Γυναικοκτονίες, δολοφονίες ή ανθρωποκτονίες;

Πιστεύετε ότι υπάρχει έξαρση μίσους κατά των γυναικών επειδή είναι γυναίκες; (Γυναικοκτονίες)
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
2) Τα ΜΜΜ κάνουν σαν τρελά για κάθε νέα "γυναικοκτονία". Αν φέτος για κάθε γυναίκα που δολοφονήθηκε από το σύντροφο της, 3 γυναίκες δολοφόνησαν το δικό τους σύντροφο(κάπου τόσο πρέπει να 'ναι), τότε γιατί δε βλέπεις απολύτως καμία δημοσίευση γι' αυτούς τους φόνους; 'Εστω και ομαδική δημοσίευση για όλους τους φόνους του εξαμήνου. Ο λόγος είναι επειδή αυτοί οι φόνοι δεν έχουν ιδεολογικό αφήγημα και - λόγω αυτού - αν το κάνει μία φυλλάδα θα πέσουν οι άλλες και γενικά όλο το cancel culture να την φάνε. Χρειάζονται δυσθεώρητα επίπεδα εθελοτυφλίας για να μην το δεις αυτό.
θα σε παρακαλουσα να μου στειλεις πηγη απο αυτη τη στατιστικη ερευνα απο το παραλληλο συμπαν απο το οποιο μαλλον μας ερχεσαι

Area 51 Aliens GIF by GIPHY Studios Originals
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
θα σε παρακαλουσα να μου στειλεις πηγη απο αυτη τη στατιστικη ερευνα απο το παραλληλο συμπαν απο το οποιο μαλλον μας ερχεσαι

Area 51 Aliens GIF by GIPHY Studios Originals
Υποθέτω αυτό είναι το last resort σου, καθώς ακριβώς 0 επιχειρήματα έχεις. Δεν υπάρχουν σααφή στατιστικά γι' αυτά τα θέματα, αλλά ακόμα και για "ανδροκτονίες" θα βρεις άγνωστες φυλλάδες να γράφουνε και δικαστήρια να γίνονται. Δεν έχει σημασία though, δεν πιστεύεις τις αβασιμότητες που έχεις στο κεφάλι σου επειδή σου φαίνονται λογικές.

Μοντέρνα φεμινίστρια: Φοβάται να βγει απ' το σπίτι, δεν έχει καμία πετυχημένη σχέση.

Παρηγορείται από τις εφημερίδες που της λένε πως δε φταίει αυτή.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Υποθέτω αυτό είναι το last resort σου, καθώς ακριβώς 0 επιχειρήματα έχεις. Δεν υπάρχουν σααφή στατιστικά γι' αυτά τα θέματα, αλλά ακόμα και για "ανδροκτονίες" θα βρεις άγνωστες φυλλάδες να γράφουνε και δικαστήρια να γίνονται. Δεν έχει σημασία though, δεν πιστεύεις τις αβασιμότητες που έχεις στο κεφάλι σου επειδή σου φαίνονται λογικές.

Μοντέρνα φεμινίστρια: Φοβάται να βγει απ' το σπίτι, δεν έχει καμία πετυχημένη σχέση.

Παρηγορείται από τις εφημερίδες που της λένε πως δε φταίει αυτή.
oχι δεν ηταν το last resort μου απλα να προσπαθησω να πεισω καποιον που πιστευει ακραδαντα οτι πεταει ο γαιδαρος (τυχαιο το ζωο) οτι δεν πεταει ειναι χασιμο χρονου.
Αφου εγω εχω αβασιμοτητες στο κεφαλι μου και οχι εσυ, δως μου τα φωτα σου ρε μπρο να βγω απο την αγνοια μου γιατι δεν μου δειχνεις πως βγηκες στο συμπερασμα οτι για καθε γυναικα που σκοτωνεται απο το συντροφο της , σκοτωνονται 3 αντρες απο τις συντροφους τους...

Μεσος τυπος που κραζει μοντερνες φεμινιστριες : δεν του καθεται καμια ουτε με αιτηση στα ΚΕΠ, ωστοσο εχει εξαιρετικα skills στο ενα απο τα δυο χερια για την μαλ...αυνανισμο, και για να κραζει φεμινιστριες απο το πληκτρολογιο...

