Γενικό θέμα για το e-κάπνισμα

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δηλαδή να πάρω;;; θα το συνιστούσες;
Θα σου συνιστούσα να περιμένεις λίγο μέχρι να αρχίσουν να πουλάνε και χωριστά chargers & μπαταρίες, για να μην σου σπάσουν τα νεύρα όπως σε μας.
Ο trojy είπε σε 2 βδομάδες... άντε να δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
θα το έχω υπόψη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Θα ήθελα να διευκρινήσω κάποια πράγματα για τα e-cigs γενικότερα.
Πρώτα από όλα, επιτέλους κάποιο user manual με στοιχειώδεις πληροφορίες. Αναφέρομαι εδώ
https://ruyanxpress.com/manuals.php

Έπειτα, να πω ότι αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε μπροστά σε μία νέα πατέντα, η οποία κάνει τα πρώτα της βήματα στην αγορά, με κάθε "καλοπροαίρετο κ' καλα" επιχειρηματία, να λέει το μακρύ κ' το κοντό του.
Ανακεφαλαιώνοντας τα προηγούμενα posts, να αναφέρω ποιοι τύποι e-cigs υπάρχουν γενικά:
a. Τα κλασσικά ηλεκτρονικά τσιγάρα, με την ελεϊνή επαναφορτιζόμενη μπαταρία τους
β Τα ηλεκτρονικά πούρα, στα οποία κακώς δεν έχει δοθεί ουσιαστική βάση, είναι πολύ καλύτερα κατασκευαστικά. Επίσης, παίρνουν μπαταρίες οι οποίες μπορούν να είναι διαθέσιμες σε κάθε μαγαζί μπαταριών.
γ. Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα μειωμένου μεγέθους με μικρότερο cartridge κ' μικρότερη μπαταρία.
[Όλα μοιάζουν π.πολύ μεταξύ τους..Τόσο στα πλεονεκτήματα, όσο και στα μειονεκτήματα.]


Για να δούμε τώρα, που θα πρέπει να είμαστε ως καταναλωτές πολύ προσεκτικοί:
α. Στα προϊόντα που πωλούνται μαζί με μεγάλη ποσότητα cartridges. Κάθε καταναλωτής έχει τις δικές του καπνιστικές συνήθειες και είναι καλύτερο να διαμορφώνει το ποσοτικό σχήμα νικοτίνης ανάλογα με αυτές, και όχι το ανάποδο. Δεν είναι απαραίτητο π.χ. να κάνει κανείς τα 6 cartridges high επειδή αυτά περιέχονται στο κουτί.
β. Να αγοράζει προϊόντα από πωλητές που γνωρίζει, και όχι από κάθε τυχάρπαστη ιστοσελίδα που googliζεται προσωρινά .
γ. Έχω αναφέρει και παλιότερα ότι τα cartridges γίνονται refill.
π.χ. https://www.e-cig.com/shopping/shopexd.asp?id=604&bc=no
Θα δείτε ότι το κόστος θα χαμηλώνει διαρκώς.
Εμένα αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν αυτό
https://www.e-cig.com/shopping/shopexd.asp?id=819&bc=no
Το παραπάνω είναι μία απλή σύριγγα των 5ml, η οποία πωλείται προς 0,20 ? στο φαρμακείο της γειτονίας σας και χρεώνεται από το internet-o-μάγαζο προς 1$. Λανσάρεται ως ¨ειδική σύριγγα για επαναγέμισμα των ηλεκτρονικών τσιγάρων".
δ. Να είστε έτοιμοι για αντεπιθέσεις από τις εταιρείες που πωλούν tobacco. Εκτός απροόπτου τα ηλεκτρονικά τσιγάρα θα γίνουν μόδα. Οι περιπτεράδες :redface: και οι εταιρείες καπνού χάνουν καταναλωτές. Ειλικρινά, δεν θα μου προκαλέσει έκπληξη, οτιδήποτε ακουστεί για τα ηλεκτρο-τσίγαρα στη συνέχεια.

