Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ναι, σε σενα. απλα, λεω οτι οι γονεις σου ειχαν κατι τελειως κουλα, αυτο.
το θεμα που λες, το χω διαβασει καλο μου:)

Ειναι κάτι που με έκαναν να πιστέψω και κρίμα που το κράτησα τόσο καιρό, ειναι υπέροχο και φυσιολογικό να αυνανίζεσε, ειναι κάτι που επίσης έχασα σαν έφηβη κρίμα που δεν το έμαθα νορίτερα, κρίμααααα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Ευτυχώς που οι 2 κατηγορίες:
Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι
Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

...είναι...ισοπαλία! 6-6....Ζευγαρώστε τους!!!:clapup:

Αν πετύχει η αυνανία τύφλα νάχει το...μελίσσι!:P

Βρε μεταξύ τους είναι ζευγαρωμένοι γι αυτό δεν μπαίνουν στον κόπο να αυνανιστούν!:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ευτυχώς που οι 2 κατηγορίες:
Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι
Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

...είναι...ισοπαλία! 6-6....Ζευγαρώστε τους!!!:clapup:

Αν πετύχει η αυνανία τύφλα νάχει το...μελίσσι!:P

Η μία είμαι εγώ!!! :D
Αφού έχω τον άντρα και μου τα κάνει τα κόλπα, γιατί καλέ να αυνανιστώ? :P
Δε μου χρειάζεται πλέον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
δεν υπαρχει πιο τελειο πραγμα μετα τη σεξουαλικη επαφη..εγω το κανω αρκετα συχνα παντως και δεν κολαω να το συζητησω με φιλους μου κυριως γιατι οι πιο πολλες γυναικες ειναι κομπλεξικες με αυτο το θεμα δεν μιλανε για τετοια πραγματα.
ο αυνανισμος δεν εχει να κανει με την πραξη.γιατι δλδ; ακομη κι αν καποιος εχει πληρη ερωτικη ζωη εγω νομιζω οτι δεν ειναι κακο το να αυνανιζεται.αυτο δεν σημαινει οτι δεν ποθει τον συντροφο του καποιος που το κανει. αντιθετως ειναι φυσιολογικη αναγκη και πρεπει να γινεται κατα τη γνωμη μου ασχετα αν το ζευγαρι εχει υγιη ερωτικη ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
είτε έχεις σύντροφο είτε όχι η προσωπική ικανοποίηση δεν είναι κακιά που κ που! κ γιατί κόμπλεξ δλδ; άλλωστε μερικές φορές αυτοικανοποιούμαστε καλύτερα παρά όταν προσπαθούν να μας ικανοποιήσουν οι άντρες!:P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Τελευταία το κάνω συχνά αλλά δεν θα έλεγα οτι το χαίρομαι όσο πριν. Δεν λέω είναι ωραίο πράγμα αλλά όταν εχεις σύντροφο και παρ'όλα αυτά νιώθεις την ανάγκη να το κάνεις (οχι απλά επειδή γουστάρεις αλλά) για να καλύψεις τα κενά που σου αφήνει ο άλλος, είναι κάπως απογωητευτικό :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εμενα παντως μου εχουν πει πως το πολυ το τικι τακα κανει το παιδι μακακα!
Και η αληθεια ειναι οτι ισχυει κιολας!

Σημείωση συντονιστή: Το μήνυμα αυτό προήλθε από το θέμα "ζωή χωρίς σεξ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εμενα παντως μου εχουν πει πως το πολυ το τικι τακα κανει το παιδι μακακα!
Και η αληθεια ειναι οτι ισχυει κιολας!
Εάν έχεις κάποιο επιστημονικό άρθρο που να το τεκμηριώνει θα ήταν χρήσιμο να το παραθέσεις. :)

Σημείωση συντονιστή: Το μήνυμα αυτό προήλθε από το θέμα "ζωή χωρίς σεξ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εάν έχεις κάποιο επιστημονικό άρθρο που να το τεκμηριώνει θα ήταν χρήσιμο να το παραθέσεις. :)

Μακη μου,:P μονο ετσι δλδ το δεχεσαι ε?!
Προσωπικες εμπειριες δεν πιανονται?!:P

Σημείωση συντονιστή: Το μήνυμα αυτό προήλθε από το θέμα "ζωή χωρίς σεξ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
εμενα παντως μου εχουν πει πως το πολυ το τικι τακα κανει το παιδι μακακα!
Και η αληθεια ειναι οτι ισχυει κιολας!

Τι εννοει ο ποιητης με το μακακας ακριβως; Σε ποιους τομεις...μακακιζεσαι δηλαδη αν αυνανιζεσζαι πολυ; :hmm:

Μακη μου,:P μονο ετσι δλδ το δεχεσαι ε?!
Προσωπικες εμπειριες δεν πιανονται?!:P

Προσωπικες προσωπικες εννοεις; Ειδες διαφορα στον εαυτο σου ή σε αλλον; :confused:

Υ.Γ: Εκτος &αν εξαρχης εκανες πλακα και δεν το πιασα! (αν και μου φανηκε κατι μεταξυ σοβαρου και αστειου για να μαι ειλικρινης!)

