Δίπλωμα οδήγησης

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,777 μηνύματα.
Αυτό το γνωρίζω. Όμως, είναι υποχρέωση του δασκάλου να σου μάθει έστω και τα βασικά (όπως π.χ. ξεκίνημα και παρκάρισμα σε ανηφόρα). Δε λέω ότι από εκεί θα βγεις Σουμάχερ αλλά πριν βγεις στους δρόμους χρειάζεται να έχεις ένα καλό υπόβαθρο γνώσεων και ικανοτήτων που θα έχουν διδαχτεί/αναπτυχθεί κατά τη διάρκεια των μαθημάτων. Δεν είναι διακοσμητικός ο ρόλος του δασκάλου. Για αυτό υπάρχουν καλοί και κακοί δάσκαλοι οδήγησης. Αλλιώς θα ήταν όλοι ίδιοι. Αλλά δεν είναι έτσι.

σύμφωνοι.

πάντως, θεωρητικά κάποια πράγματα είναι πολύ απλά να τα μάθεις. δεν χρειάζεσαι ένα σωρό μαθήματα.
το θέμα είναι πως θα τα εφαρμόσεις στην πράξη. εκεί χρειάζεσαι εξάσκηση, η οποία με δάσκαλο κοστίζει αρκετά.
 

Kassiopi

Νεοφερμένος

Η Kassiopi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
σύμφωνοι.

πάντως, θεωρητικά κάποια πράγματα είναι πολύ απλά να τα μάθεις. δεν χρειάζεσαι ένα σωρό μαθήματα.
το θέμα είναι πως θα τα εφαρμόσεις στην πράξη. εκεί χρειάζεσαι εξάσκηση, η οποία με δάσκαλο κοστίζει αρκετά.
Ακριβώς για αυτό λέω το πληρώνω ακριβά :). Από ότι μου είπε βέβαια ο δάσκαλος δε θα χρειαστώ πολλά, 2-3 μαθήματα και θα είμαι εντάξει. Οψόμεθα....
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Καλά, τόσο άσχημα είναι τα πράγματα στην πρωτεύουσα που άμα δε λαδωσεις δίπλωμα δεν παίρνεις?
Εγώ πάντως που έδωσα για αμάξι στο Ηράκλειο 1 ξεκίνησα με χειρόφρενο 2 δεν γυρνούσα το κεφάλι δεξιά αριστερά μέχρι που μου το είπε 3 δεν έβγαλα φλας σε παρκάρισμα 4 σε πιοσθογ ενώ μου είπε φτάνει εγώ συνέχισα μέχρι να το ισιώσω 5 είπα λάθος μια πινακίδα πάνω στην κίνηση κ επειδή αγχώθηκα μου έσβησε. Το πήρα χωρίς λάδωμα. Βέβαια ίσως απλά να ήμουν κωλοφαρδος κ να με συμπάθησε η γυναίκα που με εξέτασε. Τώρα δίνω κ απεριόριστο μηχανής, εκεί τουλάχιστον δεν έχει χειρόφρενο να ξαχασω. Αυτό το χειρόφρενο, πότε δεν το κτβαζω, θα το χτυπήσω τατουάζ στο χέρι, να γράφει BRAKE,IDIOT!!
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά, τόσο άσχημα είναι τα πράγματα στην πρωτεύουσα που άμα δε λαδωσεις δίπλωμα δεν παίρνεις?
Εγώ πάντως που έδωσα για αμάξι στο Ηράκλειο 1 ξεκίνησα με χειρόφρενο 2 δεν γυρνούσα το κεφάλι δεξιά αριστερά μέχρι που μου το είπε 3 δεν έβγαλα φλας σε παρκάρισμα 4 σε πιοσθογ ενώ μου είπε φτάνει εγώ συνέχισα μέχρι να το ισιώσω 5 είπα λάθος μια πινακίδα πάνω στην κίνηση κ επειδή αγχώθηκα μου έσβησε. Το πήρα χωρίς λάδωμα. Βέβαια ίσως απλά να ήμουν κωλοφαρδος κ να με συμπάθησε η γυναίκα που με εξέτασε. Τώρα δίνω κ απεριόριστο μηχανής, εκεί τουλάχιστον δεν έχει χειρόφρενο να ξαχασω. Αυτό το χειρόφρενο, πότε δεν το κτβαζω, θα το χτυπήσω τατουάζ στο χέρι, να γράφει BRAKE,IDIOT!

