Γιατί συμπεριφέρεται έτσι ;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Οχι θα καθισω να τις πω να υπομενει τον καθε μαλακα ...ασε ρε ντεβιλ δηλαδη με την εμμονη σου να προσπαθουμε να ειμαστε σε τοξικες σχεσεις ..

η κοπελα ειναι πολυ μικρη και αξιζει πολλα περισσοτερα ..αυτο θα ψαξει να βρει και θα το βρει κανενας δενπαει χαμενος ..
Απλα εχει διπλα του τον ανθρωπο που κρινει μονο ο ιδιος οτι του αξιζει ,τιποτα λιγοτερο ..

Και αυτο λεγεται ενισχυση της αυτοπεποιθησης σε ενα ανθρωπο που ενας τυχαιος παει να παιξει με τον συναισθηματισμο αλλα που να τα ξερεις :laugh:

Πάλι κρινεις αναλογα με το συναισθηματισμό σου. Το παιδι δεν το έχεις γνωρισει για να πεις οτι ειναι μαλάκας. Περιγραφές διαβάζεις.

Απλα βιάζεστε τοσο πολύ να γράψετε αποψεις πακεταρισμένες της εποχής

"Μην εισαι σε τοξικές σχέσεις"
" Μην υπομενεις"

το τοξικος ειδικα εχει γινει μόδα πλέον... στο τελος κ που αναπνεουμε τοξικοι θα είμαστε. Πωπω
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι απλά πιστευω οτι εσυ έχεις κανει μεγαλύτερες παραχωρήσεις στη δικη σου σχέση απλα δεν το λές.
Ειδες που λες οτι να ναι ?

εχω πει εδω μεσα πως παραχωρησεις εκανα και εκανε πολλες ..
Αλλα τις εκανα στον ανθρωπο μου ,σε ενα ατομο που με σεβεται με αγαπα και το απέδειξε με τον μεγιστο τροπο του ,εκει που καποιοι αλλοι θα εφευγαν τρεχοντα ;)

Τα εκανα σε ενα αντρα που με εκανε μητερα και ειναι ο πιο σωστος πατερας που βλεπω μεχρι σημερα και φυσικα βλεπω και τα παιδια μου πως ειναι με τον πατερα τους ..


εγω γι αυτο τον αντρα θα εκανα και θα κανω κολοτουμπες Ντεβιλ γιατι πολυ απλα οι κολοτουμπες ολες ειναι για δικο μου καλο και οχι εις βαρος μου..

Εγω τετοιο αντρα με αυτα που βλεπω ουτε για δειγμα πλεον δεν θα ξαναβρω ..
Αυτη ειναι η δικη μου διαφορα ..:bye2:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Θα είσαι απότομη και ειρωνική μία φορά Άντε δύο φορές όχι όλη την ώρα 50 τηλέφωνα τη Δευτέρα άφαντος Τρίτη και Τετάρτη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Άμα ήταν κόρη σου τι θα συμβούλευες;

Να δεί μηπως κάνει κ αυτή κάποιο λάθος κ αν νομιζει οτι γενικα ειναι εντάξει ανθρωπος κ τον αγαπάει να μη βιαστεί να τον χωρισει

ελεος ρε φιλε... αυτη η ταση να βιαζομαστε να ακυρώσουμε κάποιον. Κ αυτη που ειπες πριν δεν την έτζασα εγώ.. ακριβως. Απλα της ειπα 1-2 λάθη της οπως αυτο με το προφ. Και το αλλο που ψάχνει γκομενο σοφέρ

