Γυναικοκτονίες, δολοφονίες ή ανθρωποκτονίες;

Πιστεύετε ότι υπάρχει έξαρση μίσους κατά των γυναικών επειδή είναι γυναίκες; (Γυναικοκτονίες)
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 80)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,295 μηνύματα.
Nαί ειναι στα μαχαίρια... του έφαγε τα χωράφια η μαμά της γυναικας του.

Και ειναι θανάσιμος εχθρός :laugh: :laugh:
Ρε φίλε, δεν ξέρω τι έγινε και ο,τι και να έγινε δεν δικαιολογεί το αποτέλεσμα σε καμία περίπτωση.

Πρέπει όμως να καταλάβεις πως υπάρχουν γονείς-φίδια, τοξικοί και ανυπόφοροι που μπορούν να να κάνουν την ζωή ενός συντρόφου κόλαση.
Αν οι δικοί σου γονείς δεν είναι παρεμβατικοί και κακοποιητικοί είσαι τυχερός, αλλά αυτό δεν είναι πραγματικότητα για όλο τον κόσμο.


Υπάρχουν και πολλές περιπτώσεις που ούτε το ίδιο το παιδί δεν καταλαβαίνει την κακοποίηση και βγάζουν μαζί τον σύντροφο τρελό.

Απαράδεκτες συμπεριφορές και εκεί καλά θα κάνει να απομακρυνθεί ο άνθρωπος(έτερος σύντροφος) όσο το δυνατόν γρηγορότερα για να βρεθεί σε ενα υγιές περιβάλλον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Ρε φίλε, δεν ξέρω τι έγινε και ο,τι και να έγινε δεν δικαιολογεί το αποτέλεσμα σε καμία περίπτωση.

Πρέπει όμως να καταλάβεις πως υπάρχουν γονείς-φίδια, τοξικοί και ανυπόφοροι που μπορούν να να κάνουν την ζωή ενός συντρόφου κόλαση.
Αν οι δικοί σου γονείς δεν είναι παρεμβατικοί και κακοποιητικοί είσαι τυχερός, αλλά αυτό δεν είναι πραγματικότητα για όλο τον κόσμο.


Υπάρχουν και πολλές περιπτώσεις που ούτε το ίδιο το παιδί δεν καταλαβαίνει την κακοποίηση και βγάζουν μαζί τον σύντροφο τρελό.

Απαράδεκτες συμπεριφορές και εκεί καλά θα κάνει να απομακρυνθεί ο άνθρωπος(έτερος σύντροφος) όσο το δυνατόν γρηγορότερα για να βρεθεί σε ενα υγιές περιβάλλον.

Δίκιο έχεις, υπάρχουν αυτα που λές.... εκει όμως η κατασταση ειναι διαφορετική. Αν αγαπάς πραγματικά εναν άνθρωπο δεν τον χωρίζεις επειδη έτυχε να έχει περίεργους γονείς.

(α) Βρίσκετε τη χρυσή τομή μαζί... του λές τι δεν θέλεις και τι θέλεις αλλα πάντα με ωραιο τρόπο και χωρις να τον κάνεις να νιώσει άσχημα για τους γονείς του καθως ξέρει ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ τα χάλια τους σε κάποια θέματα

ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ... και αν συνεχίζεις να τον επικρίνεις... απλά τον επιβαρύνεις ψυχολογικά.

Δυστυχως αρκετοί και αρκετές υπάρχουν επισης που με αυτη τη δικαιολογία πιέζουν και στεναχωρούμν τους συντρόφους τους.

(β) Το (α) οτι και αν είναι οι γονείς του.... απο τη στιγμη που βλέπεις οτι ο άνθρωπος αυτος τους ΤΑ ΚΟΒΕΙ... και ξξηγιέται... τον υποστηρίζεις και εισαι διακριτική. Δεν λές κακές κουβεντες..

οπως η αλλη μπηκε τις προαλλες εδω μεσα και μας έλεγε οτι χαλάνε τα λεφτά στα τσιγάρα και ειναι ανεύθυνοι. Αυτο οπως καταλαβαινεις ειναι με δόλο και εκ του πονηρού. Να σε κάνει να νιωσεις άσχημα για αυτους και στο τέλος να σε αποξενώσει και τελείως.