Να μην τα πούμε όλα σήμερα... Για να βγούμε και λίγο οff topic, κανένα ηλεκτρονικό-φαί έχετε βρει πουθενά. Ψάχνω κάτι με αρνητικές θερμίδες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μία φορα την εβδομάδα το "atomizer" θέλει καλό καθάρισμα, αλλιώς μπουκώνει.
Αυτό ισχύει για όλα τα "μοντέλα";

Καλύτερα κατασκευαστικά. Επίσης, παίρνουν μπαταρίες οι οποίες μπορούν να είναι διαθέσιμες σε κάθε μαγαζί μπαταριών.
Δεν νομίζω ότι είναι πάντα καλό αυτό, π.χ. το Gamucci υποτίθετε ότι έχει Li-ion, ε δεν συγκρίνεται με μια απλή νικελίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Αυτό ισχύει για όλα τα "μοντέλα";


Δεν νομίζω ότι είναι πάντα καλό αυτό, π.χ. το Gamucci υποτίθετε ότι έχει Li-ion, ε δεν συγκρίνεται με μια απλή νικελίου

Γενικά, τα προϊόντα διαθέτουν "προγραμματάκι" αυτοκαθαρισμού. Αυτό γίνεται μετά από "χ" αριθμό χρήσεων-τζουρών.
Το cigarillo (πούρο) της smoke free, επίσης διαθέτει μπαταρίες Li-ion. Η σύγκριση που έκανα ήταν ως προν την διαθεσιμότητα τους. Από τα internetoμάγαζα για παράδειγμα μία τιμή για gamucco-μπαταρία είναι ~15 ?, ενώ το αντίστοιχο για cigarillo είναι ~2,5 ?.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jall

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
...
Να είστε έτοιμοι για αντεπιθέσεις από τις εταιρείες που πωλούν tobacco. Εκτός απροόπτου τα ηλεκτρονικά τσιγάρα θα γίνουν μόδα. Οι περιπτεράδες :redface: και οι εταιρείες καπνού χάνουν καταναλωτές. Ειλικρινά, δεν θα μου προκαλέσει έκπληξη, οτιδήποτε ακουστεί για τα ηλεκτρο-τσίγαρα στη συνέχεια.
...
@trojy
Σωστά τα λές ... θα γίνει χαμός .. θα ακουστούν διάφορα ...

@everyone (άπαντες)
Είμαι εκ'φύσεως "μπελαδολάγνος", "νταβαντουροποιός" , αν εχω λάδι... θα το ρίξω στη φωτιά ..
και γενικά με αρέσει να δημιουργώ εντάσεις και κόντρες....


Μολις πάρω (ελέω ΕΛΤΑ) το RuToo μου ...
Θα πάω ( εαν δουλεύει )"Υπ'ατμον" σε :
- IKA, Tράπεζες, Soupermarket, ΕΛΤΑ κτλ.
Για να με πεί κάποιος " σβήσε το τσιγάρο "
:verymad:ΟΧΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΚΟ !!!!:verymad:

:smoke:δεν είναι τσιγάρο !:smoke:
είναι συσκεύη εισπνοής ατμού

Εσείς το κάνατε ? πείτε μου αντιδράσεις !!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μολις πάρω (ελέω ΕΛΤΑ) το RuToo μου ...
Θα πάω ( εαν δουλεύει )"Υπ'ατμον" σε :
- IKA, Tράπεζες, Soupermarket, ΕΛΤΑ κτλ.
Για να με πεί κάποιος " σβήσε το τσιγάρο "
:verymad:ΟΧΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΚΟ !!!!:verymad:

:smoke:δεν είναι τσιγάρο !:smoke:
είναι συσκεύη εισπνοής ατμού

Εσείς το κάνατε ? πείτε μου αντιδράσεις !!!!


Εγώ πάντως το έχω δοκιμάσει μέσα σε αρκετά Starbucks, καθώς και στο εσωτερικό του Mall (εκεί που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα) και δεν μου είπε κανείς τίποτα.
Βέβαια το ερώτημα είναι: Δεν μου είπαν επειδή κατάλαβαν ότι δεν είναι τσιγάρο ή επειδή δεν ήθελαν φασαρίες; (γιατί πχ κι εγώ έχω δει τύπο να καπνίζει πούρο, κανονικό, μέσα στο τραμ και δεν του είπα τπτ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Λοιπόν... ένα tip

Για τον καθαρισμό του gamucci κ' άλλων τσιγάρων:

1. Αφαιρούμε το cartridge από την συσκευή
2. Όπως είναι η μπαταρία, φυσάμε δυνατά για 15 δευτερόλεπτα από την πλευρά της καύτρας. Μην αγχώνεστε, δεν θα καείτε και θα δείτε ότι θα δημιουργηθεί καπνός.
3. Απολαμβάνετε το τσιγάρο σας, όπως την 1η μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ηρθαν και τα RuToo σήμερα και κλείνει ο κύκλος των δοκιμών από εμένα. Αισθητικά είναι το καλύτερο, μοιάζει πολύ με κανονικό τσιγάρο (λιγο μεγαλύτερο από 100στάρι), σε πολύ όμορφη συσκευασία. Τα cartridges όμως "στάζουν", και γενικά δεν έχουν πολύ ωραίο άρωμα. Καπνός ικανοποιητικός.