προφανως στη κοπελα δεν αρεσαν γιατι την ειχαν καλομαθημένη κ αυτήν (αλλωστε δεν εργαζεται και απλα καθεται κ σπουδάζει οπως λέει 30 χρονων γυναικα αλλα οταν της ειπε ο αλλος η σχεση της ζωης της που τα ειχαν χρονια κ προφανως ταιριαζανε να πάει εκει που ηταν αυτος δεν δέχθηκε και τον χωρισε ) και οταν της ξαναειπα να παμε για ενα καφέ κ να αφησουμε στην ακρη τη διαφωνία μας... μ ειπε οτι εχει δουλειες... οτι εχει σπουδες... οτι πεθανε ο διδιμος αδερφος του σκυλου της οτι εχει να πάει σε μια εκδηλωση φιλοτελιστων το σαββατο απο τα Πετράλωνα κτλπ κτλπ

νομιζετε οτι έτσι θα βελτιωθούν οι σχέσεις. ΔΕΝ θα βελτιωθούν. Γραφω κ εγω τη γνωμη μου κ δεν θα ρωτησω τη Μαργαριτα για αυτο. Με συγχωρειτε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειδες που λες οτι να ναι ?

εχω πει εδω μεσα πως παραχωρησεις εκανα και εκανε πολλες ..
Αλλα τις εκανα στον ανθρωπο μου ,σε ενα ατομο που με σεβεται με αγαπα και το απέδειξε με τον μεγιστο τροπο του ,εκει που καποιοι αλλοι θα εφευγαν τρεχοντα ;)

Τα εκανα σε ενα αντρα που με εκανε μητερα και ειναι ο πιο σωστος πατερας που βλεπω μεχρι σημερα και φυσικα βλεπω και τα παιδια μου πως ειναι με τον πατερα τους ..


εγω γι αυτο τον αντρα θα εκανα και θα κανω κολοτουμπες Ντεβιλ γιατι πολυ απλα οι κολοτουμπες ολες ειναι για δικο μου καλο και οχι εις βαρος μου..

Εγω τετοιο αντρα με αυτα που βλεπω ουτε για δειγμα πλεον δεν θα ξαναβρω ..
Αυτη ειναι η δικη μου διαφορα ..:bye2:

ΑΑΑΑ γεια σουθ... ΑΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΞΗΓΟΥΜΕ... στο οτι για εναν αντρα που γουσταρετε ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ Κ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ.

Οποτε εγω τι της ειπα... ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ αυτος μην κάθεσαι να χωρισεις ευκολα... δες μηπως κανεις κ εσυ κάποιο λαθος.

Οκ τα ιδια λεμε ... τωρα συνενοηθηκαμε.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΑΑΑΑ γεια σουθ... ΑΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΞΗΓΟΥΜΕ... στο οτι για εναν αντρα που γουσταρετε ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ Κ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ.

Οποτε εγω τι της ειπα... ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ αυτος μην κάθεσαι να χωρισεις ευκολα... δες μηπως κανεις κ εσυ κάποιο λαθος.

Οκ τα ιδια λεμε ... τωρα συνενοηθηκαμε.
Αρα θα εκανες και εσυ κολοτουμπες για μια γυναικα με ψυχολογικα και ακομα και να σε εδιωχνε θα ησουν εκει ?

Θα αντιλαμβανοσουν πως τα ψυχολογικα σε ενα ανθρωπο δεν ειναι παντα λογος για να φυγεις και να μην ασχοληθεις ?

Θα αντιλαμβανοσουν οτι θα μεινω σε μια σχεση ΑΛΛΑ θα αλλαξω γιατι το λεει για καλο μου ?
 

Nathanail22

Νεοφερμένος

Η Nathanail22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Αρα θα εκανες και εσυ κολοτουμπες για μια γυναικα με ψυχολογικα και ακομα και να σε εδιωχνε θα ησουν εκει ?

Θα αντιλαμβανοσουν πως τα ψυχολογικα σε ενα ανθρωπο δεν ειναι παντα λογος για να φυγεις και να μην ασχοληθεις ?

Θα αντιλαμβανοσουν οτι θα μεινω σε μια σχεση ΑΛΛΑ θα αλλαξω γιατι το λεει για καλο μου ?
Αυτό λέγεται αγάπη άνευ όρων❤️
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αρα θα εκανες και εσυ κολοτουμπες για μια γυναικα με ψυχολογικα και ακομα και να σε εδιωχνε θα ησουν εκει ?

