμεσα το προσωπικό του (ειδικά αν διαχειρίζεται μεγάλο όγκο υπαλλήλων).

___

προσωπικά δε θα χαίρομαι να απολύονται άνθρωποι από τις δουλειές του. Θα ήθελα να βρει κάπου αλλου μια δουλειά που της ταιριάζει είτε στο δημόσιο είτε στο ιδιωτικό τομέα.
αυτή η συγκεκριμένη που γκρινιάζει που κάνει που ράνει
(δεν θέλω να γίνω υπερβολικός)
αλλά το πολύ να δοκιμάζει παπλώματα (σ.σ. να κοιμάται να δει αν είναι καλά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Φαίνεται πάντως πως αν είσαι ευγενικός και είσαι διατεθειμένος να βοηθήσεις τις περισσότερες φορές το εκμεταλλεύονται οπότε καλό είναι να ξεκαθαρίζεις με τυπικότητα και ψυχρότητα αρμοδιότητες και καθήκοντα όταν κρίνεις πως η κατάσταση πάει να ξεφύγει. Μια δόση bitchiness(γιατί πιθανότατα έτσι θα εκληφθεί από τον άλλο :wall:) σε αυτή τη περίπτωση λειτουργεί both αμυντικά και προληπτικά για παρόμοια περιστατικά στο μέλλον.

Τυπικοτητα και ψυχροτητα μονο;;; Να δεις ενα χεσιμο που εριξα σε μια υπηρεσια, μακουσε ολο το κτηριο. Γενικως νευριαζω και τα χωνω. Το χω κανει 3-4 φορες εκει που σε φτανουν στα ορια σου κι εχει πιασει. Η μια φορα ηταν σε ιδιωτικο νοσοκομειο. Εκει πληρωνα και φωναξα περισσοτερο μεχρι που καλεσα και ηρθε η διευθυντρια του τμηματος κ μου ζητουσε συγνωμη κι εγινε αυτο που επρεπε παροτι μου χε νωριτερα βγει η πιστη. Οι αλλες φορες ηταν σε δημοσιες υπηρεσιες οπου τους θυμαμαι και τρελαινομαι. Και τοτε εγινε παλι αυτο που επρεπε να γινει. Αντικειμενικα, ειχα ολες τις φορες δικιο.

Τσαμπουκα οπότε θελει, νασαι ενημερωμενοσ και να τουσ απειλεισεισ κιολασ,οχι οπως λες εσυ. Παλι θα σε γραψουν και τυπικος νασαι. Σε κατι παπουδες ή ησυχα ανθρωπακια ή αλλοδαπους κακομοιρηδες ή σε ασχετους βρισκουν κ τα κανουν. Για ενημερωσου για τα δικαιωματα σου, ψαξε τηλ για καταγγελιες, απειλεισε τους οτι θα τους φερεις τα καναλια να δεις πως θα κανουν. Σου λενε αυτη τρελη ειναι κατσε νασχοληθουμε. Φοβουνται τοτε!! Οχι φιλε μου δεν ειμαι τρελη εσυ με κανεις.

Δυστυχως.... Δυστυχως!!!! Η ευγενια σε ορισμενες τετοιες περιπτωσεις δε βοηθα καθολου!! Ποοοσες φορες εχω υπαρξει ευγενικηηη, υπομονετικηηη! Ε μα σε καβαλανε οι θρασεις κι εμεις τους πληρωνουμε!!!

Παντως οφειλω να ομολογησω πως δεν ειναι παντου ετσι ολες οι δημ υπηρεσιες. Ειναι αρκετες οπου εχω παει κ ειναι ευγενεστατοι κ εξυπηρετικοι. Νομιζω παιζει ρολο ο διευθυντης και η γραμμη που ακολουθει. Αλλου πας κ το κλιμα ειναι βαρυ και παρτον εναν βαρα τον αλλον κι αλλου ακολουθειται μια καλη γραμμη. Αυτα εχω διαπιστωσει εγω.

Περαν δημοσιου ειναι και καποια ιδιωτικα που φερονται το ιδιο κι ενω εκει πεφτει χρημα δεν καταλαβαινω γιατι θυμιζουν κι εκει δημοσιο. Καποιος εδω το χε εξηγησει αλλα δεν το θυμαμαι(σε ενα αλλο θεμα)

:hmm:

Δεν πρέπει να ταυτίζουμε όλους τους Δημοσίους υπαλλήλους. Μπορεί ο συγκεκριμένος να δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ να θυσιάζει χρόνο από την προσωπική του ζωή και να μην μπορεί να κρίνει άμεσα το προσωπικό του (ειδικά αν διαχειρίζεται μεγάλο όγκο υπαλλήλων).