και βασικα χασιμο χρονου ειναι που καθομαι κ απανταω κ σε αυτο οποτε το τελειωνω εδω γιατι για τους 3πλασιους αντρες που δολοφονουνται δεν ξερω αλλα εγω για καθε ποστ σου που απανταω χανονται τα 3πλασια εγκεφαλικα μου κυτταρα σιγουρα.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
oχι δεν ηταν το last resort μου απλα να προσπαθησω να πεισω καποιον που πιστευει ακραδαντα οτι πεταει ο γαιδαρος (τυχαιο το ζωο) οτι δεν πεταει ειναι χασιμο χρονου.
Μπορεί να μην είναι 1/3 αλλά 1/300. 'Ολα τα άλλα που είπα που ήταν και τα σημαντικά και γι' αυτό δεν ήταν σε παρένθεση, δεν αλλάζουν καθόλου.

Αφου εγω εχω αβασιμοτητες στο κεφαλι μου και οχι εσυ, δως μου τα φωτα σου ρε μπρο να βγω απο την αγνοια μου γιατι δεν μου δειχνεις πως βγηκες στο συμπερασμα οτι για καθε γυναικα που σκοτωνεται απο το συντροφο της , σκοτωνονται 3 αντρες απο τις συντροφους τους...
Βασικά εννοούσα πως για κάθε περίπου 3 "γυνοκτονίες" (υποθέτω) υπάρχει 1 "ανδρόκτονια". (Τώρα είδα πως το έγραψα λάθος, σόρρυ).

Εν προκείμενω έχουμε 2 καταστάσεις που εσύ και οι περισσότερες υιοθετείτε τα αποτελέσματα τους. Η πρώτη είναι η αντικειμενική, πως στην Ελλάδα φέτος βρίσκουμε 17 φόνους γυναικών από συντρόφους τους. Η δεύτερη είναι ιδεολογική, πως αυτοί οι φόνοι αποτελούν "γυνοκτονίες" και "η κοινωνία" και"το σύστημα" και άλλες αφηρημένες οντότητες προκαλούν ένα εγγενές μίσος στους άνδρες για το άλλο φύλο, μάλιστα με εξίσου αφηρημένο τρόπο. Αυτό πετιέται έτσι, χωρίς σκέψη πριν και χωρίς αιτολόγηση μετά και ούτε εσύ, ούτε κάποιος άλλος πειράζεται από αυτό. Στο προηγούμενο μήνυμα μου, εξήγησα γτ η ιδεολογική ερμηνεία δεν είναι πραγματική. Εξάλλου δεν υπάρχουν και ψυχίατροι να βγάλουν το πόρισμα από τον κάθε θύτη.

Μεσος τυπος που κραζει μοντερνες φεμινιστριες : δεν του καθεται καμια ουτε με αιτηση στα ΚΕΠ, ωστοσο εχει εξαιρετικα skills στο ενα απο τα δυο χερια για την μαλ...αυνανισμο, και για να κραζει φεμινιστριες απο το πληκτρολογιο...
Σε παρακαλώ είμαι fapstronaut. Μην με ξανακατηγορήσεις για κάτι τέτοιο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Η ετοιμοτητα της να παρει τηλεφωνο και η σωστη και εγκαιρη επεμβαση των αστυνομικων απετρεψε την 18η γυναικοκτονια, αλλα θα ελεγα μετραει και αυτη.

Θεσσαλονίκη: Συγκλονίζει ο αστυνομικός που απέτρεψε τη γυναικοκτονία – “Μαχαίρωσε τη γυναίκα στον λαιμό μπροστά στα μάτια μας”


Tο μήνυμα που θέλω να στείλω είναι ότι ένα παιδί θα κάνει γιορτές με τη μαμά του. Δεν θα έκανε σε διαφορετική περίπτωση». Αυτό σημείωσε με έμφαση ο αρχιφύλακας Μωραΐτης Χρήστος, ο αστυνομικός του Αστυνομικού Τμήματος Λευκού Πύργου που εξιστόρησε όσα έζησε χθες Σάββατο με τους συναδέρφους του και το πώς από κοινού κατάφεραν να αποτρέψουν μια ακόμη γυναικοκτονία για φέτος. Σε δηλώσεις του o αρχιφύλακας έκανε λόγο για μία «τρομακτική εμπειρία» αναφερόμενος στο συμβάν, που λίγο έλειψε να αποτελέσει την 18η γυναικοκτονία στη χώρα μας για φέτος.


