Βιασύνη στον έρωτα

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
εγω παλι λεω οτι το καλυτερο ειναι να αφηνουμε τον κοσμο γυρω μας να διαθετει το σωμα του ελευθερα οπως εκεινος/η πιστευει καλυτερα και να μη γινομαστε ουτε κριτες αλλα ουτε και κουτσομπολιδες
:worship: :worship: :worship:

Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο!! Μπράβο, μπράβο, μπράβο που είσαι τόσο ανοιχτόμυαλη! Σπάνιο για ελληνα/ελληνίδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
εγω παλι λεω οτι το καλυτερο ειναι να αφηνουμε τον κοσμο γυρω μας να διαθετει το σωμα του ελευθερα οπως εκεινος/η πιστευει καλυτερα και να μη γινομαστε ουτε κριτες αλλα ουτε και κουτσομπολιδες
Και μερικά απο εμένα :worship: :worship: :worship: :worship:
Συμφωνώ απόλυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mahmut

Νεοφερμένος

Ο Mahmut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γλωσσολόγος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
εγω παλι λεω οτι το καλυτερο ειναι να αφηνουμε τον κοσμο γυρω μας να διαθετει το σωμα του ελευθερα οπως εκεινος/η πιστευει καλυτερα και να μη γινομαστε ουτε κριτες αλλα ουτε και κουτσομπολιδες

Όταν μια κοπέλα από τα 13 της "αφήνει το σώμα της ελέυθερο" δεν είναι καθόλου ανοιχτόμυαλο, παρά ξεκωλιάρικο και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mahmut:
Όταν μια κοπέλα από τα 13 της "αφήνει το σώμα της ελέυθερο" δεν είναι καθόλου ανοιχτόμυαλο, παρά ξεκωλιάρικο και μόνο.
Δεν είναι λίγο ψυχρό να κρίνεις τόσο αυστηρά ένα 13χρονο κοριτσάκι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mahmut:
Όταν μια κοπέλα από τα 13 της "αφήνει το σώμα της ελέυθερο" δεν είναι καθόλου ανοιχτόμυαλο, παρά ξεκωλιάρικο και μόνο.

1ον: δεν ειπα να αφηνει το σωμα της ελευθερο, ειπα να το διαθετει ελευθερα οπως καθεις πιστευει σωστα...μεγααααλη διαφορα!