Έτοιμοι ήταν να σε λαδώσουν αυτοί με αυτά που λες.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
το παράβολο με τα 150 ευρώ σε περίπτωση που κοπεί κάποιος
Μια διόρθωση μόνο, δεν πρόκειται για παράβολο αλλά για την ταρίφα που συμφώνησε η κλίκα των δασκάλων να ζητάνε. Το παράβολο για κάθε εξέταση προφορική ή γραπτή είναι 10 ευρώ. 150 ευρώ για να σε πάει ο δάσκαλος μια βόλτα 1-2 ωρες πριν την εξέταση στην περιοχή, να σε κεράσει κανέναν καφέ αν υπάρχει διάθεση και μαγαζί εκεί κοντα και να διαθέσει το όχημα του τα ~ 15 λεπτά της εξέτασης. :)
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια διόρθωση μόνο, δεν πρόκειται για παράβολο αλλά για την ταρίφα που συμφώνησε η κλίκα των δασκάλων να ζητάνε. Το παράβολο για κάθε εξέταση προφορική ή γραπτή είναι 10 ευρώ. 150 ευρώ για να σε πάει ο δάσκαλος μια βόλτα 1-2 ωρες πριν την εξέταση στην περιοχή, να σε κεράσει κανέναν καφέ αν υπάρχει διάθεση και μαγαζί εκεί κοντα και να διαθέσει το όχημα του τα ~ 15 λεπτά της εξέτασης. :)
χαχα μορ λαικ τα 15 λεπτά της εξέτασης και πληρώνεις έξτρα το μάθημα πριν :)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Λογικό το βρίσκω. Και ο αδερφός μου από τα 10 έμαθε να οδηγεί αλλα λάδωσε για παν ενδεχόμενο. Ένας μόνο δεν λάδωσε τότε και τον κόψανε αρχικά αλλα έκανε φασαρία ο δάσκαλος γιατί δεν υπήρχε στον κοκ αυτό που έλεγαν οι εξεταστές και τελικά το πέρασαν το παιδί. Εγώ δίνω σε μερικές εβδομάδες και σκέφτομαι να λαδώσω γιατί μια φορά να με κόψουν θα τα δώσω στα παράβολα κ αν με κόψουν κ δεύτερη θα πληρώσω περισσότερα κ θα ταλαιπωρηθώ περισσότερο χωρίς λόγο
To λαδωμα δεν εχει σχεση με τις ικανοτητες του μαθητη αλλα με τις οικονομικες αναγκες των εξεταστων και των δασκαλων.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
To ότι δεν λαδώσατε εσείς τους εξεταστές δεν σήμαινε ότι δεν τον λάδωσε ο δάσκαλός σας...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
To ότι δεν λαδώσατε εσείς τους εξεταστές δεν σήμαινε ότι δεν τον λάδωσε ο δάσκαλός σας...
Δόξα τω Θεώ ο δάσκαλος μου τυγχάνει να είναι και συγγενής μου οπότε ξέρω σίγουρα πως είναι 100% καθαρός.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά ακίκο μη λες βλακείες κι εσύ, σιγά μη λαδώσει ο δάσκαλος από μόνος του. Μεταξύ μας μια χαρά τον συμφέρει κι αυτόν να ξαναδώσεις.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι αν ξαναδωσεις τι reputation θα ‘χει ο δάσκαλος μετά, τον συμφέρει μόνο στη τσέπη και πάλι θεωρητικά
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Καλά ακίκο μη λες βλακείες κι εσύ, σιγά μη λαδώσει ο δάσκαλος από μόνος του. Μεταξύ μας μια χαρά τον συμφέρει κι αυτόν να ξαναδώσεις.
Ο δάσκαλος μου, μου είπε ότι το λάδωμα περιλαμβάνεται σε αυτά που έδωσα. Βέβαια τότε ήταν εποχές που δεν έδινες τα σήματα σε pc.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Με το iphone 3G ήσουν τότε;
:( δεν μου είχαν πάρει οι γονείς μου κινητό ακόμα. Λίγες εβδομάδες αργότερα πήρα nokia 6600. Το iPhone 2g που δεν κυκλοφόρησε Ελλάδα το πήρα όταν ημουν 3ο έτος όταν πήρα για 1 εβδομάδα Αμερική.

Πήρα 4 και πούλησα τα 3 και έβγαλα κέρδος.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γτφ οι υπολογιστές που έχουν για τα σήματα είναι κάτι μπακατέλες μισό μέτρο βάθος, καλά σου λέει πότε πήρες το δίπλωμα, προ μιλένιουμ;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
2004 μετά τις πανελλήνιες. Καθόσουν σε κάθε θρανία,. Έγραφες τα πολλαπλής με στύλο, τα διόρθωνε ο εξεταστής και σου έλεγε αν πέρασες επιτόπου.

Ούτε τότε δεν μπορούσες να κλέψεις τα σήματα. Στη πορεία ήταν ο κανόνας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top