Θα αντιλαμβανοσουν πως τα ψυχολογικα σε ενα ανθρωπο δεν ειναι παντα λογος για να φυγεις και να μην ασχοληθεις ?

Θα αντιλαμβανοσουν θα μεινω σε μια σχεση ΑΛΛΑ θα αλλαξω γιατι το λεει για καλο μου ?

Ολοι μας έχουμε κάποια ψυχολογικά. Απλα θα κοιταζα πως μπορουμε να συνυπάρξουμε. Οι γυναικες που λένε χεσε τον εναν γραψε τον αλλον μη δεχεσαι τιποτα στο τέλος θα μεινουν στα 40 τους να ψάχνουν στο badoo σοβαρη σχέση κ επειδη οι ορμες θα βαράνε κ κόκκινο θα βγαινουν θα πηδιώνται με το καθένα και μετά θα τους λεει οτι ειναι κ παντρεμένος. ;)

προφανως κ έκανα αρκετά για να κρατήσω κάποια. Εριξα τον εγωισμό μου κ οχι μονο μια φορά.

Κραταω το οτι θα έκανες υποχωρησεις αν ηταν ο αντρας που θα ήθελες... κ προτεινω και στην θεματοθετρια να κανει το ίδιο εάν νιώθει το ίδιο. Τοσο απλά.

Και πλεον δεν ειμαι υπέρ του υπεροπτικου στυλ "Γαμησε τον μλκα... τοσοι αντρες κυκλοφορουν εκει εξω"

Τους εχεις γνωρισει αυτους τους τοσους να δεις τι κυκλοφορει ;

Προφανως όχι. Εγω που γνωριζω καθε βδομάδα και άλλη... ΑΣΤΟ.

Τα ιδια λενε κ οι γυναικες για εμας κ έχουν σε καποιες περιπτώσεις δικιο. Και εμεις ασόβαροι ειμαστε σε κάποιες περιπτώσεις μην ανησυχεις. Δε φταινε μονο αυτες.

Μεινε σε μια σχέση που αξιζει να δουλεψεις και τον εαυτο σου. Ας αφησουμε τις υπεροψιες στην άκρη.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,112 μηνύματα.
Ευτυχώς που υπάρχουν οι μαλάκες. Μας βοηθούν να αναγνωρίσουμε πιο εύκολα και γρήγορα τον σωστό άνθρωπο όταν τον βρούμε.

Himela©
 

Nathanail22

Νεοφερμένος

Η Nathanail22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Παιδιά, έχω παρατηρησει ότι οι πιο μυστήριες σχέσεις έχουν να σου δώσουν πολλά περισσότερα για τον ίδιο σου τον εαυτό και για το κομμάτι που ενδεχομένως να ειναι ανεξερεύνητο.
Αμα μπεις λιγάκι σε αυτό με περιέργεια θα αναδυθούν διαμαντάκια!
Κάτι συνέβη που πυροδότησε αυτή τη συμπεριφορά και έχει ενδιαφέρον να δεις πως στέκεσαι εσύ απέναντι σε αυτή την κατάσταση. Νιώθεις ότι είσαι πλάι του η απέναντι του? Αυτό το σημείο είναι πολύ σημαντικό..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γαμησε τον μλκα... τοσοι αντρες κυκλοφορουν εκει εξω"
Αυτή η ατάκα δεν νομίζω να βοηθάει επί της ουσιας κανέναν πάρα μόνο εκείνον που όντως σκέφτεται γενικότερα με αυτόν τον τρόπο. Να πάνε να γαμηθουν όσοι δεν είναι όπως πρέπει με βάση τα δικά μου στερεότυπα. 🤮
Αυτή η τύπου συμβουλή, δεν πιάνει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αυτή η ατάκα δεν νομίζω να βοηθάει επί της ουσιας κανέναν πάρα μόνο εκείνον που όντως σκέφτεται γενικότερα με αυτόν τον τρόπο. Να πάνε να γαμηθουν όσοι δεν είναι όπως πρέπει με βάση τα δικά μου στερεότυπα. 🤮
Αυτή η τύπου συμβουλή, δεν πιάνει!