2ον: δεν ειπα οτι αυτο το ατομο ειναι ανοιχτομυαλο

3ον: αν θες να βρισεις σε παρακαλω μην το κανεις με πατημα τα λεγομενα μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το θέμα έχει πάρει διαστάσεις διαμάχης μεταξύ προοδευτικών και πουριτανών και δεν βρίσκω το λόγο.Συμπληρώνοντας την gillie ο καθένας είναι ελεύθερος να διαθέτει το κορμί του και την ψυχή του(πακέτο πάνε αυτά)όπως νομίζει.Κάνοντας όμως το συνήγορο του διαβόλου θα πω:
Κάθε ηλικία έχει τις δικές της χαρές και θα πρέπει να την ζούμε χωρίς να βιαζόμαστε να μεγαλώσουμε.Δυστυχώς η νεότερη γενιά μεγαλώνει πιο γρήγορα και σε αυτό συμβάλλουν πολλά(απο την τηλεόραση μέχρι το ιντερνετ).Υπάρχουν 13χρονα που έχουν πράγματα που εγώ δεν είχα στα 13 μου όπως κινητό και σεξουαλικούς συντρόφους,όμως κι αυτά δεν έχουν ότι είχα εγώ.Δηλαδή την ανεμελειά και την χαρά της ηλικίας μου που ποσώς με ένοιαζε αν θα τα έφτιαχνα με κάποιον και μου αρκούσε ο πλατωνικός έρωτας με τον Κωστάκη,το ποδήλατο στο δρόμο,τα μήλα και η αμπάριζα με τους φίλους.Δεν βιάστηκα να μπω απο νωρίς στα βάσανα κι όταν μπήκα υπάρχουν φορές που εύχομαι να ξαναγινόντουσαν όλα τα παραπάνω οι μόνες μου έγνοιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Συμφωνώ με κλέφτρα
το θέμα είναι πςσ έχουν ξεφύγει παρα πολύ τα πράγματα σε αυτές τις ηλικίες
το έχουν παρακάνει,βιάζονται παρα πολύ α μεγαλώσουν και δεν ευχαριστιούνται αυτά που έχει αυτή η ηλικία.
είναι ελέυθερες να κάνουν ότι θέλουν όμως το θέμα είναι πως δνε τα κάνουν επειδή πραγματικά θέλουν αλλά για να μην είναι "πίσω"
ότα απο τα 12 13 ολοκληρώνουν ε μην μου πειτε οτι είναι έτοιμες.Το κάνουν γιατί το θεωρούν σαν προσβολή στα 15 να είναι παρθένες.
Βάφονται έντονα ακόμα και στο σχολείο χωρίς να ευχαριστήθούν την φυσική τους ομορφιά τώρα που μπορούν και μεγαλώνοντας θα τα βαρεθούν και θα μετανιώσουν που βιάζονταν τόσο να μεγαλώσουν.
το καλό είναι να γίνονται όλα με μέτρο,χωρις υπερβολές αλλά δυστυχώς.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχετε σκεφτεί όμως μήπως αυτά μας φαίνονται εμάς έτσι όντας εξωτερικοί παρατηρητές? Ο Παναγιώτης (aka Exposed Bone) που είναι πιο μικρός και είναι πιο κοντά σε αυτά μου λέει ότι καμία σχέση δεν έχουν τα κοριτσάκια με αυτά που λέμε εδώ. Ειδικά στα 16 που είναι, ελάχιστες απο την τάξη του έχουν κάνει έρωτα, τουλάχιστον για ελάχιστες έχει γίνει γνωστό. Και μια ξαδέρφη μου που είναι 13 απ'οτι μου λέει σχεδόν όλες της οι συμμαθήτριες είναι ακόμα στη φάση των φιλιών. Και ερωτώ λοιπόν, μήπως υπερβάλλουμε λίγο?
Και στο κάτω κάτω της γραφής ποιοί είμαστε εμείς για να κρίνουμε εαν το κάθε κοριτσάκι πρέπει ή δεν πρέπει να βαφτεί ή να κάνει έρωτα? Το έχω ξαναπει και θα το ξαναπω: Σε αυτη την ηλικία, που είναι η αρχή της εφηβείας είναι λογικό να προσπαθουν να ανακαλύψουν τη φύση της γυναίκας. Μήπως είναι καλύτερο αυτό το γελοίο στυλ που δείχνουν οι περισσότερες παλιές ελληνικές ταινίες με το παιδι να είναι 15+ και να παίζει ακόμα με κούκλες και να μην ξέρει τι του γίνεται? Άλλο η σοβαρότητα και η ωριμότητα κι άλλο η σοβαροφάνεια και η δήθεν σεμνότητα για να μην το πουν μικρομέγαλο μερικοί. Δεκατριων χρονών η ίδια η φύση τους επιτάσσει να αρχίσουν να βλέπουν το άλλο φύλο "αλλιώς". Ε και να κάνουν και σεξ, μικρά είναι δεν θα τα ρίξουμε και στην πυρά! Μήπως δηλαδή να αρχίσουμε να τους βάζουμε και ζώνη αγνότητος για να μην κάνουν το..."τραγικό λάθος" και ολοκληρώσουν με κάποιον? Εγώ βλέπω ότι για οτιδήποτε είμαστε έτοιμοι να γίνουμε αυστηροί κριτές και να "λιθοβολήσουμε" τον άλλον ακόμα κι αν πρόκειται για μικρά κοριτσάκια και αυτό είναι κάτι που με λυπεί ιδιαίτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και στο κάτω κάτω της γραφής ποιοί είμαστε εμείς για να κρίνουμε εαν το κάθε κοριτσάκι πρέπει ή δεν πρέπει να βαφτεί ή να κάνει έρωτα?
Γενικά συμφωνώ με αυτά που είπες, εδώ όμως είσαι λάθος... Τι θα πει "ποιοι είμαστε εμείς για να κρίνουμε"; Κρίση εκφράζει ο καθένας (είτε θετική είτε αρνητική) ανάλογα με τα πιστεύω του. Το αν είναι σωστή αυτή η κρίση βέβαια άλλου παπά ευαγγέλιο. Με αυτούς τους αφορισμούς δε βγαίνει άκρη, π.χ. θα μπορόυσε και κάποιος να πει "ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις το αν μπορώ εγώ να κρίνω" :D κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Γενικά συμφωνώ με αυτά που είπες, εδώ όμως είσαι λάθος... Τι θα πει "ποιοι είμαστε εμείς για να κρίνουμε"; Κρίση εκφράζει ο καθένας (είτε θετική είτε αρνητική) ανάλογα με τα πιστεύω του. Το αν είναι σωστή αυτή η κρίση βέβαια άλλου παπά ευαγγέλιο. Με αυτούς τους αφορισμούς δε βγαίνει άκρη, π.χ. θα μπορόυσε και κάποιος να πει "ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις το αν μπορώ εγώ να κρίνω" :D κ.ο.κ.
Χαχα, πολύ σωστή παρατήρηση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Έχετε σκεφτεί όμως μήπως αυτά μας φαίνονται εμάς έτσι όντας εξωτερικοί παρατηρητές? Ο Παναγιώτης (aka Exposed Bone) που είναι πιο μικρός και είναι πιο κοντά σε αυτά μου λέει ότι καμία σχέση δεν έχουν τα κοριτσάκια με αυτά που λέμε εδώ. Ειδικά στα 16 που είναι, ελάχιστες απο την τάξη του έχουν κάνει έρωτα, τουλάχιστον για ελάχιστες έχει γίνει γνωστό. Και μια ξαδέρφη μου που είναι 13 απ'οτι μου λέει σχεδόν όλες της οι συμμαθήτριες είναι ακόμα στη φάση των φιλιών. Και ερωτώ λοιπόν, μήπως υπερβάλλουμε λίγο?

