[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Γι αυτό δεν παίρνω παπούτσια που ξέρω ότι θα με χτυπήσουν. :P

Μόνο χανσαπλαστ ή αν έχεις βαμβάκι με ταινία/λευκοπλαστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Ηλιάννα μου την πήρα από το Kiehl's. Τα Kiehl's τα έβρισκες μονο στο Χόντο της Ομόνοιας, τώρα τα έφεραν και σ' εμάς, στο Χόντο της Κηφισιάς. Τα 236 ml έκαναν 36 Ευρώ, όμως έχω βρει πολύ φτηνότερο σε διάφορα ηλεκτρονικά φαρμακεία, από άλλες μάρκες. Ο κομμωτής μου, μου είπε ότι είναι καταπληκτικό για βαμμένα ταλαιπωρημένα μαλλιά. :)

ευχαριστω! Τελικα με τα μαλλια σου τι εκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria555

Νεοφερμένος

Η maria555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας ... Σκέφτομαι να κάνω μόνιμο μακιγιάζ χειλιών και φρυδιών... Εχει κάνει κάποια από σας ; Θέλετε να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας ; Και σε ποιον/ποιαν πήγατε ; Είμαι από Θεσσαλονίκη .. Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Χωρίς να έχω ιδέα από αυτά, κρίμα να καταστρέψεις το πρόσωπό σου. Χτυπάει πολύ άσχημα αυτό που σκέφτεσαι να κάνεις και είναι αντιαισθητικό για μία γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria555

Νεοφερμένος

Η maria555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Χωρίς να έχω ιδέα από αυτά, κρίμα να καταστρέψεις το πρόσωπό σου. Χτυπάει πολύ άσχημα αυτό που σκέφτεσαι να κάνεις και είναι αντιαισθητικό για μία γυναίκα.
το μόνιμο μακιγιάζ διαρκεί από 2 έως 5 χρόνια :)
και έχω δει στο διαδίκτυο ωραία αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αυτο θες να το κανεις επειδη εχεις βαρεθει την καθημερινη ρουτινα του βαψιματος ή για καποιο αλλο λογο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria555

Νεοφερμένος

Η maria555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αυτο θες να το κανεις επειδη εχεις βαρεθει την καθημερινη ρουτινα του βαψιματος ή για καποιο αλλο λογο;
Ναι κυρίως γι αυτό .. Ακούγεται φανταστικό να ξυπνάς τέλεια μακιγιαρισμένη χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τίποτα, να έχεις άψογο μακιγιάζ όλη μέρα χωρίς να χρειάζεται να το ανανεώνεις συνέχεια και χωρίς να αγχώνεσαι μήπως χαλάσει κτλ κτλ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Ναι κυρίως γι αυτό .. Ακούγεται φανταστικό να ξυπνάς τέλεια μακιγιαρισμένη χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τίποτα, να έχεις άψογο μακιγιάζ όλη μέρα χωρίς να χρειάζεται να το ανανεώνεις συνέχεια και χωρίς να αγχώνεσαι μήπως χαλάσει κτλ κτλ ...

ή μπορείς πολύ απλά να τα βρεις με τον εαυτό σου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι κυρίως γι αυτό .. Ακούγεται φανταστικό να ξυπνάς τέλεια μακιγιαρισμένη χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τίποτα, να έχεις άψογο μακιγιάζ όλη μέρα χωρίς να χρειάζεται να το ανανεώνεις συνέχεια και χωρίς να αγχώνεσαι μήπως χαλάσει κτλ κτλ ...

Εμένα κάτι τέτοιο μου φαίνεται "ψεύτικο"... :rolleyes: Κανείς δεν είναι τέλειος. Αποδέξου τον ευατό σου έτσι όπως είσαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Για φρυδια θα σου ελεγα να το δοκιμασεις, αλλα να ψαχτείς πολύ που θα πας ώστε να μην φαίνεται ψεύτικο. Για χείλια μου φαίνεται τελείως ηλίθιο, το κραγιον ή lip gloss παιρνει δευτερόλεπτα να το βάλεις και είναι πανεύκολο (σε αντίθεση με τα φρύδια που αμα έχεις αραιά ή ανομοιόμορφα, όπως εγώ, κάθεσαι πόση ώρα και πάλι δεν φτιάχνουν). Το μόνιμο eye liner είναι επίσης πολύ ωραία ιδέα, αλλά επειδή είναι στο μάτι το φοβάμαι και δεν θα το έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ναι κυρίως γι αυτό .. Ακούγεται φανταστικό να ξυπνάς τέλεια μακιγιαρισμένη χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τίποτα, να έχεις άψογο μακιγιάζ όλη μέρα χωρίς να χρειάζεται να το ανανεώνεις συνέχεια και χωρίς να αγχώνεσαι μήπως χαλάσει κτλ κτλ ...

