Διαγραφή μελών

nena

Νεοφερμένος

Η nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Έχοντας περάσει απο αντίστοιχη φάση κατανοώ απόλυτα την αντίδραση σου. Τότε λοιπόν έγραψα στο μπλόγκ μου το παρακάτω ποστ και όταν μετά το ξαναδιάβασα επέστρεψα γιατί κατάλαβα ότι αυτά που με ενώνανε με το φόρουμ ήταν παραπάνω απο αυτά που με χωρίζανε. Δεν θέλω να σου αλλάξω γνώμη, θα ήταν ένδειξη μη σεβασμού απο μέρους μου, αλλά άμα θες ξαναδές το. Στο κάτω κάτω στο χρωστάω. Ήσουνα και εσύ ένας απο τους λόγους που γύρισα. Εάν πάλι αυτό είναι που σε εκφράζει respect που λένε και οι ειδικοί. ###########################################################Τέσπα που μπορεί να σημαίνει και καλημέρα:Εδώ και εννιά χρόνια περίπου σχεδόν μονάζω από επιλογή. Όλα ξεκίνησαν όταν έμεινα έγκυος στη πρώτη μου κόρη, αναγκαστικά στην αρχή (τζαναμπέτικο αυτό το παιδί από κουκίδα) και μετά όταν γεννήθηκε και μόνο η σκέψη ότι θα την αφήσω έστω και ένα λεπτό από τα μάτια μου ήταν εφιάλτης. Όταν έφτασε εφτά μηνών, Μεγάλη Τετάρτη θυμάμαι ήταν, την πήρε ο πατέρας της να πάνε μέχρι τη μαμά μου (ιστορία ένα τέταρτο) και ένιωσα ότι σκοτείνιασε ο τόπος γύρω μου. Εάν αυτό δεν είναι έρωτας τότε τι είναι έρωτας; Παρατηρήσεις του στυλ υστερική μάνα το λέμε αυτό και όχι έρωτα και να τις σκεφθείτε μην τολμήσετε να τις ξεστομίσετε και αυτό είναι το πιο δημοκρατικό που μπορώ να πω. "Τέσπα", που μέχρι πριν έξη μήνες δεν ήξερα τι θα πει, δεν είναι οι κόρες μου το θέμα μου αυτή τη φορά. Για την ακρίβεια είναι αυτό το «τέσπα» που έγραψα πριν. Ζώντας λοιπόν σπίτι το pc έγινε η αυλή του σπιτιού μου στο κόσμο (δεν έχω αυλή, μένω στο τρίτο). Μέχρι τις αρχές καλοκαιριού η σχέση παρέμενε πλατωνική, δεν μου μίλαγε δεν του μίλαγα. Τον ανακάλυπτα και φαντάζομαι εάν πάρουμε υπόψη μας τις θεωρίες περί «Μεγάλου αδελφού» και αυτός το ίδιο έκανε. Ευτυχώς που δεν βγάζουνε ψυχολογικό προφίλ σε όλους, ξέρετε «αυτοί», αλλιώς τώρα φόραγα πουκάμισα κουμπωμένα ανάποδα. Εάν δείτε τα αγαπημένα του παλιού υπολογιστή μου θα καταλάβετε. Στην αρχή φοβόμουν και μετά ντρεπόμουν να μπω στο περίεργο κόσμο των φόρουμ. Όλοι