Αυτα ειπα και εγω πιο πανω για (το 90%) των κοριτσιων στο σχολειο μου, 3-4 ειναι που ειναι "ξεσαλομενες".


Και στο κάτω κάτω της γραφής ποιοί είμαστε εμείς για να κρίνουμε εαν το κάθε κοριτσάκι πρέπει ή δεν πρέπει να βαφτεί ή να κάνει έρωτα? Το έχω ξαναπει και θα το ξαναπω: Σε αυτη την ηλικία, που είναι η αρχή της εφηβείας είναι λογικό να προσπαθουν να ανακαλύψουν τη φύση της γυναίκας. Μήπως είναι καλύτερο αυτό το γελοίο στυλ που δείχνουν οι περισσότερες παλιές ελληνικές ταινίες με το παιδι να είναι 15+ και να παίζει ακόμα με κούκλες και να μην ξέρει τι του γίνεται? Άλλο η σοβαρότητα και η ωριμότητα κι άλλο η σοβαροφάνεια και η δήθεν σεμνότητα για να μην το πουν μικρομέγαλο μερικοί. Δεκατριων χρονών η ίδια η φύση τους επιτάσσει να αρχίσουν να βλέπουν το άλλο φύλο "αλλιώς". Ε και να κάνουν και σεξ, μικρά είναι δεν θα τα ρίξουμε και στην πυρά! Μήπως δηλαδή να αρχίσουμε να τους βάζουμε και ζώνη αγνότητος για να μην κάνουν το..."τραγικό λάθος" και ολοκληρώσουν με κάποιον? Εγώ βλέπω ότι για οτιδήποτε είμαστε έτοιμοι να γίνουμε αυστηροί κριτές και να "λιθοβολήσουμε" τον άλλον ακόμα κι αν πρόκειται για μικρά κοριτσάκια και αυτό είναι κάτι που με λυπεί ιδιαίτερα...