Ε ναι συμφωνώ... δεν βοηθάει καθολου στην αυτοβελτίωση. :(
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, έχω παρατηρησει ότι οι πιο μυστήριες σχέσεις έχουν να σου δώσουν πολλά περισσότερα για τον ίδιο σου τον εαυτό και για το κομμάτι που ενδεχομένως να ειναι ανεξερεύνητο.
Αμα μπεις λιγάκι σε αυτό με περιέργεια θα αναδυθούν διαμαντάκια!
Κάτι συνέβη που πυροδότησε αυτή τη συμπεριφορά και έχει ενδιαφέρον να δεις πως στέκεσαι εσύ απέναντι σε αυτή την κατάσταση. Νιώθεις ότι είσαι πλάι του η απέναντι του? Αυτό το σημείο είναι πολύ σημαντικό..
Ποτέ απεναντι και σε κανεναν .

Ακομα και για τα παιδια μας λεμε ποτε πισω τους ,ποτε απεναντι τους ,μονο πλαι του ,διπλα τους ..
Μονο τοτε μπορεις να αντιληφθεις πληρως τα παντα ..

Ειδικα στις ερωτικες σχεσεις ...μεγαλη προσοχη σε αυτο ομως γιατι καμια φορα το πλαι σε ταυτιζει ακομα και σε τοξικες συμπεριφορες ,σε αλλοιώνει και σου διαμορφωνει ενα χαρακτηρο ισως χειροτερο απο αυτο που εχεις ..


Καλως ή κακως καποιες γυναικες που εχουμε προτυπα αληθινου αντρα ειτε αυτος ειναι ο πατερας μας ,ειτε ο αντρας μας ,ειτε ο αδελφος μας και οχι επιβητορα, μπορουμε να καταλαβουμε πολλα πορισσοτερα μεσα απο μια συζητηση με εναν αλλον αντρα ..

Δεν σε κανει εμπειρο το να εχεις σχεσεις με πολλους αντρες ...Τα βασικα χαρακτηριστικα ενος αντρα μπορεις να τα καταλβεις απο συζητησεις μαζι του,για το πως βλεπει και κρινει τους αλλους ..
Καπως ετσι θα ειναι και με την δικη σας σχεση ...

Εχουμε ζησει πολλα περισσοτερα οσο αφορα τις πραγματικες ,οντως δυσκολες καταστασεις μαζι του.
Καταστασεις που παιζουν χοντρα θεματα ,υγειας ,οικογενειας ,παιδιων και βλεπουμε πως αντιδρουν σε αυτες τις περιπτωσεις οπου εκει πραγματικα βγαζει το αληθινο του προσωπο .. ;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μαργαρίτα δεν ειπαμε να εισαι σε τοξικές σχέσεις αλλα οχι κ να ειμαστε υπερ μυγιάγγιχτοι με δηθεν τοξικότητα που έχουμε εμεις στο μυαλο μας κ φανταζομαστε.

Ειχα πει σε μια πρωην μ κάτι για το καλο της να κανει κ με έβγαλε οτι ηθελα να τη χειριστώ. Οτι να ναι. Κάτι που ειχε σχέση με την εργασια της. Οχι με εμένα ... εγω δε θα κερδιζα κάτι. Ελεος πια με την τοξικοτητα που χει γινει καραμελίτσα απο ολους.

