Βιασύνη στον έρωτα

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απο που κι ως που βρε παιδιά το αν είναι καλή κοπέλα ή όχι κρίνεται απο το τί κάνει στο κρεβάτι της, απο πότε και με πόσους??? :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί έχετε κολλήσει όλοι στον έρωτα????
μόνο αυτό είναι το παρατραβηγμένο???
Εxposed δεν κατηγορώ τις κοπέλες που νιώθουν έτοιμες να ολοκληρώσουν στα 14 15 16 τους απο την στιγμή που το θέλουν
αλλά δεν είμαι υπέρ στις κοπέλες που το κάνουν για να μην μείνουν πίσω και τις πουν ξενέρωτες ή δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο.
Που δεν το κάνουν επειδή πραγματικά το θελουν αλλά για να είναι προχωρημένες.
Εδω μια 15 χρονη πήγε σε εναν φίλο μου 29 χρονών προκαλώντας τον για μια ξεπέτα και της απαντάει πως είσαι 15 χρονών
και η απάντηση της ήταν πως εγώ κάνω περισσότερα απο οτι κάνει η γκομενα σου που είναι μεγαλύτερη
και έχω ζήσει πολλά τέτοια περιστατικά.
αλλά μην κολλάτε μονο στο σεξ
εγώ δε αναφέρομαι μόνο εκεί.
Αναφέρομαι και ότι όι περισσότερες την έχουν ψωνήσει,
βαφονται απο το πρωί μέχρι το βράδυ λες και θα πάνε στα καλλιστεία
ντύνονται λες και είναι 25 χρονών και το θέμα δεν είναι πως τα κάνουν αυτά
αντε τα κάνουν αλλά το θέμα είναι οτι δεν μπορούν να υποστηρίζουν αυτό το ντύσιμο και βάψιμο και την βιασύνη να μεγαλώσουν γιατί στα περισσότερα το μυαλό και οι κινήσεις τους είναι σαν 12 χρονών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απο που κι ως που βρε παιδιά το αν είναι καλή κοπέλα ή όχι κρίνεται απο το τί κάνει στο κρεβάτι της, απο πoιά ηλικία και με πόσους??? :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Εδω μια 15 χρονη πήγε σε εναν φίλο μου 29 χρονών προκαλώντας τον για μια ξεπέτα και της απαντάει πως είσαι 15 χρονών
και η απάντηση της ήταν πως εγώ κάνω περισσότερα απο οτι κάνει η γκομενα σου που είναι μεγαλύτερη
και έχω ζήσει πολλά τέτοια περιστατικά.
Αυτό μου έχει τύχει κι εμένα... Ήμαρτον :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Αυτό μου έχει τύχει κι εμένα... Ήμαρτον :redface:

Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που έχει ζήσει τέτοια περιστατικά για να μην σκεφτούν πως είμαι υπερβολική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που έχει ζήσει τέτοια περιστατικά για να μην σκεφτούν πως είμαι υπερβολική:)
Εγώ πιστεύω ότι και λίγα είπες... Ότι συμβαίνουν τέτοια περιστατικά, συμβαίνουν άπειρα και όποιος βγαίνει έξω τα βλέπει. Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν αντιπροσωπεύουν αυτά τα περιστατικά, ολόκληρη τη "νέα γενιά", αλλά σίγουρα η συχνότητα είναι πολύ μεγαλύτερη από ότι πριν από μερικά χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Ρε παιδιά γιατί έχετε κολλήσει όλοι στον έρωτα????
μόνο αυτό είναι το παρατραβηγμένο???
Εxposed δεν κατηγορώ τις κοπέλες που νιώθουν έτοιμες να ολοκληρώσουν στα 14 15 16 τους απο την στιγμή που το θέλουν
αλλά δεν είμαι υπέρ στις κοπέλες που το κάνουν για να μην μείνουν πίσω και τις πουν ξενέρωτες ή δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο.
Που δεν το κάνουν επειδή πραγματικά το θελουν αλλά για να είναι προχωρημένες.
Εδω μια 15 χρονη πήγε σε εναν φίλο μου 29 χρονών προκαλώντας τον για μια ξεπέτα και της απαντάει πως είσαι 15 χρονών
και η απάντηση της ήταν πως εγώ κάνω περισσότερα απο οτι κάνει η γκομενα σου που είναι μεγαλύτερη
και έχω ζήσει πολλά τέτοια περιστατικά.
αλλά μην κολλάτε μονο στο σεξ
Σε αυτό το σημείο συμφωνώ μάζι σου αλλά όχι γιατί η κοπέλα ήταν 15 αλλά γιατί σκεφτόνταν έτσι ακόμη και οι αντρες που σκέφτονται με αντιστιχό τρόπο διαφωνώ μαζί τους :) Πρόσεχε δεν τους κατακρίνω αλλά απλώς διαφωνώ
Αναφέρομαι και ότι όι περισσότερες την έχουν ψωνήσει,
βαφονται απο το πρωί μέχρι το βράδυ λες και θα πάνε στα καλλιστεία
ντύνονται λες και είναι 25 χρονών και το θέμα δεν είναι πως τα κάνουν αυτά
αντε τα κάνουν αλλά το θέμα είναι οτι δεν μπορούν να υποστηρίζουν αυτό το ντύσιμο και βάψιμο και την βιασύνη να μεγαλώσουν γιατί στα περισσότερα το μυαλό και οι κινήσεις τους είναι σαν 12 χρονών
Ε εντάξει απλώς η νεα γενία έχει δεί κάποια πράγματα λίγο στραβά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Σε αυτό το σημείο συμφωνώ μάζι σου αλλά όχι γιατί η κοπέλα ήταν 15 αλλά γιατί σκεφτόνταν έτσι ακόμη και οι αντρες που σκέφτονται με αντιστιχό τρόπο διαφωνώ μαζί τους :) Πρόσεχε δεν τους κατακρίνω αλλά απλώς διαφωνώ
Παιδιά, ακόμα και νομικά αν το δεις το sex με ανήλικο διώκεται ποινικά και μάλιστα αυτεπάγγελτα από τον εισαγγελέα. Άμα το κάνανε και μετά η μικρή του τραβούσε μια καταγγελία επειδή έτσι της κάπνισε, άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Παιδιά, ακόμα και νομικά αν το δεις το sex με ανήλικο διώκεται ποινικά και μάλιστα αυτεπάγγελτα από τον εισαγγελέα. Άμα το κάνανε και μετά η μικρή του τραβούσε μια καταγγελία επειδή έτσι της κάπνισε, άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας :D
Μια διευκρίνιση μόνο: Δεν είναι παράνομο το σεξ γενικά με ανήλικο αλλά το σεξ με ανήλικο κάτω των 15 ετών σύμφωνα με το άρθρο 339 του ΠΚ.
Για ομοφυλοφιλικές σχέσεις το όριο είναι τα 17 έτη (δεν θυμάμαι άρθρο και κωδικα για το 2ο αλλά αν θέλετε το ψάχνω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Νομίζω ότι υπερβάλεις σε πολλά σημεία. Γιατί δεν μπορεί κάποιος/κάποια να είναι τρυφερός/τρυφερή αν έχει κάνει σεξ; Το τρυφερός δεν χαρακτηρίζει κάποιον με βάση αν έχει κάνει σεξ ή όχι. Ο τρυφερός είναι ο στοργικός , ευαίσθητος. Το ίδιο ισχυεί και για τα επίθετα ανεμελια αθωότητα δεν είναι επίθετα που κρίνουν κάποιον με βάση εαν έχει κάνει sex ή όχι. Δλδ έλεος όποιος/όποια έχει κάνει σεξ δεν σημαίνει ότι μέτα γίνεται incubus και succubus.

Δεν με καταλαβες, με την τρυφεροτιτα ονοουσα αυτο το "τρυφερη ηλικια" που λενε και με το αθωοτιτα την παιδικη αθωοτητα κτλ .

Τι να πω βρε παιδιά... Εγώ δεν έχω δει ποτέ τέτοια φαινόμενα... Εκτός απο λίγο παραπάνω ψώνισμα που βλέπω οτι έχουν δεν παρατηρώ κάτι άλλο πράξενο στα μικρά... Πχ αυτά που λες bunny μου φαίνονται εξωπραγματικά τελειώς!!
Ε, οταν μας λες οτι εχεις να βγεις εξω απο της 29\7 και εχεις κλειστες της κουρτινες....


Όσο για το πότο συμφωνώ ότι νέοι το γνωρίζουν πλέον σε πολύ μικρόι ηλικία και αυτό όντως είναι ένα αρνητικό αλλά αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να θεωρούμε έγκλημα κάποιος σε μικρή ηλικία να κάνει έρωτα για τον απλό λόγο ότι ο έρωτας δεν έχει να κάνει με το ποτό

Ναι, εκει εχεις δικιο. Ομως συμβενει στης περιπτωσεις τα ατομα που πεινουν βαρι ποτο σε αυτες της ηλικιες να ειναι και αυτα που κυνιγουν το σεξ. Ε, οταν εγω πινω την κοκακολιτσα μου, ο διπλα μου το Gordons Space και η παραδιπλα ουισκη κατι παει να πει. Μπορει και να μην εχει καμια σχεση με το σεξ, να μην εχει δει καν γυμνο ανθρωπω περα απο τον ευατο της αλλα της περισοτερες φορες ειναι αυτες που πηνουν για να φανουν μεγαλες και κυνιγανε το σεξ για να ειναι πιο μπροστα απο της "φιλες" τους (και τα " " επειδη αμα ητανε πραγματικα φιλες δεν θα κυνιγουσαν να αποδειξουν κατι, θα ξερανε τι ειναι η καθεμια)

