[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Γκούχου γκούχου :bye2:


(Είναι πολύ ωραία παντως αγάπη και καθόλου κιτσαριο <3 )

Υ. Γ Για να μου γελάσετε το έκανα, αμα είναι να μη μου γελάσετε να το σβήσω αχαχα

Γκουχου γιατί;

Σ ευχαριστώ πολύ πάντως 😊😊
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Screenshot_2021-12-25-17-27-55-458_com.miui.gallery.jpg

Αγάπη αυτό είναι κιτσ.
(Μπορεί να μας φαίνεται περίεργο γιατί ευτυχώς στην Ελλάδα οι κοπέλες προτιμούν πολύ πιο απλά σχέδια αλλά στο εξωτερικό ειδικά στην Αμερική είναι μια πολύ συνηθισμένη εικόνα αυτή στα νύχια όσον αφορά το μήκος και τον βαθμό υπερβολής. Αυτό ισχύει κ στο μακιγιάζ )
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κορίτσια καλησπέρα, ερώτηση.Οταν είσαστε άρρωστες, παρατηρείται να λαδωνουν πιο εύκολα τα μαλλιά σας ή να πετάτε πολύ πολύ μικρά σπυράκια στο πρόσωπο τα οποία την επόμενη έχουν φύγει; Από Τετάρτη ταλαιπωριεμαι με φαρυγγίτιδα ,σήμερα ευτυχώς είναι σαν να έχει περάσει τελείως,με γρατζουναει ελάχιστα ο λαιμός απλά.Κοβιντ ευτυχώς δεν είναι ! Ωστόσο παρατηρώ ότι το μαλλί λαδωνει πανευκολα,λούστηκα χθες και σήμερα είναι πάλι λιγδα.Επισης πετάω μικρά σπυράκια μέχρι και στο κούτελο που εκει δε πετάω ποτέ.Σας έχει τύχει αυτό;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Καλησπέρα , δεν νομίζω ότι η φαρυγγίτιδα σχετίζεται με την περίπτωση .
Η λιπαρότητα και τα σπυράκια παραπέμπουν αλλού . Αν συνεχιστεί θα πρέπει να το ψάξεις ...
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Καλησπέρα , δεν νομίζω ότι η φαρυγγίτιδα σχετίζεται με την περίπτωση .
Η λιπαρότητα και τα σπυράκια παραπέμπουν αλλού . Αν συνεχιστεί θα πρέπει να το ψάξεις ...
Παίρνω αντισυλληπτικά γενικά τουλάχιστον 7 μήνες τώρα,οπότε οι ορμόνες είναι κομπλέ.Απλα από τότε που αρρώστησα,τη Τετάρτη,παρατηρώ ότι το μαλλί λαδωνει πανευκολα,ενώ μέχρι πριν αρρωστήσω ,λαδωνε στις 3 μέρες.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τότε ίσως να είναι παροδικο... Αλλά αν συνεχιστεί πρέπει να το δεις .

Τα σπυράκια όταν φεύγουν αφήνουν σημάδι?
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τότε ίσως να είναι παροδικο... Αλλά αν συνεχιστεί πρέπει να το δεις .

Τα σπυράκια όταν φεύγουν αφήνουν σημάδι?
Οχι δεν αφήνουν.Και να αφήσουν κάποιο αποτύπωμα,στο 2ημερο φεύγει.Να αναφέρω πως έχω ροδόχρους ακμή κιόλας,δε ξέρω επιδεινώνεται όταν είμαστε άρρωστοι 😂 γενικά έχω λίγο από όλα βασικά 😂
 

Zoe.

