Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα ΙΙ

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,911 μηνύματα.
Μην τα γράφεις αυτά καθώς έχουμε μέλη του ΚΚΕ εδώ μέσα και θα νευριασουν 👀👀.

KKE Iσχυρό... πάμε για 10% θα τρελαθεί ο κουτσούνμπας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όλο και κάποιοι θα είναι με τους τρομοκράτες... :P

Όσο δεν τους βιάζουν και δεν τους δέρνουν. Απο την ασφάλεια του καναπέ και του τζακιού και εγω είμαι με όλους. ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Ειναι μαγικόοοοο
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Όλο και κάποιοι θα είναι με τους τρομοκράτες... :P

Δεν πειράζει οι τρομοκράτες σε λίγο καιρό θα κάνουν παρέα στον Αλαχ τρώγοντας πιλάφι 😊😊.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

KKE Iσχυρό... πάμε για 10% θα τρελαθεί ο κουτσούνμπας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Όσο δεν τους βιάζουν και δεν τους δέρνουν. Απο την ασφάλεια του καναπέ και του τζακιού και εγω είμαι με όλους. ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Ειναι μαγικόοοοο

Θα κάνουν πορεία στην Αμερικανική πρεσβεία έτσι ώστε να κρατήσουν το έθιμο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,911 μηνύματα.
Δεν πειράζει οι τρομοκράτες σε λίγο καιρό θα κάνουν παρέα στον Αλαχ τρώγοντας πιλάφι 😊😊.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Θα κάνουν πορεία στην Αμερικανική πρεσβεία έτσι ώστε να κρατήσουν το έθιμο.

Σου δίνω 200 ευρώ να καταφέρεις να συνενοηθεις με κνίτισα.

Λίγα είναι μάλλον :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο δεν θα σέβονται τη δουλειά των ανθρώπων και θα μπλέκονται σε επεισόδια όλα αυτα τα καλόπαιδα

αυτα θα δέχονται. Τωρα τα υπόλοιπα ειναι κουβέντες με αριστεριστές που δεν βγάζουν πουθενά.

Αυτοί ειναι γεννημένοι για καυγάδες με αστυνομικούς οποτε θα επακολουθούν και τα προβλεπόμενα... προσαγωγή - μεταγωγή και τέλος μπορεί και σύλληψη. Απλα τα πράγματα.
Δεν είναι απλός καυγάς..
Έκατσα και διάβασα λίγο για την ναυτική φωτοβολίδα γιατι πραγματικα ο άνθρωπος και να ζήσει δυστυχώς το πόδι του δεν σωνετε με όλα αυτά οπότε μιλάμε καθαρά για ένα δολοφονικό όπλο...

Αυτές οι προσωπικότητες είναι εκεί έξω κινούνται ανάμεσα μας και μπορεί αύριο να βρεθούν δίπλα μας ..

Αυτή είναι η πραγματική απειλή της κοινωνιας μας .
Μακάρι επιτέλους να γίνει κάτι με όλους αυτούς τους συνδέσμους...
Καμια ανοχή πλέον και από εδώ και πέρα καλά να τους κάνουν όλους αυτούς...καμία λύπηση από εμένα προσωπικά...ήταν εκεί ας υποστούν τις συνέπειες και από τις συλλήψεις και από τα δακρυγόνα...
Μακάρι ν αλλάξει και το νομοθετικό πλαίσιο γιατί οι συλλήψεις γινονται ,από εκεί και πέρα βρωμαει η υπόθεση..

Έβλεπα τώρα και τις καταστροφές που έκανα σε αυτοκίνητα πολιτών...
Εξαιτίας αυτών σταμάτησε ο κόσμος να πηγαίνει στα γήπεδα με τα παιδιά τους ..

Μεγάλη πληγή δυστυχως ή καλύτερα θα την χαρακτήριζα σαράκι ...ελπίζω να μην "φαει" κι άλλον..
Σκατα ...πραγματικα αυτό δεν έχω άλλη λέξη να περιγράψω παρακολουθώντας τον Γολγοθά και αυτού του ανθρώπου από δολοφόνους που ειναι ανάμεσα μας ...
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,945 μηνύματα.
Ραγδαίες εξελίξεις μετά τον τραυματισμό του αστυνομικού: Κλείστε όλα τα πρωταθλήματα, λένε οι ένστολοι - Συσκέπτονται εκτάκτως το Σάββατο στο Μαξίμου (protothema.gr)

Για αυτοι εδώ δεν είδα κάνα λίνκ.... μάλλον επειδη κτυπήθηκε "μπάτσος" οι συλλογικότητες δεν έχουν άποψη ή καλύτερα σιωπούν γιατι δεν τους ενδιαφέρει. Σου λέει μπάτσος ειναι καλα να πάθει. Είναι οι ίδιοι που σου παρουσιάζονται ώς αυθεντίες του ανθρωπισμού και "ισορροπημένοι άνθρωποι" που καταδικάζουν τη βία απο όπου και αν προέρχεται.... Ναι εντάξει πειστηκαμε.

