Γυμναστήριο και φαίνεσθαι

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε Ντεβιλ μερικες φορές αναρωτιέμαι αν διαβάζεις το λέει ο άλλος και προσπαθείς να καταλάβεις τι είπε πρώτα γιατί μου φαίνεται ότι απλά απαντάς για να πεις αυτό που θες.

Υπάρχουν άνθρωποι που δεν χρειάζεται να αυτοπειθαρχισουν στο γυμναστήριο και την διατροφή διότι δνε αισθάνονται ότι στερούνται κάτι όταν τρώνε την δεν πίτσα όπως εσύ διότι αυτό που κάνουν εκεί τους γεμίζει αρκετά ώστε να μην χρειάζονται την ντοπαμινη της πίτσας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Παιδιά σορρυ αλλά γράφετε μπουρδες. Χάκερ παιξε μπάλα 2 μήνες κοτόπουλο - αυγά - κουακερ - πρωτεινη πατατα κ μπρόκολο και μετά ελα να μιλήσουμε για αυτοπειθαρχία.

M ε μπεργκεράδικο σπεσιαλ ποστ στο φίτνες θρεντ ότι δήθεν κανεις διατροφή εγώ δε θα μιλουσα για αυτους που όντως κάνουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά σορρυ αλλά γράφετε μπουρδες. Χάκερ παιξε μπάλα 2 μήνες κοτόπουλο - αυγά - κουακερ - πρωτεινη πατατα κ μπρόκολο και μετά ελα να μιλήσουμε για αυτοπειθαρχία.

M ε μπεργκεράδικο σπεσιαλ ποστ στο φίτνες θρεντ ότι δήθεν κανεις διατροφή εγώ δε θα μιλουσα για αυτους που όντως κάνουν.

Οκ, κατάλαβα, όντως δεν διαβάζεις τι λεμε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Οκ, κατάλαβα, όντως δεν διαβάζεις τι λεμε.


To προβλημα ρε χάκερ ειναι οτι για τα μισά που λέτε δεν έχετε πρακτική εμπειρια. Οποτε τι να διαβάσω και να καταλάβω; οτι έχεις άποψη για ένα θέμα με το οποιο δεν ασχολεισαι; οι αυστηρές διατροφές έχουν απο ενα σημειο και μετά μεγαλο βαθμο δυσκολιας. Καταληγουν μονότονες. Και εκει ακριβως έρχεται και κολλάει η αυτοπειθαρχια και η θεληση κάθε ανθρωπου , παρα το οτι εσεις γράψατε εδω τα δικά σας. Προφανώς επειδη δεν το χετε δοκιμάσει και δεν το ξέρετε.

Ωρες ωρες μου θυμιζεις το μιλκομπουκαλο και τη ράνια που έμπαιναν κ έγραφαν βλακειες για τη προπονηση (την οποια έτσι και αλλιως δεν ήξεραν) και απλα τους κάνανε λάικ 1-2 επισης άσχετοι με το άθλημα μονο κ μονο επειδη πηγαν να την πουν σε μενα :P

Σορρυ δεν θέλω να σε προσβάλλω αλλα ρε φιλε για ολα έχεις άποψη. Ειναι φοβερο αυτο. Ουτε ο γερος γκουρου του Νεπαλ να ησουν που ασχοληθηκε με ολους αυτους τους τομεις στη ζωη του!!!! Μεγάλη ξερολιαση. Και δε δέχεσαι κιολας αντιθετη άποψη. Τα γυριζεις οτι δηθεν εμεις δε καταλαβαμε.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
To προβλημα ρε χάκερ ειναι οτι για τα μισά που λέτε δεν έχετε πρακτική εμπειρια. Οποτε τι να διαβάσω και να καταλάβω; οτι έχεις άποψη για ένα θέμα με το οποιο δεν ασχολεισαι; οι αυστηρές διατροφές έχουν απο ενα σημειο και μετά μεγαλο βαθμο δυσκολιας. Καταληγουν μονότονες. Και εκει ακριβως έρχεται και κολλάει η αυτοπειθαρχια και η θεληση κάθε ανθρωπου , παρα το οτι εσεις γράψατε εδω τα δικά σας. Προφανώς επειδη δεν το χετε δοκιμάσει και δεν το ξέρετε.

Ωρες ωρες μου θυμιζεις το μιλκομπουκαλο και τη ράνια που έμπαιναν κ έγραφαν βλακειες για τη προπονηση (την οποια έτσι και αλλιως δεν ήξεραν) και απλα τους κάνανε λάικ 1-2 επισης άσχετοι με το άθλημα μονο κ μονο επειδη πηγαν να την πουν σε μενα :P

Σορρυ δεν θέλω να σε προσβάλλω αλλα ρε φιλε για ολα έχεις άποψη. Ειναι φοβερο αυτο. Ουτε ο γερος γκουρου του Νεπαλ να ησουν που ασχοληθηκε με ολους αυτους τους τομεις στη ζωη του!!!! Μεγάλη ξερολιαση. Και δε δέχεσαι κιολας αντιθετη άποψη. Τα γυριζεις οτι δηθεν εμεις δε καταλαβαμε.

