Βαθύ ντεκολτέ και αδιάκριτα βλέμματα

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Το οτι κάποιοι χρησιμοποιούν κάτι με λανθασμένο τρόπο δεν το κάνει λάθος. Η σεξουαλική παρενόχληση υπήρχε και υπάρχει και είναι ένα φοβερά σημαντικό ζήτημα. Είναι βέβαια θλιβερό να βλέπω νέους ανθρώπους να τη δικαιολογούν εν μέρει και να ρίχνουν φταιξιμο στο θύμα. Ή όπως έλεγε κι ο Στράτος "κι ύστερα λένε πως φταίει ο φονιάς". :/:


Δεν έχεις άδικο. υπάρχει σεξουαλική παρενόχληση (τέλος πάντων σε μια κοινωνία ανδρών-γυναικών ζούμε και όχι σε χαρέμια που υπάρχουν μόνο ευνούχοι), όπως υπάρχει και σικέ σεξουαλική παρενόχληση και εγώ μπορώ να σου διηγηθώ καμιά δεκαριά που συνέβησαν σε γνωστούς και φίλους, σε εμένα ένα τέτοιο στήσιμο έγινε, το πήρα χαμπάρι και διαφύλαξα μια φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Είδα αυτή την φωτογραφία και θυμήθηκα την συζήτηση που έγινε εδώ...





Λέτε να έκανε η Σοφία Λόρεν την Μάνσφιλντ να νοιώσει ότι της γίνεται κάποια παρενόχληση;












όπως και να γίνει ένα βαθύ ντεκολτέ δημιουργεί αμηχανία όχι σ αυτή που το φοράει.


Η Λόρεν πολύ αργότερα είπε στο Entertainment Weekly: «Κοιτάζω τις ρώγες της γιατί φοβάμαι πως θα πέσουν μέσα στο πιάτο μου! Στο πρόσωπό μου μπορεί κανείς να δει το φόβο! Φοβάμαι πως τα πάντα στο φόρεμά της θα εκραγούν».


Η Μάνσφιλντ πέθανε σε τροχαίο δυστύχημα το 1967. Ήταν μόλις 34 ετών.... το βαθύ ντεκολτέ δημιουργεί τροχαία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πολύ κοντά σε σεξουαλική παρενόχληση μου φαίνεται. Καταδικάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Η Λόρεν πολύ αργότερα είπε στο Entertainment Weekly: «Κοιτάζω τις ρώγες της γιατί φοβάμαι πως θα πέσουν μέσα στο πιάτο μου! Στο πρόσωπό μου μπορεί κανείς να δει το φόβο! Φοβάμαι πως τα πάντα στο φόρεμά της θα εκραγούν».

=μακάρι να'χα κι εγώ τέτοιο βυζάκι για να με παρενοχλήσουν :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Aυτη γουσταρε να τα δειχνει και χαιρονταν και να βλέπει οτι την βλέπουν. Οποτε τέτοιες θέλουμε και εμεις =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,072 μηνύματα.
Άντρες που πλακίζουν με το σοβαροτατο θέμα της σεξουαλικής παρενόχλησης. Απογοητεύομαι για ακόμα μια φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Άντρες που πλακίζουν με το σοβαροτατο θέμα της σεξουαλικής παρενόχλησης. Απογοητεύομαι για ακόμα μια φορά.

