[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αλήθεια στη Θεσσαλονίκη λέγονται όζες τα μανό? :hmm:

Εγώ την λέξη μανό πρώτη φορά την ακούω.
Αυτό που λέτε εσείς μανό, εγώ το λέω όζα ή βερνίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ την λέξη μανό πρώτη φορά την ακούω.
Αυτό που λέτε εσείς μανό, εγώ το λέω όζα ή βερνίκι.


:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
μωβ μπλούζα με μπλε φούστα πως σας ακούγεται σαν χρωματικός συνδυασμός; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Εξαρτάται τι μωβ και τι μπλε και τα παπούτσια/καλσόν/αξεσουάρ.Αλλά προσωπικά δεν μπορώ να σκεφτώ τον συνδυασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
το μωβ είναι λίγο πιο σκούρο από το μπλε.. ναι και τα αξεσουάρ είναι ενα πρόβλημα! κάτι σε nude παπούτσι σκεφτόμουν.. μάλλον θα αφήσω το μωβ μπλουζάκι για αλλη ώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα καλλυντικά της avon αξίζουν? Έχει πάρει καμία? Έπεσε στα χέρια μου ένα φυλλάδιο και ψήνομαι να πάρω διάφορα πραγματάκια :redface: Το θέμα είναι ότι έχω ακούσει ανάμεικτες απόψεις, με τις καλυτερες να προέρχονται κυρίως από κοπέλες που την προωθούν... :/:

Εγώ έχω ένα σωρό lip gloss, μανό και έχω δοκιμάσει μερικά αρώματα.

Τα lip gloss είναι η λατρεία μου, μερικά μανό μου ξέβαφαν εύκολα, μερικά όχι και τα αρώματα μ'άρεσαν πολύ!:D
Επίσης τα μολύβια τα colortrend για τα μάτια είναι πολύ καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κορίτσια, σας ξεραίνεται η μάσκαρα καθόλου; Εμένα μου συμβαίνει πολύ γρήγορα τώρα πια. Δεν προλαβαίνω καλά καλά να περάσω μια-δυο στρώσεις και το νιώθω μετά ότι έχει σκληρύνει.

Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;
Και μιλάω για μάσκαρα που την έχω 1, 5 μήνα. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ισως η ποιότητά της να μην είναι ικανοποιητική... Την χρησιμοποιείς καιρό την συγκεκριμένη μάσκαρα; Κάποιες στεγνώνουν αρκετά γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Maybelline είναι. Έχω ξαναχρησιμοποιήσει αλλά αυτή τη φορά μου έχει κάνει εντύπωση. Ίσως δοκιμάσω κάποια άλλη τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
1.5 μηνας είναι πολύ γρήγορο για να ξεραθεί η μάσκαρα.. εκτός αν την είχες αφήσει ανοιχτή. αν όχι τότε μάλλον θα φταίει η ποιότητα. παλιότερα που χρησιμοποιούσα maybelline δεν ξεραίνονταν τόσο γρήγορα πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ την λέξη μανό πρώτη φορά την ακούω.
Αυτό που λέτε εσείς μανό, εγώ το λέω όζα ή βερνίκι.
Συγγνώμη που δεν ξέρουμε τις διαλέκτους.:P
Για τη μάσκαρα είχα διαβάσει ότι αν σου ξεραίνεται μπορεί να της βάλεις μέσα μερικές σταγόνες από κολλύριο ματιών.
(Το'χω κάνει. Και δουλεύει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ όταν το πάθαινα αυτο, να πετρώνει δηλαδή η μάσκαρα, έβαζα λίγες σταγόνες αμυγδαλέλαιο, και γινόταν καλή.
Το ίδιο έκανα και όταν τέλειωνε μια μάσκαρα, και έτσι κρατούσε περισσότερο μέχρι να την πετάξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Διάβασα και στο ίντερνετ να τη βάλω λίγο σε ζεστό νερό, λογικά για να μαλακώσει, αλλά μετά πάλι το ίδιο θα γίνει, πιστεύω ή να ρίξω μέσα λάδι.

Το λάδι μου είναι πιο εύκολο από το αμυγδαλέλαιο, εδώ που είμαι τώρα, δεν νομίζω να βρω. Θα δοκιμάσω με ελάχιστο λάδι αν είναι, ελπίζω να μη μου βρωμάει μετά. :hmm:

Ευχαριστώ κορίτσιαα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
κοριτσια εσεις τι χρησιμοποιειτε για να "γεμισετε" τ φρυδια σας;; μολυβι ή σκια; εγω ειχα παρει ενα μολυβι της mac κ ενω στην αρχη μ φαινοταν καλο,τωρα εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα... το ξυνω ελαχιστα και κοβεται και πεφτει η μυτη (οπως αυτο που παθαιναμε στα μολυβια του δημοτικου :P ) οπου να ναι μ τελειωνει και πρεπει να αποφασισω τι εινια καλυτερο... μολυβι ή σκια;; :hmm:

επισης ξερετε οτι υπαρχουν τα λεγομενα "eyebrows gel" που τα βαζεις στο φρυδι για να σταθει γιατι εχω πολυ ατιθασες τριχες, οι μισες ειναι σπαστες και πετανε..! ξερετε αν υπαρχει στην ελλαδα αυτο το προιον ή πως λεγεται στα ελληνικα; κ αν ναι που μπορω να προμηθευτω;;:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
κοριτσια εσεις τι χρησιμοποιειτε για να "γεμισετε" τ φρυδια σας;; μολυβι ή σκια; εγω ειχα παρει ενα μολυβι της mac κ ενω στην αρχη μ φαινοταν καλο,τωρα εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα... το ξυνω ελαχιστα και κοβεται και πεφτει η μυτη (οπως αυτο που παθαιναμε στα μολυβια του δημοτικου :P ) οπου να ναι μ τελειωνει και πρεπει να αποφασισω τι εινια καλυτερο... μολυβι ή σκια;; :hmm:

επισης ξερετε οτι υπαρχουν τα λεγομενα "eyebrows gel" που τα βαζεις στο φρυδι για να σταθει γιατι εχω πολυ ατιθασες τριχες, οι μισες ειναι σπαστες και πετανε..! ξερετε αν υπαρχει στην ελλαδα αυτο το προιον ή πως λεγεται στα ελληνικα; κ αν ναι που μπορω να προμηθευτω;;:):):)
σχετικα με το "eyebrows gel" βασικα συνηθως ειναι διαφανης μασκαρα, προσωπικα ειχα παρει απο τα body shop δε θυμαμαι να ειχαν τα χοντος αλλα ψαξε μπορεις να βρεις, ισως να εχουν τα sephora;
και σχετικα με σκια/μολυβι αφου το μολυβι σου τη σπαει τοτε αλλαξε σε σκια:P ειπα το προφανες;
απλως προσεξε την αποχρωση αναλογα με το αποτελεσμα που θελεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Για βλεφαρίδες που δεν είναι και στα καλύτερά τους και πέφτουν κάποιες όταν ξεβάφομαι, υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω; :/

Διαβάζω για καστορέλαιο, ισχύει όμως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Για βλεφαρίδες που δεν είναι και στα καλύτερά τους και πέφτουν κάποιες όταν ξεβάφομαι, υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω; :/
(troll comes in)
να σταματησεις να τις βαφεις
(troll gets out)
:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Για βλεφαρίδες που δεν είναι και στα καλύτερά τους και πέφτουν κάποιες όταν ξεβάφομαι, υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω; :/
Διαβάζω για καστορέλαιο, ισχύει όμως;
Και αμυγδαλέλαιο.
Βασικά το αμυγδαλέλαιο έχω ακούσει. Τώρα τι να σου πω.. Εγώ λέω να δοκιμάσεις.Το πολύ πολύ να μη δουλέψει. Αν και δεν το νομίζω αφού όλες λένε καλά λόγια για αυτό.
Α,είχα δει (πριν κάτι χρόνια όμως) διάφανη μάσκαρα που ήταν τελικά δυναμωτική.:P
Αυτή δουλεύει,στάνταρ.
Εγώ να πετάξω κάτι ακόμη πιο άκυρο; Τη μάσκαρα πώς καταλαβαίνετε ότι τελειώνει; Πάντα είχα αυτή την απορία και δε ρωτούσα επειδή λέω θα με πουν χαζή.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamatopoulos

Νεοφερμένος

Ο Κωστής Σταμόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα και με συγχωρείτε που θα επέμβω σε καθαρά "γυναικείο" θέμα :)
Έπεσα πάνω του όμως και δε μπορούσα να μην κάνω σχόλιο ως δερματολόγος γιατί πρόσφατα δόθηκε έγκριση σε φάρμακο που κάνει τις βλεφαρίδες πιο πλούσιες και μακριές. Πιστεύεται ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα στην Ελλάδα. Αποκλειστικά νέα στο steki ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι μόνο που η ανακοίνωση επίσης γράφει "Ως φάρμακο όμως το Latisse όπως εμπορικά ονομάζεται, έχει όμως και παρενέργειες. Έχουν παρατηρηθεί τοπικές αλλεργικές αντιδράσεις, ακόμα πρέπει να εφαρμόζεται πολύ αυστηρά στην περιοχή που πρέπει αλλιώς μπορεί να προκαλέσει υπερτρίχωση αλλά και αλλαγή του χρώματος του δέρματος που έρχεται σε επαφή. Προσοχή χρειάζεται επίσης και στην εγκυμοσύνη.".

Οπότε όταν έρθει στην Ελλάδα, ας προσπεράσει..... :)

Σημείωση: Κορίτσια εγώ είμαι τυχερή με τις βλεφαρίδες. Είναι πολύ μακριές. Πολύ συχνά στο Χόντο, μου λένε να βγάλω τις ψεύτικες, χωρίς φυσικά εγώ να φοράω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top