[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,083 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.
Παιδιά γειά σας :prettyplz:

Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε που μπορώ να βρω τέτοια τσιμπιδάκια φθηνά στο ίντερνετ χωρίς να χρειαστεί να περιμένω δυο εβδομάδες να έρθουν. (Βλέπε Shein και Temu)… Τα χρειάζομαι για να πιάνω τα μαλλάκια μου στην άκρη για να μην μου καλύπτουν τα αυτιά. Ξέρω ότι έχει και στην πόλη, θα πάω να κοιτάξω απλά θέλω να έχω περισσότερες επιλογές σε χρώματα κ.λπ. για να τα ταιριάζω με outfits :prettyplz:

IMG_1936.jpeg
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
Παιδιά γειά σας :prettyplz:

Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε που μπορώ να βρω τέτοια τσιμπιδάκια φθηνά στο ίντερνετ χωρίς να χρειαστεί να περιμένω δυο εβδομάδες να έρθουν. (Βλέπε Shein και Temu)… Τα χρειάζομαι για να πιάνω τα μαλλάκια μου στην άκρη για να μην μου καλύπτουν τα αυτιά. Ξέρω ότι έχει και στην πόλη, θα πάω να κοιτάξω απλά θέλω να έχω περισσότερες επιλογές σε χρώματα κ.λπ. για να τα ταιριάζω με outfits :prettyplz:

View attachment 131591
Hondos θα βρεις σίγουρα
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολυυ. Θα πάω αύριο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Θα φορούσατε τέτοια;💛
IMG_20240417_124453.jpg
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,485 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
Κάτι σε αρχαίο ελληνικό μού κάνει. Με ένα total black ή white φόρεμα (με έναν ώμο, ας πούμε...), κι ένα μόνο κόσμημα, στην ίδια απόχρωση τού χρυσού, θα μου άρεσε (ιδανικά για Ηρώδειο ή Επίδαυρο...)...
Είναι κέλτικα🤍
Ναι κι εμένα μου αρέσουν πολύ σε χρυσό!
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
Ωραία είναι αλλά αν φυσάει θα στα ανακατέψει και θα σου σπάσουν τα νεύρα.
Για χαλαρό καλοκαίρι με άπνοια τα κόβω
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,911 μηνύματα.
ΝΑΙ! Τι γλυκούλια.
Κι εγώ τώρα τα ανακάλυψα✨♥️
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραία είναι αλλά αν φυσάει θα στα ανακατέψει και θα σου σπάσουν τα νεύρα.
Για χαλαρό καλοκαίρι με άπνοια τα κόβω
Αν είναι σε κοτσιδακι όπως στη φωτογραφία δεν νομίζω να φεύγουν, είναι σαν δαχτυλίδια, τα κλείνεις στο μαλλί.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
Είχα καιρό που το σκεφτόμουν και μια συζήτηση με τη μάνα μου το επισφράγισε, αν και θα ακουστεί τεράστια γενίκευση, θεωρώ πως σχεδόν ολα τα προιόντα ομορφιάς είναι απλά μάρκετινγκ και δεν έχουν ουσιαστικές διαφορές.
Σας έχει τύχει κι εσάς που παίρνετε ενα υπεργαμάτο σαμπουάν και τις 2-3 πρώτες φορές λέτε "πω πω τέλειο" και έπειτα δεν σας κάνει καμιά διαφορά; Το ίδιο και με κρέμες και ένα σωρό ψιλολοίδια που κατα καιρούς έχω ρίξει πολλά λεφτά κι αν βάλεις μαζεμένα ανα τα χρόνια κάθε μια απο μας έχει δώσει και απο μια μικρή περιουσία.
Εγώ θα ξεκινήσω να αγοράζω εντελώς βασικά πράγματα και μόνο με βάση το ποια έχουν λιγότερα χημικά, όλα τα άλλα είναι μάρκετινγκ και διαφήμιση για να νομίζεις πως έχεις και στην ουσία έχεις τρίχες.

άσε που όσο περισσότερα αρώματα και στολίδια (βλέπε γκλίτερ) έχουν τα προιόντα τόσο σάπια είναι για τον θυροειδή (και άλλα).

άσε που πέρα απο το αντηλιακό (άντε και την ρετινόλη που έχει αποδειχθεί πειραματικά πως κάνει δουλεια ) όλα τα άλλα για το πρόσωπο δεν κάνουν και είναι μια τεράστια απάτη.
Η μόνη λύση για να αλλάξει κάτι στο πρόσωπο είναι επεμβατική θεραπεία.(δεν μιλάω για ιατρικές κρέμες προφανώς για ασθένειες).

Αν μπορούσα να κάνω μια εξαίρεση θα ήταν ίσως για τα προιόντα μέικ απ που θα κοιτούσα να πάρω απο αξιόλογο έμπιστο brand για να μην σαπίσει το δέρμα τέρμα.

αυτά με το mini rage
 

Isolde75

Νεοφερμένος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Και άλλα συστατικά κάνουν δουλειά όπως η βιταμίνη C , σαλικυλικό/γλυκολικό κλπ οξέα αλλά τα χρειάζεσαι σε υψηλές συγκεντρώσεις για να δουλέψουν, όπως και τη ρετινόλη, και είτε κοστίζουν σχετικά, είτε διατίθενται μόνο σε δερματολόγους (πχ γλυκολικό > 40% ). Για τα υπόλοιπα συμφωνώ, οι ίδιες 5 ουσίες είναι με διαφορετικό packaging. Αν κάτσεις να συγκρίνεις τα συστατικά μεταξύ ακριβού-φθηνού σαμπουάν ή κρέμας προσώπου- σώματος δε θα βρεις διάφορες. Τα ίδια μαλακτικά και σιλικόνες έχουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top