Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ξερετε κανενα δωρεαν antivirus πυ να ειναι κ καλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sHk2s

Νεοφερμένος

Ο sHk2s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά ο υπολογιστής μου αντιμετωπίζει τελευταία προβλήματα με ιούς. Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο αντιβιωτικό πρόγραμμα για υπολογιστές; Ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Κοίτα...δεν μπορείς να πεις ότι είναι μόνο 1!Υπάρχουν πολλά αξιόπιστα και αποτελεσματικά antivirus πχ avira-bitdefender-kaspersky κ.α.!!Εσύ τώρα χρησιμοποιείς κάποιο;Αν όχι θα σου πρότεινα να κατεβάσεις την δωρεάν έκδοση του avira https://download.softpedia.com/dl/12...tware/antivirus/avira_antivir_personal_en.exe
Και να κάνεις σκαν!Καλό είναι επίσης να κάνεις 1 έλεγχο με αυτό https://dw.com.com/redir?edId=3&site...ff609bad9da2acfd46680a0bab4f&part=dl-10804572 !
Βασικά θα σου πρότεινα και να τα κρατήσεις αν δεν έχεις κάποιο αυτή τη στιγμή(γτ δεν μας είπες αν έχεις κάποιο)!Καλό είναι να κατεβάσεις και firewall(εγώ προτείνω comodo!)
Ότι απορία έχεις στείλε!
-----------------------------------------
ξερετε κανενα δωρεαν antivirus πυ να ειναι κ καλο?
https://dw.com.com/redir?edId=3&site...a3ffa7cfebe8b0079d0854aea66e&part=dl-10322935

Aν θες έχω από προσφορά εταιρίας μια άδεια χρήσης για 1 από τα καλύτερα antivirus(πιο καλό από αυτό) για 6 μήνες!!Δεν έχει δωρεάν έκδοση και είναι το καλύτερο!:no1:
Αν θες κάτι άλλο pm!
-----------------------------------------
Χμμ...
Δεν έχω κάνει πλήρες σκαν ακόμα. :hmm:
Κάνε!
Updates κάνεις;
-----------------------------------------
Εχω το ESET smart security.Ειναι καλο;
Αρκετά αν και δεν είναι πλήρης σουίτα!
-----------------------------------------
Έχω το NOD32 με αυτόματο update όταν είναι διαθέσιμο. Πριν από 2 περίπου χρόνια είχα το f-secure αλλά ήταν εντελώς μάπα. Τώρα είμαι αρκετά εώς πολύ ευχαριστημένος...
Τι δεν σου άρεσε από f-secure?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Κατέβασε δωρεάν το AVG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Eset Nod32 Antivirus ή Eset Nod32 Smart Security
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Eset Nod32 Antivirus ή Eset Nod32 Smart Security
Κοίτα το smart security είναι ολοκληρωμένη σουίτα!Πιο πάνω είχα κάνει λάθος!Το antivirus δεν παρέχει ολοκληρωμένη προστασία!
Πάντως στα multirama έχει το g-data total care 2010 και είναι και πιο φθηνό και καλύτερo....βέβαια αν έχεις 1 παλιό pc πάρε nod32 που είναι και πιο ελαφρύ


Εγώ προτείνω να κατεβάσεις free editions κάποιον προγραμμάτων τα οποία σίγουρα θα σου παρέχουν καλύτερη προστασία γτ το καθένα έχει την δική του ιδίοτητα!Πχ. το nod32 κ' το G-data δεν φημίζονται για το firewall,αντίθετα η pc tools έχει το τέλειο firewall αλλά δεν έχει καλό antivirus!Άρα αν κατεβάσεις το δωρεάν firewall της pc tools ή του comodo...και κανά avira free + malware bytes free θα είσαι 90+% προστατευμένος(100% δεν θα'σαι ποτέ)
Και δεν ξοδεύεις και λ7!Δεν είμαι σίγουροςαν θα έχεις τεχνική υποστήριξη...αλλά φυσικά είμαι εγώ εδώ!:no1::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexman2008

Νεοφερμένος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Graphic designer και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγώ έχω το ZoneAlarm.Τι να πω,μία χαρα δουλεύει σε εμένα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κοιτα.....Eset δεν πιανεται σε αυτα τα θεματα....οταν οι αλλες προσπαθουσαν να γραψουν κωδικα για να διαβαζει κρυπτογραφημενα η ESET ειχε βγαλει antivirus και τσιμπαγε λεφτα.Εχω συγκρινει ολα τα antivirus τα παντα με 234 ιους που εχω σε ενα usb.....το eset μονο εναν δεν βρηκε ο οποιος ηταν πολυ μουφα.Ολα τα αλλα εβρησκαν πολυ λιγοτερα.Δεν πιστευω τιποτα απο τις μπαρουφες που λενε οι αλλες.

