Διαστρεβλώνει το πορνό την άποψή μας για τον έρωτα;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Αρκεί να μην έχει φάει φασολάδα η άλλη... εκει οι facesitt-ακηδες την έχετε κάτσει :laugh:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Αρκεί να μην έχει φάει φασολάδα η άλλη... εκει οι facesitt-ακηδες την έχετε κάτσει :laugh:
Υπάρχει sub-genre στο BDSM, να τις πίνεις. Fart fetish. Σου λεει η άλλη "έλα δω slave, πάρτην στα δόντια".

Δεν μου αρέσει. :bleh:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.
Μπορεί να μην το ξέρει καν. Όπως δεν ήξερα εγω το facesitting/femdom, η παράδοση της κυριαρχίας προσωρινά στη domina.

Κι όταν το μαθα και το πρότεινα, επειδη ειμαστε μια κοινωνία με ταμπού, θυμάμαι ακόμα την έκπληξή τους, αυτή την έκφραση συστολής που μετα την πράξη τις ρωτας "πως σε εκανε κι ενιωσες ολη αυτη η εμπειρία της κυριαρχίας;" και σου απαντάνε "ωραία!!".

Εμαθα κατι εγω στα 20 μου απο μια τσόντα, το μαθα με τη σειρά μου σε 10-15 κοπέλες, αυτες θα πάνε σε 4 συντρόφους αναλογικά η καθεμια, έχουν διαφωτιστει 60-80 άτομα.

Και δε μιλαμε μονο για σεξ. Μιλαμε ότι όλη αυτη η εμπειρία μπορει να σε κανει να μαθεις να τιθασσεύεις τον εγωισμό σου ή αυτές να γίνονται πιο θαρραλέες/επιβλητικές.


Σιγουρα πολλα τα ξερουμε ενστικτωδώς ή θα τα βρουμε με πειραματισμό. Αλλά πολλά από αυτά που μας ενδιαφέρουν, δεν ξερουμε καν οτι υπάρχουν, και μια ταινια μπορει να μας ιντριγκάρει να τα μαθουμε και να τα δοκιμάσουμε.

Δε σου λεω να γινει εμμονή. Απλά η ανακάλυψη.
Παιδιά δε χρειάζεται να έχετε δει ένα σωρό πορνο , αρκεί ένας άνδρας να σου τύχει ως ερωτικός σύντροφος έμπειρος (τώρα μεταξύ μας στάνταρ θα έχει πάρει ένα σωρό εμπνεύσεις από αυτό) για να γίνεις εξπέρ σε κάθε τεχνική .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Παιδιά δε χρειάζεται να έχετε δει ένα σωρό πορνο , αρκεί ένας άνδρας να σου τύχει ως ερωτικός σύντροφος έμπειρος (τώρα μεταξύ μας στάνταρ θα έχει πάρει ένα σωρό εμπνεύσεις από αυτό) για να γίνεις εξπέρ σε κάθε τεχνική .
Εγω μια κουβέντα θα πω, χωρίς να διαφωνώ με αυτό που λες. Μια σωστή ατάκα από την αγαπημένη μου σειρά (άσχετη με το θεμα αλλά παντα επίκαιρη) :

bsg_cavil_ideas.jpg
 

_.Omorfoula._

Νεοφερμένος

Η _.Omorfoula._ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
facesitting/femdom, η παράδοση της κυριαρχίας προσωρινά στη domina.
tie-me-up.jpg
Πάντως δεν είναι και τόσο ντόμιναντ ξέρεις, έτσι δείχνει αλλά στην πραγματικότητα νομίζω ότι πρέπει να σας ευχαριστεί πολύ γιατί έτσι βλέπετε περισσότερο πόσο εμείς το θέλουμε. Φυσικά μπορεί να γίνει κυριαρχικό, αλλά το πόσο εξαρτάται πάρα πολύ από τις λεπτές αποχρώσεις τόσο εκείνου όσο και εκείνης. Το συγκεκριμένο θα συμφωνήσω με τη @glayki μπορείτε μεν να προετοιμαστείτε ψυχολογικά αν το έχετε δει σε κάποια ταινία όμως μόνο βιωματικά μετράει η εμπειρία.:cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
View attachment 130015
Πάντως δεν είναι και τόσο ντόμιναντ ξέρεις, έτσι δείχνει αλλά στην πραγματικότητα νομίζω ότι πρέπει να σας ευχαριστεί πολύ γιατί έτσι βλέπετε περισσότερο πόσο εμείς το θέλουμε. Φυσικά μπορεί να γίνει κυριαρχικό, αλλά το πόσο εξαρτάται πάρα πολύ από τις λεπτές αποχρώσεις τόσο εκείνου όσο και εκείνης. Το συγκεκριμένο θα συμφωνήσω με τη @glayki μπορείτε μεν να προετοιμαστείτε ψυχολογικά αν το έχετε δει σε κάποια ταινία όμως μόνο βιωματικά μετράει η εμπειρία.:cool:
Πέστα ρε ομορφούτσω!