Και αν δεν το καταφέρει μονιμως να θριαμβολογεί οτι τους έχει σε αποσταση και η δικιά της μαμα ή μπαμπας ειναι καλύτεροι και οταν ερθει και ενα παιδί να δεις τι εχει να γινει.

Οποτε χρειάζεται ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ... γιατι το μονο που κάνουν ειναι να στεναχωρούν τον έναν. Διαφωνεις ;

Και θα σου πώ και κάτι ακομη.... οι περισσοτεροι γονεις αν δεν τους το κοψεις θα ανακατευονται ειτε ειναι καλοί ειτε τοξικοί άνθρωποι. Παντα θα σε βλέπουν σαν μωρό.

ΆΣΧΗΜΟ αυτο δεν λέω... αλλα αφου δεν αλλαζουν τι να τους κάνεις τωρα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,295 μηνύματα.
του καθως ξέρει ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ τα χάλια τους σε κάποια θέματα
Μην το λες.
Στην πράξη αυτό που βλέπω να γίνεται είναι συνήθως η καταπιεσμένη μάνα κανακεύει/κακομαθαίνει το παλικάρι γιατί θέλει υποσυνείδητα να είναι ο άντρας που ποτέ δεν είχε (δεν εννοώ τον βλέπει ερωτικά, μιλάω με αφηρημένους όρους ψυχολογίας).
Και μόλις βρεί κοπέλα ζηλεύει που δεν παίρνει όλο το attention πλέον και νιώθει απειλή με αποτέλεσμα να της κάνει τη ζωή από δύσκολη έως κόλαση.
Για πολλές περιπτώσεις ισχύει αυτό, άλλες περιπτώσεις έχουν άλλα, δεν γενίκευσα ποτέ, παρέθεσα αυτό που βλέπω εγώ πιο συχνά σαν pattern.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Μην το λες.
Στην πράξη αυτό που βλέπω να γίνεται είναι συνήθως η καταπιεσμένη μάνα κανακεύει/κακομαθαίνει το παλικάρι γιατί θέλει υποσυνείδητα να είναι ο άντρας που ποτέ δεν είχε (δεν εννοώ τον βλέπει ερωτικά, μιλάω με αφηρημένους όρους ψυχολογίας).
Και μόλις βρεί κοπέλα ζηλεύει που δεν παίρνει όλο το attention πλέον και νιώθει απειλή με αποτέλεσμα να της κάνει τη ζωή από δύσκολη έως κόλαση.
Για πολλές περιπτώσεις ισχύει αυτό, άλλες περιπτώσεις έχουν άλλα, δεν γενίκευσα ποτέ, παρέθεσα αυτό που βλέπω εγώ πιο συχνά σαν pattern.

Ναι να σου πώ ομως κάτι και εγω... γιατι να μην το βλέπει έτσι η ιδια η σύντροφος και να φταίει μόνο η μάνα.

Εστω δηλαδη ενα ζευγάρι που ξεκινάει και η κοοπελα έχει αυτο μέσα της.... εσυ πιστευεις οτι θα μπορέσει με αυτη την οπτική ποτέ να σεβαστεί ας πούμε τη σχέση μάνας και γιού ;

απο τη στιγμή που έχουν φυγει και μένουν μαζί... δεν μπορεί να πετάει μονιμως αρνητικές κουβέντες αυτο πλεον ειναι παθολογικό και επισης τοξικό.

Να εμενε ο γιος με τη μάνα του πάει στο διάολο να το δεχτώ οτι ειναι μαμάκιας ολκης. Δε γινεται ομως ρε φιλε να έχει ερθει ο άλλος να μενει μαζι σου... να έρχεται η δικη σου μαμά όποτε θέλει και καλα κανει η γυναικα... ο αντρας ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΤΑΙ απο αυτο... και εσυ να ενοχλείσαι. Έχω λάθος ;

δηλαδη τη δικη της καμπούρα που θέλει να τρωει απι τη μαμα ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ... ξαναλεω... δεν τη κοιτάζει ομως ;

εμενα παιδια αυτά δεν με ενοχλουν.. τωρα ομως απο οτι φαινεται κάποιες τις ντριγκάρουν. Ναι δε γινεται ομως μια ζωη να ζησεις έτσι. Θέλει και λιγο ισορροπια ουτε σου λέω οτι η δικιά μου η μάνα θα ειναι τέλεια... προφανως θα εχει και αυτη τα δικά της.... ειναι όμως η μάνα μου. Και μου δημιουργεί ανασφάλεια να έχω απεναντι μου μια τυπισα που ανα πάσα στιγμη θα ειναι στυφή απέναντι της.

