[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.
έχω πάθει απίστευτη ξηροδερμία στο πρόσωπο🥲 Έχω ένα σαπούνι και μία κρέμα με γάλα γαϊδούρας, αλλά δεν βλέπω αποτέλεσμα, με τσούζουν περισσότερο.. έχετε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο για αυτό;
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,263 μηνύματα.
έχω πάθει απίστευτη ξηροδερμία στο πρόσωπο🥲 Έχω ένα σαπούνι και μία κρέμα με γάλα γαϊδούρας, αλλά δεν βλέπω αποτέλεσμα, με τσούζουν περισσότερο.. έχετε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο για αυτό;

Αυτήν χρησιμοποιώ και είναι πολύ καλή για μένα αν και δεν έχω ξηρό δέρμα αλλά κανονικό.
Δεν ξέρω αν χρειάζεται κάτι πιο ενισχυμένο
https://www.pharm24.gr/la-rocheposay-hydraphase-ha-light-50ml-p-40363.html
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
έχω πάθει απίστευτη ξηροδερμία στο πρόσωπο🥲 Έχω ένα σαπούνι και μία κρέμα με γάλα γαϊδούρας, αλλά δεν βλέπω αποτέλεσμα, με τσούζουν περισσότερο.. έχετε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο για αυτό;
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.
έχω πάθει απίστευτη ξηροδερμία στο πρόσωπο🥲 Έχω ένα σαπούνι και μία κρέμα με γάλα γαϊδούρας, αλλά δεν βλέπω αποτέλεσμα, με τσούζουν περισσότερο.. έχετε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο για αυτό;
Αυτά που σε τσούζουν εννοείται τα κόβεις εχθές..

Screenshot_20240117_160407_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20240117_160410_Samsung Internet.jpg

Η μαμά μου που έχει πολύ ξηρό δέρμα λόγω θυρεοειδή, ρώτησε το δερματολόγο μας μιας και πήγε για άλλο θέμα, να της προτείνει μια κρέμα και είπε αυτή. Μετά από καιρό έμεινε ευχαριστημένη.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.
Κάποιο καλσόν που να ΜΗΝ σκίζεται; :)
Εγώ της Bic παίρνω να σε πω και δεν είχα ποτέ θέμα, και είμαι και chubby

Γενικα δεν είχα ποτέ θέμα με τα καλσόν έχω το ίδιο εδώ και 2χρονια, δεν ξερω πως τα σκίζετε :P
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγώ της Bic παίρνω να σε πω και δεν είχα ποτέ θέμα, και είμαι και chubby

Γενικα δεν είχα ποτέ θέμα με τα καλσόν έχω το ίδιο εδώ και 2χρονια, δεν ξερω πως τα σκίζετε :P
Μου σκίζεται συνέχεια εκεί που κουμπωνουν τα μποτάκια μου ...

Γενικά μου κρατάνε πολύ λίγο συνέχεια τα αλλάζω , θα το δοκιμάσω αυτό που είπες !
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.
Μου σκίζεται συνέχεια εκεί που κουμπωνουν τα μποτάκια μου ...

Γενικά μου κρατάνε πολύ λίγο συνέχεια τα αλλάζω , θα το δοκιμάσω αυτό που είπες !
Άμα τα τραβάς σιγά σιγά από κάτω προς τα πάνω (όχι με τα νύχια) και το Σύρεις στην ουσία δεν θα έχεις θέμα!
Έξτρα τίπ, βάλε ένα βολικό εσώρουχο από πάνω να μη σε πέφτει :P
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Τα χοντρά καλσόν 40, 50μ DEN δύσκολα σκίζονται, είναι πολύ ανθεκτικά. Τα φοράω εδώ και χρόνια με τις φούστες, με τα παντελόνια δεν φοράω τίποτα :)
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Πάντως και εγώ Bic παίρνω και είναι καλά. Ειδικά αν πάρεις και με πιο πολλά Den. Και τα Diana μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλά, αν και δεν έχω πάρει ποτέ για να ξέρω από πρώτο χέρι.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Άμα τα τραβάς σιγά σιγά από κάτω προς τα πάνω (όχι με τα νύχια) και το Σύρεις στην ουσία δεν θα έχεις θέμα!
Έξτρα τίπ, βάλε ένα βολικό εσώρουχο από πάνω να μη σε πέφτει :P
Ναι αυτό το κάνω χρόνια με το εσώρουχο κ το έχω προτείνει κι εγώ σε πολλές κοπέλες 😅

