Γνώμες για αδικία σε δουλειά

Greenstar

Νεοφερμένος

Η Greenstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ναι γιατί αντιλαμβάνεσαι οτι οπως σου ειπα και εγώ το πράγμα θα στραβώσει στο μέλλον.

Δε μπλέκεις δουλειές με φιλίες ουτε έρωτες. Κρατα τους φίλους για τη φιλία αλλα δούλεψε με τους ικανούς και τους επιδέξιους. Απλά αυτος τώρα εχει μια εξουσία , αυτη πιθανόν να λειτουργησε σαν αφροδισιακό , εδειξε ενθουσιασμό η άλλη, ενιωσε αυτος οτι κάποια τον υπολογίζει φουσκωσε το εγώ του και η ιστορία συνεχίζεται.

Κάποια στιγμή θα τα σπάσουν όμως. Το πιστεύω.
Δεν έχει φιλίες στη δουλειά όλοι κοιτάζουν στο συμφέρον τους . Λυκοφιλίες είναι όλα τα υπόλοιπα !
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.

Greenstar

Νεοφερμένος

Η Greenstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ε είναι λεπτές οι ισορροπίες η αλήθεια είναι.... δεν εχεις καμια φίλη απο εκει ;
Έχω φίλους εκτός δουλειάς παιδικούς , που είναι εκεί όταν πρέπει και εκτός δουλειάς βλεπομαστε. Στη δουλειά η αλήθεια είναι πάντα ειμαι ευγενική με όλους αλλά δεν θα πω και τα προσωπικά μου γιατί δεν ξέρεις πως θα στη φέρουν . Τη πλάκα μας τη κάνουμε όταν πρέπει αλλά μέχρι εκεί δεν μπορώ να είμαι για κανέναν σίγουρη .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Έχω φίλους εκτός δουλειάς παιδικούς , που είναι εκεί όταν πρέπει και εκτός δουλειάς βλεπομαστε. Στη δουλειά η αλήθεια είναι πάντα ειμαι ευγενική με όλους αλλά δεν θα πω και τα προσωπικά μου γιατί δεν ξέρεις πως θα στη φέρουν . Τη πλάκα μας τη κάνουμε όταν πρέπει αλλά μέχρι εκεί δεν μπορώ να είμαι για κανέναν σίγουρη .

Εντάξει αλλα μην είσαι και πολύ κλειστή - δειξε μια φιλικότητα. Μη λές για προσωπικά συμφωνώ.
Πάντως ειναι καλό που δεν εισαι τεμπέλα. Ειναι ωραιο στοιχείο χαρακτηρα κάποιος να ειναι εργατικός πάει μαζί σετάκι με το φιλότιμος κτλ.

Οι αλλοι στη δουλειά έχουν την ιδια άποψη με την τύπισα που λέγαμε... οτι δηλαδη δεν άξιζε τη προαγωγη κτλ ;
 

Greenstar

Νεοφερμένος

Η Greenstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εντάξει αλλα μην είσαι και πολύ κλειστή - δειξε μια φιλικότητα. Μη λές για προσωπικά συμφωνώ.
Πάντως ειναι καλό που δεν εισαι τεμπέλα. Ειναι ωραιο στοιχείο χαρακτηρα κάποιος να ειναι εργατικός πάει μαζί σετάκι με το φιλότιμος κτλ.