Η ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ... οτι πηγε κάποιος στην ορκομωσια με τη μητερα του .... και ειναι 40 ετων αρα ειναι ΜΑΜΑΚΙΑΣ.... εεε αυτα τωρα ενταξει....

προέρχονται απο γυναικες που θέλουν να ειναι στα μαχαιρια με τις πεθερές και στις αποστασεις...

δεν ειναι τωρα αυτο σοβαρη αντιμετωπιση.

Ηθελε να πάει με τη μανα του ο τύπος δεν εχει συντροφο τι να κανουμε τωρα.

Ειναι πρόβλημα αυτο αμαρέλια... δυστυχως ειναι θέμα μεγάλο.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,295 μηνύματα.
. να έρχεται η δικη σου μαμά όποτε θέλει και καλα κανει η γυναικα...

δηλαδη τη δικη της καμπούρα που θέλει να τρωει απι τη μαμα ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ..
Κοίτα, κανένας δε θα ήθελα να έρχεται στο σπίτι μου όποτε θέλει όπως θέλει, ούτε η δική μου η μάνα.
Αλλά αυτή είμαι εγώ.
Το πιο λογικό θα ήταν αυτά να γίνονται με συνεννόηση γενικότερα.
Από κεί και πέρα είναι θέμα επικοινωνίας των ανθρώπων αν και κάτι τέτοιο είναι αυτονόητο νομίζω. Το σπίτι του καθενός είναι ο «ναός» του να το πω έτσι, ενας χώρος προσωπικός και «ιερός» κανείς δεν έχει το δικαίωμα να έρχεται όποτε εκείνος το θέλει.
Ξαναλέω όμως αυτή είναι η δική μου προοπτική κάποιος αλλος άνθρωπος μπορεί να το χει μέρα νύχτα ανοιχτό για μανες, πατεράδες, σόγια και φίλους.

επίσης αν ο σύντροφος μιλάει αρνητικά για κάτι και συνεχόμενα το πρώτο βήμα είναι να τον αφουγκραστείς γιατι κάτι τον ενοχλεί όντως και οχι να θεωρήσεις ντε φάκτο πως είναι κωλόπαιδο/μ@λακας και έχει άδικο.

Επίσης αν πολλοί σύντροφοι κάνουν τα ίδια παράπονα για γονείς, chances are πως θα πρέπει εσύ να το δείς αλλιώς μάλλον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Κοίτα, κανένας δε θα ήθελα να έρχεται στο σπίτι μου όποτε θέλει όπως θέλει, ούτε η δική μου η μάνα.
Αλλά αυτή είμαι εγώ.
Το πιο λογικό θα ήταν αυτά να γίνονται με συνεννόηση γενικότερα.
Από κεί και πέρα είναι θέμα επικοινωνίας των ανθρώπων αν και κάτι τέτοιο είναι αυτονόητο νομίζω. Το σπίτι του καθενός είναι ο «ναός» του να το πω έτσι, ενας χώρος προσωπικός και «ιερός» κανείς δεν έχει το δικαίωμα να έρχεται όποτε εκείνος το θέλει.
Ξαναλέω όμως αυτή είναι η δική μου προοπτική κάποιος αλλος άνθρωπος μπορεί να το χει μέρα νύχτα ανοιχτό για μανες, πατεράδες, σόγια και φίλους.

Ναι σύμφωνοι σε αυτό εμενα ομως δεν θα με πείραζε αν ερχόταν η μαμα της άλλης ή ο μπαμπάς της ... αν περνούσε πχ. Δεν το λέω αυτο για να το κάνουν και οι δικοί μου οι οποίοι ετσι και αλλιως βαριούνται πλέον να πολυβγαίνουν. Απλά το λέω. Οτι παρέχω μεγάλη ευελιξία σε αυτο το θέμα + οτι χρειαστούν οι άνθρωποι θα πηγαινα να τους βοηθήσω. Θα έδινα το ελευθερο να με παρουν ότι ώρα θέλουν τηλ αν έχουν κανα θέμα. Μιλαω για τους γονείς της άλλης πλευρας.