«Λάβαμε σήμα να συνδράμουμε με το περιπολικό σε ένα περιστατικό ενδοοικογενειακής βίας και πάλι. Πήγαμε στο σημείο και μαζί με τους άλλους τρεις συναδέρφους μου ακούσαμε μέσα από το διαμέρισμα ουρλιαχτά. Κάναμε έκκληση να μας ανοίξει. Αυτό δεν το έκανε (σ.σ ο ένοικος). ‘Φύγετε’, έλεγε, θα σας σκοτώσω και εσάς. Τότε στα κρίσιμα δευτερόλεπτα πήραμε την απόφαση να σπάσουμε την πόρτα και να επέμβουμε. Δεν υπήρχε καθόλου χρόνος. Μπήκαμε μέσα και αντικρίσαμε ένα θέαμα, που εγώ και οι συνάδερφοι μου δεν είχαμε ξαναδεί. Έναν άνθρωπο να μαχαιρώνει στο λαιμό (σ.σ την σύνοικο του) μπροστά μου, μπροστά στα μάτια μας. Όταν μας είδε απομακρύνθηκε, και άρχισε να αυτοτραυματίζεται χωρίς να το καταφέρει και μετά στράφηκε εναντίον μας. Ένας συνάδερφος μας αν δεν φορούσε αλεξίσφαιρο, θα είχε πάθει ζημιά. Καταφέραμε να τον ακινητοποιήσουμε και να τον συλλάβουμε», εξήγησε περιγράφοντας το συμβάν ο αρχιφύλακας του Α.Τ. Λευκού Πύργου.


Όπως διευκρίνισε, όταν έφτασε άκουσε άτομο να φωνάζει «βοήθεια, βοήθεια με σφάζει», ενώ, όπως τόνισε, η 38χρονη σύνοικος του συλληφθέντα είχε καλέσει αρκετές φορές στο τηλεφωνικό κέντρο της Διεύθυνσης ‘Αμεσης Δράσης, μάλιστα τη μια φορά είχε μπει μέσα στο μπάνιο και είχε κάλεσε κρυφά. «Παρόλα αυτά δεν μας είχε δώσει ακριβείς οδηγίες για το που είναι. Καταφέραμε και την βρήκαμε και είχε ευχάριστη κατάληξη τουλάχιστον στο τέλος. Την βρήκαμε μαχαιρωμένη στο λαιμό, γεμάτη αίματα, ημίγυμνη και στον καναπέ ενώ δίπλα, στο ενάμιση μέτρο (σ.σ. βρισκόταν) ένα παιδί 10 χρονών, το οποίο ήταν ένα παιδάκι με αναπηρία. Ήτανε σε σοκ», περιέγραψε ο αρχιφύλακας που εξήγησε πως ασθενοφόρο βρισκόταν ήδη στο σημείο. «Ευτυχώς, την παρέλαβε, δεν χάσαμε καθόλου χρόνο. Το παιδάκι έμεινε με συγγενικό του πρόσωπο και ενημερώθηκαν οι κοινωνικές υπηρεσίες».


Ο κ. Μωραΐτης εξήγησε πως στο σημείο χρειάστηκε να βρεθούν συνολικά τέσσερις αστυνομικοί για το περιστατικό καθώς εκείνος και συνάδερφος του μετέβησαν για να συνδράμουν τους δύο συναδέρφους τους ενώ περιέγραψε και πως ένιωσε όταν επικοινώνησε μαζί του ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Τάκης Θεοδωρικάκος. «Μου τηλεφώνησε ο κ. υπουργός σε μένα προσωπικά, μου είπε να δώσω σε όλους τους συναδέρφους μου τα συγχαρητήρια, είναι μαζί μας και τον ευχαριστούμε για αυτό. Είπε θα έρθει να μας συναντήσει. Εμείς κάναμε το καθήκον μας. Δεν κάναμε κάτι παραπάνω. Δεν σκεφτήκαμε ούτε δευτερόλεπτο να μην σπάσουμε την πόρτα…», τόνισε ο αρχιφύλακας της Ελληνικής Αστυνομίας.


Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Μπορεί σε κάποιους να ακούγεται αστείο/υπερβολικο αλλά δυστυχώς υπάρχουν κτήνη που ακόμα και κάτι ασήμαντο να προκύψει δε χάνουν ευκαιρία να σηκώσουν χέρι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.

Μπορεί σε κάποιους να ακούγεται αστείο/υπερβολικο αλλά δυστυχώς υπάρχουν κτήνη που ακόμα και κάτι ασήμαντο να προκύψει δε χάνουν ευκαιρία να σηκώσουν χέρι

Αστειο; Σε ποιον θα φαινοταν; ή σε καποιον που κανει τα ιδια,ή σε καποιον ηλιθιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ,αλλα..και,αλλα.....εχει γεμισει το συμπαν πια..

Σοκ στην Έδεσσα: 33χρονος ξυλοκόπησε άγρια την 17χρονη σύντροφό του επειδή του ζήτησε να χωρίσουν​

 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Δηλαδή, τα ότι...

-Του πήρε το αυτοκίνητο από τα 18 ο μπαμπάς, διότι Πατριαρχία
-Πήρε το δίπλωμα οδήγησης χωρίς οπισθογωνία, διότι Πατριαρχία
-Ο αστυνομικός που τον σταμάτησε για μέθη και κατέληξαν να μιλούν για τον ΠΑΟΚ τον άφησε να φύγει, γιατί Πατριαρχία


...δεν έχουν καμμία επίπτωση στο θάνατο εκείνης της Γυναίκας στις ρόδες του Άντρα;

Μην κοροϊδευόμαστε. Τα πλοκάμια της Πατριαρχίας είναι παντού.
Έτσι όπως το θέτεις έχω μια πολύ σοβαρή ερώτηση. Ποιος θα αποφασίσει τι είναι πατριαρχικό και τι όχι ;
Γιατί εαν είναι πατριαρχικό το να θέλει ένας νέος άνθρωπος να πάρει το δικό του μεταφορικό μέσο...τότε ας γυρίσουμε στον Μεσαίωνα. Ειλικρινά αυτό μας πείραξε ;

Το οτι υπάρχουν Έλληνες που μεγαλώνουν τα παιδιά τους ανεξέλεγκτα, χωρίς τρόπους, χωρίς σεβασμό σε τίποτα, χωρίς παιδεία, και τα αφήνουν να γυρνάνε όλη μέρα χωρίς να έχουν την παραμικρή ιδέα τι κάνουν, που είναι και με ποιους είναι, δηλαδή δεν μας πειράζει ;

Ας μην είμαστε ψείρες γιατί στο τέλος θα καταλήξει πατριαρχικό και το να αναπνέει κάποιος απλά επειδή είναι άντρας. Καλή η θεωρία δεν λεω, αλλά ας μην την αναγάγουμε σε holy grail της ψυχολογίας, γιατί δεν είναι. Δεν μπορεί να εξηγήσει τα πάντα. Για την ακρίβεια δεν περιέχει κανένα πρωτότυπο insight. Είναι προφανές οτι ένα παιδί που θα μεγαλώσει όπως ανέφερα, στο μέλλον το να μην σέβεται τις γυναίκες, θα είναι ένα μόνο απο τα πολλά προβλήματα που θα εμφανίσει ο χαρακτήρας που θα έχει διαμορφώσει όλα αυτά τα χρόνια. Ας ξεκινήσουμε με τα βασικά λεω εγώ, που είναι η σωστή διαπαιδαγώγηση γενικότερα και βλέπουμε και τα άλλα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αστειο; Σε ποιον θα φαινοταν; ή σε καποιον που κανει τα ιδια,ή σε καποιον ηλιθιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ,αλλα..και,αλλα.....εχει γεμισει το συμπαν πια..


