Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα ΙΙ

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,683 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,334 μηνύματα.
Η 2η μεγαλύτερη τράπεζα της Γαλλίας αποχωρεί από μη κερδοφόρες αγορές με στόχο να εστιάσει στην Ευρώπη και την Αμερική οι οποίες αποτελούν το 90% των κερδών της.

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,334 μηνύματα.
Γλυφάδα: Αυτοκτόνησε άνδρας - Χτυπούσε τη γυναίκα του και αυτοπυροβολήθηκε μόλις έγινε αντιληπτός από την ΕΛΑΣ (protothema.gr)

Συνήθως κάτι τέτοιους ακους να έχουν γυναίκες και σχέσεις.

Τα καλά παιδιά τα έχουν χεσμένα όπως και χθές η άλλη στο first dates.

Δεν έχεις και άδικο, το να είσαι αλήτης στις ημέρες μας τραβάει σε όλους τους τομείς καθώς τους ήρεμους χαρακτήρες δεν τους θέλουν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν έχεις και άδικο, το να είσαι αλήτης στις ημέρες μας τραβάει σε όλους τους τομείς καθώς τους ήρεμους χαρακτήρες δεν τους θέλουν.

Τραβάει τις γκομενίτσες που δεν έχουνε μυαλό... γιατί εγω όπου βλέπω τέτοιους αλήτες και μπορώ θα τους γ@@@@μ@@@@ω. ;)

Άντε γιατι παρατράβηξε το αστείο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μαριαλένα Ρουμελιώτη για τον χωρισμό Αντωνά - Σοϊλέδη: Εύχομαι αυτή η κατάρα να μην πιάσει εμένα και τον Σάκη (protothema.gr)

Πές τα μυαλωμένη χρυσόστομη.

Ότι χειρότερο είναι.

Μακρυά απο γυναίκες που το έχουν χόμπι να τα φτιάχνουν και να χωρίζουν. Έχουν θέματα γενικότερα , ειναι ασταθείς.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,334 μηνύματα.
Εδώ βλέπουμε μια ανόητη που δεν έχει μάθει ότι στην φύση υπάρχουν δυο διαφορετικά φύλα και προσπαθεί να μας το παίξει προοδευτική. Κρίμα το παιδί που θα ακούει τις ανοησίες της για τα επόμενα χρόνια.

 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,499 μηνύματα.
Εδώ βλέπουμε μια ανόητη που δεν έχει μάθει ότι στην φύση υπάρχουν δυο διαφορετικά φύλα και προσπαθεί να μας το παίξει προοδευτική. Κρίμα το παιδί που θα ακούει τις ανοησίες της για τα επόμενα χρόνια.

Για πες μας βρε Φώτη, εσυ που τις ξες αυτές τις διαφορές… ποια είναι η διαφορά ενός 7μηνου μωρού με το αν το φορμάκι του είναι μπλε ή ροζ και ποια είναι η σχέση του χρώματος με το φύλο το όποιο ουσιαστικά θίγει στο συγκεκριμένο άρθρο;
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.
"Πως μεγαλωνετε τη κορη σας μεσα στη πατριαρχια κυρια Συνατσακη;" Καλα λενε στο αλλο θρεντ για πυρηνικα στη δυση τελικα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,334 μηνύματα.
Για πες μας βρε Φώτη, εσυ που τις ξες αυτές τις διαφορές… ποια είναι η διαφορά ενός 7μηνου μωρού με το αν το φορμάκι του είναι μπλε ή ροζ και ποια είναι η σχέση του χρώματος με το φύλο το όποιο ουσιαστικά θίγει στο συγκεκριμένο άρθρο;

Δυστυχώς για εσένα τα αγόρια με τα κορίτσια διαφέρουν γενετικά, τώρα αν δεν σου αρέσει επειδη ταχα εισαι προοδευτικος και νομίζεις ότι δεν υπάρχουν φύλα δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Προφανώς δεν ανέβασα το άρθρο για τα χρώματα αλλά για τα υπόλοιπα τρελά που είπε η συγκεκριμένη. Ένας θεός ξέρει τι σχέση έχουν τα χρώματα με την πατριαρχια.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,320 μηνύματα.
Τα υπόλοιπα «τρελά» που είπε η συγκεκριμένη:

Στο εν λόγω βίντεο, μίλησε για το θέμα της βίας κατά των γυναικών, του σεξισμού και της πατριαρχίας, αναφέροντας τη δική της άποψη.

