Ας γίνουμε οι ίδιοι μικροί καλλιτέχνες...

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Σίγουρα εκεί που καθόμαστε στο σπίτι, στη δουλειά ή ακόμα και μέσα στα φοιτητικά αμφιθέατρα ή τα σχολικά θρανία ή απλά ενώ είμαστε στον υπολογιστή μας πήραμε μια λευκή σελίδα, ενα στυλό ή μολύβι ή απλά το ποντίκι μας και αποφασίσαμε να καλλιτεχνίσουμε......

Ας μοιραστούμε λοιπόν αυτές τις μουτζούρες σαν να ήταν μικρά έργα τέχνης...... ή περιέγραψε μας απλώς τι συνηθίζεις να μουτζουρώνεις........σε ένα λευκό χαρτί

Ή ακόμη καλύτερα αν κάποιος ασχολείται με ζωγραφική σε ρούχα, σε ακουαρέλες, σε ξύλα,,,ας δούμε τα έργα του
Ακόμη και τα μικρά παιδιά σας αν έχουν κάνει μικρά θαύματα με πλαστελίνες ή με μαρκαδόρους.....ας παρουσιαστούν εδώ..........

Ή αν έχεις έμπνευση τώρα μπες στο προγραμμα "Ζωγραφική" κάνε κάτι και μοίρασου το μαζί μας.....

Ξεκινάμε λοιπόν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όταν ανακαλύψαμε το tape-art αποφασίσαμε με την κόρη μου να το δοκιμάσουμε.
Για την ώρα έχουμε φτιάξει μικρά πραγματάκια, αλλά σύντομα σκοπεύουμε να φτιάξουμε ολόκληρο άνθρωπο.
(Ποια απ΄τις δυο θα είναι η "τυχερή" δεν το έχουμε αποφασίσει ακόμη :P)

Ιδού λοιπόν, ένα πόδι, ένα μπουκάλι και μια κούκλα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • tape-bottle.jpg
    tape-bottle.jpg
    86.9 KB · Εμφανίσεις: 299
  • tape-leg.jpg
    tape-leg.jpg
    55.6 KB · Εμφανίσεις: 313
  • tape-leg2.jpg
    tape-leg2.jpg
    52.9 KB · Εμφανίσεις: 296
  • tape-doll3.jpg
    tape-doll3.jpg
    59.1 KB · Εμφανίσεις: 300
  • tape-doll.jpg
    tape-doll.jpg
    40.1 KB · Εμφανίσεις: 275

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
(Ποια απ΄τις δυο θα είναι η "τυχερή" δεν το έχουμε αποφασίσει ακόμη :P)

Εχω την εντυπωση πως απ' ολες τις αποψεις εκεινη που συμφερει να ειναι η "τυχερη", ειναι η κορη σου!:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μπα, μην το λες Νεράιδα μου, η κόρη είναι πιο ψηλή από την Ίσι...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Φυσικά υπάρχει πάντα και τρίτη επιλογή... :ropalo:
...λίγη παραπάνω ταινία θα χρειαστούμε μόνο. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ε όχι και λίγη, όχι και λίγη, σε παρακαλώ...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χμ..για να δω τι μπορεί να έχω, όλο και κάτι θα ξεσκονίσω απο το πισι...

Α! Voila!

Εξω απο Fragonard, Γαλλία.

Μας κολλουσαν αυτοκολλητάκια σαν επισκέπτες, γκρουπ φοιτητών. Δε θελαμε να τα πετάξουμε και ειπαμε να διακοσμήσουμε ένα δεντρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Εικόνα 210.jpg
    Εικόνα 210.jpg
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 302

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
σάρωση0007.jpg
όταν ήμουν 13 ετών λεπτομέρεια από ενα καράβι που ζωγράφισα με τέμπερες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η λεπτομέρεια φαίνεται Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η!!! Δείξε μας και το καράβι!!!!! :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.


εξ ΄ από ανέκαθεν πίστευα ότι είμαι μεγάλος ζωγράφος αλλά κανείς ιδιοκτήτης γκαλερί δεν με έχει εμπιστευτεί ακόμα

πεζοί επιχειρηματίες , τι περιμένεις..

επισυνάπτω το έργο μου Η Κραυγή - η οποία δεν περιέχεται στο έργο αλλά θα καταλάβετε πού κολλάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
kabaraki.jpg

ας δούμε λοιπόν όλο το καραβάκι ... :clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
:confused:


το αίτημα φιλίας να το στείλω στο δικό σου όνομα ή στο πάμπλο πικάσο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τοτε αφου εισαι συ τετοιος καλλιτεχνης, ειμαι κι εγω.

Dedicated to you....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • untitled1.bmp
    576.1 KB · Εμφανίσεις: 405

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.


ον
ικ :

μάιντ είσαι μεγάλη καλλιτέχννισσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
gynaika.jpg

όταν ήμουν φοιτήτρια...... real μοντέλο ήταν, δεν ήταν κούκλα και απορούσα με το κουράγιο της 50χρονης τότε κυρίας να κάθεται ώρες ακίνητη :clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Είναι η bella από την Πεντάμορφη και το Τέρας. Την είχα ζωγραφίσει πριν 2 χρόνια με κάρβουνο και τη σκάναρα. Από τότε έχω να πιάσω να ζωγραφίσω:mad:

Είναι ελαφρώς γκαβούλα τώρα που τη βλέπω, χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • belle2.jpg
    belle2.jpg
    637.3 KB · Εμφανίσεις: 333

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Veni.....
ζωγραφιζεις παρα πολυ ωραια....

παρα πολυ ωραια.....

Μπραβο Βενι!!! ♥♥♥

Αν γνωριζομασταν απο κοντα, θα σου ζητουσα ενα μικρο πινακακι να το διακοσμησω...
Εχω απο ανθρωπους μου που ζωγραφιζουν... οπως και παιδικες ζωγραφιες απο παιδια...
Αυτα ειναι κειμηλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.




Βαριέμαι να τα σαρώνω, δε φαίνονται καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Είναι συγκεκριμένοι χαρακτήρες από manga ή έτσι από το μυαλό σου; Η δεύτερη ειδικά τα σπάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είναι συγκεκριμένοι χαρακτήρες από manga ή έτσι από το μυαλό σου; Η δεύτερη ειδικά τα σπάει

Όχι, στο google τα είχα βρει και τα εκανα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top