Γιατί έχει αυτή την συμπεριφορά ;

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
κοιτα θα γραψω κατι μη παρεξηγηθειτε... εμενα φίλος μου χει πει ξεκάθαρα.. που ειναι μέσα στα κολπα κ δε μενει ποτε χωρις γυναικα. Δε βγάζεις άκρη... αμα κατσεις κ αρχισεις κ διαφωνεις στα πάντα το χάσες το παιχνιδι.

Κάποιες φορές καλο ειναι να κάνεις κ λίγο το μαλάκα. Κ αυτο ισχυει να ξέρεις παντού. Να σου φέρω ενα παράδειγμα απο τη δουλειά τις προαλλες.... με παιρνουν ενα τηλεφωνο κ κάτι έπρεπε να ψάξω... μ λεει η προισταμενη ψαξε το εκει... γω ομως δεν το βρισκα τη παιρνω τηλέφωνο... κ αρχιζει βρε συ... δεν εισαι συγκεντρωμενος μα σου εχω πει σου εχω δειξει... ενταξει προισταμενη της κανω , πες μου τωρα ομως να το βρω γιατι δεν το βρισκω.

Μετα δεν μου ειχε στείλει ενα mail προώθηση :P ενω μου λεγε οτι το έστειλε !!!! Μετα μ ειπε με συγχωρεις

δεν πειραζει της κανω με χαμογελο, ανθρωποι ειμαστε σιγά.


Αμα αρχιζα και εγω να κοντράρω.... θέλει να κανεις κ λιγο το μαλάκα. Λίγο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Φλώρος... εγω θα της έλεγα ναι μωρό μου.... θα κάνουμε τα πάντα... οτι γουστάρεις !

Ας κάτσει τωρα να κάνει παρέα με το συκλο ολο το βράδυ.


Να με συμπαθάς αλλά εγώ αυτά τα βρίσκω λίγο χαζομαρίτσες :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Να με συμπαθάς αλλά εγώ αυτά τα βρίσκω λίγο χαζομαρίτσες :P

Ε και ; :P

αυτα ειναι η συγχρονη πραγματικοτητα κ αν θές να ελίσσεσαι και λίγο για να κερδισεις πράγματα.

Ειδικα εσένα θα σου χρειαστούν οι διαπραγματευσεις. Τωρα αν δεν γουστάρεις οκ. Κάνε οτι θές

τι με νοιάζει εμενα στη τελική.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ε και ; :P

αυτα ειναι η συγχρονη πραγματικοτητα κ αν θές να ελίσσεσαι και λίγο για να κερδισεις πράγματα.

Ειδικα εσένα θα σου χρειαστούν οι διαπραγματευσεις.

Προτιμώ τις σχέσεις που μπορώ να τα βρίσκω με τον άλλον όντας ο εαυτός μου :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Προτιμώ τις σχέσεις που μπορώ να τα βρίσκω με τον άλλον όντας ο εαυτός μου :P

Εδω δεν τα βρίσκετε - βρισκουμε κάποιες φορές με τον εαυτό ΜΑΣ.... και πρέπει να σκεφτουμε λιγο διαφορετικά απο οτι πριν... θα τα βρεις με τον άλλον 100% εσυ ;

το κανε το μαλακα προφανως ηταν χαριτωμενιά... εννοω να αλλάξεις λιγο το τροπο σκέψης σου, να ελιχθείς για να κερδισεις κάτι αλλο....

σε περιμένει... η πραγματικοτητα οπου να ναι :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγωιστής δεν είναι αυτός που δεν επιτρέπει κανέναν και τίποτα να παίζει με τα συναίσθημα ...
Αν πάλι θεωρούνται εγωιστές πολύ μου-μας αρέσουν αυτοί οι εγωιστές, είτε είναι άντρες είτε γυναίκες.. ;)

Αυτοί οι εγωισμοι είναι που κάνουν τις σχέσεις και εκρηκτικές και αληθινές...