Υπάρχουν άνθρωποι που hypάρουν με αυτό που κάνουν και δεν τους νοιάζει τίποτα άλλο. Αυτοί οι άνθρωποι δεν είναι ότι αυτοπειθαρχούν όταν το κάνουν αυτό, απλά γουστάρουν. Δε σου είπε κανείς ότι εσύ δεν έχεις αυτοπειθαρχία που σε έχει οδηγήσει στο να πετύχεις αυτό που θες, αλλά ότι άλλοι άνθρωποι που συνήθως είναι εξαιρετικοί σε αυτό (το ένα πράγμα) που κάνουν, δε νοιάζονται για άλλα πράγματα, άρα δεν έχουν την ανάγκη να αυτοπειθαρχήσουν.

Όσο κι αν σου κάνει εντύπωση, δεν ορέγονται όλοι οι άνθρωποι κρέπες με πραλίνα και μπισκότο. :Ρ
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Μάρκος είπε, και συμφώνησα κι εγώ μαζί του ότι κάποιοι λίγοι άνθρωποι, συνήθως οι κορυφαίοι δεν έχουν ανάγκη να αυτοπειθαρχισουν σε αυτό που κάνουν διότι τους γεμίζει τόσο πολύ αυτό, που οι υπόλοιπες απολαύσεις που στερούνται για νά το κάνουν, δεν έχουν νόημα γι αυτούς. Γι αυτούς τους ανθρώπους δεν έχει νόημα να λέμε πως είναι αυτοπειθαρχημενοι διότι πειθαρχία σημαίνει να αντέχω στη στέρηση μιας απόλαυσης για να πετύχω κάτι. Αν η απόλαυση δεν υπάρχει δεν νοείται πειθαρχία. Εγώ δεν τρώω γλυκά γιατί δεν μ'αρεσουν. Έχω να φάω χρόνια. Δεν είμαι πιο πειθαρχημενος από εσένα που έφαγες πραλινα τον προηγούμενο μηνα. Απλά δεν αντλώ ευχαρίστηση από την κρέπα και συνεπώς δεν έχω κανένα θέμα να τη θυσιάσω για κάτι, που εσύ έχεις και πρέπει να πειθαρχησεις για να μην το κάνεις. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο dorian Yates. O τύπος ζούσε 12 χρόνια σαν μοναχός. Ούτε γυναίκες ούτε ποτά ούτε φαγητά. Στο σπίτι έκανε visualize το θα κάνει την άλλη μέρα στο γυμναστήριο, σκεφτόταν πως θα κάνει το rep και πως ακριβως θα γίνει το set. Αυτό δεν είναι πειθαρχία, είναι πορώση, obsession. Λες αυτός τώρα να σκεφτόταν να φάει κρέπα και να έπρεπε να συγκρατηθεί;

Αυτά τα άτομα τώρα δεν είναι οι μέσοι γυμναστηριακοι και δεν είσαι εσύ. Εσύ θες την κρέπα και πειθαρχεις για να μην την φας, όπως κάνει και ο μέσος γυμναστηριακος. Μπράβο σου. Δεν σε είπε κανένας ούτε τεμπέλη, ούτε απειθαρχο, ούτε είπε κανείς πως η υγιεινη διατροφή και το γυμναστήριο δεν απαιτεί πειθαρχία για τον μέσο άνθρωπο.

Όσον αφορά τα υπόλοιπα ότι δεν έχουμε κάνει τίποτα και να μη μιλάμε καλο είναι να καπούν αυτά πρώτον γιατί δεν έχουν κανένα νόημα καθώς δεν είμαστε υποχρεωμένοι να δίνουμε credentials για να κανουμε διάλογο και δεύτερον επειδή δε γνωριζόμαστε και δεν ξέρεις αν έχω κάνει και τι. Σε ότι αφορά την διατροφή έχω κάνει πολύ πιο hardcore και δύσκολα πράγματα από το στεγνό φαΐ. Έχω κανει 10ημερο fast και στο καπάκι 2 μήνες τριήμερα fasts. Είχα χάσει 27 κιλα εκεινη την περιοδο. Έχω κανει για 1 χρόνο omad και έχω κανει και τη δική σου τη διατροφή για κανένα 6μηνο χωρίς να έχω κανένα θέμα επειδή εγώ μόνο κρέας τρώω έτσι κι αλλιώς, καθόλου γλυκα οπότε δεν έχω πρόβλημα ούτε στερουμαι κάτι. Αυτά στα λέω μόνο για να σταματήσει αυτή η καραμέλα. Δεν με ενδιαφέρει ούτε να το παίξω ειδήμονας, ούτε "εσύ τι μιλάς ρε, έμεινες νηστικός καμία μέρα που θα μας πεις για πειθαρχία;" Αυτά είναι για να μαλλασουμε το εγώ μας μετά συγχωρήσεως.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top