Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα ΙΙ

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
το ερώτημα όμως είναι αν η Ευρώπη μπορεί να σταματήσει την άλωση της από το Ισλάμ και τα τρομοκρατικά χτυπήματα από χώρες όπως η Ρωσία, Ιράν, Τουρκία κτλ οι οποίες έχουν βάλει σαν στόχο την διάλυση της Ευρώπης
Αυτό μόνο αν οι πολίτες της ΕΕ αφυπνισθούν και αγωνιστούν, μόνο τότε θα δούμε αν μπορεί ή δεν μπορεί.

Ψηφίζουμε με κριτήριο λογική και περιεχόμενο σοβαρούς ευρωβουλευτές. Όχι κατασκόπους.
Συγνώμη, η ΝΔ είναι εντελώς ακατάλληλη για να επιλεχθεί σε αυτές της ευρωεκλογές.
Προσωπικά δεν θα ψήφιζα ποτέ μου ΝΔ και για προσωπικούς οικογενειακούς λόγους.
Όμως, όταν μου κατεβάζεις τον Αυτιά, έλεος, το πιο γελοίο αντικείμενο της δημοσιογραφίας,
είναι ντροπή για όλους τους νεοδημοκράτες...Έχει γεμίζει τα ψηφοδέλτια με σελεμπριτις.
Ψηφίσαμε την άλλη την ηλίθια ξανθιά όμορφη και την χρηματοδοτούσαν οι καταριανοί.
Σκέψου δηλαδή οι υπόλοιποι τι θα έχουν τζεπώσει. Η άλλη η καραγκιοζοπαίκτρα, το μυαλό της
ήταν πως θα φάει τις υπερωρίες του δήθεν σύμβουλού της με τα εκτός έδρας.
Δεν της έφταναν τα 25 το μήνα ήθελε και το χιλιάρικο του συμβούλου. Λιγούρια κανονικά.
Ολόκληρη η ΝΔ στην ευρωβουλή ήταν μια παρωδία.

Παρωδία και το ευρωκρικρι του πασοκ που δεν έμαθε ούτε "σι βου πλε" να λέει ...
ο άλλος ο καραγκιοζάκος, ο Κυρτσος, όταν συνέλαβαν την Καιλή και την είχαν μπουζουριάσει,
αυτός, λόγω ανήκεστου βλακείας, έλεγε πως σε μινι διαγωνισμό είχαν εκλέξει ομόφωνα ως πιο
όμορφη εντυπωσιακή την Καιλή και μόνο λέει μια άλλη από Λετονία ήταν εξίσου όμορφη.
Όπως εμείς στο Γυμνάσιο, παρέδιδε μάθημα ο καθηγητής και μεις κοιτάζαμε τους πισινούς
και τα βυζιά των συμμαθητριών να δούμε ποια είναι πιο ώριμη. Πήγε και ο Κύρτος ευρωβουλή
και έκανε διαγωνισμούς ομορφιάς, μετά θα "βάραγε" και μία διότι η μοναξά δε παλεύέται.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.
Busiest airports of 2023 by passenger traffic.

IMG_4545.png



• Largest airlines by passengers carried.

• American Airlines (US) : 207 million pax
• Delta Airlines (US) : 187 million pax
• Ryanair (Ireland): 181 million pax
• United Airlines (US): 164 million pax
• Southwest (US): 162 million pax
• China Southern (China): 144 million pax
• Air China (China): 125 million pax
• Lufthansa (Germany): 123 million pax
• Indigo (India): 103 million pax
• Turkish airlines (Turkey): 84 million pax
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,034 μηνύματα.
Αυτό μόνο αν οι πολίτες της ΕΕ αφυπνισθούν και αγωνιστούν, μόνο τότε θα δούμε αν μπορεί ή δεν μπορεί.

Ψηφίζουμε με κριτήριο λογική και περιεχόμενο σοβαρούς ευρωβουλευτές. Όχι κατασκόπους.
Συγνώμη, η ΝΔ είναι εντελώς ακατάλληλη για να επιλεχθεί σε αυτές της ευρωεκλογές.
Προσωπικά δεν θα ψήφιζα ποτέ μου ΝΔ και για προσωπικούς οικογενειακούς λόγους.
Όμως, όταν μου κατεβάζεις τον Αυτιά, έλεος, το πιο γελοίο αντικείμενο της δημοσιογραφίας,
είναι ντροπή για όλους τους νεοδημοκράτες...Έχει γεμίζει τα ψηφοδέλτια με σελεμπριτις.
Ψηφίσαμε την άλλη την ηλίθια ξανθιά όμορφη και την χρηματοδοτούσαν οι καταριανοί.
Σκέψου δηλαδή οι υπόλοιποι τι θα έχουν τζεπώσει. Η άλλη η καραγκιοζοπαίκτρα, το μυαλό της
ήταν πως θα φάει τις υπερωρίες του δήθεν σύμβουλού της με τα εκτός έδρας.
Δεν της έφταναν τα 25 το μήνα ήθελε και το χιλιάρικο του συμβούλου. Λιγούρια κανονικά.
Ολόκληρη η ΝΔ στην ευρωβουλή ήταν μια παρωδία.