φαίνονταν να ξέρονται εκεί μέσα και ακόμα περισσότερο να ξέρουν γιατί μιλάνε. Εγώ δηλώνοντας από την αρχή και εδώ ότι δεν είμαι παρά ένας απλός χρήστης αφενός και με τα αγγλικά μου του γνωστού προαναφερθέντος σε άλλο post επιπέδου, δεν μπορούσα ούτε καν εγγραφή να κάνω. Όλα αυτά τα περίεργα γράμματα που προφανώς κάτι σήμαιναν, για μένα σε δίσκο της Φαιστού μου την φέρνανε την οθόνη παρά σε οθόνη.Όμως η ζωή έχει γυρίσματα και από ότι φοβάται ο άνθρωπος δε γλυτώνει και βρέθηκα στο κόσμο του «τέσπα» πριν από έξη μήνες περίπου. Το πώς και το γιατί δεν έχει σημασία. Δε γράφεται για αυτό το λόγο αυτό το post. Τέσπα θα μου πείτε γιατί γράφεται; Για να πω ένα ευχαριστώ σε μια σειρά άτομα που γνώρισα εκεί μέσα. Γιατί με δεχτήκανε, γιατί μοιράστηκαν μαζί μου εμπειρίες, γνώσεις, χαρές, προσωπικές τους ιστορίες, μικρά και μεγάλα τους δράματα μα πάνω από όλα τη καθημερινότητα τους.Γιατί μου λέγανε καλημέρα το πρωί, έτσι όπως σου λέει κάποιος που σε ξέρει πολύ καιρό. Πότε με κέφι, πότε «ξύπνησα και μη μου μιλάτε τη βάψατε», πότε με συνάχι, πότε ξαγρυπνισμένες από παντός είδους σκασμένα, που πιστά στο ρόλο τους κόλλησαν ότι βρήκανε και απόμεινε η μάνα μα τελείως του δειλινού καμπάνα, το pc μου προέκταση του μπαλκονιού σε όλη τη χώρα και κάποιες φορές και εκτός. Αυτούς και αυτές θέλω να ευχαριστήσω γιατί ότι και να λένε για το άθλημα εγώ δεν το βίωσα σαν άθλημα αλλά σαν παιχνίδι. Και ένας θεός ξέρει σε αυτή τη φάση πόσο ανάγκη είχα να παίξω ξανά. Γιατί τελικά είναι όμορφο να φτάνεις στα 45 σου και να ανακαλύπτεις ότι ανεξάρτητα με το μέσο και τον τρόπο μπορείς ακόμα να μιλάς με τους άλλους. Ευχαριστώ.Υ.Γ. Το "τέσπα" πάντως το έκανα προσθήκη στο λεξικό του word.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
εγω παντως ενα εχω ν πω δεν θελω να γινει διαγραφει της ισμηνης ολοι μας εχουμε διαφορετικες αποψεις αλλα προς θεου να μην τα περνουμε ολα προσωπικα συγνωμη αν καναμε κατι σαν συντονιστικη ομαδα που την πληγωσε κ θα ηθελα διακαως να γυρισει στο σαιτ ΙΣΜΗΝΗ θα μου λειψεις παρα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elrik

