Γραφικός χαρακτήρας

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Θα ήθελα και εγώ μια ανάλυση για τα γράμματά μου💕
Η πρώτη εικόνα είναι από μία Έκθεση και η δεύτερη από μία άσκηση Βιολογίας (και οι δύο όταν έδινα Πανελλήνιες)
 

Συνημμένα

  • B4B0BFB9-8CAB-44B6-96CB-49ACE03EF777.jpeg
    B4B0BFB9-8CAB-44B6-96CB-49ACE03EF777.jpeg
    565 KB · Εμφανίσεις: 149
  • B5255C2E-66FA-4AD6-AFFD-F7103E03574F.jpeg
    B5255C2E-66FA-4AD6-AFFD-F7103E03574F.jpeg
    569.5 KB · Εμφανίσεις: 146

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Ήρθα να μάθω κι εγώ το ζώδιο μου
(Και να σπάσω το στερεότυπο περι γυναικών και ωραίων γραμμάτων!) (Μάλλον)

επίσης είναι λετζιτ συνταγή για γαλοπούλα για όποιον θέλει.. (αν βγαζεται τα γράμματα)

@CiNeFiL πολυ ωραια ειναι,ασε τα στερεοτυπα σιγα νομιζω ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας.
Μια χαρα το κειμενακι τα γραμματα ολα.
Λοιπον δεν ξερω μου βγαζει λιγο ζορι,με την εννοια ή θα πιεζεις εσυ ή σε πιεζουν γενικα.Αυτη την εντυπωση μου εδωσε.Επισης κατι ασυμβιβαστο βλεπω ουτε γραμμες πολλα κενα γραφεις ενα εδω και ενα τρεις γραμμες πιο κατω,δεν προσαρμοζεσαι ευκολα,θες δικους σου δρομους,δικους σου κωδικες και κανονες.
Σιγουρα ανεξαρτητη με σπιθα για ζωη,και σιγουρα θα ελεγα δυναμικη,οταν βαλεις κατι στο μυαλο σου δε σε πιανει κανεις.
Να σαι καλα που το μοιραστηκες,να περνας ομορφα! :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα ήθελα και εγώ μια ανάλυση για τα γράμματά μου💕
Η πρώτη εικόνα είναι από μία Έκθεση και η δεύτερη από μία άσκηση Βιολογίας (και οι δύο όταν έδινα Πανελλήνιες)

@KaterinaL ομορφο πολυ :) και θα ελεγα ο ορισμος που εχει ενα γραπτο μαθητριας του 20,αυτην την εντυπωση μου βγαζει. :) Διαβαστερη,εξυπνη,συγκεντρωμενη,βλεπω μεγαλη ακριβεια στο ισιο υψος των λεξεων πανε σαν μια κανονικοτητα,σου αρεσει το ωραιο και το ψαγμενο θα ελεγα,υπεραναλυεις καποια πραγματα,ακριβως για να δεις τη συνοχη τους και να αποφασισεις τι θα πραξεις αναλογα.Εισαι παντα το παιδι που καθοταν πρωτο θρανιο για να λεει μαθημα.Απολυτη,ξερεις ακριβως αυτο που θες,βαζεις στοχους,χαρουμενη θα ελεγα γιατι μου το βγαζουν αυτο τα γραμματα σα να εισαι μεσα στο κεφι,ευχαριστα γραμματα θελω να πω,και επισης εχεις προγραμμα στη ζωη σου,μεθοδικοτητα,οργανωση.
Να εισαι καλα και ευχαριστουμε που το μοιραστηκες! :)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
20201224_144352.jpg


και γω θέλω :redface:
 

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
SCAN0689.JPG
Σχολιάστε ελεύθερα,και ναι είναι γυναικεία τα γράμματα.:P
Είναι από τις σημειώσεις στην σχολή αυτά βρήκα πιο πρόσφατα σχετικά.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

@*Serena* θα ελεγα μεθοδικη και με αναλυση,ομορφο κειμενο ωραια γραμματα.Συγκεντρωτικη και αναλυτικη σε αυτο που θελεις,ευχαριστη και με μια δοση χιουμορ/χαρας σε αυτο που σε κανει να περνας ομορφα.
Πρεπει να εισαι και χαμογελαστος ανθρωπος μου το βγαζουν τα ομοιομορφα στρογγυλα γραμματα αυτο και εξωστρεφης!
Ευχαριστουμε που το μοιραστηκες και να περνας ομορφα! :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σχολιάστε ελεύθερα,και ναι είναι γυναικεία τα γράμματα.:P
Είναι από τις σημειώσεις στην σχολή αυτά βρήκα πιο πρόσφατα σχετικά.