Κατα τα άλλα , θυμαμαι μια κουβεντα που ειχα με μια συνά;δελφο στο γραφειο καθως έλεγε για τα οπαδικά. Ναι υπάρχουν και κάποιες που ασχολούνται.

Τοτε μπηκα στη κουβέντα και είπα πως όλα αυτα ειναι μαλακίες. Και μακάρι να τα κλείσουν να ξεμπερδεύουμε. Όλα αυτα ... όλα ... οι βρισιες απο τις κερκίδες που λένε για μανάδες δείχνουν ανθρωπους με χαμηλή νοημοσύνη και κάφρους. Μακαρι να τους κλεισουνε ολους και τους συνδέσμους να τελειώνουμε με αυτη τη μαλακία. :)

Περίπου 1 μηνα μετά... δυστυχώς δικαιώνομαι για αυτή την τότε σχετικά άκομψη παρέμβαση μου.
το προβλημα ντεβιλ δεν ειναι αθλητικο αλλα κοινωνικο 100%.Και να κλεισουν ολα τα γηπεδα ολη αυτη η βια θα βγει στον δρομο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,911 μηνύματα.
το προβλημα ντεβιλ δεν ειναι αθλητικο αλλα κοινωνικο 100%.Και να κλεισουν ολα τα γηπεδα ολη αυτη η βια θα βγει στον δρομο.

Δεν φταίνε αυτοί φίλε μου. Φταίει το σύστημα που έχει αυτούς τους αληταράδες έξω.

Ρέντη: Σεσημασμένοι χούλιγκαν στους 424 που αφέθηκαν ελεύθεροι για τον τραυματισμό του αστυνομικού - Κάποιοι αρνήθηκαν να δώσουν DNA (protothema.gr)

τι θα πεί αρνήθηκαν ;;; βάλτους μέσα σε ένα υπόγειο και ξεκίνα να τους μαστιγώνεις. Το αρνούμαι σε ποιον το λές αγορι μου ;;; ΣΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ;;; νομίζεις οτι είμαστε ο πατέρας σου ;;; πάρτε τον.

Μέσα... και ραβδί. Μέχρι να ομολογήσει.

Σε ΠΟΙΟΝ ;;; ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ.... με εναν αστυνομικό - άνθρωπο να χαροπαλεύει με το πόδι του στην ενταστική διασωληνωμένος... μάλλον δεν έχετε καταλάβει τι θα επακολουθήσει. Θα μας είχαν ακούσει απο του Ρέντη ώς τη Γαδα πάνω στον Κολωνό στην Λιοσίων.... Οσοι και αν είστε. Θα πάτε φυλακή και θα σας δέρνουν απο το πρωί ως το βράδυ.

Αρνείστε κιόλας.

Η αλητεία τέτοιου είδους με εξοργίζει.... είμαι πολύ Βόρεια Κορέα σε αυτά. Τέτοιες μαλακιες για μενα ειναι αδιανόητες. Και εννοειται αν ποτέ κάνω παιδί και καταληξει έτσι θα πάω στο τμημα και θα τον δέρνω εγω ο ίδιος. Και θα τον διωξω και απο το σπίτι. Δεν ξέρω πως σας ακούγονται όλα αυτα και ποιοί θα σχολιάσετε αν είμαι κατάλληλος κτλ αλλα έτσι θα έπρεπε να γίνει.

Αρκετά. Με το να ανεχόμαστε τη μαλακία του καθενός.

Α να χαθείτε... κωλοπαίδια.... δεν ηρεμείτε πουθενά. Στο δίκο μου σπίτι δεν θα έχει τέτοια.... σεβασμός - πειθαρχεία .... σε όλους και όλα. Αλλιώς όποιος δεν ακολουθεί τους κανόνες και θέλει να κάνει αλητείες να φυγει απο το σπίτι. Να πάει να βρει την τύχη του και να αναλάβει τις ευθύνες μολις γινει 18 χρονών. Τελεία.

Σε όλα τα υπόλοιπα ειμαι ανοιχτός... στην ΑΛΗΤΕΙΑ ΟΧΙ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,945 μηνύματα.
Δεν φταίνε αυτοί φίλε μου. Φταίει το σύστημα που έχει αυτούς τους αληταράδες έξω.