Θες να μ πεις δηλαδη, τοσα χρονια παντρεμενη δεν εχεις κάνει ποτέ το "μαλακα" ; :)

εντάξει αν η απάντηση ειναι όχι , με συγχωρεις αλλα δεν θα την πιστέψω. Στο λέω απο τώρα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εδω δεν τα βρίσκετε - βρισκουμε κάποιες φορές με τον εαυτό ΜΑΣ.... και πρέπει να σκεφτουμε λιγο διαφορετικά απο οτι πριν... θα τα βρεις με τον άλλον 100% εσυ ;

το κανε το μαλακα προφανως ηταν χαριτωμενιά... εννοω να αλλάξεις λιγο το τροπο σκέψης σου, να ελιχθείς για να κερδισεις κάτι αλλο....

σε περιμένει... η πραγματικοτητα οπου να ναι :P

Δεν είπα να τα βρεις 100%, εννοώ απλώς να νιώθεις άνετα να είσαι ειλικρινής και ανοιχτός με τον άλλον, να του δείχνεις πώς πραγματικά αισθάνεσαι και να μη χρειάζονται τσαλιμάκια και τσαχπινιές για να τον κάνεις να σε θέλει. Να σ' έχει δει και στα καλύτερα αλλά και στα χειρότερά σου και να υπερτερούν τα θετικά μέσα του, να θέλει να σε δει να βελτιώνεσαι αλλά χωρίς να προσπαθεί ο ίδιος να σε αλλάξει. Αν πρέπει να του κάνεις όλα τα χατίρια ενώ σε εκνευρίζει η συμπεριφορά του, δίνεις το λάθος μήνυμα ότι είσαι οκ με αυτή τη συμπεριφορά και δεν υπάρχει αληθινή κατανόηση στη σχέση. Οι διπλωματίες και οι διαπραγματεύσεις είναι χρήσιμες πολύ συχνά, όμως αν τις βάλεις μες στη σχέση σου, τότε σύντομα αυτό θα σε εξουθενώσει.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
αυτος χωρισε για χαζο λογο την έσπασε στην άλλη... οταν λέμε μη χωριζετε για ηλιθιους λογους ειμαστε αυτοι που συμβιβαζονται στα πάντα για να έχουν γκομ
Βρες μου που το είπα αυτό και βάλτω στο παράθεση ......εγώ σου λέω ότι από εδώ και πέρα δεν χρειάζεται να λες ναι σε όλα .Άμα καπνίζει η άλλη ας πούμε ,τι συμβιβασμό θα κάνεις αν δεν σου αρέσει το κάπνισμα εσένα?




@Andreas542
Επειδή και εγώ πέρασα από αυτήν την φάση (στα παπούτσια της κοπέλας σου ) .Ναι και εγώ έτσι σκέφτομαι......θα το πάρω χαλαρά με κάποια πρώην και ούτε θα της είμαι όπως πριν .Τι είμαστε μλκες να περιμένουμε στην αναμονή ενώ κάναμε τόσα και τόσα ? .Η επιλογή είναι δική σου είτε χωρίζεις είτε μην περιμένεις να είναι "ζεστή" για αρκετό καιρό και να έχετε μια απλή σχεδόν σχέση
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν είπα να τα βρεις 100%, εννοώ απλώς να νιώθεις άνετα να είσαι ειλικρινής και ανοιχτός με τον άλλον,

Γενικα ισχυει αυτο που λές ναί αλλα εδω εχουμε ιδιαιτερη περιπτωση.
να του δείχνεις πώς πραγματικά αισθάνεσαι και να μη χρειάζονται τσαλιμάκια και τσαχπινιές για να τον κάνεις να σε θέλει.