Εδω μια 15 χρονη πήγε σε εναν φίλο μου 29 χρονών προκαλώντας τον για μια ξεπέτα
Και ενας φιλος μου ηθελε μια κοπελα (στην ηλικια μου) και την στιγμη που πηγε να της τα ζητισει δεν μπρολαε να φτασει και ειχε ερθει ενας 25αρις περιπου, μπενει αυτη στο αμαξι και εξαφανιζονται. Θα μου πειτε μπορει να ητανε αδερφος η τπτ αλλο. Ναι οκ, αδερφος δεν ητανε συγουρα επειδη δεν εχει αδεφο, μια αδερφη εχει, ξαδερφος δεν νομιζω γιατι δεν εχω δει ξαδερφια να φιλιουνται με γλωσσα... :whistle: Και εχει και μια αλλη στο σχολειο μας που επι μονιμου βασεως ερχοτανε ενας τυπας (περιπου 20) με το αμαξι και την επερνε, δεν προσεξα ομως ποτε αν φιλιουνται η τπτ αλλο οποτε δεν το συζιταω παραπερα.

Αναφέρομαι και ότι όι περισσότερες την έχουν ψωνήσει,βαφονται απο το πρωί μέχρι το βράδυ λες και θα πάνε στα καλλιστεία
ντύνονται λες και είναι 25 χρονών και το θέμα δεν είναι πως τα κάνουν αυτά
αντε τα κάνουν αλλά το θέμα είναι οτι δεν μπορούν να υποστηρίζουν αυτό το ντύσιμο και βάψιμο και την βιασύνη να μεγαλώσουν γιατί στα περισσότερα το μυαλό και οι κινήσεις τους είναι σαν 12 χρονών

Συμφωνω σε ολα εκτος απο το τελος, δεν εχουν μυαλο 12χρονου, εχουν μυαλο 5 χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μια διευκρίνιση μόνο: Δεν είναι παράνομο το σεξ γενικά με ανήλικο αλλά το σεξ με ανήλικο κάτω των 15 ετών σύμφωνα με το άρθρο 339 του ΠΚ.
Ίσα που τη γλίτωσες δηλαδή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Απο που κι ως που βρε παιδιά το αν είναι καλή κοπέλα ή όχι κρίνεται απο το τί κάνει στο κρεβάτι της, απο πoιά ηλικία και με πόσους??? :blink:
Προσωπικά δεν κρίνω κάποιον συμφωνά με το τι κάνει στο κρεβάτι του, αφου του άρεσει αυτό οκ, αλλά διαφωνώ στην φιλοσοφια αυτή δλδ κάθε βράδυ και με άλλο σύντροφο.
Εγώ πιστεύω ότι και λίγα είπες... Ότι συμβαίνουν τέτοια περιστατικά, συμβαίνουν άπειρα και όποιος βγαίνει έξω τα βλέπει. Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν αντιπροσωπεύουν αυτά τα περιστατικά, ολόκληρη τη "νέα γενιά", αλλά σίγουρα η συχνότητα είναι πολύ μεγαλύτερη από ότι πριν από μερικά χρόνια.
Με κάλυψε η Michelle :)
Μια διευκρίνιση μόνο: Δεν είναι παράνομο το σεξ γενικά με ανήλικο αλλά το σεξ με ανήλικο κάτω των 15 ετών σύμφωνα με το άρθρο 339 του ΠΚ.
Για ομοφυλοφιλικές σχέσεις το όριο είναι τα 17 έτη (δεν θυμάμαι άρθρο και κωδικα για το 2ο αλλά αν θέλετε το ψάχνω)
[off-topic] Αγαπήτα μέλη του e-steki ο admin Εxposed_Bone θα ήθελε να σας ενημερώσει ότι από σήμερα 9/8/2005 η Μichelle δεν είναι απλώς admin του e-steki αλλά και Νομικός σύμβουλος επίσης και cyber Δικηγόρος , που αυτό σημαίνει ότι οποιαδήποτε απορία έχετε για κάποιο θέμα μπορείτε να της στειλετε pm επίσης στα μελλοντικά σχέδια του forum είναι η δημιουργία κατηγοριας με θέμα τα Νομικα :tongue::bleh:
Ευχαριστώ.
[/off topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Απο που κι ως που βρε παιδιά το αν είναι καλή κοπέλα ή όχι κρίνεται απο το τί κάνει στο κρεβάτι της, απο πότε και με πόσους??? :blink:

Το είπα ειρωνικά...Είμαι της άποψης ότι ο καθένας επιλέγει το τρόπο ζωής του...Μπορεί να μην συμφωνώ και να μου ξινίζουν περιστατικά όπως αυτό που περιγράφει ο O'Zorgnax αλλά σέβομαι την επιλογή του άλλου....Από την άλλη δεν μπορώ να γίνω κριτής σε αυτό το θέμα....Γιατί μπορεί στα 13 μου να ήμουν ένα "αγνό και αθώο κοριτσάκι" και τώρα να έχω γίνει ο,τι χειρότερο....
Το πρόβλημα που παρατηρώ-αλλά και που είναι της ηλικίας,ειδικά στην εφηβεία- είναι η υπερβολή...Κι ερχόμαστε εμείς να κρίνουμε επίσης με υπερβολή....Και ξεχνάμε τους τσακωμούς με τους γονείς που δεν μας καταλάβαιναν τότε και μας μπαγλάρωναν γιατί ο Κωστάκης πήγε να μας φιλήσει κι εμείς τον αφήσαμε....8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Κι ερχόμαστε εμείς να κρίνουμε επίσης με υπερβολή....Και ξεχνάμε τους τσακωμούς με τους γονείς που δεν μας καταλάβαιναν τότε και μας μπαγλάρωναν γιατί ο Κωστάκης πήγε να μας φιλήσει κι εμείς τον αφήσαμε....8)
Άραγε μήπως οι νεα γενιά έχει κάποια βιασύνη σε ότι αφορά τον έρωτα για τον απλό λόγο ότι επειδή τον "απαγορεύουν" οι γονείς και γενικά η ιδεολογιά της εποχής το βλέπουν σαν "απαγορεύμενο κάρπο", που όπως ξέρουμε όλοι έχει και αυτό την γλύκα του; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Άραγε μήπως οι νεα γενιά έχει κάποια βιασύνη σε ότι αφορά τον έρωτα για τον απλό λόγο ότι επειδή τον "απαγορεύουν" οι γονείς και γενικά η ιδεολογιά της εποχής το βλέπουν σαν "απαγορεύμενο κάρπο", που όπως ξέρουμε όλοι έχει και αυτό την γλύκα του; :hmm:
Γιατί παλιά το επετρεπαν? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Απ΄οσα διάβασα συμφωνώ σε όσα γράφει η bunny. Αλλά όπως έχει ξανα- ειπωθεί, ο έφηβος στην εφηβία αναζητά πρότυπα - αξίες [αντιγράφει όσα βλέπει και προσπαθέι να ''μοιάσει'' και να αντιργράψει το πρότυπο που του αποσπά τη προσοχή.] Στην σημερινή ''εποχή'' όπου κυριαρχεί η τηλεόραση, τα περιοδικά και ένα σωρό άλλα που μπορούν να αποσπάσουν τη προσοχή των εφήβων, λογικό είναι να ''καταλλήγουν'' έτσι [δυστηχώς].

Τη μου θυμίσατε τώρα: Μια φορά που έβλεπα το Sex And The City, έδειχνε τις πρωταγωνίστριες να σχολιάζουν κάποιες 14χρονες ακριβώς για το ότι ντυνόντουσαν και φαίρονταν σαν αυτές . :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Γιατί παλιά το επετρεπαν? :confused:
Προσωπικά δεν ξέρω αν παλία ήταν έτσι ή όχι αλλά έχω παρατηρίσει ότι οι νέοι συχνά προσπαθούν κάνουν κάτι μόνο και μόνο επειδή είναι απαγορευμένο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Απ΄οσα διάβασα συμφωνώ σε όσα γράφει η bunny. Αλλά όπως έχει ξανα- ειπωθεί, ο έφηβος στην εφηβία αναζητά πρότυπα - αξίες [αντιγράφει όσα βλέπει και προσπαθέι να ''μοιάσει'' και να αντιργράψει το πρότυπο που του αποσπά τη προσοχή.] Στην σημερινή ''εποχή'' όπου κυριαρχεί η τηλεόραση, τα περιοδικά και ένα σωρό άλλα που μπορούν να αποσπάσουν τη προσοχή των εφήβων, λογικό είναι να ''καταλλήγουν'' έτσι [δυστηχώς].

Τη μου θυμίσατε τώρα: Μια φορά που έβλεπα το Sex And The City, έδειχνε τις πρωταγωνίστριες να σχολιάζουν κάποιες 14χρονες ακριβώς για το ότι ντυνόντουσαν και φαίρονταν σαν αυτές . :P

Σε ευχαριστώ πολύ Petros;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αφαιρέθηκαν τα άσχετα μηνύματα και πλέον βρίσκονται στο εδώ
Ας προσπαθήσουμε να μην ξανα βγούμε off topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ απολύτως με την αρχική θέση του emufear.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top