Ρέντη: Σεσημασμένοι χούλιγκαν στους 424 που αφέθηκαν ελεύθεροι για τον τραυματισμό του αστυνομικού - Κάποιοι αρνήθηκαν να δώσουν DNA (protothema.gr)

τι θα πεί αρνήθηκαν ;;; βάλτους μέσα σε ένα υπόγειο και ξεκίνα να τους μαστιγώνεις. Το αρνούμαι σε ποιον το λές αγορι μου ;;; ΣΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ;;; νομίζεις οτι είμαστε ο πατέρας σου ;;; πάρτε τον.

Μέσα... και ραβδί. Μέχρι να ομολογήσει.

Σε ΠΟΙΟΝ ;;; ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ.... με εναν αστυνομικό - άνθρωπο να χαροπαλεύει με το πόδι του στην ενταστική διασωληνωμένος... μάλλον δεν έχετε καταλάβει τι θα επακολουθήσει. Θα μας είχαν ακούσει απο του Ρέντη ώς τη Γαδα πάνω στον Κολωνό στην Λιοσίων.... Οσοι και αν είστε. Θα πάτε φυλακή και θα σας δέρνουν απο το πρωί ως το βράδυ.

Αρνείστε κιόλας.

Η αλητεία τέτοιου είδους με εξοργίζει.... είμαι πολύ Βόρεια Κορέα σε αυτά. Τέτοιες μαλακιες για μενα ειναι αδιανόητες. Και εννοειται αν ποτέ κάνω παιδί και καταληξει έτσι θα πάω στο τμημα και θα τον δέρνω εγω ο ίδιος. Και θα τον διωξω και απο το σπίτι. Δεν ξέρω πως σας ακούγονται όλα αυτα και ποιοί θα σχολιάσετε αν είμαι κατάλληλος κτλ αλλα έτσι θα έπρεπε να γίνει.

Αρκετά. Με το να ανεχόμαστε τη μαλακία του καθενός.

Α να χαθείτε... κωλοπαίδια.... δεν ηρεμείτε πουθενά. Στο δίκο μου σπίτι δεν θα έχει τέτοια.... σεβασμός - πειθαρχεία .... σε όλους και όλα. Αλλιώς όποιος δεν ακολουθεί τους κανόνες και θέλει να κάνει αλητείες να φυγει απο το σπίτι. Να πάει να βρει την τύχη του και να αναλάβει τις ευθύνες μολις γινει 18 χρονών. Τελεία.

Σε όλα τα υπόλοιπα ειμαι ανοιχτός... στην ΑΛΗΤΕΙΑ ΟΧΙ.
Και το συστημα να τους βαλει μεσα (που δεν γινεται γιατι τα συμφεροντα ειναι πολλα),θα βγουν νεοι 'αλητες' ντεβιλ.Τα ψυχικα νοσηματα , η αδιαφορια και τα οικονομικα προβληματα κανουν παρτι στην κοινωνια μας και ξεφευγουν στη βια τα ατομα αυτα για να ξεσπασουν.Ο θεσμος της οικογενειας και του σχολειου ειναι βαρια αρρωστοι καιρο τωρα.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν φταίνε αυτοί φίλε μου. Φταίει το σύστημα που έχει αυτούς τους αληταράδες έξω.

Ρέντη: Σεσημασμένοι χούλιγκαν στους 424 που αφέθηκαν ελεύθεροι για τον τραυματισμό του αστυνομικού - Κάποιοι αρνήθηκαν να δώσουν DNA (protothema.gr)

τι θα πεί αρνήθηκαν ;;; βάλτους μέσα σε ένα υπόγειο και ξεκίνα να τους μαστιγώνεις. Το αρνούμαι σε ποιον το λές αγορι μου ;;; ΣΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ;;; νομίζεις οτι είμαστε ο πατέρας σου ;;; πάρτε τον.

Μέσα... και ραβδί. Μέχρι να ομολογήσει.

Σε ΠΟΙΟΝ ;;; ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ.... με εναν αστυνομικό - άνθρωπο να χαροπαλεύει με το πόδι του στην ενταστική διασωληνωμένος... μάλλον δεν έχετε καταλάβει τι θα επακολουθήσει. Θα μας είχαν ακούσει απο του Ρέντη ώς τη Γαδα πάνω στον Κολωνό στην Λιοσίων.... Οσοι και αν είστε. Θα πάτε φυλακή και θα σας δέρνουν απο το πρωί ως το βράδυ.

Αρνείστε κιόλας.