επίσης αν ο σύντροφος μιλάει αρνητικά για κάτι και συνεχόμενα το πρώτο βήμα είναι να τον αφουγκραστείς γιατι κάτι τον ενοχλεί όντως και οχι να θεωρήσεις ντε φάκτο πως είναι κωλόπαιδο/μ@λακας και έχει άδικο.

Εδω διαφωνώ καθώς φαίνεται να μη λαμβάνεις υπόψη καθόλου οτι ο σύντροφος μπορεί να ειναι περίεργος και να τον ενοχλούν όλα. Μπορεί Ο ΙΔΙΟΣ να ξεκίνησε με αυτη τη παγερή στάση εξαρχής και να το κατάλαβε και η άλλη πλευρά το θέμα μπορεί να έχει και άλλες παραμέτρους απο αυτες που σου λένε οι δήθεν καλοπροαίρετες και καλοπροαίρετοι νύφες και γαμπροί.

Δεν έχει καμια δουλειά να κρίνει τους γονεις του άλλου όπως δεν θα ήθελε και αυτος να τον κρίνουν οι δικοι μας γονείς.

Το ενα σχόλιο φερνει το άλλο οκ η δική μου μάνα (παράδειγμα) μπορεί να μη δουλεύει και να την χαρακτηρίσεις άεργη.

Αν ομως ακούσεις μετά κάτι και για τη δική σου μαμά ή τον μπαμπά οτι πχ δεν σπούδασαν αρα δεν θέλω να κατσω στο ίδιο τραπέζι μαζι τους... επειδη δε ξέρω τι θα πετάξουν....

ΔΙΚΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ;;;; θα με αφουγκραστεις ;;;; λογικο δεν ειναι αυτο που λέω ;

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ. Ειμαι μαλάκας και δεν εχω καμια ενσυναίσθηση... καθως αυτοι οι άνθρωποι ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ.... ΣΠΟΥΔΑΣΑΝ ΔΕΝ ΣΠΟΥΔΑΣΑΝ εφτιαξαν έναν άνθρωπο ο οποίος ειναι τοσο σημαντικός για μένα.

Εκει ακριβως ειναι και η δική μου διαφωνία ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ και ΚΑΠΟΙΕΣ βλέπουν τους γονεις ΣΑΝ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ... πράγμα που δεν ισχύει. Δεν νιωθουν καμια υποχρεώση να έχουν κανέναν σεβασμό , μιλανε όπως θέλουν , κρίνουν... και γενικά υιοθετούν και μια στάση τύπου εγω που με βλέπεις δε θελω και πολλα πολλά. Μη βιαστεις να τους υποστηρίξεις καθώς η αλήθεια ειναι κάπου στη μέση χωρις βεβαια να αφηνω στην άκρη τις ευθυνες των γονιων τις οποιες έτσι και αλλιώς έβαλα στο κάδρο στο προηγούμενο πόστ.

Δε προκειται να μπω σε σχέση με κάποια που σκέφτεται ετσι οσο λογικη και να ειναι καθως δεν μ αρεσει που της λειπει η ενσυναισθηση και κοιτάζει μονο τη πάρτη της. Σορρυ αλλα ετσι ειναι.


Επίσης αν πολλοί σύντροφοι κάνουν τα ίδια παράπονα για γονείς, chances are πως θα πρέπει εσύ να το δείς αλλιώς μάλλον.

Δεν είχα πολλούς συντρόφους. 2 ειχα σταθερους σε όλη μου τη ζωή... αλλα εχω κάνει παρα πολλα εφημερα. Μην σας τα ξαναλέω, χεστήκατε κιολας. :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,460 μηνύματα.
Mπορει να φανταστει κανεις που ασχολειται με μπασκετ..ποιο σιχαμα ειναι αυτος;

16:14, Σάββατο 20 Απριλίου 2024

κοινωνία

«Με έπιασε από τον λαιμό, με χαστούκισε και με δάγκωσε στην πλάτη» – Τι κατήγγειλε η σύντροφος του μπασκετμπολίστα του Περιστερίου


Απόψε λήγει το αυτόφωρο για τον 30χρονο Αμερικανό μπασκετμπολίστα του Περιστερίου, ο οποίος αναζητείται από τις αστυνομικές αρχές, ύστερα από καταγγελία της συντρόφου του για ενδοοικογενειακή βία.
Η γυναίκα, που επίσης είναι μπασκετμπολίστρια, έσπευσε την Παρασκευή (19/4) στο Αστυνομικό Τμήμα της Ομόνοιας, ώστε να κάνει την καταγγελία και να καταθέσει μήνυση σε βάρος του για σωματικές βλάβες.