Παρωδία και το ευρωκρικρι του πασοκ που δεν έμαθε ούτε "σι βου πλε" να λέει ...
ο άλλος ο καραγκιοζάκος, ο Κυρτσος, όταν συνέλαβαν την Καιλή και την είχαν μπουζουριάσει,
αυτός, λόγω ανήκεστου βλακείας, έλεγε πως σε μινι διαγωνισμό είχαν εκλέξει ομόφωνα ως πιο
όμορφη εντυπωσιακή την Καιλή και μόνο λέει μια άλλη από Λετονία ήταν εξίσου όμορφη.
Όπως εμείς στο Γυμνάσιο, παρέδιδε μάθημα ο καθηγητής και μεις κοιτάζαμε τους πισινούς
και τα βυζιά των συμμαθητριών να δούμε ποια είναι πιο ώριμη. Πήγε και ο Κύρτος ευρωβουλή
και έκανε διαγωνισμούς ομορφιάς, μετά θα "βάραγε" και μία διότι η μοναξά δε παλεύέται.
Μα ο Pootin και ο πρακτορας του Βελο ειναι κατα της λαθρομεταναστευσης
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Μα ο Pootin και ο πρακτορας του Βελο ειναι κατα της λαθρομεταναστευσης
Δεν την βρίσκω και πολύ προχωρημένη σκέψη ώριμου και υγιούς άντρα.

Ένας νεοναζί φασίστας προβοκάτορας, και όλο το λεφούσι κατασκόπων
που τον ακολουθεί, ποτέ δεν λέει με ειλικρίνεια με τι ακριβώς είναι υπέρ
και με τι κατά. Βασικά θέλει να σε μετατρέψει σε προλετάριο σκλάβο δούλο.
Θέλει να αποκτήσει ισχύ, χρήμα και εξασφάλιση αιωνιότητας στην εξουσία του.
Θα λέει κάθε φόρα ότι τον εξυπηρετεί στα υποχθόνια σχέδιά του.
Προβοκάτσια που λέμε.

Οι μεν μετανάστες έχουν την ελάχιστη νοημοσύνη και δεν θέλουν να πάνε Ρωσία,
εκτός αν κάτσει καμιά στραβή. Ο δε Βελό, τζογάρει πάνω στη λαθρομετανάστευση.
Παρακαλεί να έρχονται ατελείωτα καραβάνια για να έχει να σκούζει και να πουλάει
λαικισμό.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,895 μηνύματα.
Οι μεν μετανάστες έχουν την ελάχιστη νοημοσύνη και δεν θέλουν να πάνε Ρωσία,
εκτός αν κάτσει καμιά στραβή. Ο δε Βελό, τζογάρει πάνω στη λαθρομετανάστευση.
Παρακαλεί να έρχονται ατελείωτα καραβάνια για να έχει να σκούζει και να πουλάει
λαικισμό.
Αρκετά λογικό μου φαίνεται. Χωρίς τους μετανάστες ο Βελόπουλος θα οδηγούνταν στην ανυπαρξία. Σε αυτούς ποντάρει για να υπάρχει.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.
Δεν την βρίσκω και πολύ προχωρημένη σκέψη ώριμου και υγιούς άντρα.

Ένας νεοναζί φασίστας προβοκάτορας, και όλο το λεφούσι κατασκόπων
που τον ακολουθεί, ποτέ δεν λέει με ειλικρίνεια με τι ακριβώς είναι υπέρ
και με τι κατά. Βασικά θέλει να σε μετατρέψει σε προλετάριο σκλάβο δούλο.
Θέλει να αποκτήσει ισχύ, χρήμα και εξασφάλιση αιωνιότητας στην εξουσία του.
Θα λέει κάθε φόρα ότι τον εξυπηρετεί στα υποχθόνια σχέδιά του.
Προβοκάτσια που λέμε.

Οι μεν μετανάστες έχουν την ελάχιστη νοημοσύνη και δεν θέλουν να πάνε Ρωσία,
εκτός αν κάτσει καμιά στραβή. Ο δε Βελό, τζογάρει πάνω στη λαθρομετανάστευση.
Παρακαλεί να έρχονται ατελείωτα καραβάνια για να έχει να σκούζει και να πουλάει
λαικισμό.