Η αλητεία τέτοιου είδους με εξοργίζει.... είμαι πολύ Βόρεια Κορέα σε αυτά. Τέτοιες μαλακιες για μενα ειναι αδιανόητες. Και εννοειται αν ποτέ κάνω παιδί και καταληξει έτσι θα πάω στο τμημα και θα τον δέρνω εγω ο ίδιος. Και θα τον διωξω και απο το σπίτι. Δεν ξέρω πως σας ακούγονται όλα αυτα και ποιοί θα σχολιάσετε αν είμαι κατάλληλος κτλ αλλα έτσι θα έπρεπε να γίνει.

Αρκετά. Με το να ανεχόμαστε τη μαλακία του καθενός.

Α να χαθείτε... κωλοπαίδια.... δεν ηρεμείτε πουθενά. Στο δίκο μου σπίτι δεν θα έχει τέτοια.... σεβασμός - πειθαρχεία .... σε όλους και όλα. Αλλιώς όποιος δεν ακολουθεί τους κανόνες και θέλει να κάνει αλητείες να φυγει απο το σπίτι. Να πάει να βρει την τύχη του και να αναλάβει τις ευθύνες μολις γινει 18 χρονών. Τελεία.

Σε όλα τα υπόλοιπα ειμαι ανοιχτός... στην ΑΛΗΤΕΙΑ ΟΧΙ.
Εχουν καθε δικαιωμα ν αρνηθουν αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις και υπο αυτες τις συνθηκες η αρνηση σημαινει ενοχη συγκαλυψη ή στην χειροτερη αυτο που λεμε μπροστα σε ιδεολογιες η ανθρωπινη ζωη δεν εχει καμια αξια ..

Κοινος Ελλαδα .....καντω και σε αλλη χωρα αυτο και μετα να δεις τι εχει να γινει ...

Μην ξεχνας ειχαμε και ενστασεις απο τους γονεις απ εξω ....μην το πιασουμε αυτο το θεμα ...
Δυστηχως τετοια ανηλικα εχουν πληρει υποστηριξη απο τους ιδιους παραβατικους γονεις ..ας καθισουμε ολοι να σκεφτουμε αυτα τα παιδια τι κινουμενες βομβες ειναι ..

κατ αλλα δυστηχως ο ανθρωπος ακομα χαροπαλευει ολα τ αλλα εν καιρο θα βρεθουν ...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
Η γάτα και το ποντίκι έχουν γίνει κράτος και παρακράτος. Έκαναν αρκετές απελευθερώσεις κτηρίων (ιδίως προεκλογικά, να πλασάρουμε και το Νόμος και Τάξη) και πλέον τα περισσότερα έχουν ανακαταληφθεί από τους τύπους ενός χώρου που δεν ξέρει πως να χρησιμοποιεί τη μπανιέρα.

Για γέλια ο νόμος και η τάξη (εφαρμόζεται τουλάχιστον απόλυτα στη περίπτωση των εθνικιστών).

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Αριστερό- αναρχικοί σε δράση. Φοιτητής του ΟΠΑ κατήγγειλε ότι δέχθηκε επίθεση από ομάδα «φοιτητών» στην βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου καθώς στο σακίδιο του είχε την Ελληνική σημαία και την εικόνα της Παναγίας. Αυτά είναι παιδάκια, οποίος τολμάει να βάζει την Ελληνική σημεία, να πιστεύει στο θεό και στον θεσμό της οικογένειας θα δέχεται επίθεση από τους άπλυτους παρακρατικούς της Αριστεράς. 😒😒

IMG_2436.jpeg


 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.
Αριστερό- αναρχικοί σε δράση. Φοιτητής του ΟΠΑ κατήγγειλε ότι δέχθηκε επίθεση από ομάδα «φοιτητών» στην βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου καθώς στο σακίδιο του είχε την Ελληνική σημαία και την εικόνα της Παναγίας. Αυτά είναι παιδάκια, οποίος τολμάει να βάζει την Ελληνική σημεία, να πιστεύει στο θεό και στον θεσμό της οικογένειας θα δέχεται επίθεση από τους άπλυτους παρακρατικούς της Αριστεράς. 😒😒

View attachment 126871

Απορώ τι πήγε τόσο στραβά που αν φέρεις σύμβολα της χώρας σου μεσα στην ιδια σου την χώρα σε αντιμετωπίζουν έτσι. Είμαι οργανωμένο μέλος της ΚΝΕ, αλλα αυτά που βλέπω είναι κατάπτυστα. Το παιδί δεν πείραξε κανέναν, τι διαφορετικό έχουν οι αριστεροί που βαράνε μόνο και μόνο γιατι δεν συμφωνείς μαζί τους με τους φασίστες;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,911 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top