Να κρινουμε (οπως ειπε και ο O'Zorgnax ) μπορουμε, δημοκρατια εχουμε και ο καθενας μπορει να κρινει. Δεν μπορουμε ομως να την εμποδησουμε να κανει οτι θελει, εκτος και αν προκιτε για αποπλανισει ανηλικου που ειναι φαση, δεν θα το συζιτισω γιατι αυτη ειναι αλλη 10τομοι εγκυκλοπαιδια. Ειναι μεν λογικο να ψαχνοντια και συγουρα δεν θα επρεπε να ειναι αυτα τα 15 χρονα απο της Ελληνικες ταινιες που παιζουν με κουκλες αλλα και απο την αλλη το να εχουν κσεθαρεπσει τοσο πολυ απο τοσο μικροι ηλικια... χανετε καθε τρυφεροτυτα, ανεμελια, αθωοτητα κτλ. Οχι οτι εγω δεν τα εχω χαση αλλα δεν εχω προχορισει και τοσο. Και οπως και να το κανουμε δεν ολοκληρωσε γιατι ητανε πολυ καιρο με καπιον και "εγινε" αλλα επειδη τα εφτιξε με μεγαλυτερο που αυτος αυτο θελει, οποτε θα την πιεσει καπως, και επειδη θελει να "την πει" στης φιλες της, να εχει μαγκιλικη, να δειχνει μεγαλη κτλ. Αργοτερα θα λεει "Τι εκανα η μ@λ@κο, πηγα και εχασα την παρθενια μου με αυτον τον μλκ..." και θα το εχει αχτη σε ολη της την ζωη. Δεν λεω ελευεθερια πρεπει να εχουμε, μπροστα να πηγενουμε, αλλα οχι και ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ250

