[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Το να συγκρίνουμε τη ΝΔ με χρυσή αυγή και Βελόπουλο είναι αστειο. Αρχικά με Ακροδεξιά κόμματα αριστερά κόμματα τύπου ΚΚΕ θα ήταν εκτός νόμου και αυτό μπορείς να το δεις με την συμπεριφορά της χρυσής αυγής στη Βουλή που έβριζε, χτύπαγε βουλευτές και χάλαγε κάθε δημοκρατική διαδικασία. Αν είχαμε άκρα δεξιά πολλά φοβάμαι ότι οι φοιτητές δεν θα ζούσαν που έκαναν πορείες αλλά και εμείς που είμαστε έξω από αυτά θα περνούσαμε άσχημα.

Όσο αφορά την κατάρρευση του ΠΑΣΟΚ πρέπει να πούμε κάτι. Ότι το ΠΑΣΟΚ δέχθηκε σοβαρή πίεση από τα αριστερά του. Η ΝΔ δεν έχει ανταγωνισμό από δεξιά και δεδομένου ότι στην Ελλάδα ένα 25-27% των πολιτών είναι δεξιοί η ΝΔ έχει σταθερά ποσοστά άνω του 20%. Πάρε παράδειγμα τον Μάρτιο -Απρίλιο 2015 που ο ΣΥΡΙΖΑ στις δημοσκοπήσεις έχει 40-43%. Ακόμα και τότε η ΝΔ ήταν στο 20-22% σε όλες τις δημοσκοπήσεις.
Ναι, δεν είναι ίδιοι με τους χαγίτες αλλά έχουν κάποια ακροδεξία στοιχεία. Δεν χρειάζεται να δούμε δολοφονίες φοιτητών ή πολιτών για να χαρακτηριστεί άκρα δεξιά, υπάρχουν διαβαθμίσεις. Πάντως σίγουρα το ξύλο και τα χημικά δεν είναι ούτε φιλελεύθερα ούτε δημοκρατικά.

Ας είχει το πασοκ την στήριξη που έχει η νδ από τα μέσα και μια χαρά θα ήταν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ναι, δεν είναι ίδιοι με τους χαγίτες αλλά έχουν κάποια ακροδεξία στοιχεία. Δεν χρειάζεται να δούμε δολοφονίες φοιτητών ή πολιτών για να χαρακτηριστεί άκρα δεξιά, υπάρχουν διαβαθμίσεις. Πάντως σίγουρα το ξύλο και τα χημικά δεν είναι ούτε φιλελεύθερα ούτε δημοκρατικά.

Ας είχει το πασοκ την στήριξη που έχει η νδ από τα μέσα και μια χαρά θα ήταν.
Κοιτά το ΠΑΣΟΚ σαν κόμμα είχε αρκετά περισσότερη στήριξη σε σχέση με το ΣΥΡΙΖΑ διαχρονικά, όχι σαν την ΝΔ , αλλά είχε σε μεγάλο βαθμό. Σε καθε περίπτωση θεωρώ ότι δεν πρέπει να υπάρχει πιο δεξιό κόμμα από την ΝΔ και πιο αριστερό από το ΣΥΡΙΖΑ καθώς τα άκρα μόνο άσχημα φέρνουν σε μια οικονομία. Δηλαδή πολύ πιο πολύ στήριζα το ΣΥΡΙΖΑ παρά το ΚΚΕ (καλά το ΚΚΕ καθόλου), όπως αν και δεξιός που είμαι δεν θα ψήφιζα ποτέ άκρα δεξιά.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
To ξύλο, η σωματική δολοφονία ενός πολίτη είναι λιγότερο σημαντικά από την συνειδησιακή εξαθλίωση ενός λαού; Όταν ξέρει ότι συστηματικά δεν υπάρχει ελπίδα παρά μόνο οφειλές σε τρίτους π.χ. εφορία, τράπεζες, δεκο, κτλ. Γιατί μόνιμα κατηγορούμε την ακροδεξιά και δεν κοιτάμε το χάλι του συστημικού τόξου δημοκρατίας;
 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Mόνιμα παρουσιάζουμε τον λαό ως ένα μικρό παιδί άβουλο, μια μάζα πλαστελίνης που δεν έχει αυτόβουλη δυναμική αλλαγής σχήμαος. Αρκετά με το λιβάνισμα και την αποποίηση ευθυνών. Αυτός ο λαός είναι άνθρωποι με προσωπικές επιλογές που εκ των περισσοτέρων είναι για τα σκουπίδια. Είναι άνθρωποι χωρίς να μπορούν να φτιάξουν τη ζωή τους και να προτείνουν κάτι. Δεν μπορούν να κουμαντάρουν μια οικογένεια, δεν έχουν υπευθυνότητα επιλογών και μόνιμα τους φταίει ο άλλος. Μόνιμα ωχ μωρέ αδερφέ, τι να κάνουμε, δουλίτσα να υπάρχει και συστημική μιζέρια μέσα από τραγούδια, επετείους και στάση ζωής το παρελθόν. Ένας λαός που ζει μόνιμα με σκελετούς του παρελθόντος και ιδανικά βασισμένα στη μη δουλειά. Όταν δεν μαθαίνει στην τάξη της ατομικής ιδιοκτησίας και ότι η τέντα του τρίτου διαμερίσματος πρέπει να έχει το ίδιο χρώμα με την υπόλοιπη πολυκατοικία ή ότι δεν παρκάρει πάνω σε ράμπα για αμαξίδιο για ΑΜΕΑ, ναι έγινε φτωχοποιημένος. Η φτώχεια είναι και επιλογή ζωής ειδικά αν υπάρχει και η μουσική υπόκρουση σε Καζαντζίδη ή η κομματική ταμπέλα του προλετάριου. Το ερώτημα είναι τι κάνουμε για να φύγει η φτώχεια;