Τσεκαρα λιγο εικονες στο ιντερνετ και δε με συγκινησε καθολου αυτο που ειδα. Επομενως θεωρω οτι αν δεν εχεις καποια τρομερη ιδιομορφια μη το ρισκαρεις. Φαντασου να μη πετυχει κιολας. Θα εισαι και creepy απο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Και ερωτώ: μέχρι πού είναι ικανός ο άνθρωπος να φτάσει για να πετύχει την τελειότητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τέρμα ψεύτικο. Θα θες να πας κάπου με καθαρό το πρόσωπό σου και δε θα μπορείς. Φαντάσου να θες να πας για ψωμί και να έχεις το χείλι κατακόκκινο και τα μάτια τίγκα στο αιλάινερ. Μαλακίες. Μη χαλάς το πρόσωπό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Τέλειο,θα ξυπνάς το πρωί με μαλλί σαν να μάλωνες με γάτες αλλά το περίγραμμα στα χείλη αψεγάδιαστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Για τα φρύδια έχει κάνει μια γνωστή μου καλά της βγήκαν.

Πέρα από αυτά για τα χείλη εγώ δεν θα το έκανα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μόνιμο είναι ρίσκο, αφού μπορεί να βγει υπερβολικό, ειδικά στα φρύδια. Δε θα σταθώ στο αν είναι ψεύτικο/καλύπτεις τη φυσική ομορφιάς σου κλπ θέμα.
Έχω δει και κοπελιές χωρίς μόνιμο μακιγιάζ που μια χαρά απλώνουν στρώσεις αστάρι και σοβατιπί για να καλύψουν τη φυσική ομορφιά τους.

Αν θες να το κάνεις οπωσδήποτε, απλά σιγουρέψου ότι θα πας σε επαγγελματία, μετά από καλές συστάσεις.
Επίσης, μην τα κάνεις όλα μαζί, αφού μπορεί να μην είναι γενικά καλό. Θα πρότεινα μόνο τα φρύδια (αν και μόνο αν έχεις φοβερά αραιά φρύδια και ανόμοια) για αρχή. Αλλά να τονίσεις ότι θες ΦΥΣΙΚΟ αποτέλεσμα.

Μην καταλήξεις κάπως έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
κορίτσια παρατηρώ αρχή απο ρυτιδές εκφρασης (γέλιου για την ακρίβεια :D ) στο πρόσωπό μου. Αυτό το έχουν όλες; Τι κρέμες νομίζετε πρέπει να βάζω και γενικά τι περιποίηση πρέπει να κάνω στο πρόσωπο μου σ' αυτή την ηλικία που είμαι; (21 ετων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και εγώ το έχω :PΔε στα μάτια φοβάμαι ότι θα κάνω πόδι της χήνας πως λέγεται, από το γέλιο. Μόνο ενυδατική πρωινή και βραδινή χρησιμoποιώ χωρίς αντιγηραντικά ματζούνια μέσα και antiageing κρέμα ματιών, της apivita μια με μελισσοκέρι σε βαζάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
κορίτσια παρατηρώ αρχή απο ρυτιδές εκφρασης (γέλιου για την ακρίβεια :D ) στο πρόσωπό μου. Αυτό το έχουν όλες; Τι κρέμες νομίζετε πρέπει να βάζω και γενικά τι περιποίηση πρέπει να κάνω στο πρόσωπο μου σ' αυτή την ηλικία που είμαι; (21 ετων)
Aπλά μια ενυδατική βάζε και το καλοκαίρι αντιηλιακό. Για τις ρυτίδες δεν μπορείς να κάνεις τίποτα (εκτός από botox και λίφτινγκ όταν γίνεις τελείως πλισέ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
σ ευχαριστώ κριστινελ. θα περιμένω να γίνω πλισέ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top