Νεοφερμένος

Η TAZ250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Εγώ αν και είμαι 15 χρονών βλέπω τί γίνεται στην ηλικία μου και γίνεται αυτά ακριβώς που λένε οι περισσότεροι,bunny,kleftra ότι βιάζονται να μεγαλώσουν και αν και είμαι 15 δεν μου αρέσει αυτό,ίσως επειδή έτσι με μεγάλωσαν το να ζω την κάθε ηλικία διαφορετικά και όχι την ηλικία των 22 στα 14 και 15 μου όπως ο περισσότερες συμμαθήτριες μου.
O exposed μπορεί να είναι 15 όμως είναι αγόρι δεν θα πάει κάποια συμμαθήτρια του να του πει ξέρεις χθες το έκανα.
Αυτά λέγονται περισσότερο μεταξύ κοριτσιών και οι περισσότερες καυχιούνται με όσους περισσότερους το έχουν κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από TAZ:
O exposed μπορεί να είναι 15 όμως είναι αγόρι δεν θα πάει κάποια συμμαθήτρια του να του πει ξέρεις χθες το έκανα.
Αυτά λέγονται περισσότερο μεταξύ κοριτσιών και οι περισσότερες καυχιούνται με όσους περισσότερους το έχουν κάνει.
Τότε οι άντρες και οι μεγαλύτερες γυναίκες που μίλησαν σε αυτό το θέμα απο που κι ως που κατάλαβαν ότι και καλά ολοκληρώνουν πολύ μικρά τα κορίτσια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως το μόνο θέμα που έχουν παραπροχωρήσει είναι το θέμα σεξ άλλά και σε άλλους τομείς φαίνονται πως βιάζονται παρα παρα πολύ να μεγαλώσουν.
Συγνώμη μισελ αλλά δεν θα συμφωνήσω μαζί σου σε αυτό που είπες πως οι πιο μεγάλοι πως ξέρουν γιατί δεν γνωρίζεις τί σχέση μπορεί να έχει ο καθε ένας με αυτή την ηλικία.
Εγώ παραέχω σχέση και γνωρίζω παρα παρα πολύ καλά τί γίνεται, είναι η αδερφή μου σε αυτή την ηλικία αλλά και να μην ήταν δούλευα ως σερβιτόρα μέχρι και πέρυσι το καλοκαίρι και όσο παράξενο και αν σου ακούγεται εκεί γνωρίζεις πολλά για τους ανθρώπους όλων των ηλικιών.
Και όταν βγαίνω το βράδυ έξω σε κλαμπάκι και βλέπω 12χρονα και 13 χρονα 14χρονα στουπί απο το μεθύσι και να είναι μέχρι τις 6 τα ξημερώματα ανεξέλεκτα, η άλλη είχε ανέβει πάνω στη μπάρα και έβγαζε τα ρούχα της και την στα,μάτησε ο μπαρμαν μην βγάλει το σουτιέν.
Εκέι τι να πω??
αααα μπράβο η γενιά αυτή είναι πολύ προχωρημένη??
δεν λέω να είναι καταπιεσμένα αλλά με μέτρο, αυτες το παρακάνουν λες και σε εναν χρονο πρέπει να τα προλάβουν όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Να κρινουμε (οπως ειπε και ο O'Zorgnax ) μπορουμε, δημοκρατια εχουμε και ο καθενας μπορει να κρινει. Δεν μπορουμε ομως να την εμποδησουμε να κανει οτι θελει, εκτος και αν προκιτε για αποπλανισει ανηλικου που ειναι φαση, δεν θα το συζιτισω γιατι αυτη ειναι αλλη 10τομοι εγκυκλοπαιδια. Ειναι μεν λογικο να ψαχνοντια και συγουρα δεν θα επρεπε να ειναι αυτα τα 15 χρονα απο της Ελληνικες ταινιες που παιζουν με κουκλες αλλα και απο την αλλη το να εχουν κσεθαρεπσει τοσο πολυ απο τοσο μικροι ηλικια... χανετε καθε τρυφεροτυτα, ανεμελια, αθωοτητα κτλ. Οχι οτι εγω δεν τα εχω χαση αλλα δεν εχω προχορισει και τοσο. Και οπως και να το κανουμε δεν ολοκληρωσε γιατι ητανε πολυ καιρο με καπιον και "εγινε" αλλα επειδη τα εφτιξε με μεγαλυτερο που αυτος αυτο θελει, οποτε θα την πιεσει καπως, και επειδη θελει να "την πει" στης φιλες της, να εχει μαγκιλικη, να δειχνει μεγαλη κτλ. Αργοτερα θα λεει "Τι εκανα η μ@λ@κο, πηγα και εχασα την παρθενια μου με αυτον τον μλκ..." και θα το εχει αχτη σε ολη της την ζωη. Δεν λεω ελευεθερια πρεπει να εχουμε, μπροστα να πηγενουμε, αλλα οχι και ετσι...
Νομίζω ότι υπερβάλεις σε πολλά σημεία. Γιατί δεν μπορεί κάποιος/κάποια να είναι τρυφερός/τρυφερή αν έχει κάνει σεξ; Το τρυφερός δεν χαρακτηρίζει κάποιον με βάση αν έχει κάνει σεξ ή όχι. Ο τρυφερός είναι ο στοργικός , ευαίσθητος. Μπορείς και να το δείς και μόνο σου σύμφωνα με το Μείζον Ελληνικό Λεξικό του Τεγόπολου-Φυτρακης σαν τρυφερός δίνει την σημασία:
Code:
-ή, -ό επίθ. (Κ -ά, -όν) αβρός, μαλακός, απαλός | (μτφ.) ευαίσθητος | μειλίχιος, στοργικός | ερωτικός | αδύνατος, λεπτοφυής
Το ίδιο ισχυεί και για τα επίθετα ανεμελια αθωότητα δεν είναι επίθετα που κρίνουν κάποιον με βάση εαν έχει κάνει sex ή όχι. Δλδ έλεος όποιος/όποια έχει κάνει σεξ δεν σημαίνει ότι μέτα γίνεται incubus και succubus.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι να πω βρε παιδιά... Εγώ δεν έχω δει ποτέ τέτοια φαινόμενα... Εκτός απο λίγο παραπάνω ψώνισμα που βλέπω οτι έχουν δεν παρατηρώ κάτι άλλο πράξενο στα μικρά... Πχ αυτά που λες bunny μου φαίνονται εξωπραγματικά τελειώς!! :blink:
Βρε μπας και ζω σε άλλο κόσμο? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Και όταν βγαίνω το βράδυ έξω σε κλαμπάκι και βλέπω 12χρονα και 13 χρονα 14χρονα στουπί απο το μεθύσι και να είναι μέχρι τις 6 τα ξημερώματα ανεξέλεκτα, η άλλη είχε ανέβει πάνω στη μπάρα και έβγαζε τα ρούχα της και την στα,μάτησε ο μπαρμαν μην βγάλει το σουτιέν.