Το zonealarm ειναι απλα ενα firewall και οχι απο τα καλα.....εγω Firefwall εχω μονο ενα pc.Με linux firewall distro :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Κοίτα...h zonealarm έχει την μηχανή ανίχνευσης μια πολύ μεγάλης εταιρίας που αυτή την στηγμή δεν θυμάμαι!Έχει αρκετά καλή σουίτα!Το ότι έκανες 1 τεστ με καμιά 300ιούς σε πληροφορώ ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!
Και έχει καλό firewall!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
ΑVG ftw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Προσωπικα ξαναλεω οτι ειπα την αποψη μου....δεν θελω να σας πεισω γαι κατι ουτε να παρετε το eset.Το test μου αυτο ηταν εκεινη την στιγμη....

Αλλα και παλι ο server του σπιτιου τρεχει firewall οποτε δεν με ενδιαφερει κανενα αλλο antivirus :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

masterakias

Νεοφερμένος

Ο Ζαχαριας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Avast βεβαίως κι εγώ. Πολύ ελαφρύ, απίστευτα αποτελεσματικό, με πολλές υπηρεσίες και κυρίως νομιμότατο μέσω του activation key που σου αποστέλλει η ίδια η εταιρεία για τη home edition. Και δεν έχει περιορισμό χρόνου. Ένα χρόνο που το έχω, εχω μεινει πολύ ευχαριστημένος. Πριν το avast! είχα το γερμανικό antivir που επίσης ήταν καλό, αλλά όχι και σαν το avast.
κι εγώ μαζί σου:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Καλά...έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε και κάθε μέρα βγαίνουν καινούριοι τύποι malware!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλά...έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε και κάθε μέρα βγαίνουν καινούριοι τύποι malware!
Βασικα εχεις ασχοληθει ποτε με security?Ενοω εχεις ασφαλησει κανεναν server και γενικα ενα pc?To malware ειναι το λιγοτερο....οταν παμε σε DDos Attacks....και πεσει ολο το network.....βραστα,εκει θες το firewall και το firewall pc pου εχω τα κοβει ολα.
Linux FTW και τερμα τα antivirus :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Εγώ έχω το νόρτον επειδή ήρθε πακέτο με το λάπτοπ...όταν με το καλό λήξει σε 2.5 μήνες, θα βάλω το bitdefender που είχα και στο παλιό μου pc. Καλύτερο AV του 2009. Τώρα αν έχει βγει κανένα καλύτερο.....να το "αγοράσω" βρε αδερφέ :P :P
-----------------------------------------
Το καλύτερο φαιργουολ που υπάρχει αυτήν την στιγμή είναι το zonealarm....

Για αντιιικο δεν ξέρω και πολλά.

Έχω χρησιμοποιήσει AVG, GData (υπεργαμάτο το 2008), NOD32, την ομπρελίτσα (:P), Norton, BitDefender και Kaspersky....παλιότερα γούσταρα απίστευτα το GData 2008, ενώ τώρα προτιμώ το BitDefender....αλλά δεν είμαι και σίγουρος...ένα είναι το θέμα: μπαίνω σε πολλές περίεργες ιστοσελίδες (όχι πορνό :P) και σίγουρα χρειάζομαι ένα πολύ καλό fw+av...ασε που κατεβάζω αρχεία από όπου βρω...ναι δεν μπορείς να πεις ότι σέβομαι πολύ το πισί μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Στα περιεργα site θες ενα καλο firewall.Να πω πως το BitDefender ειναι το 2ο στις προτιμισεις μου γιατι δεν θελω να ειμαι κολημμενος .Μου αρεσε παρα πολυ το gamer mode.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Για firewall δεν θα συμφωνήσω για το zonealarm! https://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php
Εντάξει καλό είναι..αλλά όχι και τόσο!
+1 στον από πάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aelaras

Νεοφερμένος

Ο aelaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Kaspersky, είναι το καλύτερο και έχει το πιο καλό firewall και σύστημα αυτοπροστασίας από όλα.
Μετά το Kaspersky, το Norton σίγουρα, αλλά το Norton πιάνει πιο πολύ χώρο στη μνήμη.
Το Nod 32 είναι καλό, αλλά σε θέματα ιών έχει μερικά κενά (κυρίως βγάζει κάποια αρχεία ως ιούς, ενώ δεν είναι).

Από τα δωρεάν, το καλύτερο είναι το avast. Με τα δωρεάν βέβαια μην περιμένετε ότι θα έχετε πλήρη κάλυψη. Το Avg δεν είναι και τόσο αξιόπιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
To AVG είναι πολύ πιο πάνω από το avast!, και πολύ αξιόπιστο για free.


Πρέπει να είσαι ή πολύ γκαντέμης ή πολύ αφελής για να κολλήσεις ιό με AVG...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aelaras

Νεοφερμένος

Ο aelaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δες κάθε πότε ανανεώνει την βάση δεδομένων για ιούς και θα καταλάβεις πόσο αξιόπιστο είναι το avg. ;)
To avast είναι πιο αξιόπιστο, αλλά και πάλι κορυφαίο δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top