Οι αλλοι στη δουλειά έχουν την ιδια άποψη με την τύπισα που λέγαμε... οτι δηλαδη δεν άξιζε τη προαγωγη κτλ ;
Απλά δεν ψάχνω φίλους καινούριους με κάποια άτομα πάω και για καφέ τα λέμε μια χαρά αλλά μέχρι εκεί έχω τους δικούς μου να μοιράζομαι τα προσωπικά μου . Όπως είπα όμως πάντα φέρομαι σε όλους με ευγένεια και τους σέβομαι. Για την άλλη κοπέλα ισχύει το αντίθετο είναι απότομη με όλους σχεδόν ούτε καλημέρα δε λέει παρά μόνο σε αυτούς που θέλει και δεν υπάρχει προϊστάμενος που να την θέλει σε άλλο τμήμα γιατί όλοι λένε για τον άσχημο τρόπο της και ότι είναι τεμπέλα . Και βρίζει και συνέχεια μου έχει μείνει ένα παράδειγμα πέρσυ που είχε έρθει για αντικατάσταση της προϊσταμένης μας μια άλλη από άλλο τμήμα και κάτι την ρώτησε και γυρνάει και της λέει εμένα δε με νοιάζει στο μ@@νι . Οοοοοκ λέω ωραία συμπεριφορά. Σε ένα άλλο συνάδελφο όταν έκανε μαζί του βάρδια του απαγόρευσε να κάνει το διάλειμμα του γιατί τον έχωσε να κάνει όλες τις δουλειές κι αυτή να το παίζει διευθυντρια . Κι αυτός ο μπούφος δεν έκανε το διάλειμμα αντί να την πει δε μας παρατάς σήκω κάνε κι εσύ τίποτα . Σε μένα ας πούμε δε δίνει διαταγές γιατί της τα χω κόψει αυτα ξέρουν ότι δε περνάει . Αλλά τα νέα παιδάκια τα καβαλάει
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Απλά δεν ψάχνω φίλους καινούριους με κάποια άτομα πάω και για καφέ τα λέμε μια χαρά αλλά μέχρι εκεί έχω τους δικούς μου να μοιράζομαι τα προσωπικά μου . Όπως είπα όμως πάντα φέρομαι σε όλους με ευγένεια και τους σέβομαι. Για την άλλη κοπέλα ισχύει το αντίθετο είναι απότομη με όλους σχεδόν ούτε καλημέρα δε λέει παρά μόνο σε αυτούς που θέλει και δεν υπάρχει προϊστάμενος που να την θέλει σε άλλο τμήμα γιατί όλοι λένε για τον άσχημο τρόπο της και ότι είναι τεμπέλα . Και βρίζει και συνέχεια μου έχει μείνει ένα παράδειγμα πέρσυ που είχε έρθει για αντικατάσταση της προϊσταμένης μας μια άλλη από άλλο τμήμα και κάτι την ρώτησε και γυρνάει και της λέει εμένα δε με νοιάζει στο μ@@νι . Οοοοοκ λέω ωραία συμπεριφορά. Σε ένα άλλο συνάδελφο όταν έκανε μαζί του βάρδια του απαγόρευσε να κάνει το διάλειμμα του γιατί τον έχωσε να κάνει όλες τις δουλειές κι αυτή να το παίζει διευθυντρια . Κι αυτός ο μπούφος δεν έκανε το διάλειμμα αντί να την πει δε μας παρατάς σήκω κάνε κι εσύ τίποτα . Σε μένα ας πούμε δε δίνει διαταγές γιατί της τα χω κόψει αυτα ξέρουν ότι δε περνάει . Αλλά τα νέα παιδάκια τα καβαλάει

χαχαχα κωλόπαιδο με τα όλα της δηλαδή η τύπισα. Κατάλαβα.

Μπράβο καλά κάνεις. Να είσαι δυναμική με ωραιο και ευγενικό τρόπο όπως τωρα.
Ειναι το καλύτερο στύλ. Και εγω έτσι ειμαι.

Και κράτα μια κουβέντα να με θυμηθείς. Πολύ σύντομα θα στραβώσει το έργο. Απλά αυτος που την ανέβασε ειναι πιο μπούφος απο αυτον που λές πιο πάνω.

Θα τον εκθέσει άσχημα στο μέλλον και εσυ απλά περίμενε να πέσουν μόνοι τους !!!
 

Greenstar

Νεοφερμένος

Η Greenstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ναι το οισ
χαχαχα κωλόπαιδο με τα όλα της δηλαδή η τύπισα. Κατάλαβα.

Μπράβο καλά κάνεις. Να είσαι δυναμική με ωραιο και ευγενικό τρόπο όπως τωρα.
Ειναι το καλύτερο στύλ. Και εγω έτσι ειμαι.

Και κράτα μια κουβέντα να με θυμηθείς. Πολύ σύντομα θα στραβώσει το έργο. Απλά αυτος που την ανέβασε ειναι πιο μπούφος απο αυτον που λές πιο πάνω.

Θα τον εκθέσει άσχημα στο μέλλον και εσυ απλά περίμενε να πέσουν μόνοι τους !!!
Ναι το πιστεύω κι εγώ αυτό αργά η γρήγορα ! Η δουλειά σας με το έχει να κάνει ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Ναι το οισ

Ναι το πιστεύω κι εγώ αυτό αργά η γρήγορα ! Η δουλειά σας με το έχει να κάνει ?

Ας πούμε ότι ειμαι στο τομέα της ασφάλειας και δεν μπορείς να έχεις τον λύκο να φυλάει τα πρόβατα αμα γινει μαλακία πχ χρηματισμός και εμπλοκή σε κυκλώματα και απατεωνιές έχεις φύγει νύχτα !!! Σου ανοιγουν και το τηλέφωνο χωρις να το πάρεις χαμπάρι και σε τυλίγουν σε μια κόλα χαρτί. Αν βεβαια είσαι καθαρός όπως πχ εγω... εδω και 10 χρονια δεν εχω βρεθεί ποτέ κατηγορούμενος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top