Σημείωση συντονιστή: Το μήνυμα αυτό προήλθε από το θέμα "ζωή χωρίς σεξ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panoulisss

Νεοφερμένος

Ο panoulisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω αυνανιζομαι καθε μερα....Σημερα μαλιστα και 2 φορες!!!Ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Εγω περιπου 5 φορες την εβδομαδα ισως μερικες φορες και περισοτερες αναλογα με τον ελευθερω χρονο που εχω. εγω δημιουργω φαντασιωσεις και αυτοσχεδιαζω αναλογα :redface:

Αρα θα ψηφισω την 2η επιλογη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Πάντως δική μου άποψη είναι ότι , τουλάχιστον στον ανδρικό πληθυσμό, δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην αυνανίζεται (οι γυναίκες δεν ξέρω πώς λειτουργούν με αυτό το θέμα). Ακόμη και όταν έχεις σύντροφο, μπορεί να περνάς περιόδους στις οποίες να το ελαττώνεις σημαντικά, αλλά δεν πιστεύω ότι σταματάς ποτέ πλήρως... Εκτός αν, κάποια στιγμή, λόγω ηλικίας, υπάρχουν άλλα τεχνικά προβλήματα...;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Μια μικρη απορια :)

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Στην περιπτωση που καποιος αυνανιζεται πολες φορες την ημερα αυτο ειναι κακο :redface:? δηλ. θα δημιουργηση καποιο προβλημα :redface:?

Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μια μικρη απορια :)

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Στην περιπτωση που καποιος αυνανιζεται πολες φορες την ημερα αυτο ειναι κακο :redface:? δηλ. θα δημιουργηση καποιο προβλημα :redface:?

Ευχαριστω!
Κάπου είχα διαβάσει ότι όταν κάποιος αυνανίζεται πολλές φορές τη μέρα σημαίνει ότι κάτι τον απασχολεί, ότι για κάτι έχει πολύ άγχος που προσπαθεί να αποβάλλει με αυτό τον τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Στην περιπτωση που καποιος αυνανιζεται πολες φορες την ημερα αυτο ειναι κακο :redface:? δηλ. θα δημιουργηση καποιο προβλημα :redface:?


Nαι!

Μετά από καιρό, κάτι πλάσματα με ουρές, κέρατα και τρίαινες, θα σε ψήνουν σε ένα καζάνι.

Πέρα από αυτό όμως, ιατρικώς θα τυφλωθείς, θα σου πέσουν οι τρίχες, θα βγάλεις κρεατοελιά στην μύτη.

Καλά, ας κάνουμε και πλάκα. Πάνε οι εποχές που μόνο οι κνίτες έπιαναν γκόμενες, στις μέρες μας αν δεν μπεις στην ΔΑΠ δεν βλέπεις κοκό. :P

Ειδικά εσύ τεό θα γινόσουν δαπίτης ΑΑΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Κάπου είχα διαβάσει ότι όταν κάποιος αυνανίζεται πολλές φορές τη μέρα σημαίνει ότι κάτι τον απασχολεί, ότι για κάτι έχει πολύ άγχος που προσπαθεί να αποβάλλει με αυτό τον τρόπο.


Απλος θελω να πω μηπως δημιουργησει καποιο προβλημα! :redface: αυτο εννοω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κάπου είχα διαβάσει ότι όταν κάποιος αυνανίζεται πολλές φορές τη μέρα σημαίνει ότι κάτι τον απασχολεί, ότι για κάτι έχει πολύ άγχος που προσπαθεί να αποβάλλει με αυτό τον τρόπο.
Είχα διαβάσει ότι εκρίνονται ουσίες που χαλαρώνουν τον οργανισμό , οπότε έχει βάση αυτό που λες.

Απλος θελω να πω μηπως δημιουργησει καποιο προβλημα! :redface: αυτο εννοω

Απ' όσο ξέρω από τη στιγμή που δεν πονάς , δηλαδή δεν καταπονείται κάτι , δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Super ........ :D:clapup::yahoo::alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μια μικρη απορια :)

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Στην περιπτωση που καποιος αυνανιζεται πολες φορες την ημερα αυτο ειναι κακο :redface:? δηλ. θα δημιουργηση καποιο προβλημα :redface:?

Ευχαριστω!

Απλος θελω να πω μηπως δημιουργησει καποιο προβλημα! :redface: αυτο εννοω

Εξαρταται τι εννοεις. Σωματικο προβλημα απο τι στιγμη που σε ευχαριστει και δεν πονας, οχι προφανως.

Κάπου είχα διαβάσει ότι όταν κάποιος αυνανίζεται πολλές φορές τη μέρα σημαίνει ότι κάτι τον απασχολεί, ότι για κάτι έχει πολύ άγχος που προσπαθεί να αποβάλλει με αυτό τον τρόπο.

Οπως λεει και η Μισελ, ομως, πιθανως το να αυνανιζεσαι πολλες φορες την ημερα (και καθημερινα) πιθανως να υποδηλωνει οτι εχεις καποια συναισθηματικη εξαρτηση απο αυτο. Οπως υπαρχει εξαρτηση απο το σεξ, υπαρχει και απο τον αυνανισμο. Επισης, για τον καθενα, το "πολυ" ειναι διαφορετικο. Οπως βλεπεις, καποιοι το κανουν καθημερινα, καποιοι μια φορα την εβδομαδα, κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top