Ετυμηγορία:
Sedansa τα κορυφαία (εκτός αν μου χαλάσει και αυτό)
Gamucci πολύ καλά, εκτιμώ οτι έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι, και χάνουν πόντους γιατί δεν μου στείλανε ακόμα τα ανταλλακτικά ενώ το υποσχέθηκαν.
RuToo αισθητικά τα καλύτερα, ποιοτικά όμως όχι.
E-cig χάλια μαύρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Φίλε Cap, κάτι πρέπει να κάνεις λάθος.
α) Μήπως χρησιμοποιείς συνεχώς το atomiser, και για αυτό τον λόγο σου καίγεται; Το atomiser, δεν πρέπει να υπερθερμένεται.
β) Μήπως δεν χρησιμοποιείς τα φιλτράκια (cartridges της εταιρείας) και για αυτό σου μπουκώνει το atomiser;


Τέλος πάντων.. Η συμβουλή μου είναι η εξής..
Θα πας στο φαρμακείο της γειτονιάς σου, και θα αγοράσεις ένα smoke-free. Θα πεις στο φαρμακοποιό σου να τα δοκιμάσεις επί τόπου. Τιμή μέχρι 115 ? πάρτο, άντε βαριά βαριά 120 ?, αν η φαρμακοποιός σου είναι όμορφη. Η smoke free, έχει τουλάχιστον απευθείας αλλαγή των ελαττωματικών προϊόντων.

Εγώ μπορώ να σου στείλω, αλλά δεν θα το κάνω.. Ειλικρινά, με έχεις τρομάξει με το συννεφάκι που έχεις από πάνω.

Α.. να μην ξεχάσω να σας πω ότι.
1) Η smoke-vapour είναι η θυγατρική της gamucci, κυρίως για πωλήσεις λιανικής.
2) Τα gamucci, έκαναν πάταγο, και μείναν οι άνθρωποι δίχως stock. Το ίδιο και εγώ. Παραλαμβάνω gamucci την Δευτέρα. Φανή, δεν σε έχω ξεχάσει.
3) H gamucci ltd, ξαναξεκίνησε να στέλνει προϊόντα από την Τρίτη. Η Δευτέρα ήταν bank holiday για τους Άγγλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsgiorgos

Νεοφερμένος

Ο tsgiorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Φίλε Cap, όντως πολύ περίεργο να χαλάσουν όλα αυτά που έχεις παραγγείλει.
Είναι γνωστό ότι με την πάροδο του χρόνου αυτές οι συσκευές χάνουν την ικανότητά τους να παράγουν καπνό αλλά όχι και τόσο σύντομα.
Από τα 3 minis (1 Rutoo) και το πούρο που έχω κανένα δεν έχει πάθει τίποτα, απλός τα χρησιμοποιώ διαδοχικά, 2 minis στην δουλειά το πρωί, το πούρο στο σπίτι και το τρίτο mini για τις εξόδους. Μήπως τα χρησιμοποιείς παραπάνω από ότι πρέπει όπως είπε και ο trojy και υπερθερμαίνονται;.
Όσο για τα e-liquids μην τα φοβάσαι εφ όσον τα χρησιμοποιείς συνετά χωρίς υπερβολές. Αν και μπορώ να σου πω ότι το πούρο το καπνίζω με dripping (3 σταγόνες στο atomizer που φτάνουν για καμιά 30αριά ρουφηξιές) και με USB καλώδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Για to Gamucci είχα σκεφτεί οτι μάλλον αυτό συνέβαινε και το υπερθέρμανα. Με διέψευσε η μετά μερικών ημερών από τη χρήση του νεκρή πρώτη μπαταρία και η πολύ κακή δεύτερη.

Στο Sedansa, όπως είπα χάλασαν επάνω στο atomizer οι "βόλτες" και η μπαταρία δεν κανει καθόλου επαφή μια και δεν βιδώνει ουσιαστικά. Η μια μπαταρία του Sedansa εντωμεταξύ ανάβει με τυχαίο τρόπο, ακόμα και να την έχω βγάλει από atomizer και φορτιστή και να την έχω ακουμπήσει μόνη της στο τραπέζι!