Γιατί αποφασίσαμε από την πρώτη στιγμή ύπαρξης ενός ατόμου πρέπει να φορτιστεί αυτό με συγκεκριμένα χρώματα, συγκεκριμένες εικόνες, όχι δεν το καταλαβαίνω καθόλου!

Ήθελα να έχει η μικρή και φορμάκια με δεινοσαυράκι και αμαξάκι και έμπαινα στα αγορίστικα. Αυτός ο διαχωρισμός σε τόση μικρή ηλικία. Τα κοριτσάκια αποτυπώνονται σαν πράα, γλυκά κοριτσάκια. Επίσης, μαθαίνουμε στην κόρη μας την έννοια της συναίνεσης. Το Stop.

Να τα διαβάζετε αυτά που ανεβάζετε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ένας θεός ξέρει τι σχέση έχουν τα χρώματα με την πατριαρχια.
ΠΟΥ γίνεται σύνδεση χρωμάτων με την πατριαρχία;
Τα διάβασες αυτά που ανέβασες; Τίποτα απο όσα λες δεν είπε, ούτε λέξη
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,334 μηνύματα.
Ναι γιατί ως γνωστόν αν αγοράσεις μπλε ρούχα στο αγορι και αν το Jumbo της περιοχής σου διαχωρίζει τα section αναλογα με το φυλο τροφοδοτείς την πατριαρχια. Τι άλλο θα ακούσουμε ρε σε αυτήν την χώρα 🤣🤣.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,320 μηνύματα.
Ναι γιατί ως γνωστόν αν αγοράσεις μπλε ρούχα στο αγορι και αν το Jumbo της περιοχής σου διαχωρίζει τα section αναλογα με το φυλο τροφοδοτείς την πατριαρχια.
Πουθενά δεν αναφέρονται αυτά που λές.
Τι άλλο θα ακούσουμε ρε σε αυτήν την χώρα 🤣🤣.
Με τον εαυτό σου γελάς, η ερμηνεία που έδωσες είναι ψευδής και παραπλανητική, δικό σου πρόβλημα αν διαστρεβλώνεις τα λεγόμενα του κόσμου.

πουθενά δεν γίνεται λόγος για πολλά φύλλα, πουθενά δεν γίνεται λόγος για τα χρώματα και την σύνδεση με την πατριαρχία.

διασπορά φεικ ειδήσεων και προπαγάνδα
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,499 μηνύματα.
Δυστυχώς για εσένα τα αγόρια με τα κορίτσια διαφέρουν γενετικά, τώρα αν δεν σου αρέσει επειδη ταχα εισαι προοδευτικος και νομίζεις ότι δεν υπάρχουν φύλα δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
Τι δυστυχώς για μένα βρε; Ξέρω πολύ καλά τη γενετική διαφορά. Τη διαφορά στο χρώμα θέλω να μου πεις ή στη στάμπα του υφάσματος που τόσο σε ενόχλησε. Εκτός αν νομίζεις ότι το σχέδιο από το εργοστάσιο δεν μπορεί να φτιαχτεί για όλους. Αν δεν το έχεις σκεφτεί καλά είναι οκέι, μπορείς να το πεις δεν είναι κακό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,334 μηνύματα.
Πουθενά δεν αναφέρονται αυτά που λές.

Με τον εαυτό σου γελάς, η ερμηνεία που έδωσες είναι ψευδής και παραπλανητική, δικό σου πρόβλημα αν διαστρεβλώνεις τα λεγόμενα του κόσμου.

πουθενά δεν γίνεται λόγος για πολλά φύλλα, πουθενά δεν γίνεται λόγος για τα χρώματα και την σύνδεση με την πατριαρχία.