Ναι αλλα κ τα τσαλιμάκια μπορει να ανανεώσουν τη σχέση κ να μη βαριέστε... εσυ δεν εγραψες χθές νορμαλ = βαρετό ή σε μπερδευω με άλλη ; :P
Να σ' έχει δει και στα καλύτερα αλλά και στα χειρότερά σου και να υπερτερούν τα θετικά μέσα του, να θέλει να σε δει να βελτιώνεσαι
Ναι όκ.
Αν πρέπει να του κάνεις όλα τα χατίρια ενώ σε εκνευρίζει η συμπεριφορά του, δίνεις το λάθος μήνυμα ότι είσαι οκ με αυτή τη συμπεριφορά και δεν υπάρχει αληθινή κατανόηση στη σχέση. Οι διπλωματίες και οι διαπραγματεύσεις είναι χρήσιμες πολύ συχνά, όμως αν τις βάλεις μες στη σχέση σου, τότε σύντομα αυτό θα σε εξουθενώσει.

Μιλαμε τωρα για συμπεριφορες χαζούλικες.... οχι για κάτι σοβαρό. Πχ μπορει να αρχισει να γκρινιάζει η κοπελα για κάτι... εγω συνηθως δεν γκρινιάζω. Και να πεις.... ελα βρε μωρο μου χαλαρωσε όλα καλά... τι θές να κανω να σου φτιαξω τη διαθεση κτλπ... ε κανεις λιγο τον πως να το πω... κανεις λιγο τουμπεκί αμα βλέπεις οτι η άλλη εχει νευρα να μη τσακωθειτε..

αρκετες φορες πρωην μου ειχε πει ευχαριστω που οταν ειχε νευρα δεν την πηγα κοντρα και το καταλαβα. Θελω να πω οτι ... οκ κάπως το χειριζεσαι να μη παρεκτραπει. Ειναι κ λιγο χειρισμος.

Αρκετες φορές εχει κανει κάποιος το μαλακα κ στη δουλεια του. Εχει πει "σε παρακαλω...." εχει πει "ελα λιγο να το δουμε..." εχει πει "αν θελεις" ενω θα μπορουσε να πει... "ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΛΗ." Στο λέω εγω θα το κάνεις τέλος. Για παράδειγμα. Κάπως έτσι ειναι το πνευμα μου. Στα τελευταια μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βρες μου που το είπα αυτό και βάλτω στο παράθεση ......εγώ σου λέω ότι από εδώ και πέρα δεν χρειάζεται να λες ναι σε όλα .Άμα καπνίζει η άλλη ας πούμε ,τι συμβιβασμό θα κάνεις αν δεν σου αρέσει το κάπνισμα εσένα?


Να τωρα θα κανω λιγο το μαλάκα... με το Νίκο....

χαχα ελα αγορι μου ολα καλά πλακα έκανα ! :D
@Andreas542
Επειδή και εγώ πέρασα από αυτήν την φάση (στα παπούτσια της κοπέλας σου ) .Ναι και εγώ έτσι σκέφτομαι......θα το πάρω χαλαρά με κάποια πρώην και ούτε θα της είμαι όπως πριν .Τι είμαστε μλκες να περιμένουμε στην αναμονή ενώ κάναμε τόσα και τόσα ? .Η επιλογή είναι δική σου είτε χωρίζεις είτε μην περιμένεις να είναι "ζεστή" για αρκετό καιρό και να έχετε μια απλή σχεδόν σχέση

Ηρθε και ο σκληρός τωρα !!! πωπω μιλάμε ανατριχιασα :P
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Να τωρα θα κανω λιγο το μαλάκα... με το Νίκο....

χαχα ελα αγορι μου ολα καλά πλακα έκανα ! :D
Όχι ρε μαν , εγώ αυτό εννοώ .Τώρα αν κατάλαβες άλλο σορι




Δεν είναι σκληρό .....είναι επένδυση αυτό που έκανε εγώ και η κοπέλα του Αλέξανδρου .Στο τέλος δεν πιάσαμε τζίρο .....λες να ξαναπροσπάθησουμε να επενδύσουμε όσο πριν ? Ας δούμε πρώτα αν αξίζει να επενδύσουμε ξανά και μετά μιλάμε
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν τα βλεπεις χαλαρά τα πράγματα κ ειναι θέμα αυτο στα ερωτικά... να το ξέρεις. Μη μπλοκάρεις καμια μέρα με καμια πιτσιρικα και me ρεζιλεψεις. :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τοσα πράγματα έχουμε γράψει εδω μέσα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
It is what it is .....if you dont match my vibe ,bye
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Νίκο... Εχω παιξει και σε δυσκολες έδρες... Να ειναι η άλλη σε φάση.... Να στη λέει κιόλας σε προσωπικες στιγμές στην αρχή
... Κ εγώ να είμαι σε φάση χαλάρωσε... Χρυσή μου.