@kleop επειδη μου βγαζεις τα ιδια στοιχεια με της @@CiNeFiL το παραθετω γιατι τα ιδια ακριβως θα εγραφα και για σενα. :)
Μια χαρα το κειμενακι τα γραμματα ολα.
Λοιπον δεν ξερω μου βγαζει λιγο ζορι,με την εννοια ή θα πιεζεις εσυ ή σε πιεζουν γενικα.Αυτη την εντυπωση μου εδωσε.Επισης κατι ασυμβιβαστο βλεπω ουτε γραμμες πολλα κενα γραφεις ενα εδω και ενα τρεις γραμμες πιο κατω,δεν προσαρμοζεσαι ευκολα,θες δικους σου δρομους,δικους σου κωδικες και κανονες.
Σιγουρα ανεξαρτητη με σπιθα για ζωη,και σιγουρα θα ελεγα δυναμικη,οταν βαλεις κατι στο μυαλο σου δε σε πιανει κανεις.
Να σαι καλα που το μοιραστηκες,να περνας ομορφα! :)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
@CiNeFiL πολυ ωραια ειναι,ασε τα στερεοτυπα σιγα νομιζω ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας.
Μια χαρα το κειμενακι τα γραμματα ολα.
Λοιπον δεν ξερω μου βγαζει λιγο ζορι,με την εννοια ή θα πιεζεις εσυ ή σε πιεζουν γενικα.Αυτη την εντυπωση μου εδωσε.Επισης κατι ασυμβιβαστο βλεπω ουτε γραμμες πολλα κενα γραφεις ενα εδω και ενα τρεις γραμμες πιο κατω,δεν προσαρμοζεσαι ευκολα,θες δικους σου δρομους,δικους σου κωδικες και κανονες.
Σιγουρα ανεξαρτητη με σπιθα για ζωη,και σιγουρα θα ελεγα δυναμικη,οταν βαλεις κατι στο μυαλο σου δε σε πιανει κανεις.
Να σαι καλα που το μοιραστηκες,να περνας ομορφα! :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



@KaterinaL ομορφο πολυ :) και θα ελεγα ο ορισμος που εχει ενα γραπτο μαθητριας του 20,αυτην την εντυπωση μου βγαζει. :) Διαβαστερη,εξυπνη,συγκεντρωμενη,βλεπω μεγαλη ακριβεια στο ισιο υψος των λεξεων πανε σαν μια κανονικοτητα,σου αρεσει το ωραιο και το ψαγμενο θα ελεγα,υπεραναλυεις καποια πραγματα,ακριβως για να δεις τη συνοχη τους και να αποφασισεις τι θα πραξεις αναλογα.Εισαι παντα το παιδι που καθοταν πρωτο θρανιο για να λεει μαθημα.Απολυτη,ξερεις ακριβως αυτο που θες,βαζεις στοχους,χαρουμενη θα ελεγα γιατι μου το βγαζουν αυτο τα γραμματα σα να εισαι μεσα στο κεφι,ευχαριστα γραμματα θελω να πω,και επισης εχεις προγραμμα στη ζωη σου,μεθοδικοτητα,οργανωση.
Να εισαι καλα και ευχαριστουμε που το μοιραστηκες! :)
Χαχα έπεσες μέσα σχεδόν σε όλα! Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δε με νοιάζει που μ έχει γραφο-ψυχογραφήσει ήδη ο χακερ 3 4 χρόνια πριν, χρειάζομαι λιγάκι ακόμη προσοχή.


Who's next? You are next.

Αγαπητή Στεφανία και όχι στεφάνια που διόρθωσε το κινητό μου,


Τα γράμματά σου καταρχάς έχουν μεσαίο μέγεθος που δείχνει ότι είσαι αμφιστρεφής, προσαρμοστική και συνεργάσιμη (easy going που είχες πει κι η ίδια κάποτε για τον εαυτό σου). Ιδιαίτερη κλίση δεν έχουν, που σημαίνει ότι συγκρατείς τα συναισθήματά σου κι επιστρατεύεις τη λογική σου, αλλά σε κάποια σημεία βλέπω και μια ανεπαίιισθητη κλίση προς τα δεξιά, που φανερώνει μια καλλιτεχνική φύση (η οποία επαληθεύεται και από κάποιες μπουκλίτσες στα κεφαλαία σου) και ανεξαρτησία. Η κλίση αυτή, όμως, παρατηρείται κυρίως στη μέση ζώνη, οπότε μπορεί να φανερώνει και αλτρουισμό.

Η πίεση δεν μπορώ να καταλάβω με σιγουριά, αλλά μάλλον είναι μεσαία προς ελαφριά που σημαίνει ότι είσαι ευαίσθητη και συμπονάς τους γύρω σου. Η άνω ζώνη σου είναι αρκετά περιορισμένη, δεν αφήνεις τα γράμματά σου να προεξέχουν πολύ κατά πάνω που σημαίνει ότι αντίστοιχα περιορίζεις τη φαντασία σου και είσαι πρακτικό άτομο. Υπερισχύει η μέση ζώνη (α,ο,υ,ε, κ, ό,τι δεν προεξέχει έχει μεγαλύτερο μέγεθος από τις άλλες 2 ζώνες) που σημαίνει ότι θες να είσαι αρεστή στους γύρω σου. Η κάτω ζώνη (τα γράμματα που κρεμάνε, όπως γ, μ , ρ , φ, ψ, κλπ) είναι επίσης αρκετά μικρή σε σχέση με τη μέση και δεν κάνεις έντονες θηλιές, που δείχνει έναν νορμάλ ερωτισμό (σε σχέση με τον μέσο όρο), δε δίνεις σημασία στα υλικά αγαθά και τα σπορ και επίσης οι ευθείες καταλήξεις που έχουν δείχνουν ότι είσαι ένα άτομο που κρατάει τα συναισθήματά του κλειστά, έχει σωστή κρίση και κλίση στη μουσική ή τα μαθηματικά (χαραμίζεσαι στη νομική). Οι ευθείες βέβαια (το ξ σου για παράδειγμα) μπορεί να δείχνουν και ανυπομονησία του στυλ "άντε να ξεμπλέκουμε".