Νεοφερμένος

Η Elrik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ ένα δεν καταλαβαίνω: Γιατί ενώ μιλάμε γενικότερα για ιδεολογίες και αναλύει ο καθένας τι πιστεύει, μπαίνουν στη μέση τα προσωπικά. Είναι φυσικό να έχουμε διαμορφωθεί ανάλογα με τον τρόπο που μεγαλώσαμε, την οικογένεια κ τον περίγυρό μας, που βέβαια είναι για όλους μας διαφορετικά. Αν είχαμε όλοι τις ίδιες απόψεις δεν θα υπήρχε κ λόγος για διάλογο. Αν οι ιδέες ενός ατόμου αντιτίθενται με τις δικές μου ή τον τρόπο που ζω κ υπάρχω, ακόμα κ να μην τα εκτιμάει, αυτό δεν με αγγίζει –ο καθένας δικαιούται τη γνώμη του-, εφόσον είμαι σίγουρη για τον εαυτό μου. Πραγματικά, δεν βλέπω το λόγο γιατί πρέπει να το πάρει κανείς προσωπικά κ να προσβληθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimikaki

Νεοφερμένος

Η mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εχω μια απορια: δεν μπορει καποιος να σβησει μηνυματα που εχει γραψει?? μπορει.. αλλα τι γινεται αν το κανει? η δεν καταλαβα καλα?
ισμηνη οτι λεμε εδω μεσα το λεμε για να ακουστει η γνωμη μας, προσωπικα δεν με ενδιαφερει εαν σε αυτα που θα γραψω καποιος διαφωνησει η δεν του αρεσουν, εγω τα γραφω για μενα, γιατι εμενα με κανει να νιωθω καλα και σε οποιον αρεσει! αλοιμονο δεν μπορουμε ολοι να συμφωνουμε! εδω δεν συμφωνει κανεις στο πως προτιμαει τον καφε που πινει!!!
μην πληγωνεσαι και δες τα πραγματα λιγο πιο "ψυχρα"... κανε επιλογη ανθρωπων που συμπαθεις και που νιωθεις οτι μπορουν να σε καταλαβουν και μεινε γιαυτους!!!! ειναι κριμα να φυγεις γιατι δεν τα πας καλα με εναν η δυο!!! ολοι σε καταλαβαινουμε οπως βλεπεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aspasiapef

Νεοφερμένος

Η aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εξαρτάται πως λες ότι λες, εν προκειμένω, πως γράφεις ότι γράφεις. Γιατί επειδή ακριβώς δεν τον έχεις τον άλλο απέναντί σου για να δεις με τι διάθεση σου λέει κάτι , όταν γράφει σε κάποιο συγκεκριμένο ύφος του στυλ "εγώ έχω δίκιο και δε μπα να γμτ εσέίς και οι απόψεις σας είστε για τα σκουπίδια" ε, ναι! φυσικά και θα πειραχτώ!!! Ο καθένας έχει μεγαλώσει με διαφορετικές εμπειρίες σε διαφορετικές συνθήκες, που μπορεί οι δικές μου να είναι οι καλύτερες και οι δικές σου οι χειρότερες. Όταν όμως προσπαθείς να μου πλασάρεις και να επιβάλεις τις δικές σου εμπειρίες σαν το ιδανικό φυσικά και θα αντιδράσω και θα διαφωνήσω και ίσως θελήσω να αποχωρήσω. Εγώ απόφάσισα προς το παρόν να αποχωρήσω και να μην συμετάσχω στο συγκεκριμένο θέμα. Η Ισμήνη και δικαίωμά της να αποχωρήσει από το forum. Επειδή από το forum παίρνω και άλλα πράγματα π.χ. βοήθεια και συμβουλές για τον γάτο μου παραμένω. Πάντως και στο παρελθόν έχω ενοχληθεί απίστευτα από το ύφος (και το ήθος?) κάποιων. Ίσως αν ξαναγίνει κάτι τέτοιο να αποχωρήσω κι εγώ...:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
παιδια ηρεμια σας παρακαλω εαν ειναι τσακωνομαστε για το τι λεει ο καθενας μας τοτε θα ειμασταν ολοι μαλλια κουβαρια εδω μεσα θυμαστε τι ειχα τρβηξει εγω τοτε με τον πετρο που δεν μιληγα δεν εγραφα κ παλι εγω εφταιγα μηπως πρεπει να του δουμε ,λιγο σφαιρικα τοτε με κατηγορουσε σαν δικτατοτρα γιατι ειχα διαφορετικη αποψη απο αυτον μηπως παλι [εφτουμε στο ιδιο λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimikaki

Νεοφερμένος

Η mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
οχι σιγουρα το να προσπαθει καποιος να επιβαλει τα δικα του ουτε και εμενα μου αρεσει, το θεωρω ηλιθιοτητα, γιαυτο και τον αγνοω! αλλα δεν θα χαλασω την "ζαχαρενια μου" για χαρη του!! θα πω οτι υπαρχουν και αλλοι πιο αξιολογοι ανθρωποι που μπορω να συνενοηθω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mika

Νεοφερμένος

Η Mika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
οχι σιγουρα το να προσπαθει καποιος να επιβαλει τα δικα του ουτε και εμενα μου αρεσει, το θεωρω ηλιθιοτητα, γιαυτο και τον αγνοω! αλλα δεν θα χαλασω την "ζαχαρενια μου" για χαρη του!! θα πω οτι υπαρχουν και αλλοι πιο αξιολογοι ανθρωποι που μπορω να συνενοηθω!