Ήταν πολυ αγρίμι αυτή που θυμάμαι στην αρχή μετά ηρεμησε. Εσυ όμως θα έλεγες αν το vibe don't match bye χαχα

Παίξε και σε καμία επικίνδυνη αποστολή ρε φίλε μη σκέφτεσαι σα δημόσιος υπάλληλος!!!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νίκο... Εχω παιξει και σε δυσκολες έδρες... Να ειναι η άλλη σε φάση.... Να στη λέει κιόλας σε προσωπικες στιγμές στην αρχή
... Κ εγώ να είμαι σε φάση χαλάρωσε... Χρυσή μου.

Ήταν πολυ αγρίμι αυτή που θυμάμαι στην αρχή μετά ηρεμησε. Εσυ όμως θα έλεγες αν το vibe don't match bye χαχα

Παίξε και σε καμία επικίνδυνη αποστολή ρε φίλε μη σκέφτεσαι σα δημόσιος υπάλληλος!!!
Εσύ με όσο σου έτυχαν κοπέλες με ψυχολογικά που είπες .....γιατί δεν το έπαιξε mission impossible

Καταλαβαίνεις την διαφορά; Άλλο το να είσαι σε σχέση και να κάνεις υποχώρηση αλλά πριν καν γίνει κάτι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εσύ με όσο σου έτυχαν κοπέλες με ψυχολογικά που είπες .....γιατί δεν το έπαιξε mission impossible

Καταλαβαίνεις την διαφορά; Άλλο το να είσαι σε σχέση και να κάνεις υποχώρηση αλλά πριν καν γίνει κάτι

Δεν κατάλαβες... εγω ειχα γνωρισει μια ωραια τύπισα τον Νοεμβριο που μας πέρασε, βγαιναμε έξω κ την κοιταζαν όπως και άλλες δικες μου , πάντα ειχα ωραιες γυναικες δίπλα μου για τη πρωην μου έλεγαν τι κουκλα ειναι αυτή εξωτικά χαρακτηριστικά κτλπ , νταξει κ εγω για οσες γουσταρουν το στυλ μου δεν ειμαι άσχημος και ΗΜΟΥΝ και ΜΑΓΚΑΣ ναί επειδη δεν καταλάβατε ακριβως τι εννοω με το "κανε κ λιγο το μαλάκα" ... ειχα γραψει εδω μεσα οτι με κοιταζε έντονα και πηγα κ της μίλησα... εφυγα απο το ένα τραπεζι και πηγα στο αλλο... εσυ θα το εκανες ; δεν σου γράφει κάποιος τυχαίος που δεν έχει ιδέα και δεν έχει κανει πράγματα στη ζωή του χωρις να σημαινει οτι δεν εχω γράψει κάπου κ εγω καμιά μαλακία.

πάμε παρακατω... μου ειπε οτι εχει τα ψυχολογικά της... κ της προτεινα να τη στηρίξω αν θέλει κ να ειμαστε μαζί.

Εσυ αυτο θα το έκανες ;

πάτε ολοι με το ντοσιέ στα ραντεβου για αυτο δε βγαζετε ακρη... δεν ειναι επιθεωρηση εδω να συμπληρώνεις κουτάκια. Εχεις εναν άνθρωπο απεναντι σου που σε ενδιαφέρει μπορειτε να μιλησετε για το πώς θα ειστε μαζι κ θα περνάτε όμορφα. Και αυτο δεν ειναι παρακαλετό... ειναι μια ευθεια - ειλικρινης και ντόμπρα εξήγηση.