Τα κενά μεταξύ των λέξεων είναι οκ, ούτε πολύ μεγάλα ούτε μικρά, που σημαίνει ότι θες την ελευθερία σου/ανεξαρτησία σου αλλά σου αρέσει και η συντροφιά των άλλων και σε ένα βαθμό η δέσμευση. Τα σημεία στίξης σου δεν είναι πολύ έντονα που σημαίνει ότι δε στέκεσαι σε λεπτομέρειες. Ο τρόπος που γράφεις το τ δείχνει βιασύνη και μια μικρή τεμπελιά (η τεμπελιά θα ήταν μεγαλύτερη αν το έγραφες σαν ι πχ).
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
^διοικητικό δίκαιο;; :inlove:

Ας ανεβάσω κι εγώ κάτι από Συνταγματικό :hehe:
Τα γράμματα που κάνεις είναι μικρά και με ελαφριά κλίση προς τ' αριστερά, τα κυκλάκια σου (α,ο,ρ, κλπ) είναι καλά κλεισμένα και όλα αυτά δείχνουν ότι είσαι εσωστρεφής και κλειστός τύπος, που δεν ανοίγεται στους άλλους. Το μικρό μέγεθος γραμμάτων υποδηλώνει επίσης έναν σκεπτόμενο, ακαδημαϊκό τύπο ανθρώπου.

Αυτό που παρατηρώ πρώτο πρώτο είναι η πολύ μεγάλη άνω ζώνη σου και ειδικά το λ. Αυτό δείχνει πολύ μεγάλη φαντασία, τάση για ονειροπόληση, έλλειψη πρακτικού πνεύματος και στόχους/φιλοδοξίες που μπορεί να υπερβαίνουν το εφικτό, ρεαλιστικό επίπεδο. Αντιθέτως, η κάτω ζώνη σου είναι πιο μαζεμένη (τα γράμματα που κρεμάνε δηλαδή) που σημαίνει ότι δε δίνεις σημασία στα υλικά αποκτήματα, τις ενστικτώδεις επιθυμίες σου και δεν αισθάνεσαι μεγάλη ανάγκη για σωματική εκτόνωση. Η σχέση κεφαλαίων - πεζών γραμμάτων είναι καλή, που σημαίνει ότι έχεις ανεβασμένη αυτοεκτίμηση. Τονίζεις αρκετά τα σημεία στίξης που σημαίνει ότι είσαι λεπτολόγος και τα κενά ανάμεσα στις λέξεις σου είναι αλλού μικρά κι αλλού μεγάλα, που σημαίνει ότι άλλοτε θες την ελευθερία σου, να μείνεις μόνος σου κι άλλοτε επιζητάς τη συντροφιά των άλλων. Το τ σου κατά κύριο λόγο έχει πλατιά οριζόντια γραμμή που δηλώνει δεσποτισμό και έντονη αυτοπροστασία.

Τα γράμματα της μιας γραμμής με της από κάτω σε κάποια σημεία σαν να ακουμπάνε/μπλέκονται λίγο, που δείχνει ότι είσαι παθιασμένος. Τέλος, γράφεις χωρίς συνδέσεις (δεν ενώνεται το ένα γράμμα με το επόμενο) που επαληθεύει την έντονη φαντασία σου, αλλά σε συνδυασμό με αυτό που σου είπα ότι μπλέκονται λίγο σε κάποια σημεία, δείχνει και χαλαρό αυτοέλεγχο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Η ανάλυση του τρόπου γραφής των άλλων λέει περισσότερα για το πως εκλαμβάνει τα πράγματα ο ίδιος ο αναλυτής και τι χαρακτήρας είναι παρά για την προσωπικότητα αυτού που γράφει :laugh: .
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ανάλυση του τρόπου γραφής των άλλων λέει περισσότερα για το πως εκλαμβάνει τα πράγματα ο ίδιος ο αναλυτής και τι χαρακτήρας είναι παρά για την προσωπικότητα αυτού που γράφει :laugh: .
Πολύ άργησε ο party popper.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Η ανάλυση του τρόπου γραφής των άλλων λέει περισσότερα για το πως εκλαμβάνει τα πράγματα ο ίδιος ο αναλυτής και τι χαρακτήρας είναι παρά για την προσωπικότητα αυτού που γράφει :laugh: .

Βρε υπάρχει εγχειρίδιο, δεν τα βγάζω απ' το μυαλό μου :P
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top