δεν παμε καλα. Εχουν ξεφυγει τα ψυχολογικα προβληματα με την πανδημια.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Mια ερώτηση απορίας. Με αφορμή την υπόθεση του βίαιου πατέρα της Αργυρούπολης που ...έκανε 3 γάμους(!), θα ήθελα να ρωτήσω. Τι ακριβώς βρίσκουν οι γυναίκες σε τέτοιο είδος άνδρα; Πώς γίνεται κάποιοι τέτοιοι τύποι να ρίχνουν τόσο εύκολα γυναίκες και να τους παντρεύονται, κάνοντας παιδιά; Πού φαίνεται ακριβώς η εκλκυστικότητα τέτοιων υποειδών ανθρώπου; Γιατί μόνιμα αντιπαραβάλλουμε το προφίλ του φλώρου; Ή φλώρος ή το χάος; :hmm:

Δεν δέχομαι ως δικαιολογία ότι τα ελαττώματα εμφανίζονται στην πορεία μιας σχέσης γιατί η συμπεριφορά κάποιου φαίνεται από το πρώτο λεπτό.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Mια ερώτηση απορίας. Με αφορμή την υπόθεση του βίαιου πατέρα της Αργυρούπολης που ...έκανε 3 γάμους(!), θα ήθελα να ρωτήσω. Τι ακριβώς βρίσκουν οι γυναίκες σε τέτοιο είδος άνδρα; Πώς γίνεται κάποιοι τέτοιοι τύποι να ρίχνουν τόσο εύκολα γυναίκες και να τους παντρεύονται, κάνοντας παιδιά; Πού φαίνεται ακριβώς η εκλκυστικότητα τέτοιων υποειδών ανθρώπου; Γιατί μόνιμα αντιπαραβάλλουμε το προφίλ του φλώρου; Ή φλώρος ή το χάος; :hmm:

Δεν δέχομαι ως δικαιολογία ότι τα ελαττώματα εμφανίζονται στην πορεία μιας σχέσης γιατί η συμπεριφορά κάποιου φαίνεται από το πρώτο λεπτό.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δεν απαντάει σε αυτό που ρωτάω. Πώς γίνεται ο ερωτικός κόσμος μιας γυναίκας να βρίσκει "λιμάνι" σε ένα τέτοιο προφίλ άνδρα; Σε αυτό φταίει η νοοτροπία του ανατολίτη άντρα; :hmm:
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σε αυτο βρηκα δυο αποψεις



Τελικά ο μισογυνισμός δεν έχει φύλο.
Όσον αφορά σε αυτά που είπε η Γαρμπή, ναι, υπάρχει μισογυνισμός από γυναίκες, ο λεγόμενος εσωτερικευμένος μισογυνισμός. Είναι πιο συχνό φαινόμενο σε γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας, που μεγάλωσαν σε περισσότερο πατριαρχικές οικογένειες.

Για την Τούνη, τώρα -χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω το φαινόμενο του εκδικητικού πορνό- και πολύ ασχοληθήκαμε με το σούργελο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν απαντάει σε αυτό που ρωτάω. Πώς γίνεται ο ερωτικός κόσμος μιας γυναίκας να βρίσκει "λιμάνι" σε ένα τέτοιο προφίλ άνδρα; Σε αυτό φταίει η νοοτροπία του ανατολίτη άντρα; :hmm:
Φταίει που το πρότυπο άντρα ήταν επί πάρα πολλά χρόνια αυτό του "γμαω και δέρνω." Μόνο στις ελληνικές ταινίες να δεις, που η ατίθαση πρωταγωνίστρια ερωτευόταν τον αγριάντρα όταν της άστραφε τη χαστούκα, όταν γονείς έλεγαν στην κόρη τους "ε, κι άμα σηκώσει και λίγο χέρι δεν πειράζει, άντρας είναι", καταλαβαίνεις γιατί υπάρχουν γυναίκες που έλκονται από αυτό το είδος άντρα - έτσι έμαθαν.

Χώρια από αυτό, υπάρχει και η ψυχολογική πλευρά του θέματος που έχω αναφέρει πολλάκις εδώ μέσα. Γυναίκες με εξαρτητικές προσωπικότητες τείνουν να έλκονται από άντρες με κοινωνιοπαθητικές-ψυχοπαθητικές προσωπικότητες.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δεν απαντάει σε αυτό που ρωτάω. Πώς γίνεται ο ερωτικός κόσμος μιας γυναίκας να βρίσκει "λιμάνι" σε ένα τέτοιο προφίλ άνδρα; Σε αυτό φταίει η νοοτροπία του ανατολίτη άντρα; :hmm:
Απαντάει ακριβώς σε αυτό που ρωτάς.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top