Το e-cig δεν το ακούμπησα εγώ, η μητέρα μου μου ανέφερε οτι μετά από 2 μέρες σταμάτησε να βγάζει οτιδήποτε καπνό, με πλήρως φορτισμένες μπαταρίες και καινούριο cartridge. Και αν μη τι άλλο, καπνίζει λιγότερο από εμένα, οποτε δεν μπορώ να το αποδωσω στην υπερβολική χρήση.

Το Rutoo δεν έχει πάθει ακόμα τίποτα. Εκεί βέβαια έχουμε άλλα προβλήματα: Η επικοινωνία τους με το paypal ειναι προβληματική, όταν είχα παραγγείλει το rutoo η πρώτη αποστολή είχε χαθεί και μου την ξανάστειλαν, και άλλα τέτοια μαγικά.

Ε, ξέρω και εγώ; Σύμπτωση να το πω; Κακοτυχία να το πω; Παντως 3 στα 4 βγήκαν (για διαφορετικούς λόγους) off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moysatos_

Νεοφερμένος

Ο moysatos_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Γιατρός. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Φιλε Cap...πολυ γκαντεμης ρε παιδι μου.

Βαζω στοιχημα οτι και στο περιπτερο να πας να παρεις κανονικο πακετο τσιγαρα παλι κατι θα προκυψει :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βρε cap διαβάζοντας σε, μου ήρθε η επιθυμία να παραγγείλω εγώ κάτι για λογαριασμό σου γιατί με την γκαντεμιά που σε δέρνει, σε βλέπω σύντομα να πεθαίνει κι ο περιπτεράς της γειτονιάς σου που αγοράζεις τσιγάρα :worry:
μήπως όλα αυτά είναι ένας οιωνός ότι πρέπει να το κόψεις εντελώς? :worry:
ξέρω γω? τι να πω η γυναίκα...
υπομονή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Τι να πω βρε παιδιά, και γενικά να φανταστεί κανείς οτι θεωρούμαι τυχερός άνθρωπος!

Στα gadgets και τα ηλεκτρονικά δεν με πάει. Πήρα PC πριν από κάποια χρόνια με δύο raptors για RAID, βγαίνει ο ένας χαλασμένος. Μετά μου καίγεται η κάρτα γραφικών. Παίρνω καινούριο, έχει πρόβλημα στο BIOS και κάνει ένα πεντάλεπτο να ξεκινήσει. Παίρνω media pc για το σαλόνι, δεν ξεκινάει καν. Αντε επιστροφές, αντε αναμονές..τελικά όλα βέβαια λύνονται, αλλα η ταλαιπωρία που την πάς;

Ελπίζω μετά από όλα αυτά να μπορέσω να ευχαριστηθώ τουλάχιστον κάποιο από όλα αυτά τα τσιγάρα. Παρήγγειλα καινούριο atomizer για το Sedansa (δίνουν και ξεχωριστά). Το mail που μου ήρθε κάνει λόγο για 2-3 μέρες παράδοση. Ας ελπίσουμε οτι τα ΕΛΤΑ θα ανταποκριθούν στις περιστάσεις και δεν θα κάνει πάλι 15 μέρες να έρθει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babylonx

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Σόρρυ που αποπροσανατολίζω τη συζήτηση από τη γκαντεμιά του cap :D αλλά ήθελα να κάνω και γω μια ερωτησούλα. Μου ήρθε χτες το e-cigar που είχα παραγγείλει. Φρόντισα να πάρω και 4 e-liquid των 4ων ml και επειδή καπνίζω ελάχιστα θα μου πάνε αρκετό καιρό. Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν αν έχει βρεί κανένας καμιά άκρη για υγρά και catridges εκτός από το site e-cig.com γιατί και άθλιο είναι το υγρό ποιοτικά και τα cartridges χάλια και τα μεταφορικά απαράδεκτα. Υπάρχει κανένα e-cigar στην ελλάδα όπως το smoke-free που να ταιριάζουν τα cartridges;