Τα σκουπίδια έξω από τον κάδο ή πλαστικά σε κάδο για χαρτοειδή, είναι αποτέλεσμα διασπάθισης δημοσίου χρήματος; Τα σπασμένα πλακάκια σε τουαλέτες σε ένα Πανεπιστημιακό Τμήμα είναι αιτία του άρτου και θεαμάτων της κοινωνίας; Η στάση λεωφορείου πάνω σε λάσπες και ανύπαρκτη βάση για στάση επιβατών είναι θέμα του ίδιου του Μητσοτάκη; Να πάει να σκάψει ο ίδιος;
Σε μένα αναφέρεσαι ;Πως τάχα μου υπερασπίζομαι την παθητικότητα του λαού;
Σε παραπέμπω σε προηγούμενο ποστ μου (απευθυνόμενος σε άλλο φίλο του φόρουμ ,το γράφω ,γιατί εδω μέσα τα μισά διαβάζετε και πετάτε μετά σπόντες) :

''Στο λέω φιλικα ,καθαρα φιλικα.Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά ίσως να ξανασκεφτείς την αξία που δίνεις σε ανθρώπους που μας έφτασαν στο σήμερα ,ΜΑΖΙ, το τονίζω ,με την σιωπηρή συναίνεση του λαού , ακόμα και τώρα ,είτε ηθελημένα είτε όχι.Το θέμα είναι πως τράβανε στον λάκκο και εμάς τους υπόλοιπους που πληρώνουμε αδρά.''
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Για να το κανουμε λιγο πιο ενδιαφερον, γιατι δεν παει σε κανα ντιμπειτ με Τσιπρα-Κουτσουμπα να τα αυξησει κιολας τα ποσοστα του;
Μια συνεντευξη στον Βαξεβανη εστω;
Live συνέντευξη με Βαξεβάνη θα ήταν επικό. Του έχει πει και ο ίδιος να το κανονίσουν αλλά ο κουλης κωλώνει λίγο :bleh:

Ωραία συνέντευξη ήταν του Τσίπρα με Παπαχελά και Κωσιόνη, top ten anime battles.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Ωραία συνέντευξη ήταν του Τσίπρα με Παπαχελά και Κωσιόνη, top ten anime battles.
Αν την έπιανες την Κοσιώνη από τη μύτη θα εσκαγε. Την ξεφτιλισε ο Τσίπρας κι αν δεν ήταν ο Παπαχελάς να τη σώζει συνέχεια μπορεί να τον είχε πιάσει κι από το μαλλί...:hehe:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Αν την έπιανες την Κοσιώνη από τη μύτη θα εσκαγε. Την ξεφτιλισε ο Τσίπρας κι αν δεν ήταν ο Παπαχελάς να τη σώζει συνέχεια μπορεί να τον είχε πιάσει κι από το μαλλί...:hehe:
Και ο Τσιπρας έφαγε μετά 3 ξεφτυλες μαζεμένες στις εκλογές με 9 μονάδες αλλά δεν το ανέφερες 🙃🙃.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Και ο Τσιπρας έφαγε μετά 3 ξεφτυλες μαζεμένες στις εκλογές με 9 μονάδες αλλά δεν το ανέφερες 🙃🙃.
Τουλάχιστον εγώ είμαι φανατική του Τσίπρα, δεν αλλάζω κόμμα κάθε φορά που δε μού αρέσουν αυτά που κάνει.