Σύμφωνα με πληροφορίες, φέρεται να είπε στους αστυνομικούς ότι τα ξημερώματα της Παρασκευής, ο πολύ γνωστός μπασκετμπολίστας την έπιασε από τον λαιμό, την χαστούκισε στο πρόσωπο και την δάγκωσε στην πλάτη, ύστερα από λεκτικό επεισόδιο που είχαν.

Οι αστυνομικές αρχές αναζήτησαν χθες τον 30χρονο στο γήπεδο όπου έπαιζε η ομάδα του, αλλά ο ίδιος δεν εμφανίστηκε στον αγώνα, δηλώνοντας ασθένεια. Ο μπασκετμπολίστας αναζητείται από την ΕΛ.ΑΣ., προκειμένου να συλληφθεί στο πλαίσιο του αυτοφώρου.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,979 μηνύματα.
Mπορει να φανταστει κανεις που ασχολειται με μπασκετ..ποιο σιχαμα ειναι αυτος;

θα είχε νεύρα ο άνθρωπος που χάσανε από τον παναθηναϊκό. :look:
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,485 μηνύματα.
Mπορει να φανταστει κανεις που ασχολειται με μπασκετ..ποιο σιχαμα ειναι αυτος;
Έχει ήδη διαρρεύσει...

 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να δω όλους αυτούς τους κακοποιητικούς τύπους να τα έχουν φτιάξει με κάποια σαν αυτή, να δουμε τι θα έκαναν.

 

Desnel_

Νεοφερμένος

Ο Desnel_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παίζουν ρόλο τόσο βιολογικοί-ψυχολογικοί όσο και κοινωνικοί παράγοντες.

Από τη μία η τεστοστερόνη κάνει τους άντρες λίγο τρελάρες και πιο επιρρεπείς σε εγκλήματα πάθους. Από την άλλη η παιδεία, οι αντιλήψεις και τα γνωστικά σχήματα που περνάει η κοινωνία βάζουν το λάδι στη φωτιά. Σήμερα σε ολοένα και μικρότερο βαθμό μεν αλλά υπαρκτό παρόλα αυτά...
 

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Το woke κίνημα εφευρίσκει νέους νομικούς όρους ώστε όλοι να είμαστε υποχρεωμένοι να ασπαστούμε τη woke θρησκεία.

Τώρα τι διαφορά έχει η "γυναικοκτονία" από την ανθρωποκτονία, ομολογώ δεν το αντιλαμβάνομαι. Ουσιαστικά θα αποτελέσει άλλο ένα κομμάτι της φεμινιστικής προπαγάνδας στο αφήγημα του "πόσο κακοί είναι οι άντρες".

Βέβαια, ήδη ετοιμάζονται και νέοι νομικοί όροι όπως η "γαιοκτονία¨ απέναντι σε όποιον δεν δέχεται την απάτη της "κλιματικής αλλαγής" που έχει οδηγήσει το κόστος ζωής σε δυσθεώρητα επίπεδα και έχει γεμίσει τις τσέπες πολιτικών και κρατικοδίαιτων επιχειρηματιών ΑΠΕ, ο αντιρατσιστικός νόμος όπου θα υπάρχουν νομικές συνέπειες απέναντι σε όσους δεν δέχονται την ΛΟΑΤΚΙ- φεμινιστική προπαγάνδα, και πολλά άλλα που ετοιμάζονται.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,460 μηνύματα.
Το woke κίνημα εφευρίσκει νέους νομικούς όρους ώστε όλοι να είμαστε υποχρεωμένοι να ασπαστούμε τη woke θρησκεία.

Τώρα τι διαφορά έχει η "γυναικοκτονία" από την ανθρωποκτονία, ομολογώ δεν το αντιλαμβάνομαι. Ουσιαστικά θα αποτελέσει άλλο ένα κομμάτι της φεμινιστικής προπαγάνδας στο αφήγημα του "πόσο κακοί είναι οι άντρες".