Καθεσαι τωρα κ μ λες για επενδυσεις... δηλαδη ελεος ρε φιλε... μονος σου εισαι αυτη τη στιγμη... τι εχεις να χασεις δηλαδη... ο Ροκφελερ εισαι ; στον οποιονδηποτε πάει αυτο κ την οποιαδηποτε που σκέφτεται έτσι.

Τα σουπα μουπες δεν τελειωνουν... καθενας εχει απο μια γνωμη κ απλα θα την υποστηριζει ακομη κ αν ειναι λάθος ελάχιστοι παραδέχονται.

Το θεμα ειναι τι κινησεις γινονται.... για να μπορεις να πεις μετά στην αλλη... ακου καλο το μπλα μπλα αλλα δε βγαζει πουθενα εγω σου παραθετω κινησεις κ προτασεις.

Ενας γνωστος μου ειχε προβληματα με τους δικους του κ ειχε κ τη γκομενα του απο πανω να του τη λεει... κ της ειπε αμα θές έρχομαι να μεινουμε στο δικο σου... αλλα ουτε αυτο ηθελε αυτη.

Τα προσωπικα του καθενος ειναι μεγάλο κεφαλαιο απλα με εναν ιδιορυθμο τροπο σκέψης δεν προκειται να κερδισεις τιποτα... η ζωη δεν ειναι α΄σπρο μαυρο... καπου κερδιζεις κάπου χάνεις. Πάρτε το χαμπάρι οσοι μ λέτε θεωριες να προχωρησουμε. Αν θέλετε.

Αν δεν θέλετε ας συνεχιζουμε να γράφουμε περι ανεμων και υδάτων φιλοσοφικες... κουβεντες. Με τις φιλοσοφιες πάντως κανεις δεν έμαθε και δεν ΕΖΗΣΕ κυρίως....

ΥΓ Κάποιος τους τα δημιουργησε τα ψυχολογικά... ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΙΣ / ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ... ΓΙΑ ΧΑΖΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ

ΥΓ2 Πάω γυμναστήριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
πάμε παρακατω... μου ειπε οτι εχει τα ψυχολογικά της... κ της προτεινα να τη στηρίξω αν θέλει κ να ειμαστε μαζί.

Εσυ αυτο θα το έκανες ;
Το εκανα και δνε προκειται να το παιξω ψυχολογος ξανα

Καθεσαι τωρα κ μ λες για επενδυσεις... δηλαδη ελεος ρε φιλε... μονος σου εισαι αυτη τη στιγμη... τι εχεις να χασεις δηλαδη... ο Ροκφελερ εισαι ; στον οποιονδηποτε πάει αυτο κ την οποιαδηποτε που σκέφτεται έτσι.
Ναι οταν σε τσακιζει ο χωρισμος ομως ....καλα ειναι για τον αλλον



Devil εχω δει ζευγαρια που μου αρεσουν ,τα εχω ως προτυπο ,εχω αυτον τον στοχο .Δεν εχω σκοπο να ασχολουμαι με βλακεις

ΥΓ:Greek summer ερχεται ,σιγα που θα κατσω να χασω τετοιες στιγμες για να λυνωψ ψυχολογικα και ανασφαλειες αλλης

ΥΓ2:Μ αρεσει που ολοι βαζουν ΥΓ τωρα ....εφερα το νεο τρεντ :drunk: :P
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θες να μ πεις δηλαδη, τοσα χρονια παντρεμενη δεν εχεις κάνει ποτέ το "μαλακα" ; :)

εντάξει αν η απάντηση ειναι όχι , με συγχωρεις αλλα δεν θα την πιστέψω. Στο λέω απο τώρα.
Τον μαλακά?
Πλάκα μου κάνεις τώρα. .
Ούτε σαν σκέψη δεν υπάρχει ανάμεσα μας και φυσικά ούτε ποτέ ακόμα και σε δύσκολες περιπτώσεις τόλμησα να το οω και να το αισθανθώ...
Πολύ απλά δεν θα ειμασταν ακόμα μαζί...

Όχι μια, ούτε μισή σε πληροφορώ και όχι εγώ όσο εκείνος...