Και στην ήττα και στη νίκη μαζί του. Και η νίκη πλησιάζει και πάλι. Αρπαξτε τώρα όσα προλαβαίνετε...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Τουλάχιστον εγώ είμαι φανατική του Τσίπρα, δεν αλλάζω κόμμα κάθε φορά που δε μού αρέσουν αυτά που κάνει.

Και στην ήττα και στη νίκη μαζί του. Και η νίκη πλησιάζει και πάλι. Αρπαξτε τώρα όσα προλαβαίνετε...
Γιατί εμείς το είμαστε ΝΔ μόνο στην Νίκη;; Όταν λες να αρπάξουμε τι εννοείς;;🙃🙃

Ναι όντως η Νίκη του ΣΥΡΙΖΑ έρχεται, αλλά στις εκλογές του 2027, γιατί το 2023 έχει ήττα με πλαστές δημοσκοπήσεις του Documento που δίνει προβάδισμα στη ΝΔ μόλις 1 μονάδα ενώ είναι στις 9 μονάδες.🙃🙃
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Φωταρα η αγάπη σου για τη ΝΔ πού είχε πάει σε αυτές τις περιπτώσεις;:hmm:

Κυνερνηση 3/1/2021: Εχουμε 1.000 κρούσματα κλεινουν ολα τα εμπορικα κατάστηματα και κομμωτήρια.

Κυβέρνηση 4/1/2022: Εχουμε 47.000 κρούσματα την ημερα δεν παιρνουμε κανενα μετρο ολα πανε καλα.

Κλόουν.🤡🤡

8.613 κρούσματα σημερα και τα τρολακια του Forum λενε οτι παμε καλα και η μονη σκεψη εκει στην Κυβέρνηση ειναι να απαγορεύουν την είσοδο στα καταστηματα για τους ανεμβολιαστους αντί να βαλουν στοπ στα παρτι, στα νυχτερινα κεντρα, να βαλουν περισσοτερα δρομολογια στα ΜΜΜ και να δινουν δωρεαν Self σε εμας τους εμβολιασμενους. ΘΑ ΚΟΛΛΉΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΟΝΙΚΉ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΑΠΟΤΥΜΗΝΕΝΩΝ.

•6.900 κρούσματα χθες στο Σοσιαλιστικό κράτος. Παρόλο αυτά βλεπουμε η κυβέρνηση να παίρνει τα ιδια λαθος μετρα. Και μη ξεχναμε οτι εχουμε εναν υπουργο υγειας ο οποιος δεν ειναι καν ιατρός.🤡🤡

Τι αλλη μαλάκια θα πεις ρε φίλε για να καλύψεις την αποτυχία της ΝΔ. Γελαμε με αυτα που βλεπουμε εδω μεσα.

Σού απέδειξα με απτά στοιχεία ότι οι απόψεις σου και οι πεποιθήσεις σου κομματικά αλλάζουν σύμφωνα με το τί συμφέρει εσένα. Ξέρω ότι θα βρεις δικαιολογίες τώρα αλλά εγώ το point μου το έκανα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Φωταρα η αγάπη σου για τη ΝΔ πού είχε πάει σε αυτές τις περιπτώσεις;:hmm:









Σού απέδειξα με απτά στοιχεία ότι οι απόψεις σου και οι πεποιθήσεις σου κομματικά αλλάζουν σύμφωνα με το τί συμφέρει εσένα. Ξέρω ότι θα βρεις δικαιολογίες τώρα αλλά εγώ το point μου το έκανα.
Νομίζω ότι έχω πει πολλές φορές με το ότι δεν συμφώνησα με τις πρακτικές της ΝΔ στο θέμα πανδημία όπως και με πολλών άλλων παγκόσμιων κυβερνήσεων παρολο που έκανα το εμβόλιο και τηρούσα και ακόμα τηρώ τα μέτρα προστασίας. Τώρα αν θεωρείς ότι οποίος ψηφίζει ένα κόμμα πρέπει να συμφωνεί σε ο,τι και αν κάνει τότε εκεί μιλάμε για φανατισμό και άτομο με παροπιδες που αν το κόμμα του πει να πάει να πνιγεί θα το κάνει χωρίς δεύτερη σκέψη. Μου θυμίζεις το 2018 που οι ψηφοφόροι του ΣΥΡΙΖΑ φώναζαν υπέρ του ονόματος της Βροειας Μακεδονίας χωρίς να λογίζουν τις συνέπειες μόνο και μόνο επειδή το είπε ο ΣΥΡΙΖΑ. Μετά φώναζαν να μην γίνει το Ελληνικό επειδή τάχα ο ΣΥΡΙΖΑ βρήκε αρχαίες λεκάνες στο χώρο του αεροδρομίου 🙃🙃.