Βέβαια, ήδη ετοιμάζονται και νέοι νομικοί όροι όπως η "γαιοκτονία¨ απέναντι σε όποιον δεν δέχεται την απάτη της "κλιματικής αλλαγής" που έχει οδηγήσει το κόστος ζωής σε δυσθεώρητα επίπεδα και έχει γεμίσει τις τσέπες πολιτικών και κρατικοδίαιτων επιχειρηματιών ΑΠΕ, ο αντιρατσιστικός νόμος όπου θα υπάρχουν νομικές συνέπειες απέναντι σε όσους δεν δέχονται την ΛΟΑΤΚΙ- φεμινιστική προπαγάνδα, και πολλά άλλα που ετοιμάζονται.
Μαλλον δεν θες να καταοαβεις και το εχουμε εξηγησει 235 φορες.
Οταν ενας ληστης σε τραπεζα σκοτωσει γυναικα ταμεια..λη γυναικα..δεν ειναι ΓΥΝΑΙΚΟΚΤΟΝΙΑ.
Γυναικοκτονια ειναι ο φονος λογω φυλου..τουτεστιν ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ..ΓΚΟΜΕΝΑ ΜΟΥ...ΚΟΡΗ ΜΟΥ...ΔΕΝΕ ΧΕΙς ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕ ΧΩΡΙΣΕΙΣ...ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ...ΝΑ ΦΟΡΑς ΜΙΝΙ ΚΛΠ Σε σκοτωνω διοτι σαν γυναικα εισαι κτημα μου.
Το καταλαβες τωρα η να το ζωγραφισω;
Και βεβαια τα υπολοιπα που γραφεις ανηκουν στη σφαιρα ΤΗΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΑΣ.

ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΟΣ ΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑς.

Ρατσιστης ,σεξιστης και συνομωσιολογος ντεντεκτιτ.
 

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Καλά ότι από μια φεμινίστρια δεν περίμενα κάτι καλύτερο είναι σίγουρο.

Όταν μια γυναίκα δολοφονεί τον άντρα της θα το ονομάσουμε ανδροκτονία δηλαδή ;

Ή μήπως όταν ένας άντρας σκοτώνει μια γυναίκα είναι λόγω του φύλου της, ενώ όταν μια γυναίκα σκοτώνει τον άντρα της είναι για άλλους λόγους;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,460 μηνύματα.
Καλά ότι από μια φεμινίστρια δεν περίμενα κάτι καλύτερο είναι σίγουρο.

Όταν μια γυναίκα δολοφονεί τον άντρα της θα το ονομάσουμε ανδροκτονία δηλαδή ;

Ή μήπως όταν ένας άντρας σκοτώνει μια γυναίκα είναι λόγω του φύλου της, ενώ όταν μια γυναίκα σκοτώνει τον άντρα της είναι για άλλους λόγους;
Μια γυναικα δεν δολοφονει τον αντρα της επειδη την θεωρει ΚΑΤΩΤΕΡΟ ΣΑΝ ΦΥΛΟ.Θα τον σκοτωσει για αλλους λογους.Αντοθετα ενας ανδρας πατριαρχικων αντληψεων..οταν σκοτωνει επειδη τον ΧΩΡΙΣΕ...ΓΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ..ΑΡΡΑ ΚΑΤΩΡΕΡΗ ΤΟΥ..ΑΦΟΥ ΔΕΝΕ ΧΕΙ ΔΙΚΑΚΩΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΕΙ.
Δεν σε συμφερει να το αντιληφθεις.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Καλά ότι από μια φεμινίστρια δεν περίμενα κάτι καλύτερο είναι σίγουρο.

Όταν μια γυναίκα δολοφονεί τον άντρα της θα το ονομάσουμε ανδροκτονία δηλαδή ;

Ή μήπως όταν ένας άντρας σκοτώνει μια γυναίκα είναι λόγω του φύλου της, ενώ όταν μια γυναίκα σκοτώνει τον άντρα της είναι για άλλους λόγους;
Έτσι είναι πάντα, το θέμα είναι ότι με τον όρο γυναικοκτονια υποκρύπτεται το γεγονός ότι η πραγματική αιτία είναι η στρεβλη έννοια της πρόσληψης της ιδιοκτησίας και όχι το φύλο αυτό καθ' αυτό.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
@ROM32 ο νομικός όρος της "ανθρωποκτονίας" είναι απολύτως επαρκής. Οτιδήποτε άλλο πέραν αυτού γίνεται για εξυπηρέτηση άλλων επιδιώξεων.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top