διασπορά φεικ ειδήσεων και προπαγάνδας
Η ίδια τα είπε. Απλά ανέβασε κάτι μπας και πάρει λίγη δημοσιότητα και ασχοληθεί ο τύπος μαζί της, γνωστή τακτική.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι δυστυχώς για μένα βρε; Ξέρω πολύ καλά τη γενετική διαφορά. Τη διαφορά στο χρώμα θέλω να μου πεις ή στη στάμπα του υφάσματος που τόσο σε ενόχλησε. Εκτός αν νομίζεις ότι το σχέδιο από το εργοστάσιο δεν μπορεί να φτιαχτεί για όλους. Αν δεν το έχεις σκεφτεί καλά είναι οκέι, μπορείς να το πεις δεν είναι κακό.

Νομίζω ανέφερα ότι δεν ανέβασα το άρθρο για τα χρώματα αλλά για τα υπόλοιπα που είπε, ένας θεός ξέρει τι σχέση έχει η πατριαρχια με τον διαχωρισμό των section βάση του φυλου στα καταστήματα ρούχων. Εκεί στάθηκα εγώ.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,320 μηνύματα.
Η ίδια τα είπε.
Οχι δεν τα είπε, δες το βίντεο ή διάβασε σωστά το άρθρο και θα καταλάβεις τι ακριβώς είπε.

Έχεις διαστρεβλώσει όλο το νόημα και το κάνεις σε πολλά άλλα νέα.
Έχεις τυφλωθεί από το μίσος που έχεις γαλουχήσει τελευταία με τον «προσανατολισμό» σου.

Καλό θα ήταν όλα μα όλα να περνάνε από φίλτρο και κριτική σκέψη, αντικειμενικά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,334 μηνύματα.
Οχι δεν τα είπε, δες το βίντεο ή διάβασε σωστά το άρθρο και θα καταλάβεις τι ακριβώς είπε.

Έχεις διαστρεβλώσει όλο το νόημα και το κάνεις σε πολλά άλλα νέα.
Έχεις τυφλωθεί από το μίσος που έχεις γαλουχήσει τελευταία με τον «προσανατολισμό» σου.

Καλό θα ήταν όλα μα όλα να περνάνε από φίλτρο και κριτική σκέψη, αντικειμενικά.

Δυστυχώς αυτά είπε η συγκεκριμένη μόνο και μόνο για να πάρει προβολές. Αντι να μοιραστείτε τις ωραίες στιγμές με το μωρό της άρχισε το παραλήρημα κάνοντας επίθεση στα μαγαζιά που χωρίζουν τα φύλα σε διαφορετικά sections.

Κανένα μίσος δεν έχω αγαπημένη μου, δεν με ξέρεις άρα δεν έχεις άποψη για εμένα. Σου εύχομαι ένα καλό ΣΚ με λιγότερα νεύρα 😊😊.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,499 μηνύματα.
Νομίζω ανέφερα ότι δεν ανέβασα το άρθρο για τα χρώματα αλλά για τα υπόλοιπα που είπε, ένας θεός ξέρει τι σχέση έχει η πατριαρχια με τον διαχωρισμό των section βάση του φυλου στα καταστήματα ρούχων. Εκεί στάθηκα εγώ.
Ουσιαστικά αυτό που λέει είναι ότι βομβαρδίζουμε τα παιδιά από τη βρεφική ηλικία με συγκεκριμένα χρώματα και εικόνες. Πχ στα κοριτσάκια πριγκίπισσες, ενώ στα αγοράκια σουπερ ήρωες, περνώντας διαφορά μηνύματα όπως πχ ότι τα κορίτσια πρέπει να έχουν πιο παθητικούς ρόλους ενώ τα αγόρια πιο δυναμικούς. Αυτό είναι σε γενικές γραμμές αυτό που λέει και έχει να κάνει με τα στερεότυπα στα φύλα και την ανισότητα και όχι με τις βιολογικές τους ανάγκες αυτές καθαυτές. Ίσως τώρα να έγινε πιο κατανοητό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top