Και εγω το ιδιο κανω. Δεν γινετε να ασχολησε με καθε βλακεια που λεει ο αλλος. Προτιμω να μην λαβω μερος στη συζητηση απο το να χαλαστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sardela

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εγω λεω την γνωμη μου...
Απο κει και περα, αν καποιος απαντησει και εναντιωθει, δεν μπορω να μην απαντησω.
Βεβαια πολλες φορες γινεται κουραστικο και ετσι σταματαω να γραφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elrik

Νεοφερμένος

Η Elrik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εξαρτάται πως λες ότι λες, εν προκειμένω, πως γράφεις ότι γράφεις.
Το ύφος είναι ένα θέμα πράγματι, αλλά κι αυτό το βλέπω μέσα σε πλαίσια. Εν ολίγοις, από τον τρόπο που γράφει ο καθένας εδώ μπορούμε να καταλάβουμε ποιος είναι πιο παθιασμένος, πιο απόλυτος, πιο απότομος ή πιο αποστασιοποιημένος στον τρόπο που εκφράζεται. Δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση ότι γίνεται προσωπική επίθεση σε κάποιο άτομο, καθώς κανείς δεν ξέρει κανέναν προσωπικά. Από την άλλη, καλό είναι να διατηρούμε κάποιους χαμηλούς τόνους, αλλά στο πάθος της συζήτησης μπορεί κάποιοι να παρασύρονται. Anyway, με ενδιαφέρει πάρα πολύ ν’ ακούω διαφορετικές απόψεις, που όμως ακολουθούνται από επιχειρήματα, γιατί θέλω να με προκαλέσει κάτι να σκεφτώ διαφορετικά ή κάποια στοιχεία που, λόγω προσωπικών εμπειριών, εμένα μου έχουν ξεφύγει ή βλέπω τα πράγματα από τη δική μου υποκειμενική σκοπιά. Το ίδιο μου αρέσει να προκαλώ στους άλλους, τροφή για παραπάνω σκέψη δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aspasiapef

Νεοφερμένος

Η aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εγώ δεν βλέπω να παρατίθενται επιχειρήματα! Αντίθετα να προσπαθούν να επιβάλλουν απόψεις μόνο από προσωπικές εμπειρίες χωρίς επιχειρήματα:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Χμμ για να παω να δω κι εγω αυτο το θεμα πολλες αντιδρασεις προκαλει βλεπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lactoula

Νεοφερμένος

Η lactoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πολυ κριμα Ισμηνη μου που αποφασισες να φυγεις...Δεν παρακολουθουσα το θεμα που λες και ετσι δεν ξερω τι εγινε. Ομως στεναχωρεθηκα με την εξελιξη αυτη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purina

Νεοφερμένος

Η purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
βρε παιδια για βαλτε λιγο πιο θεμα να δω και εγω με βαλατε σε σκεψεις παω να ψαξω να το βρω τι εγηνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariel

Νεοφερμένος

Η Mariel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ειναι το θεμα "φαλλοκρατες".απο οσα διαβασα εκει δυο πραγματα θυμαμαι που θεωρησαακρως προσβλητικα.1,οτι γυναικα που δε δουλευει δεν εχει αξιοπρεπεια(λες και την αξιοπρεπεια στη δινει ο καθε εργοδοτης.την αξιοπρεπεια η την εχεις στο χαρακτηρα σου η οχι ανεξαρτητως δουλειας.τελεια και παυλα).και 2,κατι που πηγαινε κατευθειαν σε μενα,οτι η σταση ζωης μου ειναι ιδιαιτερα μιζερη.αυτα δεν ειναι επιχειρηματα,ειναι αδικαιολογητοι χαρακτηρισμοι:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anabou