Αυτά τα σενάρια δεν παίζουν σε εμάς Ντεβιλ ..
Τον άνθρωπο μου τον θαυμάζω από την πρώτη μέρα και εκείνος εμένα..
Το εισπράττω συνέχεια...
Ήταν νόμος να μην υπάρχει στιγμή που να πιστέψουμε κατι άλλο..

Είμαστε δεν είμαστε μαζί...

Τι να κάνουμε όλοι οι άνθρωποι δεν έχουν τα ίδια ερωτικά πρότυπα..
Ο θαυμασμός για έμενα -μας λειτουργεί σαν αφροδισιακό και το έχουμε αντιληφθεί από την πρώτη στιγμή έως και σήμερα..

Αυτό και ποσώς με ενδιαφέρει αν ένας άντρας πιστέψει ότι ένας άλλος άντρας έχει τέτοιο κύρος και δυναμισμό που αφοπλίζει ΜΙΑ και μόνο γυναίκα, εμένα..
Αντιλαμβανεσαι λοιπόν οτι όλοι δεν είμαστε για όλους και ίσως δεν υπάρχει άλλος σαν αυτών...

Απλά συζήτηση για εκείνων ακόμα και η υποψία να ειναι μαλακας σίγουρα απο κάποιον που δεν τον ξέρει, γιατί οποιος τον γνωρίζει ειναι γεγονός αυτό ,δεν την σηκώνω γι αυτό πάμε παρακάτω ;)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Το εκανα και δνε προκειται να το παιξω ψυχολογος ξανα


Ναι οταν σε τσακιζει ο χωρισμος ομως ....καλα ειναι για τον αλλον



Devil εχω δει ζευγαρια που μου αρεσουν ,τα εχω ως προτυπο ,εχω αυτον τον στοχο .Δεν εχω σκοπο να ασχολουμαι με βλακεις

ΥΓ:Greek summer ερχεται ,σιγα που θα κατσω να χασω τετοιες στιγμες για να λυνωψ ψυχολογικα και ανασφαλειες αλλης

ΥΓ2:Μ αρεσει που ολοι βαζουν ΥΓ τωρα ....εφερα το νεο τρεντ :drunk: :P

Α καλά το βλεπεις οτι κανεις το ψυχολόγο οκ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τον μαλακά?
Πλάκα μου κάνεις τώρα. .
Ούτε σαν σκέψη δεν υπάρχει ανάμεσα μας και φυσικά ούτε ποτέ ακόμα και σε δύσκολες περιπτώσεις τόλμησα να το οω και να το αισθανθώ...
Πολύ απλά δεν θα ειμασταν ακόμα μαζί...

Όχι μια, ούτε μισή σε πληροφορώ και όχι εγώ όσο εκείνος...

Αυτά τα σενάρια δεν παίζουν σε εμάς Ντεβιλ ..
Τον άνθρωπο μου τον θαυμάζω από την πρώτη μέρα και εκείνος εμένα..
Το εισπράττω συνέχεια...
Ήταν νόμος να μην υπάρχει στιγμή που να πιστέψουμε κατι άλλο..

Είμαστε δεν είμαστε μαζί...

Τι να κάνουμε όλοι οι άνθρωποι δεν έχουν τα ίδια ερωτικά πρότυπα..
Ο θαυμασμός για έμενα -μας λειτουργεί σαν αφροδισιακό και το έχουμε αντιληφθεί από την πρώτη στιγμή έως και σήμερα..

Αυτό και ποσώς με ενδιαφέρει αν ένας άντρας πιστέψει ότι ένας άλλος άντρας έχει τέτοιο κύρος και δυναμισμό που αφοπλίζει ΜΙΑ και μόνο γυναίκα, εμένα..
Αντιλαμβανεσαι λοιπόν οτι όλοι δεν είμαστε για όλους και ίσως δεν υπάρχει άλλος σαν αυτών...