Κλασικοί άνδρες, γουρούνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Eγω δεν έχω καμια σχέση με το θεμα της σεξουαλικής παρενοχλησης γιατι έχω συγκεκριμενη τακτική και θέση σε αυτο το θέμα. Αν κάποια βλέπω οτι δεν γουστάρει την αφηνω ησυχη και δεν ασχολουμαι ξανά μαζί της. Αλλα πιστευω οτι το μέτρο έχει χαθει οταν κάποιες ψάχνονται μηπως υπηρξαν θυματα τέτοιας παρενοχλησης επειδη ένας άντρας τις κοιταξε λιγο παραπάνω. Και δεν ειναι και χαλαρές στο φλέρτ. Ψέμματα να πω εμενα αυτο το πράγμα μου την σπάει. Το βαριέμαι. Να έχω απεναντι μου μια κλειστη αδιάφορη γυναικα που δεν έχει ορεξη για κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ρε παιδιά είναι ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ να γελιοποιείτε ένα τέτοιο σοβαρό θέμα και απαράδεκτο και να δικαιολογείται καταστάσεις. Και προσβλητικό επίσης, εάν είναι δυνατόν παίξτε με κάτι άλλο εάν θέλετε , ΕΛΕΟΣ πια!
Αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Κλασικοί άνδρες, γουρούνια.


Στο μεταξυ το θέμα δεν πραγματευεται ξεκαθαρα το θέμα της σεξουαλικής παρενοχλησης. Λέει για το ντεκολτε και τα βλέματα. Το μιζεριάζουμε τσάμπα και βερεσέ. Εδω και 2-3 μηνες το εχω παρατηρησει. Ολο μιζερες ιστοριες διαβάζω. :/:

γενικά στο Ιντερνετ τις διαβάζω. Ε ντάξει καταντάει κουραστικο αυτο το πράγμα πισω απο κάθε κινηση να βλέπουμε δαιμονες και ιστοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άντρες που πλακίζουν με το σοβαροτατο θέμα της σεξουαλικής παρενόχλησης. Απογοητεύομαι για ακόμα μια φορά.
Ό,τι σκεφτόμουν σε 1 γραμμή <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι συζήτηση ήταν για γέλια εξ αρχής από τότε που την αναστήσατε. Εδώ σχεδόν ποινικοποιήσατε το βλέμμα. Αυτά μόνο σε ολοκληρωτικά, μη δημοκρατικά καθεστώτα έχουν γίνει.

Διαβάστε λίγο την πρώτη σελίδα του θέματος και διαβάστε τι γράφετε 2-3 σελίδες πίσω. 12 χρόνια πριν τα πράγματα δεν ήταν τόσο υπερβολικά. Τα identity politics σας έχουν πάρει το μυαλό σε σημείο που λένε ότι "παραβιάζεται ο προσωπικός σας χώρος" αν κάποιος σας κοιτάει. Είναι για γέλια οπότε δεν μπορώ να κάνω και διαφορετικά.

Στην τελική θα το ρωτήσω, μήπως ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται; :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Λυπάμαι που νέα παιδιά και νέοι άνθρωποι γενικότερα δεν αντιλαμβάνονται την σοβαρότητα της κατάστασης και υποβαθμίζουν την ποιότητα και το επίπεδο, απογοητεύομαι πάρα πολύ για αυτές τις ιδέες. Κρίμα ...


Καλό βράδυ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
12 χρόνια πριν τα πράγματα δεν ήταν τόσο υπερβολικά.

12 χρόνια πριν τα πράγματα ήταν χειρότερα. Και σε 12 χρόνια από τώρα, ευτυχώς θα είναι πολύ καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
12 χρόνια πριν τα πράγματα ήταν χειρότερα. Και σε 12 χρόνια από τώρα, ευτυχώς θα είναι πολύ καλύτερα.

Μιλάω για το παρόν θέμα.

Επίσης επίτρεψε μου να πω ότι το 2006 ήμασταν πολύ καλύτερα. Είχαμε πάρει και γιούρο και γιουροβίζιον και δεν υπήρχε τόση ανεργία γενικά ήμασταν πολύ καλύτερα τολμώ να πω.

Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που ήταν χειρότερα και το είπες αυτό ή ήταν μια νέα αερολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Οι συζήτηση ήταν για γέλια εξ αρχής από τότε που την αναστήσατε. Εδώ σχεδόν ποινικοποιήσατε το βλέμμα. Αυτά μόνο σε ολοκληρωτικά, μη δημοκρατικά καθεστώτα έχουν γίνει.