___

προσωπικά δε θα χαίρομαι να απολύονται άνθρωποι από τις δουλειές του. Θα ήθελα να βρει κάπου αλλου μια δουλειά που της ταιριάζει είτε στο δημόσιο είτε στο ιδιωτικό τομέα.


Ναι, αμα φερεται με επαγγελματισμο, να βρει δουλεια. Αλλιως τοσοι σωστοι ανθρωποι οπωσ η νελιελ που ειναι σωστη στη δουλεια τησ. Που τησ αρεσει κ προσπαθει κ κοπιαζει κ τρεχει κ υπομενει.αλλοι τετοιοι σαν τη νελιελ παλευουν να βρουν μια δουλεια κ ειναι αδιοριστοι, να της παρουν αυτοι τη θεση λοιπον. Μεχρι η κοπελια τα βρει με τον εαυτο της κ δει τι της ταιριαζει λοιπον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
για αυτό χρειάζεται 360 μοίρες αξιολόγηση παντού και να δίνεται στον κάθε προϊστάμενο 100% εξουσία αλλά και ευθύνη να κάνει ό,τι θέλει στο τμήμα του. κι αυτό να εφαρμόζεται αναδρομικά μέχρι και το κυβερνητικό επιτελείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εδώ που τα λέμε είπες ότι στέλνει βιογραφικά σε άλλα μέρη οπότε και η ίδια σκεφτόταν να φύγει ή ήξερε ότι δεν θα μείνει για πολύ. Αναρωτιέμαι ποιος καημένος θα την πάρει :P

Την εχει πατησει ομως και τρωει ακυρα απο παντου γιατι η προηγουμενη κοπελα που εφυγε εχει απειρες διασυνδεσεις και εχει πεσει συρμα για την ξινη και δεν την καλουν ουτε για συνεντευξη (εχει πτυχιο ιατρικης και καποιοι εργοδοτες το βρισκουν δελεαστικο, αν και για εμενα ειναι red flag. Ανικανη, γιατι δεν μπορει να περασει το τεστ για να εξασκησει το επαγγελμα). Στα 5 χρονια που ειναι εδω εχει αλλαξει 6 δουλειες. Αυτο τα λεει ολα δυστυχως. Λυπαμαι τον επομενο εργοδοτη της γιατι θα χασει ο ανθρωπος την γαληνη του, τα χρηματα του και τον κοπο του.

Ε μεταξύ άλλων για να φαίνεται πως παραιτήθηκε κι όχι να περιμένει να την απολύσουν γιατί αν γίνει αυτό σίγουρα θα της ζητήσουν το λόγο και μια συστατική >>> not good

Αμφιβαλλω αν προλαβει να βρει αλλη δουλεια πριν απολυθει. Εχει μολις 9 ημερες να το κανει και ειναι απο τους ανθρωπους που ποτε δεν παραδεχονται τα σφαλματα τους και παντα τους φταινε οι αλλοι, οποτε δεν θα παραιτηθει.

προσωπικά δε θα χαίρομαι να απολύονται άνθρωποι από τις δουλειές του. Θα ήθελα να βρει κάπου αλλου μια δουλειά που της ταιριάζει είτε στο δημόσιο είτε στο ιδιωτικό τομέα.
Δεν συνηθιζω να χαιρομαι με απολυσεις και γι' αυτο και την καλυπτα τοσο καιρο, αλλα στην παρουσα φαση η μονη δουλεια που της ταιριαζει ειναι καπου οπου θα δουλευει μονη και δεν θα συναναστρεφεται με ανθρωπους ή ζωα. Αυτος ο ανθρωπος αδυνατει να συνεργαστει με αλλους. Τολμω να πω οτι απεχθανεται την επαφη με ανθρωπους. Πιστευω οτι σιγουρα εχει καποιο ψυχολογικο προβλημα γιατι δεν ειναι φυσιολογικο να εισαι σε καθημερινη βαση με νευρα, να σου φταινε τα παντα, να εισαι επιθετικη και ευερεθιστη, να εισαι 11 μηνες στην δουλεια και να μην χαιρετας κανεναν, να προκαλεις καβγαδες, να ψευδεσαι και να ριχνεις αλλου τις ευθυνες για τα λαθη σου. Δεν σεβεται επισης κανεναν και οι εννοιες καλοσυνη και ανιδιοτελεια της ειναι εντελως αγνωστες. Αν δεν κατσει να τα βρει με τον εαυτο της και να ανακαλυψει την αιτια που απολυεται, δεν προκειται να βρει σταθερη δουλεια. Προσωπικα θα χαρω να μεινει για μεγαλο διαστημα ανεργη μηπως και βελτιωθει ο στριμμενος χαρακτηρας της και γινει ανθρωπος.