Νεοφερμένος

Η anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Βρε Ισμήνη μην φύγεις θα μου λείψεις πολύ. Είμαστε τόσοι άνθρωποι εδώ που αποκλείεται να έχουμε τις ίδιες απόψεις. Αν κάτι σε ενοχλεί μπορείς απλά να το αγνοήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Διαφωνώ με τη Μichelle. Oι θέσεις και οι απόψεις της ως administrator ειναι αχαρακτηριστες. Αποκαλεί άχρηστους κάποιους ανθρώπους (λόγω στάσης εντός οικογένειας και επαγγελματικής σταδιοδρομίας).
Θέλεις να φύγεις επειδή έγραψε ότι έγραψε η Μichelle, ή γιατί το έγραψε ενώ είναι administrator; Γιατί να μην μπορεί να γράφει ως μέλος αφήνοντας στην άκρη την ιδιότητα του administrator; Αν δεν κάνει κατάχρηση της ιδιότητας αυτής; Γνώμη μου να κάνεις ό,τι θα έκανες αν τα έγραφε κάποιο απλό μέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Olivia

Νεοφερμένος

Η Olivia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ, ό,τι κι αν αποφασίσεις , αισθάνομαι την υποχρέωση να σου πω πως σε ευχαριστώ, καθώς ήσουν πάρα πολύ θερμή και φιλική μαζί μου. Σε οποιο πρόβλημα κι αν είχα ήσουν από τους πρώτους που απαντούσες και το εκτιμώ πολύ!Εύχομαι να μείνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1. Οι περισσότεροι που συμμετέχουμε εδώ είμαστε ενήλικες νομίζω, και καλό είναι να έχουμε την ευθύνη των λόγων μας. Δεν είναι δυνατόν επειδή ο Χ αποφάσισε να αποχωρήσει, να καταστρέφει τη ροή τόσων θεμάτων στο φόρουμ. Είχα αφήσει ενεργοποιημένη τη δυνατότητα διαγραφής μηνυμάτων απο τα μέλη, για να μπορούν μόνα τους να αντιμετωπίζουν περιστάσεις όπως πχ διπλά μηνύματα, αλλά βλέπω οτι τελικά, καλό θα ήταν να συμπορευτώ με τα περισσότερα fora σε αυτό το θέμα και να μην επιτρέπεται διαγραφή και επεξεργασία όταν έχει παρέλθει μία ημέρα απο τη συγγραφή του μηνύματος. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις (πχ αποκάλυψη προσωπικών δεδομένων που για κάποιο λόγο δεν θα έπρεπε πλέον να υπάρχουν), μπορεί το εκάστοτε μέλος να επικοινωνεί με εμένα ή κάποιο συντονιστή για διαγραφή. Διαγραφές μελών επίσης δεν γίνονται, για τον ίδιο λόγο: Δημιουργείται μπάχαλο στο forum, ο,τι είχαν κάνει αυτά τα μέλη ως μέλη θα εμφανίζεται πλέον ως πραχθέν απο επισκέπτη. Δαγραφές μελών γίνονται μόνον όταν το μέλος δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα, δεν έχει ανεβάσει καμία φωτό και γενικά δεν έχει συμμετάσχει στο site.