Όλοι αυτοί που γουστάρουν Πούτιν δεν τολμάνε να περάσουν ούτε έξω από την Ρωσία για ευνόητους λόγους, κάθονται στην Ελλάδα και θαυμάζουν της Ρωσία χωρίς όμως να πηγαίνουν εκεί. Όσο αφορά τον Βελόπουλο δεν είναι τίποτα περισσότερο από έναν ακροδεξιό λαϊκιστή που λέει παχιά λόγια μπας και πάρει διψήφιο ποσοστό σε αυτές τις εκλογές. Μου φαίνεται αστείο που στην Ελλάδα του 2024 περιμένουμε να μας σώσει ένας τρελός που πουλάει ιερές γραφές και αντικείμενα από τα Ιεροσολυμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,895 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ για το ότι έχουν αριστερές αλλά για το ότι έχουν πιο φιλελεύθερες ιδέες και απόψεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ για το ότι έχουν αριστερές αλλά για το ότι έχουν πιο φιλελεύθερες ιδέες και απόψεις.

Και κάπου εδώ βλέπεις τον Βαρουφάκη, Τσιπρα, Κουτσούμπα, Πολάκη και λες ότι αυτή η έρευνα είναι junk.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,895 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.
Γι' αυτό διευκρίνισα κανοντας λόγο για "φιλελεύθερες" ιδέες και όχι αριστερές.

Η έρευνα αυτή έγινε στις ΗΠΑ, στις ΗΠΑ αριστερούς θεωρούν τους Democrats οι οποίοι όμως είναι το αντίστοιχο κόμμα της ΝΔ, Macron etc.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ για το ότι έχουν αριστερές αλλά για το ότι έχουν πιο φιλελεύθερες ιδέες και απόψεις.
Καλά, όσοι είμαστε κατά τόσο του φιλελευθερισμού όσο και του σοσιαλισμού έχουμε μυαλό αμοιβάδας.
(Πάντως κάποια στιγμή θα ήταν καλό να γίνει και μια έρευνα για το iq όσων διαβάζουν στα σοβαρά lifo, athens voice, vice κ.λπ.)
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Καλά, όσοι είμαστε κατά τόσο του φιλελευθερισμού όσο και του σοσιαλισμού έχουμε κάτι άμεσα σε μυαλό αμοιβάδας και πρωτόζωου.
(Πάντως κάποια στιγμή θα ήταν καλό να γίνει και μια έρευνα για το iq όσων διαβάζουν στα σοβαρά lifo, athens voice, vice κ.λπ.)

Και που είστε υπέρ? Σταλινισμού/ναζισμού? Η μήπως νεοφιλελεύθεροι?
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Χριστιανικό συντηρητισμό. Άσε, μιλάμε για μεγάλο τούβλο, Λουκ μου. Δεν σώζομαι :(

Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω επακριβώς τι θα πει συντηρητισμός. Επίσης για να είμαι ειλικρινής δεν μου απαντάς.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Γι' αυτό διευκρίνισα κανοντας λόγο για "φιλελεύθερες" ιδέες και όχι αριστερές.
Η φιλελεύθερη άποψη και ο τίμιος αριστερός, έχουν πολλά κοινά στοιχεία.
Περισσότερα από όσα θα είχε ένας νεοδημοκράτης.
Βέβαια αριστερός σημαίνει να έχεις φάει και λίγο ξύλο από χωροφυλακή,
να έχεις διαβάσει και πέντε δέκα βιβλία, να είσαι σκεπτόμενος,
να αναζητάς πρακτικές λύσεις και να είσαι ειλικρινής.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω επακριβώς τι θα πει συντηρητισμός. Επίσης για να είμαι ειλικρινής δεν μου απαντάς.
Τρολάρεις βρε; Συντηρητισμός πάει να πει διατήρηση/συντήρηση παραδοσιακών αξιών. Δεν είμαι υπέρ καμίας από τις κοινωνικοπολιτικοοικονομικές ιδεολογίες που μου αναφέρεις. Ιδανικά θα ήθελα κάτι σε μοναρχικό ή αριστοκρατικό πολίτευμα, ενίσχυση των εθνών/κρατών (με Θεοκεντρική, όμως, προσέγγιση)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Πασαλιμάνι: Θρήνος για τον 31χρονο αστυνομικό που σκοτώθηκε όταν κατέρρευσε κτίριο - Έκανε μεροκάματα εκτός υπηρεσίας (protothema.gr)

Ε βέβαια και έκανε γιατι τα λεφτά που παίρνουν ειναι μηδαμινά. Τα χα πεί και καιρό πρίν ειδικά για τη ΔΙΑΣ.

Αυτα ειναι τα προβλήματα αλλα τον Κούλη τον ενδιαφέρει να δείχνει το καλό παιδί της ΕΕ και του ΝΑΤΟ κάνοντας δηλώσεις.

Απο τη μια οι χαμηλοί μισθοί απο την άλλη οι καπιταλιστες που γαμάνε κόσμο με τον πληθωρισμό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top