Νεοφερμένος

Η Zoe. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ξέρετε κανένα καλό και οικονομικο μηχανικό μολύβι φρυδιών?
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ναι .
Make up revolution.
Αν μπορείς να ανέβεις λίγο ΝΥΧ
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
View attachment 90516
Αγάπη αυτό είναι κιτσ.
(Μπορεί να μας φαίνεται περίεργο γιατί ευτυχώς στην Ελλάδα οι κοπέλες προτιμούν πολύ πιο απλά σχέδια αλλά στο εξωτερικό ειδικά στην Αμερική είναι μια πολύ συνηθισμένη εικόνα αυτή στα νύχια όσον αφορά το μήκος και τον βαθμό υπερβολής. Αυτό ισχύει κ στο μακιγιάζ )
Αυτό αν δεν ήταν τόσο αχρειαστα μακρύ το νύχι εμένα θα μου άρεσε πάρα πολύ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξέρετε κανένα καλό και οικονομικο μηχανικό μολύβι φρυδιών?
Καί για τα catrice έχω ακούσει καλά λόγια, essence ο,τι χειρότερο. Ωστόσο εμένα με βολεύει πολύ εν τέλει η σκιά και έχω βρει σε παλέτα που έχω για τα μάτια δύο αποχρώσεις που σχεδόν καθόλου δε χρησιμοποιούσα και κάθονται ωραιότατα στα φρύδια
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αυτό αν δεν ήταν τόσο αχρειαστα μακρύ το νύχι εμένα θα μου άρεσε πάρα πολύ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καί για τα catrice έχω ακούσει καλά λόγια, essence ο,τι χειρότερο. Ωστόσο εμένα με βολεύει πολύ εν τέλει η σκιά και έχω βρει σε παλέτα που έχω για τα μάτια δύο αποχρώσεις που σχεδόν καθόλου δε χρησιμοποιούσα και κάθονται ωραιότατα στα φρύδια
Εγώ δεν βάφω τα φρύδια μου πλέον .. ίσως επειδή είναι μαύρα ότι και να έβαζα φαινόταν έντομο ακόμα κ ένα απαλό γκρι ή καφέ . Άλλωστε είναι αρκετά πλούσια και έχουν ωραίο σχήμα .
Και δεν πιστεύω ότι όλες χρειάζεται να τα βάφουμε , όπως λένε οι MUAs.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγώ δεν βάφω τα φρύδια μου πλέον .. ίσως επειδή είναι μαύρα ότι και να έβαζα φαινόταν έντομο ακόμα κ ένα απαλό γκρι ή καφέ . Άλλωστε είναι αρκετά πλούσια και έχουν ωραίο σχήμα .
Και δεν πιστεύω ότι όλες χρειάζεται να τα βάφουμε , όπως λένε οι MUAs.
Σίγουρα όχι αλλά εγώ τα βάφω πλέον έτσι κι αλλιώς όταν βάφω τα μαλλιά μου (τύπου ξανθοχαλκινο) και μετά ανάλογα αν είναι χάλκινα ή καστανά τα βάφω με σκιά απλά για να γεμίσω κάτι κενά και το αποτέλεσμα βγαίνει αρκετά φυσικό που αυτό έτσι κι αλλιώς θέλω. Το βάψιμο γενικότερα είναι κάτι τελείως προαιρετικό είτε μιλάμε για φρύδια είτε για foundation όπως και να είναι το πρόσωπο σου είτε έχεις ακμή, ουλές, φακίδες, κοκκινίλες, μαύρους κύκλους κλπ. Η κοινωνία είναι που μας τό έχει κάνει "απαραίτητο" αλλά σημασία έχει να κάνουμε ο, τι μας κάνει να αισθανόμαστε πιο όμορφα. Αν είχα πυκνά φρύδια θα έκανα ένα ωραιότατο brow lamination, μου αρέσει πολύ τό αποτέλεσμα ειδικά σε πυκνά φρύδια
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Η κοινωνία είναι που μας τό έχει κάνει "απαραίτητο" αλλά σημασία έχει να κάνουμε ο, τι μας κάνει να αισθανόμαστε πιο όμορφα.
Αυτό δεν ξέρω αν ισχύει τόσο πλέον. Από τη μια ακούμε συνέχεια να λένε"οι άντρες προτιμούν τη φυσική ομορφιά" έτσι βγαίνει το συμπέρασμα ότι πρώτον βαφομαστε για να ευχαριστήσουμε αυτούς το οποίο δεν ισχύει για τις περισσότερες και δεύτερον πρόκειται για μια ψευδαίσθηση καθώς το εντελώς αβαφο πρόσωπο συνήθως όπως είπες έχει ατέλειες ... Σε ποιον αρέσουν αυτές? Όταν λοιπόν λένε "οι άντρες προτιμούν τη φυσική ομορφιά , εννοούν το φυσικό μακιγιάζ
Από την άλλη ακόμα κ ελαφριά να βάφεται κάποια πάλι την κρίνουν και της λένε ότι χωρίς μακιγιάζ δεν βλέπεται,"όμορφη είμαι κι εγώ αν παστωθω " κι άλλες τέτοιες αηδιες .
Τελικά τι θέλουν 🧐
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτό δεν ξέρω αν ισχύει τόσο πλέον. Από τη μια ακούμε συνέχεια να λένε"οι άντρες προτιμούν τη φυσική ομορφιά" έτσι βγαίνει το συμπέρασμα ότι πρώτον βαφομαστε για να ευχαριστήσουμε αυτούς το οποίο δεν ισχύει για τις περισσότερες και δεύτερον πρόκειται για μια ψευδαίσθηση καθώς το εντελώς αβαφο πρόσωπο συνήθως όπως είπες έχει ατέλειες ... Σε ποιον αρέσουν αυτές? Όταν λοιπόν λένε "οι άντρες προτιμούν τη φυσική ομορφιά , εννοούν το φυσικό μακιγιάζ
Από την άλλη ακόμα κ ελαφριά να βάφεται κάποια πάλι την κρίνουν και της λένε ότι χωρίς μακιγιάζ δεν βλέπεται,"όμορφη είμαι κι εγώ αν παστωθω " κι άλλες τέτοιες αηδιες .
Τελικά τι θέλουν 🧐
γιατι παντα πρωτα "τι θελουν"?
και οχι οτι εκφραζει εσενα περισσοτερο και σου αρεσει?
Απο εκει ξεκινας.;)ξερω οτι το ξερεις αλλα ποτέ δεν πορευτηκα με βαση τι θελουν τελικα?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Αυτό δεν ξέρω αν ισχύει τόσο πλέον. Από τη μια ακούμε συνέχεια να λένε"οι άντρες προτιμούν τη φυσική ομορφιά" έτσι βγαίνει το συμπέρασμα ότι πρώτον βαφομαστε για να ευχαριστήσουμε αυτούς το οποίο δεν ισχύει για τις περισσότερες και δεύτερον πρόκειται για μια ψευδαίσθηση καθώς το εντελώς αβαφο πρόσωπο συνήθως όπως είπες έχει ατέλειες ... Σε ποιον αρέσουν αυτές? Όταν λοιπόν λένε "οι άντρες προτιμούν τη φυσική ομορφιά , εννοούν το φυσικό μακιγιάζ
Από την άλλη ακόμα κ ελαφριά να βάφεται κάποια πάλι την κρίνουν και της λένε ότι χωρίς μακιγιάζ δεν βλέπεται,"όμορφη είμαι κι εγώ αν παστωθω " κι άλλες τέτοιες αηδιες .
Τελικά τι θέλουν 🧐
οι αντρες αντιπαθουν το ψευτικο, οποτε μπορεις να βαφεσαι τοσο οσο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top