Ουσιστικα με αυτό που έβαλες έδειξες αυτό που λέω τόσο καιρό, ότι δεν είμαι φανατισμένος και ότι δεν λέω ναι σε ΟΤΙ και να λέει η κυβέρνηση. Ευχαριστώ πολύ για το support 😉😉.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Τώρα αν θεωρείς ότι οποίος ψηφίζει ένα κόμμα πρέπει να συμφωνεί σε ο,τι και αν κάνει τότε εκεί μιλάμε για φανατισμό και άτομο με παροπιδες που αν το κόμμα του πει να πάει να πνιγεί θα το κάνει χωρίς δεύτερη σκέψη.
Δεν είπα να συμφωνούμε τυφλά με τα πάντα αλλά όχι να πουλάς την ιδεολογία που λες ότι πιστεύεις και να βρίζεις την κυβέρνηση που ψήφισες επειδή δε σε συμφέρουν οι αποφάσεις του κόμματος.

Σαν τους χριστιανούς που λένε ότι πιστεύουν αλλά νηστεύουν μόνο τη μεγάλη βδομάδα και πάνε στην ανάσταση 10 λεπτά.

Ολίγον έγκυος δε γίνεται.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Στο μεταξύ το πετρέλαιο ξεπέρασε τα 120 δολάρια το βαρέλι.

Πάλι καλά που στην ΕΕ είναι ανίκανοι εδώ και κάνα μήνα να συμφωνήσουν σε κυρώσεις για τον πετρελαϊκό τομέα της Ρωσίας, αλλιώς θα πηγαίναμε για τα 150.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Δεν είπα να συμφωνούμε τυφλά με τα πάντα αλλά όχι να πουλάς την ιδεολογία που λες ότι πιστεύεις και να βρίζεις την κυβέρνηση που ψήφισες επειδή δε σε συμφέρουν οι αποφάσεις του κόμματος.

Σαν τους χριστιανούς που λένε ότι πιστεύουν αλλά νηστεύουν μόνο τη μεγάλη βδομάδα και πάνε στην ανάσταση 10 λεπτά.

Ολίγον έγκυος δε γίνεται.
Θες να υποστηρίζω την ΝΔ σε μέτρα του τύπου : οι εμβολισμένοι μπαίνουν όπου θέλουν χωρίς μέτρα ενώ τον ανεμβολίαστο δεν τον αφήνεις να μπει ούτε καν με Rapid που στο κάτω κάτω έχει ελεγχθεί και είναι σε ένα μεγάλο ποσοστό ασφαλής;; Η θέλεις να πω μπράβο που έβαζε φορολογία 100€ σε άτομο άνω τον 65 που δεν έκαναν το εμβόλιο;; Νομίζω ότι κανένας λογικός άνθρωπος δεν θα συμφωνούσε με αυτά τα μέτρα εκτός από κάτι παπαγαλάκια τύπου Πορτοσαλτε που πιστεύει ότι η ΝΔ έχει 50% σε ποσοστά. Η Κυβέρνηση πήγε καλά στο πρώτο και στο δεύτερο κύμα της πανδημίας. Από τις αρχές του τρίτου κύματος και μετά (Απρίλιος 2021) το έχασε το παιχνίδι και έπαιρνε πολύ παράξενα μέτρα και για αυτό το λόγο εμφάνισε και δημοσκοπική πτώση, από εκεί που ήταν 14 μονάδες μπροστά (2020) έπεσε η διαφορά στις 7-8 μονάδες.