2. Όπως ανέφερε ο Θανάσης, κάποιος που είναι administrator ή mdoerator δεν σημαίνει οτι δεν είναι και μέλος. Άλλωστε δεν νομίζω οτι έχει φάει οποιαδήποτε ποινή κάποιος επειδή διαφώνησε μαζί μου, ακόμα και πολύ έντονα (Ασπασία θυμάσαι μια αντιπαράθεση μας; ). Ουδέποτε έκανα κατάχρηση του δικαώματος μου ως admin για να φιμώσω τον οποιονδήποτε. Άλλωστε χωρίς αυτό, ουσιαστικά θα ήταν σαν "επάγγελμα" (ασχέτως αν μου αρέσει) η διατήρηση του site και δεν έχω πληρωθεί απο κανέναν για να το επιτελώ. Ωστόσο, αν θέλετε να σταματήσω να συμμετάσχω ως μέλος, να μου το πείτε και πραγματικά δεν έχω λόγο να μην το πράξω, τόσα fora υπάρχουν για τέτοιες συζητήσεις, δεν περίμενα το MyCat για να συζητήσω για τον καπιταλισμό. Ωστόσο, λυπάμαι αλλά τις απόψεις μου θα τις αλλάξω όταν διαβάσω κατάλληλα επιχειρήματα. Αλλιώς θα υπάρχουν, ακόμη κι αν σταματήσω να τις εκφράζω. Αλήθεια είστε βέβαιες εσείς οτι δεν έχετε κάποια άποψη που προσβάλλει εμένα; Δεν είναι δυνατόν να συμφωνούμε σε όλα, και απο τη στιγμή που δεν συμφωνούμε σε όλα και υπάρχουν διαφωνίες, κάποιες απο αυτές θα είναι αρκετά έντονες ώστε κάποια πλευρά να νιώθει πως "προσβάλλεται". Ωστόσο το φόρουμ είναι ανοικτό και ο καθένας μπορεί να εκφράσει τις διαφωνίες του με επιχειρήματα. Η αντίδραση "παρεξηγήθηκα και φεύγω" συγγνώμη αλλά μου φαίνεται τουλάχιστον παιδαριώδης.
3. Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, όταν εγώ ή κάποιος moderator εκφράζω μια άποψη, είναι δική μου, όχι ολόκληρου του forum. Και όπως κάθε άνθρωπος μπορεί να έχω μια ακραία ή απόλυτη άποψη σε κάποια θέματα. Ποιός δεν έχει; Με την αποχώρηση σου δεν κάνεις "ντα" σε εμένα, απλώς στερείς απο όσους φροντίζουν γάτες τη βοήθεια σου, η οποία θα μπορούσε να αποβεί σωτήρια σε κάποιες περιπτώσεις (όπως και όλων των μελών). Forum είναι, δεν είναι blog.
4. Η δημιουργία θέματος ανακοίνωσης της αποχώρησης σου που ακριβώς αποσκοπεί εκτός απο τη δημιουργία κακού κλίματος; Και αν και σε συμπαθούσα αρκετά παλιότερα (και το γνωρίζεις φαντάζομαι απο τις συζητήσεις μας στο msn), μετά απο αυτό διαπιστώνω οτι είσαι εκδικητικό άτομο και δεν πρόκειται να σε παρακαλέσω να μείνεις (ούτε φυσικά να κάνω κάτι αν αποφασίσεις να μην το πράξεις).
5. Πάντως ουδέποτε ήταν επιδίωξη μου να προσβάλλω τον οποιονδήποτε. Αλλά όταν έχεις μια άποψη ορισμένες φορές είναι αναπόφευκτο.

Καλό απόγευμα σε όλους και ελπίζω κάποια στιγμή να δείτε πέρα απο το "όποιος πεθάνει (ή αποχωρήσει) γίνεται αναμάρτητος". Ειδικά όσους σας έχει βοηθήσει το forum κατα καιρούς με τα γατάκια σας.
Άλλωστε ελπίζω οτι δεν συμμετέχει κανείς εδώ για να με επικροτήσει για τις απόψεις μου, αλλά επειδή για κάποιο λόγο του είναι χρήσιμο το forum.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiorasky

Νεοφερμένος

Η aiorasky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ακου Μισελ κατι: Εγω δεν μπαινω σε σαιντ. Δεν γουσταρω γενικα το ιντερνετ.

