Βάζετε "νερό στο κρασί σας";

mindcircus

New member

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,622 μηνύματα.

Rempeskes

New member

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

Boom

New member

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,123 μηνύματα.
γι΄αυτό φρόντισε κάτι να κάνεις, να είναι τουλάχιστον ειλικρινής η συγγνώμη σου :worry:
Δε νομίζω πως τίθεται θέμα ειλικρίνειας.
Πιο πολύ θέμα στεναχώριας θα έλεγα.
Βάζεις τους άλλους πάνω από τον εαυτό σου και τελικά βγαίνεις ο μαλάκας της υπόθεσης.

Σπυρακος (^^)

Well-known member

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Χμμ...αν αξιζει πραγματικα :hmm:

enrose

New member

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 588 μηνύματα.
Δεν το κάνω σχεδόν ποτέ, οταν έχω δίκιο θα το υποστηρίξω μέχρι τέλους. Είμαι πολύ εγωίστρια για να μπορέσω να καταπιέσω την γνώμη μου ενώ θεωρώ πως είναι σωστή. Το καλό που έχω όμως είναι πως όταν κάνω λάθος ξέρω να το παραδέχομαι και να ζητάω συγγνώμη όπου χρειαστεί.

Χαρουλιτα

Well-known member

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,734 μηνύματα.
Σπανια το κανω και κυριως οταν ξερω πως το ατομο δεν θα λογικευτει! Του λεω "Ναι, καλα" μεχρι να του περασει! Ετσι εχει πει ο γιατρος αλλωστε, να του λεμε "Ναι"

Alejandro Papas

New member

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.
σχεδον παντα οσο αφορα τις προσωπικες μου σχεσεις!

kate! =]

New member

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.
παλιοτερα οχι...τωρα εχω συνειδητοποιησει οτι δεν αξειζει να χανεις τον χρονο σου η ακομα και στιγμες που θα μπορουσες να εισαι ευτυχισμενος με μουτρα ακνευρισμους και κακη διαθεση...εκει πιστευω οτι ειναι ολο το point...γενικα ειμαι ελαστικη αλλα ειναι να μην τα παρω!αν με φερει ο αλλος στο αμην η κανει κατι που θα με εβλαπτε τοτε χωρις φωνες και ιστεριες απλα θα τον εκανα περα απο την ζωη μου...

Guest 874453

Επισκέπτης

G
αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βάζω. Στο τέλος δε ξέρω τι πίνω. Νερό με κρασί vs κρασί με νερό.

sophie_96

Well-known member

Η sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,187 μηνύματα.
Συνήθως όταν έχω μία διαφορά με κάποιον, αλλά είμαι σίγουρη ότι έχω δίκιο δεν βάζω νερό στο κρασί μου, και θέλω να έχω πάντα τον τελευταίο λόγο. Ωστόσο έχω ένα κακό που όταν ξέρω ότι έχω δίκιο, και ο άλλος έχει άδικο, αλλά τον θεωρώ δυνατότερο από εμένα αδυνατώ να διεκδικήσω το δίκιο μου, οπότε και το χάνω :(

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,565 μηνύματα.
Απλά όσο μεγαλώνω βλέπω οτι το δίκιο και το άδικο είναι σχετικές έννοιες. Σε αυτό με έχει βοηθήσει η συναναστροφή μου με τον άντρα μου, προσπαθώντας να τον καταλάβω όταν εγώ θεωρώ οτι ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ και βλέποντας τη δική του οπτική και καταλαβαίνοντας οτι, oh wait, το δίκιο που νόμιζα οτι είχα ήταν από τη δική μου σκοπιά. Από τη δική του σκοπιά είχε εκείνος δίκιο. Όταν φτάσεις στο σημείο να αγαπάς κάποιον όσο τον εαυτό σου, εκεί βλέπεις οτι όλα είναι υποκειμενικά τελικά.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...