Μήπως όμως εκεί φταίνε και οι γονείς που τα αφήνουν σε τέτοια ηλικία να τριγυρίζουν;
Απλά πιστεύω ότι σε όλες τις εποχές υπήρχαν τα "κακά" κοριτσάκια και τα "καλά"....Απλά πλέον δεν χρειάζεται να κρύβονται....
Όσο για το πότε πάει μία κοπέλα με ένα αγόρι θα σας δώσω ένα παράδειγμα πραγματικό αν και παρατραβηγμένο όντως....
Μια φίλη μου ολοκλήρωσε στα 14 και είναι ακόμα με το ίδιο παιδί δηλαδή μετράει 8 χρόνια σχέσης...
Μια 'αλλη φίλη μου ολοκλήρωσε στα 19 της (πιο καλή ηλικία ε?) και από τότε έχουμε χάσει το μέτρημα....Τελικά ποια από τις δύο είναι η καλύτερη κοπέλα;
Μπορούμε να το κρίνουμε;Και αν ναι με ποια λογική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Δεν νομίζω πως το μόνο θέμα που έχουν παραπροχωρήσει είναι το θέμα σεξ άλλά και σε άλλους τομείς φαίνονται πως βιάζονται παρα παρα πολύ να μεγαλώσουν.
Συγνώμη μισελ αλλά δεν θα συμφωνήσω μαζί σου σε αυτό που είπες πως οι πιο μεγάλοι πως ξέρουν γιατί δεν γνωρίζεις τί σχέση μπορεί να έχει ο καθε ένας με αυτή την ηλικία.
Εγώ παραέχω σχέση και γνωρίζω παρα παρα πολύ καλά τί γίνεται, είναι η αδερφή μου σε αυτή την ηλικία αλλά και να μην ήταν δούλευα ως σερβιτόρα μέχρι και πέρυσι το καλοκαίρι και όσο παράξενο και αν σου ακούγεται εκεί γνωρίζεις πολλά για τους ανθρώπους όλων των ηλικιών.
Και όταν βγαίνω το βράδυ έξω σε κλαμπάκι και βλέπω 12χρονα και 13 χρονα 14χρονα στουπί απο το μεθύσι και να είναι μέχρι τις 6 τα ξημερώματα ανεξέλεκτα, η άλλη είχε ανέβει πάνω στη μπάρα και έβγαζε τα ρούχα της και την στα,μάτησε ο μπαρμαν μην βγάλει το σουτιέν.
Εκέι τι να πω??
αααα μπράβο η γενιά αυτή είναι πολύ προχωρημένη??
δεν λέω να είναι καταπιεσμένα αλλά με μέτρο, αυτες το παρακάνουν λες και σε εναν χρονο πρέπει να τα προλάβουν όλα.
Όσο για το πότο συμφωνώ ότι νέοι το γνωρίζουν πλέον σε πολύ μικρόι ηλικία και αυτό όντως είναι ένα αρνητικό αλλά αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να θεωρούμε έγκλημα κάποιος σε μικρή ηλικία να κάνει έρωτα για τον απλό λόγο ότι ο έρωτας δεν έχει να κάνει με το ποτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αυτό ήθελα να σου δείξω μισέλ, ότι ο καθέ ενας εχει ζήσει τελείως διαφορετικές καταστάσεις και έχει δει απο μια άλλη οπτική γωνία τον κόσμο
εγώ καλώς η κακώς έχω δει αρκετά τέτοια περιστατικά


Βίκυ δεν μιλάω για περίπτωση σαν της φίλης σου,μιλάω για άλλες περιπτώσεις, και βέβαια όλα αρχίζουν απο την οικογένεια. Οι περισσότεροι ή δεν έχουν τον χρόνο να ασχοληθούν με τα παιδιά τους ή τα αφήνουν τελείως στο φλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
....
Όσο για το πότε πάει μία κοπέλα με ένα αγόρι θα σας δώσω ένα παράδειγμα πραγματικό αν και παρατραβηγμένο όντως....
Μια φίλη μου ολοκλήρωσε στα 14 και είναι ακόμα με το ίδιο παιδί δηλαδή μετράει 8 χρόνια σχέσης...
Μια 'αλλη φίλη μου ολοκλήρωσε στα 19 της (πιο καλή ηλικία ε?) και από τότε έχουμε χάσει το μέτρημα....Τελικά ποια από τις δύο είναι η καλύτερη κοπέλα;
Μπορούμε να το κρίνουμε;Και αν ναι με ποια λογική;
Φυσικά η δεύτερη είναι καλλίτερη κοπέλα και αυτό γιατί στα 14 δεν πρέπει να κάνουμε έρωτα μιας και χάνουμε το νόημα της ηλικιας :whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top