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλωσόρισες babylonx :hello:
Απ'όσο έχω διαβάσει σε σχετικά fora, εκτός από το να ξαναγεμίζουν τα cartridges με e-liquid, συνήθης πρακτική είναι και το "dripping", δηλαδή να ρίχνουν σταγόνες κατευθείαν πάνω στο atomizer. Λένε ότι έτσι βγάζει πολύ περισσότερο και καλύτερο ατμό. Από την άλλη, πολλοί κατασκευαστές (μου έρχεται στο μυαλό τώρα η Ruyanexpress) λένε ότι αυτό κάνει κακό στον atomizer.
Στην Ελλάδα το μόνο που έχω ακούσει να κυκλοφορεί είναι το smokefree και το Gamucci (το φέρνει ο φίλτατος trojy), αλλά δεν είναι e-cigar.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babylonx

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλώς σας βρήκα! :)
Εγώ Λία είμαι από Θεσσαλονίκη και μάλλον δε μπορώ να έχω πρόσβαση στο Gamucci. Οπότε μάλλον κάνω υπομονή και παραγγέλνω από Κίνα μέχρι να "ανοίξει" λίγο η αγορά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ούτως ή άλλως, το Gamucci δεν είναι και το καλύτερο που κυκλοφορεί, απ'ότι έχω καταλάβει, οπότε μην ανησυχείς :)
Μιας και παραγγέλνεις από Κίνα, εγώ θα σου πρότεινα να δεις και το janty kissbox, απ'όσα διαβάζω όλοι όσοι το δοκίμασαν είναι ενθουσιασμένοι (αν και δεν μπορώ να έχω προσωπική άποψη, ακόμα το περιμένω :mad: ).

Πάντως χωρίς να θέλω να φανώ απαισιόδοξη ή συνομωσιολόγος (άλλωστε είναι δύο χαρακτηριστικά που τα σιχαίνομαι), πολύ φοβάμαι ότι η αγορά στο θέμα αυτό δεν θα ανοίξει ποτέ... :/:
Είτε θα μείνει για τους λίγους που το ξέρουν, είτε αν γίνει ευρέως γνωστό θα του φορτωθούν διάφορα αρνητικά, ή θα βρεθεί μια πρόφαση να απαγορευτεί η κυκλοφορία του... Δεν νομίζω ότι οι καπνοβιομηχανίες θα κάτσουν με σταυρωμένα χέρια να βλέπουν τις πωλήσεις τους να πέφτουν... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babylonx

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σίγουρα θα υπάρξουν εμπόδια αλλά είμαι γενικά αισιόδοξος. Το σημαντικότερο είναι κατα τη γνώμη μου η αποδοχή από τον κόσμο των καπνιστών. Γενικά ξενίζονται οι περισσότεροι με την ιδέα. Αν μετά λάβουμε υπ όψιν μας και τα προβλήματα νεότητος που υπάρχουν (χαλάνε εύκολα, μπουκώνουν, οι μπαταρίες διαρκούν ελάχιστα, βγαίνει υγρό στη γλώσσα) αυτά όλα αποτρέπουν τον οποιοδήποτε από το να ασχοληθεί.

Συνολικά είμαι ευχαριστημένος θα έλεγα αλλά προβλήματα υπάρχουν. Οι μπαταρίες διαρκούν πολύ λίγο. Ο καπνος μειώνεται πολύ ενώ τα cartridges είναι σχεδόν γεμάτα. Το υγρό δε λέει και πολλά και "καίει" όπως λέει κάποιος φίλος πιο πάνω. Έξτρα που σήμερα που πήγα να βγάλω κάποια υπολείματα απο γυαλοβάμβακα που μείνανε μέσα στο atomizer πρέπει να κούνησα κάτι και τώρα σταματάει να δουλεύει. Επικοινώνησα μαζί τους (φυσικά έκανα τον Κορεάτη :whistle:) και μου είπαν ότι θα μου στείλουν ένα καινούργιο με την επόμενη παραγγελεία αλλά το σκέφτομαι. Τι να πάρω τώρα. Είμαι σε δίλημα. Αν είναι να χαλάνε τόσο εύκολα να πάρω άλλο ένα atomizer. Να πάρω και μπαταρίες που δε διαρκούν πολύ; Να πάρω. Να πάρω και μια θήκη; 1,5 ευρώ έχει. Παρε. Να πάρω κι άλλα υγρά τώρα που είναι ευκαιρία; Να πάρω και καμια 50αρια άδεια cartridges; Ευκαιρία είναι! Παρε... Ε μα με όλα αυτά η δεύτερη παραγγελία θα μου βγεί πιο ακριβά απο την πρώτη! :D Ε ρε τι κάνει κάποιος για ένα τσαμπα atomizer!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top