Και επισης... επειδη εσυ δεν έκανες πολλες σχέσεις με αντρες κ μαγκιά σου δεν σημαινει οτι ακυρώνει κάποια αλλη που ειχε πολλους άντρες στη ζωη της. Λες σε μένα οτι προσπαθω να μειώσω αλλους άντρες αλλα αυτο που έγραψες τωρα και εσυ το ιδιο πας να κάνεις.

Ασε τη καθε κοπελα να εχει την εμπειρια της κ έχε κ εσυ τη δικιά σου. Εσενα θα σε ρωτησουν για το γάμο αυτην θα τη ρωτησουν για τα ραντεβου.

Και εδω ανταγωνισμος ρε φιλε.... μπααααα
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και επισης... επειδη εσυ δεν έκανες πολλες σχέσεις με αντρες κ μαγκιά σου δεν σημαινει οτι ακυρώνει κάποια αλλη που ειχε πολλους άντρες στη ζωη της. Λες σε μένα οτι προσπαθω να μειώσω αλλους άντρες αλλα αυτο που έγραψες τωρα και εσυ το ιδιο πας να κάνεις.
Οπως το ειπες ...μαγκια μου που δεν εγινα περαστικη απο το κρεβατι του καθενα για να βρω επιτελους αυτο που εψαχνα απο τοτε ..
Και οποιος αυτο το χρησιμοποιει σαν επιχειρημα για να μην εχουν βαση τα λεγομενα μου εγω απλα γελαω πλεον με ολα αυτα που περασα ...

Με το που μου κλωτσουσε κατι αν και μικρη ειχα το θαρρος να πω εγω το φευγω οσο και αν επεμεναν και για να σε προλαβω δεν ηταν πιτσιρικαδες ..ποτε δεν μπορουσα με αυτους για του λογου το προφανες ..
μαγκια επισης να πηγαινε και ο αντρας που επελεγα με αλλες 100 πριν απο εμενα ...

Ειχα και συνεχιζω να εχω σπουδαιο προτυπο πατερα και πιστευω αυτο παιζει τεραστιο ρολο στην επιλογη ενος συντροφου για μια γυναικα ..
Εχω δυο αρκετα μεγαλυτερα αδελφια με τα οποια απο τα 15 μου ημουν μαζι τους σχεδον στα παντα ..
Παρ ολο οτι ημουν η μικρη τους με επαιρνα σχεδον οπου μπορουσαν και οταν δεν ηταν με τις σχεσεις τους ..

Αυτο ξερεις τι σχολειο ηταν για εμενα ?
Ικανο να αναγνωριζω αντρικες συμπεριφορες ακομα και αν δεν εχω κοιμηθει μαζι τους ...

Ακουγα συζητησεις αντρικες που εφριτα για το πως αντιμετωπιζαν καποιες ευκολες οπως τις ελεγαν γυναικες και ελεγα σιγα μην φτασω σε αυτο το σημειο ...

Το οτι παντρευτικα στα 22 μου αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειχα την ευκαιρια να παω με αλλους αντρες ..

Απλα ξερω τι ειμαι και που θα το προσφερω ..

Επειτα το ειπα ειμαι τυχερη γιατι μαλλον αυτο που εβγαζα τοτε ηταν και ο λογος οτι με προσεγγισε και ενα τετοιος αντρας ...το παραγοντα τυχη τον θεωρω πολυ σημαντικο γιατι πολυ απλα ετυχε ο αντρας που θα δεσω μαζι του να βρισκεται στην ιδια πολη με εμενα ;)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Ευτυχώς που υπάρχουν οι μαλάκες. Μας βοηθούν να αναγνωρίσουμε πιο εύκολα και γρήγορα τον σωστό άνθρωπο όταν τον βρούμε.