Αν υπαρχει καποιος λογος που εμεινα σε αυτο το σαιντ ειναι ακριβως επειδη ειχα το ελευθερο να μπορω να βελτιωνω αυτα που γραφω και να μπορω κατι να σβησω εαν χρειαστει.
Καποια φιλη καποια στιγμη εγραψε ποια ειμαι και με τι ασχολουμαι, πραγμα που δεν το επιθυμουσα να συμβει. Αμεσως το συζητησαμε και σβηστηκε το μυνημα και εγω ενιωσα καλα με αυτο.
Θα μου πεις οτι καποιοι μπορει να με γνωριζουν, οκ, αλλα ειναι δικη μου επιλογη αυτο, δεν βγαινει στον αερα.
Σκεψου λοιπον οτι μεσα σε μια συζητηση μπορει να προκειψουν καποιες κουβεντες που σε ελαχιστα λεπτα θα θελουν ολοι να μην τα ξαναδουν στα ματια τους. . Και δεν ειναι κακο να μπορουν να τα διορθωσουν. Σιγουρα καλο ειναι εξ αρχης να προσεχει καποιος τι λεει, αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι ιντερνετ και μπορει και κατι να ξεφυγει. Γιατι γνωριστηκαν οι ανθρωποι εδω; Επειδη μπορουν να στειλουν ΠΜ και γιατι γραφεις ενα τηλ και το σβηνεις αμεσως.
Το σαιντ νοιμιζω οτι εχει ενα καλο επιπεδο γιατι πολλες φορες διορθωθηκαν καποιες κουβεντες που εαν συνεχιζαν να υπαρχουν, δεν νομιζω οτι οι καινουργοι που μπαινουν θα ξαναμπαιναν αν διαβαζαν ξεκατηνιασματα. :down:

Εαν λοιπον δεν επιτρεψεις στο μελλον να συμβαινει αυτο, κατα τη γνωμη μου θα κανεις ενα μεγαλο λαθος και το σαιντ θα γινει σαν...ολα...τα αλλα!

Η διαφορετικοτητα εχει ρισκα. Και αφου τα πήρες αυτα τα ρισκα και μπραβο σου, τωρα στηρηξε τα.
Και να μην αλλαξεις τις ρυθμησεις για καποιον που φευγει, να βλεπεις ποσοι μενουν...και γιατι.
Αν το κανεις αυτο, ειναι σαν να υποτιμας πολλα ατομα εδω μεσα που ειναι εδω ακριβως επειδη εκανες κατι διαφορετικο. Δεν ειμαστε παιδακια να παιζουμε με τα μυνηματα ολη την ωρα , αλλα καπιοες στιγμες ειναι εξυπηρετικο. Αυτο το καλο εσυ το εκανες, μην ξεχνιεσαι επειδη καποιος θυμωσε. Που μπορει να ειχε και δικιο, αλλο θεμα αυτο.
Και αν την ελευθερια αυτη την εκανες μοναχα για τα διπλα μυνηματα και τα λαθη, δες τη πολυ καλη τροπη που πηρε::
ΣΤΟ ΣΑΙΝΤ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΔΩ, ΚΑΛΑ!

Η Ισμηνη εαν ενοχληθηκε, δεν νομιζω να ενοχληθηκε επειδη το σαιντ το εκανες εσυ, αλλα επειδη καπου μεσα στη κουβεντα θιχτηκε.

Και Θαναση, ναι, ο καθενας εχει το δικαιωμα να γραφει, ειτε ειναι δικο του το σαιντ ή οχι,
αλλα η δικη σου θεση Μισελ ειναι λεπτη, ειτε σου αρεσει ειτε οχι. Εισαι το αφεντικο και δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα σε μια τετιοα περιπτωση. Εσυ εισαι ο καπετανιος και οδηγεις το καραβι, ο λογος σου εχει καποιο βαρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top