Απλά συζήτηση για εκείνων ακόμα και η υποψία να ειναι μαλακας σίγουρα απο κάποιον που δεν τον ξέρει, γιατί οποιος τον γνωρίζει ειναι γεγονός αυτό ,δεν την σηκώνω γι αυτό πάμε παρακάτω ;)

Εγώ δε πιστευω οτι τόσα χρόνια δεν έχει κάνει κάποιος από τους δυο σας υποχωρήσεις.

Απλά επειδή μπαίνετε κ γράφετε κ δίνετε συμβουλές σε άλλους με μεγάλη ευκολία από ότι βλέπω καλό είναι να τους παρουσιαζετς τη πραγματικη διάσταση των σχέσεων.

Σχέσεις χωρίς συμβιβασμός εκατέρωθεν δεν υπάρχουν κ οποίος οποία πιστευει το αντίθετο δεν έχει κάνει ακόμη κ ζει σε ροζ συννεφακια.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
@Andreas542
Αφού την χώρισες και μετά επέστρεψες μετανιωμένος πλέον της είσαι ένας δεδομένος που την έχει ανάγκη και δεν μπορεί χωρίς αυτήν, κάποιος που επειδή δεν μπορεί να βρει κάτι άλλο, επέστρεψε.

Στα μάτια της έχεις πέσει και η έλξη έχει χαθεί. Θα πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι η σχέση είναι με το ένα πόδι στον τάφο.
Δεν θα σου πω να ξαναχωρίσεις, αλλά κράτα μια απόσταση και μην επενδύεις πολύ χρόνο και ενέργεια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Α καλά το βλεπεις οτι κανεις το ψυχολόγο οκ.
1648895579756.png


Devil ειμαι 22 ετων και αυτο που ξερω ειναι οτι ως νοσηλευτης μπορω να σωσω ζωες οχι ψυχες:P
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α καλά το βλεπεις οτι κανεις το ψυχολόγο οκ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Εγώ δε πιστευω οτι τόσα χρόνια δεν έχει κάνει κάποιος από τους δυο σας υποχωρήσεις.

Απλά επειδή μπαίνετε κ γράφετε κ δίνετε συμβουλές σε άλλους με μεγάλη ευκολία από ότι βλέπω καλό είναι να τους παρουσιαζετς τη πραγματικη διάσταση των σχέσεων.

Σχέσεις χωρίς συμβιβασμός εκατέρωθεν δεν υπάρχουν κ οποίος οποία πιστευει το αντίθετο δεν έχει κάνει ακόμη κ ζει σε ροζ συννεφακια.
Άλλο κάνω υποχώρηση και άλλο κάνω τον μαλακά καλό μου..

Ξέρεις τι σημαίνει κάνω τον μαλακά σε μια ουσιώδες σχέση ανάμεσα σε δύο ώριμος ανθρώπους?
Νομίζω αν ήξερες δεν θα χρησιμοποιουσες καν αυτό την λέξη..

Τον μαλακά τον κάνουν πολλοί είτε μέσα σε μια σχέση όταν λένε λένε λένε και δεν εχουν όρια για τον άνθρωπο που έχουν δίπλα τους και αυτόματα προσβάλουν τον ίδιο τους τον ευατο εφόσον είναι επιλογή τους ,είτε μετά το τέλος ενός γάμου που θέλουν να το παίξουν ΚΑΙ θύματα..
Όπου γάμος βάλε και σχέση...

Υποχωρησεις λοιπόν για την ιστορία πάρα πολλές και καμια φορά παραβιαζοντας δικά μου μέχρι τότε όρια..

Τον μαλακά όμως ποτέ...δεν το συνηθίζω βλέπεις..

Πίστεψε με εδώ μέσα είμαι από τους λίγους που λέω τα πραγνατα με το όνομα τους και εσύ ειδικά το ξέρεις πολύ καλά ..
Ποιος ο λόγος να παρουσιάσω κατι αλλο από αυτό που διάλεξα να είμαι και να έχω?
Πλασαρομαι για κάτι και δεν το ξέρω 😉???

Θα περάσω από κάστινγκ??
 