Himela©
Έτσι την πατησα εγώ, αστα 😂😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά, έχω παρατηρησει ότι οι πιο μυστήριες σχέσεις έχουν να σου δώσουν πολλά περισσότερα για τον ίδιο σου τον εαυτό και για το κομμάτι που ενδεχομένως να ειναι ανεξερεύνητο.
Αμα μπεις λιγάκι σε αυτό με περιέργεια θα αναδυθούν διαμαντάκια!
Κάτι συνέβη που πυροδότησε αυτή τη συμπεριφορά και έχει ενδιαφέρον να δεις πως στέκεσαι εσύ απέναντι σε αυτή την κατάσταση. Νιώθεις ότι είσαι πλάι του η απέναντι του? Αυτό το σημείο είναι πολύ σημαντικό..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτή η ατάκα δεν νομίζω να βοηθάει επί της ουσιας κανέναν πάρα μόνο εκείνον που όντως σκέφτεται γενικότερα με αυτόν τον τρόπο. Να πάνε να γαμηθουν όσοι δεν είναι όπως πρέπει με βάση τα δικά μου στερεότυπα. 🤮
Αυτή η τύπου συμβουλή, δεν πιάνει!
Σε εμένα μια χαρά πιάνει, παντως :clapclap:


Προσωπικά τα έζησα αυτά τα ψυχοβγαλτικα όταν έπρεπε
Τώρα απλά δεν μπαίνω πια σε αυτό το τρυπάκι
Προσωπικά τα χω καλά με τον εαυτό μου γεμάτη εμπειρίες δε με απασχολεί όλον αυτό που περιγραφεται.
Τους βαρέθηκα όλους αυτους τους μυστηριους γεμάτους ψυχ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α και προσωπικα αν με ρωτήσεις προτιμω να μαι μόνη που λέει ο λόγος παρα με βλαμμενους, γενικώς. Που τελικά μόνη δεν είμαι ποτε. Αλλα λέμε τώρα αν είχα να επιλέξω δηλαδη


Πιο καλή η μοναξιά από σένα που δεν φτάνω μία σε βρίσκω μία σε χάνω Πιο καλή η μοναξιά
I love Johnny ❤
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μαργαρίτα δεν ειπαμε να εισαι σε τοξικές σχέσεις αλλα οχι κ να ειμαστε υπερ μυγιάγγιχτοι με δηθεν τοξικότητα που έχουμε εμεις στο μυαλο μας κ φανταζομαστε.

Ειχα πει σε μια πρωην μ κάτι για το καλο της να κανει κ με έβγαλε οτι ηθελα να τη χειριστώ. Οτι να ναι. Κάτι που ειχε σχέση με την εργασια της. Οχι με εμένα ... εγω δε θα κερδιζα κάτι. Ελεος πια με την τοξικοτητα που χει γινει καραμελίτσα απο ολους.

Και επισης... επειδη εσυ δεν έκανες πολλες σχέσεις με αντρες κ μαγκιά σου δεν σημαινει οτι ακυρώνει κάποια αλλη που ειχε πολλους άντρες στη ζωη της. Λες σε μένα οτι προσπαθω να μειώσω αλλους άντρες αλλα αυτο που έγραψες τωρα και εσυ το ιδιο πας να κάνεις.

Ασε τη καθε κοπελα να εχει την εμπειρια της κ έχε κ εσυ τη δικιά σου. Εσενα θα σε ρωτησουν για το γάμο αυτην θα τη ρωτησουν για τα ραντεβου.

Και εδω ανταγωνισμος ρε φιλε.... μπααααα
Devil η καλή μερα απ'το πρωί φαίνεται...
 
Τελευταία επεξεργασία:

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 800 μηνύματα.
Μυστήριες σχέσεις... Να σας πω για μένα είναι συν η σχέση να σου δίνει και λίγο σοκ, να σε βγάζει από το safe zone σου. Προσοχή όμως... όχι με κακοποιητικό τρόπο. Όποιος θέλει να είναι "κακό παιδί" να παίζει τον Τζέιμς Ντιν μόνος του. Μόνο φθείρουν αυτά τα πράγματα. Κι ας έχουν πλασαριστεί σαν μεγάλοι έρωτες, μην το ανοίξω :no:.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μυστήριες σχέσεις... Να σας πω για μένα είναι συν η σχέση να σου δίνει και λίγο σοκ, να σε βγάζει από το safe zone σου. Προσοχή όμως... όχι με κακοποιητικό τρόπο. Όποιος θέλει να είναι "κακό παιδί" να παίζει τον Τζέιμς Ντιν μόνος του. Μόνο φθείρουν αυτά τα πράγματα. Κι ας έχουν πλασαριστεί σαν μεγάλοι έρωτες, μην το ανοίξω :no:.
Όταν λες σοκ; Δώσε μερικά παραδείγματα
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 800 μηνύματα.
Ας πούμε (πάλι θα μιλήσω προσωπικά, μόνο το ΑΜΚΑ μου δεν έχω δώσει ακόμα) για μένα ήταν ένα ευχάριστο σοκ που ήταν τόσο καλός χαρακτήρας και ο μεσαιωνικός μου ιππότης. Είδα μαζί του μια πλευρά της ζωής που δεν πίστευα ότι υπήρχε. Αν μου το έλεγαν, φυσικά θα απαντούσα τι βλακείες είναι αυτές ρε παιδιά... Επίσης είναι υπεράνω φαντασίας. Νομίζω και 30 χρόνια να είμαστε παντρεμένοι και να χωρίζαμε δε θα ήθελα να απομακρυνθούμε γιατί τον βλέπω λίγο σαν... αντικείμενο μελέτης.
 