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια :) αυτό με τα ,DEN δεν το γνώριζα
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.
Τα χοντρά καλσόν 40, 50μ DEN δύσκολα σκίζονται, είναι πολύ ανθεκτικά. Τα φοράω εδώ και χρόνια με τις φούστες, με τα παντελόνια δεν φοράω τίποτα :)
Και αυτό, πολύ σωστά

Εγώ συνήθως παίρνω 40 που και φαίνεται το πόδι αλλά και κρατάει καλύτερα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.

Maria23667

Νεοφερμένος

Η Maria23667 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γεια σας τελευταία σκέφτομαι να πάρω προϊόντα για το σώμα και είμαι ανάμεσα σε 1 σειρά της organig shop αυτήν με καρύδα και aloe color be lovely και δεν ξερό ποια να πάρω
επίσης και για μαλλιά σκέφτομαι να πάρω σαμπουάν και προϊόντα για τα μαλλιά από εταιρείες όπως la vie en rose
dr jasemine keratin lab και boneur beauty όμως δεν ξέρω αν θα κάνουν την δουλειά τους ή να πάω σε κανένα κομμωτήριο να ρωτήσω για προϊόντα μαλλιών ευχαριστώ πολύ
 

Abiogenesis

Νεοφερμένος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Sos έχει κανείς τιπς για να δυναμώσει το μαλλί; Το μαλλί μου τον τελευταίο καιρό φαίνεται εντελώς αδύναμο και λεπτό. Πάντα είχε μια τάση να ναι έτσι αλλά τώρα έχει παραγίνει. Βάζω priorin σαμπουαν εδώ και 2 μήνες περίπου και η βελτίωση είναι απειροελάχιστη. Έχω σταματήσει και να το βαφω (το έβαφα ανά τέσσερις μήνες). Τι άλλο μπορώ να κάνω για να σωθεί η κατάσταση;
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,263 μηνύματα.
Sos έχει κανείς τιπς για να δυναμώσει το μαλλί; Το μαλλί μου τον τελευταίο καιρό φαίνεται εντελώς αδύναμο και λεπτό. Πάντα είχε μια τάση να ναι έτσι αλλά τώρα έχει παραγίνει. Βάζω priorin σαμπουαν εδώ και 2 μήνες περίπου και η βελτίωση είναι απειροελάχιστη. Έχω σταματήσει και να το βαφω (το έβαφα ανά τέσσερις μήνες). Τι άλλο μπορώ να κάνω για να σωθεί η κατάσταση;
Aρχικά κάνε εξετάσεις για να ελέγξεις ορμονικά και θυροειδή.
Εάν αυτά βγούν εντάξει τότε πάμε σε θέματα διατροφής και το πόση πρωτεινή καταναλώνεις σε καθημερινή βαση.
Μετά μπορεί να είναι θέμα άγχους και στρές (το οποίο μπορεί να έχει και εντελώς απτά αποτέλεσματα όπως το να τα τραβάς ασυναίσθητα).
Σε τρίτο βαθμό δοκίμασε να τα λούζεις πιο αραιά και να μην τα τραβάς με την χτένα ή την βούρτσα στο χτένισμα/φορμάρισμα.

Τέλος, ζήτα μια δεύτερη γνώμη καθώς κι εγώ είχα περάσει φρίκη πως χάνω τα μαλλιά μου και ήταν απλά seasonal και κανείς άλλος δεν το έβλεπε πέρα απο μένα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.
Λόγω των μπουκλωτών μου μαλλιών, δεν μπορώ να βάζω γυναικεία σαμπουάν, γίνονται απαίσια.. Ξεκίνησα αυτό πριν μια εβδομάδα και μετά από 4-5 λουσίματα διαπίστωσα ότι αφήνει υπέροχες τις μπούκλες μου και μυρίζει και ωραία💜

9554303680542.jpg
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε κάνενα σάιτ να πάρω μπλουζες γυναικειες κοντομανικες αλλά κανονική γραμμή όχι κολλητες... Για κάθε μέρα άνετες βαμβακερές..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top