Andreas542

Νεοφερμένος

Ο Andreas542 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
@Andreas542
Αφού την χώρισες και μετά επέστρεψες μετανιωμένος πλέον της είσαι ένας δεδομένος που την έχει ανάγκη και δεν μπορεί χωρίς αυτήν, κάποιος που επειδή δεν μπορεί να βρει κάτι άλλο, επέστρεψε.

Στα μάτια της έχεις πέσει και η έλξη έχει χαθεί. Θα πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι η σχέση είναι με το ένα πόδι στον τάφο.
Δεν θα σου πω να ξαναχωρίσεις, αλλά κράτα μια απόσταση και μην επενδύεις πολύ χρόνο και ενέργεια
Έκανα κίνηση γιατί πέρα από το γεγονός ότι ήθελα ,έβλεπα πράγματα και από την ίδια .Αν είχε χαθεί η έλξη γιατί να έχει την ανάγκη να μου << υπενθυμίζει λεκτικά την υπέροχη της ,να τονίζει πάλι με λόγια ότι τώρα δεν έχει καμία ανασφάλεια ,παρόλα αυτά να με παίρνει τηλέφωνα κλπ και να έρχεται όπου πάω >>. Νιώθω πως αν είχε χαθεί , θα υπήρχε γενικά ένα χλιαρό μοτίβο ,χωρίς εκρήξεις ενδιαφέροντος και μετά να το μαζεύει και να κάνει <<εκρήξεις >> αδιαφορίας . Επίσης ένιωθα ότι και αυτή ήθελε να μου μιλήσει και μόλις έκανα την κίνηση,η ίδια μου πρότεινε να βρεθούμε από κοντά κατευθείαν .Τόσο πολύ ξενέρωσε δηλαδή στο άκουσμα ότι νιώθω πράγματα ; Και αν χάθηκε η έλξη μπορεί απλούστατα να το αφήσει και όχι να προσπαθεί καθημερινά να μυ δείχνει ότι τώρα θα έχει αυτή τον έλεγχο .Όταν είσαι ξενερωμενος με κάποιον ,είσαι ήδη από << πάνω >> γιατί ο άλλος προσπαθεί και δεν έχεις ανάγκη να του αποδείξεις ότι << τον κατατροπώσες ,σε κυνηγάει ,σε θέλει παραπάνω κλπ >> .Αυτά που χρησιμοποιω είναι λόγια της .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσύ με όσο σου έτυχαν κοπέλες με ψυχολογικά που είπες .....γιατί δεν το έπαιξε mission impossible

Καταλαβαίνεις την διαφορά; Άλλο το να είσαι σε σχέση και να κάνεις υποχώρηση αλλά πριν καν γίνει κάτι
Το εκανα και δνε προκειται να το παιξω ψυχολογος ξανα


Ναι οταν σε τσακιζει ο χωρισμος ομως ....καλα ειναι για τον αλλον



Devil εχω δει ζευγαρια που μου αρεσουν ,τα εχω ως προτυπο ,εχω αυτον τον στοχο .Δεν εχω σκοπο να ασχολουμαι με βλακεις

ΥΓ:Greek summer ερχεται ,σιγα που θα κατσω να χασω τετοιες στιγμες για να λυνωψ ψυχολογικα και ανασφαλειες αλλης

ΥΓ2:Μ αρεσει που ολοι βαζουν ΥΓ τωρα ....εφερα το νεο τρεντ :drunk: :P
@Nick890 είπες πως έχεις βρεθεί σε αντίστοιχη θέση ,όταν πρώην σε ξανά προσέγγισε .Την δεύτερη φορά ήσουν ψυχρός λόγω ξενερας και επειδή χάθηκε η έλξη που σου έδειξε ενδιαφέρον ; Ή το έκανες από άμυνα και περίμενες από εκείνη να δείξει περισσότερα .Το λέω γιατί δεν το βρίσκω σωστό να αρχίσω και εγώ τώρα να μην ειμαι δοτικός και να ακολουθήσω το δικό της χαλαρό μοτίβο .Νιώθω ότι έτσι δεν κάνουμε δουλειά και ακολουθούμε και οι δυο τον εγωισμό .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top