Διαβάστε λίγο την πρώτη σελίδα του θέματος και διαβάστε τι γράφετε 2-3 σελίδες πίσω. 12 χρόνια πριν τα πράγματα δεν ήταν τόσο υπερβολικά. Τα identity politics σας έχουν πάρει το μυαλό σε σημείο που λένε ότι "παραβιάζεται ο προσωπικός σας χώρος" αν κάποιος σας κοιτάει. Είναι για γέλια οπότε δεν μπορώ να κάνω και διαφορετικά.

Στην τελική θα το ρωτήσω, μήπως ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται; :angel:


Καλα ναι διαβασα και εγω μερικά πράγματα τα οποια τα θεωρω υπερβολικα αλλα δεν μπηκα στο κοπο να σχολιάσω απο ενα σημειο και μετά δεν εχει και νοημα αν κάποιος ή κάποια σκέφτονται έτσι. Απλα αυτο εξηγει πολλα οπως το υφος που έχουν μερικοι άνθρωποι εκτος .... νομιζεις οτι θέλουν να σε δειρουν. :down:

Μιλάω για το παρόν θέμα.

Επίσης επίτρεψε μου να πω ότι το 2006 ήμασταν πολύ καλύτερα. Είχαμε πάρει και γιούρο και γιουροβίζιον και δεν υπήρχε τόση ανεργία γενικά ήμασταν πολύ καλύτερα τολμώ να πω.

Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που ήταν χειρότερα και το είπες αυτό ή ήταν μια νέα αερολογία;


Εμενα πιο πολύ με λυπει που βλέπεις πως οι περισσοτερες ειναι έτσι. Το 2006 μέχρι και το 2012 ηταν πολυ καλα τα πράγματα τωρα βλέπεις βγαινουν έξω ή θα ασχολουνται με το κινητο ή θα ψαχνονται για φασαρια. Οτι τις κοιταξε κάποιος περισσοτερο οτι τους μιλησε κτλπ. μετα λένε "Οι άντρες δεν μας μιλάνε πια" :loltooth::loltooth: τρέλα δεν βρισκεις άκρη. Έλλαδα παντού. Ελλαδάρα σε ολα :loltooth:


Μου λεγε ένας φιλος ειχε πάει στις ΗΠΑ το δευτερο βράδυ που βγηκε γνωρισε 2 γυναικες στο μπάρ που πηγε. Πολυ άνετες πολυ ομιλητικές ηταν και αυτος βεβαια νορμαλ ευγενικος , ευπαρουσιαστος καθαρος περιποιημένος και διακριτικος. Πέρασε πολύ καλά. Εδω με τα ιδια προσοντα δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα ειχε την ιδια τυχη.


Εγω ειμαι υπερ των ελευθερων γνωριμιων γιατι με εξιτάρουν περισσοτερο να βγεις εξω ρε φιλε και να ξεκινησεις απο το 0. Αλλα γενικα επειδη ειμαστε συντηρητικη κοινωνια δεν ειναι πάντα ευκολο αυτο και οι περισσοτεροι περισσοτερες προσπαθουν να φτιάξουν μια παρέα να διοργανωσουν μια κοινή ξερω γω περισταση ή περιστασεις μηπως και απο εκει μέσα προκυψει κάτι.



Ποια η δική σου γνώμη για αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μιλάω για το παρόν θέμα.

Επίσης επίτρεψε μου να πω ότι το 2006 ήμασταν πολύ καλύτερα. Είχαμε πάρει και γιούρο και γιουροβίζιον και δεν υπήρχε τόση ανεργία γενικά ήμασταν πολύ καλύτερα τολμώ να πω.

Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που ήταν χειρότερα και το είπες αυτό ή ήταν μια νέα αερολογία;

Τελικά μιλάς για το παρόν θέμα ή για το γιούρο και τη γιουροβίζιον; (μιλάμε για σοβαρό δείκτη ανάπτυξης)

Εγώ μιλάω για το θέμα της σεξουαλικής παρενόχλησης και όχι συγκεκριμένα στην Ελλάδα. Σε αυτά τα θέματα δόξα τω θεω΄και παραπάνω ενημέρωση υπάρχει πλέον και περισσότερη ευαισθητοποίηση. Έχουμε ακόμα να καλύψουμε πολύ έδαφος αλλά τουλάχιστον έχει γίνει η αρχή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελικά μιλάς για το παρόν θέμα ή για το γιούρο και τη γιουροβίζιον; (μιλάμε για σοβαρό δείκτη ανάπτυξης)

Εγώ μιλάω για το θέμα της σεξουαλικής παρενόχλησης και όχι συγκεκριμένα στην Ελλάδα. Σε αυτά τα θέματα δόξα τω θεω΄και παραπάνω ενημέρωση υπάρχει πλέον και περισσότερη ευαισθητοποίηση. Έχουμε ακόμα να καλύψουμε πολύ έδαφος αλλά τουλάχιστον έχει γίνει η αρχή. :)

Δεν νομίζω να ήταν χειρότερα το 2006 να σου πω την αλήθεια. Από που προκύπτει ότι ήταν χειρότερα; Μάλλον καλύτερα ήταν γιατί τα identity politics δεν είχαν μπει στην ζωή μας τόσο μανιωδώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν νομίζω να ήταν χειρότερα το 2006 να σου πω την αλήθεια. Από που προκύπτει ότι ήταν χειρότερα; Μάλλον καλύτερα ήταν γιατί τα identity politics δεν είχαν μπει στην ζωή μας τόσο μανιωδώς.

Να μαντέψω; Θεωρείς την πολιτική ορθότητα την μεγαλύτερη μάστιγα της εποχής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μου λεγε ένας φιλος ειχε πάει στις ΗΠΑ το δευτερο βράδυ που βγηκε γνωρισε 2 γυναικες στο μπάρ που πηγε. Πολυ άνετες πολυ ομιλητικές ηταν και αυτος βεβαια νορμαλ ευγενικος , ευπαρουσιαστος καθαρος περιποιημένος και διακριτικος. Πέρασε πολύ καλά. Εδω με τα ιδια προσοντα δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα ειχε την ιδια τυχη.


Εγω ειμαι υπερ των ελευθερων γνωριμιων γιατι με εξιτάρουν περισσοτερο να βγεις εξω ρε φιλε και να ξεκινησεις απο το 0. Αλλα γενικα επειδη ειμαστε συντηρητικη κοινωνια δεν ειναι πάντα ευκολο αυτο και οι περισσοτεροι περισσοτερες προσπαθουν να φτιάξουν μια παρέα να διοργανωσουν μια κοινή ξερω γω περισταση ή περιστασεις μηπως και απο εκει μέσα προκυψει κάτι.



Ποια η δική σου γνώμη για αυτο;

Αυτά που γράφεις είναι γνωστά δεν μπορώ να διαφωνήσω. Οι κοπέλες έτσι και αλλιώς πλέον ψάχνουν μέσω κοινής παρέας να βρουν κάποιο αγόρι προφανώς για να έχουν και την σιωπηλή έγκριση των φιλενάδων. Θα ήταν καλύτερα να ήμασταν πιο χαλαροί σε αυτόν τον τομέα αλλά που να βγεις και να γνωρίσεις κοπέλα έτσι στα ψαχνά πλέον θα το θεωρήσουν παρενόχληση μόνο που τις μίλησες :loltooth:

Να μαντέψω; Θεωρείς την πολιτική ορθότητα την μεγαλύτερη μάστιγα της εποχής;

Bingo, μια από τις μεγαλύτερες. Και εσύ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top