για αυτό χρειάζεται 360 μοίρες αξιολόγηση παντού και να δίνεται στον κάθε προϊστάμενο 100% εξουσία αλλά και ευθύνη να κάνει ό,τι θέλει στο τμήμα του. κι αυτό να εφαρμόζεται αναδρομικά μέχρι και το κυβερνητικό επιτελείο.
Συμφωνω απολυτα! Το λαθος που εκαναν ηταν οτι μειωσαν το probation απο τους 12 μηνες στους 3. Δεν αρκουν 3 μηνες για να αξιολογησεις καποιον που ακομα μαθαινει. Θελει τουλαχιστον 1 εξαμηνο. Η συγκεκριμενη πανω στους 6 μηνες ξεκινησε να δειχνει τον πραγματικο χαρακτηρα της.


Ουφ, ποιος την ανεχεται παλι στο γραφειο μεχρι και την Τεταρτη (τις υπολοιπες μερες μπορω να παω απεναντι). Δουλεψα απο απεναντι την περασμενη Παρασκευη και θυμηθηκα και παλι πως ειναι να δουλευεις σε ευχαριστο περιβαλλον με φυσιολογικους ανθρωπους. Αυτη μου προκαλει απιστευτο αγχος και ορισμενες φορες και φοβο. Εχω χασει τον υπνο μου και νιωθω συνεχως εξαντλημενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι να σου πω βρε Νελιελ, αυτο που περιγραφεις δεν ειναι νορμαλ. Φοβο γιατι;;; Τι θα σου κανει; Μου φαινεται πρεπει αμεσα ολα οσα γραφεις εδω να τα πεις, αυριο κιολας... Καντο θεμα, πως αλλιως να το πω; Καντο ζητημα να το μαθουν ολοι, δε γινεται να συνεχισεις ετσι παντως. Πρεπει να τελειωνει αυτη η ιστορια..
Εδω φαντασου μαυτα που περιγραφεις ουτε γω νιωθω καλα χωρις καν να σε ξερω, αλλα ειναι πολυ αγχωτικη αυτη η κατασταση. Κοψτη μαχαιρι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τι να σου πω βρε Νελιελ, αυτο που περιγραφεις δεν ειναι νορμαλ. Φοβο γιατι;;; Τι θα σου κανει; Μου φαινεται πρεπει αμεσα ολα οσα γραφεις εδω να τα πεις, αυριο κιολας... Καντο θεμα, πως αλλιως να το πω; Καντο ζητημα να το μαθουν ολοι, δε γινεται να συνεχισεις ετσι παντως. Πρεπει να τελειωνει αυτη η ιστορια..
Εδω φαντασου μαυτα που περιγραφεις ουτε γω νιωθω καλα χωρις καν να σε ξερω, αλλα ειναι πολυ αγχωτικη αυτη η κατασταση. Κοψτη μαχαιρι!!

Τα ειπα ολα αυτα σημερα στο αφεντικο μου και μου ειπε οτι με την συμπεριφορα της μονο για να αναποδογυριζει μπιφτεκια στα mcdonalds κανει. Και το αφεντικο μου περναει πολλα και δεν θελω να τον αγχωνω περισσοτερο.

Νιωθω φοβο γιατι ειναι παρανοικη. Η προηγουμενη κοπελα της ειχε φερθει αψογα, αλλα αυτη της μιλουσε πολυ ασχημα και την απειλουσε. Δεν φτανει που της φεροταν ετσι, ελεγε οτι θα την καταγγειλει και απο πανω για bullying! Μονο η σκεψη οτι μπορει να περασω οσα περασε εκεινη η κοπελα, με τρομαζει.

Σημερα εκλεινα το παραθυρο γιατι κρυωνα και αυτη το ανοιγε. Καμια δεκαρια φορες αυτο γινοταν. Μεχρι που σηκωθηκα και πηγα να δουλεψω απο απεναντι. Υπομονη αλλες 5 εργασιμες ημερες στον ιδιο χωρο με αυτην μεχρι να ξεκουμπιστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πες της "βλαμμένη σταμάτα να το ανοίγεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top