Nathanail22

Νεοφερμένος

Η Nathanail22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Σε εμένα μια χαρά πιάνει, παντως :clapclap:
Σε εσένα πιναθον να λειτουργεί καλά και να πιάνει αλλά εδώ η θεματοθετρια επιμένει δηλαδή δεν είναι αρκετό να θυμώσει με αυτή την κατάσταση η να τα βάλει με τον εαυτό της η να γίνει εκρηκτικη, να πει φτάνει δεν μου ταιριαζει, την κάνω, αντίο πάμε γι αλλά και να πάς να γ@@εις τυπε!
Κακά τα ψέματα, ότι και να λέμε όλοι εμείς θα βρει μόνη της τον μοναδικό τρόπο που έχει ως άτομο να διαχειριστεί αυτή την κατάσταση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας πούμε (πάλι θα μιλήσω προσωπικά, μόνο το ΑΜΚΑ μου δεν έχω δώσει ακόμα) για μένα ήταν ένα ευχάριστο σοκ που ήταν τόσο καλός χαρακτήρας και ο μεσαιωνικός μου ιππότης. Είδα μαζί του μια πλευρά της ζωής που δεν πίστευα ότι υπήρχε. Αν μου το έλεγαν, φυσικά θα απαντούσα τι βλακείες είναι αυτές ρε παιδιά... Επίσης είναι υπεράνω φαντασίας. Νομίζω και 30 χρόνια να είμαστε παντρεμένοι και να χωρίζαμε δε θα ήθελα να απομακρυνθούμε γιατί τον βλέπω λίγο σαν... αντικείμενο μελέτης.
Αντέχεις στην σκέψη αυτή?
Του χωρισμού?
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Κοίτα υπάρχουν και πάρα πολλές ψυχικές διαταραχές έτσι που δεν πάει κάν ο νους μας μπορεί ούτε και των ιδίων. Για αυτό σου λέω καλά έκανες και μην το ψάχνεις άλλο και ήδη που το χει συζητήσει είναι πάρα πολύ και Μπράβο σου σε τιμά αυτό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν φταίει σε κάτι η κοπέλα Μία χαρά είναι το βλέπεις και από τον τρόπο που γράφει
Και στην τελική είπε να το παλέψει αυτό θα την κρίνει ένοχη δηλαδή;
Όσον αφορά τις ψυχικές διαταραχές ,από μόνος του μου είχε πει ότι παλιότερα είχε διαγνωστεί με αγχώδη διαταραχή και ιδιαίτερα σε αγχωτικες καταστάσεις όπως εξετάσεις κλπ ,τον έπιαναν κρίσεις .Πολλές φορές και τώρα μου έλεγε ότι κάποιες μέρες ξυπνάει και απλά δεν θέλει να κάνει τίποτα ή ότι έχει τάσεις φυγής και τέτοια .Απο τη μια το σέβομαι ,δεν τον έκρινα ,τον άκουσα ,τον άφησα να μου ανοιχτεί και γενικά όλοι μας έχουμε τα δικά μας και δεν πιστεύω ότι ΑΥΤΟ είναι παράγοντας που σε οδηγεί να χαλάσεις μια σχέση με έναν άνθρωπο ,που σου έχει δείξει ότι σε αποδέχεται όπως είσαι .Από την άλλη το πήρα και λίγο καχύποπτα .Την μια να μου λέει ότι είναι χαλαρός ,να μην νομίζω ότι είναι και κανένας κολλημένος ,ότι τα βλέπει όλα χαλαρά και οκ θα ΔΕΙΞΕΙ αν εξελιχθεί η σχέση και από την άλλη μου <<ανοίγονταν και καλά >> για πολύ προσωπικά αλλά και οικογενειακά του ζητήματα (οκ να μην ξανά πω αυτό για τον έλεγχο και τα τηλεφωνήματα ). Γενικά μου φάνηκε λίγο στημένο το ότι και καλά μου ανοίχτηκε .Ακόμα και έτσι όμως ,ακόμα και να έχει κάτι που τον απασχολεί ,δεν δικαιολογείται το κρυο ζέστη του .Έχω κάνει και <<χαλαρές >> σχέσεις και ξέρω πως είναι .Υπάρχει μια χαλαρή μεν ,αλλά σταθερή επικοινωνία ,ένα σταθερό μοτίβο .Όχι μια μέρα μηνύματα ,αν δεν το σηκώσεις τηλέφωνα ,κυνήγι στα ίδια μαγαζιά και την επόμενες δυο ΤΙΠΟΤΑ .Έχω σκεφτεί ότι μπορεί να θέλει να έχει παράλληλη σχέση (το είπα και παραπάνω αλλά δεν είχε σχολιαστεί ) .Απλώς ακόμα και έτσι να είναι ,βιώνω αρκετά στενό μαρκάρισμα για να ειμαι η καβάτζα .Όταν έχεις άλλον ,δεν σε απασχολεί να κυνηγάς την καβάτζα στα ίδια μαγαζιά και να παρακολουθείς ποιους συναναστρέφεται .Τελοσπαντων δεν ξέρω πως σκέφτεται ο καθένας γιατί και αυτά τα λέω με βάση την δίκη μου λογική .Έχω μπει σε ένα φουλ ψυχοφθόρο τρυπακι οποτε θα μείνω στην αρχική μου επιλογή και Ευχαριστω για τις απαντήσεις .
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 800 μηνύματα.
Αντέχεις στην σκέψη αυτή?
Του χωρισμού?

Ναι. Στη ζωή όλα παίζουν. Δεν ξέρω, μπορεί να φαίνεται ότι πετάω στα σύννεφα, αλλά και τα στραβά βλέπω και έχω ένα δαχτυλάκι του ποδιού στη γη. Απλώς όταν έρχεται κάτι καλό θέλω να το απολαμβάνω και να μην μεμψιμοιρώ.
Έπειτα είναι κι αυτό που λένε "ο βρεγμένος τη βροχή δεν τη φοβάται". Δυο κουβάδες πάνω δυο κάτω :laugh:. Προσωπικά χαίρομαι να βλέπω ζευγάρια αγαπημένα και ακομπλεξάριστα αλλά ξέρω ότι το "για πάντα μαζί" (και από αγάπη όχι από συνήθεια) χρειάζεται πολύ τύχη.
 
Top