Αν η ΝΔ είχε σοβαρό αντίπαλο τώρα θα ήταν δεύτερο κόμμα με κανένα ποσοστό της τάξης του 25%. Επειδή όμως έχει σαν βασικό αντίπαλο τον Τσίπρα που τον είδαμε τι ήταν και όχι μόνο πανδημία και την Τουρκία δεν μπορεί να διαχειριστεί αλλα ούτε μια μικρή φωτιά στο Μάτι, η ΝΔ συνεχίζει να είναι μπροστά με ποσοστό 29-30%. Μάλιστα η ΝΔ στάθηκε τυχερή που το ΠΑΣΟΚ γνώρισε μικρή αλλα σημαντική ανάκαμψη των ποσοστών του από το 7% στο 12-13% με αποτέλεσμα ο ΣΥΡΙΖΑ να κολλήσει στο 20-22% καθώς όπως όλοι ξέρουμε το ΠΑΣΟΚ δεν αντλεί ψηφοφόρους από τη ΝΔ αλλα από το ΣΥΡΙΖΑ.

Σε κάθε περίπτωση επειδή αναφέρθηκες δεν είμαι ΝΔ επειδή είναι το μεγαλύτερο κόμμα αλλά επειδή τα πολιτικά μου πιστεύω ταυτίζονται σε μεγάλο βαθμό με τη ΝΔ, πιστεύω όπως είναι η ελεύθερη αγορά, ισχυρός ιδιωτικός τομέας, λιγότερος δημόσιος τομέας όπου είναι εφικτό (όχι εκπαίδευση και υγεία αλλά για ΔΕΚΟ, επιχειρήσεις δήμων κτλ). Αν νικήσει η ΝΔ νίκησε, αν χάσει έχασε έτσι είναι η δημοκρατία.😉😉
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.

Πέφτω από τα σύννεφα. Τσακωθείτε για τη ΝΔούλα.

Ήρθαν οι ξένοι και μας μακαιρώνουν τον μπολιτισμό. :paladin: Δεν είμαι ρατσιστής από όπου και αν προέρχεται, αλλά οι συγκεκριμένοι πρέπει να ήταν Ελβετοί αστροφυσικοί και είπαν να λύσουν την διαφορά στις αστρονομικές μετρήσεις με μακαίρι. Ήρθαν οι ξένοι και μπαίρνουν τις ντουλειές. Πού θα δουλέψουν άρα τώρα τα Ελληνόπουλα; Ντελίβερι; σε σαβούρα επιβίωσης; Πού;
 
Τελευταία επεξεργασία:

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Να και οι συμβιβασμοί που έλεγα τις προηγούμενες μέρες...

Ο πρύτανης του ΑΠΘ, ο πιο φανατικός όλων υπέρ πανεπιστημιακής αστυνομίας κλπ και ΝΔ μέχρι το μεδούλι λέει "κανείς μας δεν θέλει αστυνομία μέσα στο κάμπους", αναγνωρίζει ότι το πρόβλημα δεν είναι η βιβλιοθήκη αλλά η παρουσία της αστυνομίας και λέει να έχουμε αυτοσυγκράτηση να τα βρίσκουμε μεταξύ μας χωρίς αστυνομία.

Επίσης λέει οι φοιτητικές παρατάξεις μένουν στους φοιτητικούς συλλόγους, το ενιαίο ψηφοδέλτιο αφορά μόνο την εκπροσώπηση στα όργανα διοίκησης κλείνοντας τους το μάτι αφού έμμεσα/άμεσα λέει ότι θα συνεχίσουν να κάνουν ότι κάνουν.

Οπότε όσοι ονειρεύονται ματατζήδες και ασφαλίτες μέσα στα πανεπιστήμια...ξυδάκι :P
Κατέληξε να μην τους θέλει ούτε αυτός που τους κάλεσε:laugh:

 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Οπότε κλασικά διαιωνίζεται το πρόβλημα τόσο με τις παρατάξεις, όσο και με τα μπάχαλα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Το να κάνει πόλεμο η Ρωσσία είναι ανελευθερια

Το να κλέβεις το σπίτι μιας οικογένειας Παλαιστινίων ως Δυτικός με το έτσι θέλω είναι ελευθερία.

Να χαίρεστε τους προστάτες της ελευθερίας και της δημοκρατίας σας. Εσείς που λέτε ότι είστε ενημερωμένοι για το Παλαιστινιακό από έγκυρα μέσα και όχι σαν εμάς τους " ψεκες ". Σανός μέχρι τον εγκέφαλο.

 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Screenshot_20220601-080942_Instagram.jpg

Screenshot_20220601-081005_Instagram.jpg

Screenshot_20220601-081026_Instagram.jpg

Screenshot_20220601-081044_Instagram.jpg

Screenshot_20220601-081107_Instagram.jpg

Screenshot_20220601-081126_Instagram.jpg

Screenshot_20220601-081146_Instagram.jpg

Screenshot_20220601-081207_Instagram.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top