Μπράβο παιδί μου. Ειμαι περήφανος για τη νεα γενιά!
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
View attachment 130015
Πάντως δεν είναι και τόσο ντόμιναντ ξέρεις, έτσι δείχνει αλλά στην πραγματικότητα νομίζω ότι πρέπει να σας ευχαριστεί πολύ γιατί έτσι βλέπετε περισσότερο πόσο εμείς το θέλουμε. Φυσικά μπορεί να γίνει κυριαρχικό, αλλά το πόσο εξαρτάται πάρα πολύ από τις λεπτές αποχρώσεις τόσο εκείνου όσο και εκείνης. Το συγκεκριμένο θα συμφωνήσω με τη @glayki μπορείτε μεν να προετοιμαστείτε ψυχολογικά αν το έχετε δει σε κάποια ταινία όμως μόνο βιωματικά μετράει η εμπειρία.:cool:
Αν ο άλλος δεν μπορεί να σε αγγίξει όπως στην φώτο ,τι να το κανεις η μιση χαρα,εχει φυγει ..... η αν θέλει να αλλάξετε στάση δεν βολεύει βρε παιδί μου απο οτι βλέπω λυσε δεσε ...

, κ ποοοση ώρα πια θα κάθεσαι πάνω στο πρόσωπο του άλλου? 1 ώρα...? Μου φαίνεται βαρετό, είναι άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου πχ εμενα όσο περισσότερη συναίνεση υπάρχει τόσο περισσότερο με φτιάχνει όσο περισσότερο καταπιεζεται κάποιος από τους δύο τόσο αυτόματα ξενερώνω..

Έχει να κάνει με την ψυχοσύνθεση του καθένα, πχ η επιθυμία του με αναστατώνει αλλά μπορώ κααασπως να αντιληφθώ πως ίσως κάποια άτομα το βιώνουν από την ανάποδη..

Μου κλωτσαει λιγο η επιθυμια με την κυριαρχια ..

ειναι κτητικοτητα κ οχι επιθυμια κ αυτο με χαλαει εγκεφαλικα τουλάχιστον.

μπορω να φανταστω αν κ οχι να καταλαβω πως πχ καποιος μπορει ν γουσταρει να τον αντικειμενοποιουν οπως πχ να τον τιμωρούν οποτε κατι θα υπαρχει κ απο την αναποδη , ειναι επιστημονικα ενδιαφερον παντως

Είναι πολύ περίπλοκα βέβαια τα ένστικτα μας όταν είμαστε πολύ αναστατωμενοι.. άλλοι θέλουν να βιώνουν τις φαντασιώσεις κ άλλοι μόνο να τις φαντασιωνονται ..

Σαν τα επαγγέλματα κάπως μπορώ να το παρομοίασω... πχ κάποιος θα ήθελε να γίνει ηθοποιός η ποδοσφαιριστης μα πχ να έχει stage fear η να μην το έχει με την μπάλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Ναι τη διαστρεβλώνει πιστευω γι'αυτό πορνο θα πρεπει ΚΑΝΟΝΙΚΑ να δουν σε αρκετά μεγαλυτερη ηλικία όχι πχ 15 και 18 και 20... Νομιζω πως κάπου μπερδέυει τα πραγματα ενώ αυτά είναι απλά ταινίες. Επίσης από τοτε που απελευθερώθηκε στην αγορά κ όπου θες βλέπεις νομίζω από τότε γεμίσαμε πιο πολλούς ανωμαλους
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Αυτό που οι μισοί σε αυτό το φορουμ γράφουν στα όρια της αηδίας και οι άλλοι μισοί γράφουν λες και ζουν σε μοναστήρι μαλάκα με ξεπερνάει τόσο πολύ :hehe:.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Αυτό που οι μισοί σε αυτό το φορουμ γράφουν στα όρια της αηδίας και οι άλλοι μισοί γράφουν λες και ζουν σε μοναστήρι μαλάκα με ξεπερνάει τόσο πολύ :hehe:.
Ενω εγω που γράφω τις μισές φορές για Ορθοδοξία και σεμνότητα και τις άλλες φορές αρχίζω ladyboys και watersports BDSM μαστίγια κεριά, είδες, σε κραταω σε ενγρήγορση, σασπενς!

Σε θέλω, βιάσου, είμαι μόνη <3
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Ενω εγω που γράφω τις μισές φορές για Ορθοδοξία και σεμνότητα και τις άλλες φορές αρχίζω ladyboys και watersports BDSM μαστίγια κεριά, είδες, σε κραταω σε ενγρήγορση, σασπενς!

Σε θέλω, βιάσου, είμαι μόνη <3
Καλά το τι κάνεις στο κρεβάτι σου δεν σημαίνει οτι δεν μπορείς να είσαι ευπρεπές και σεμνό άτομο έξω.
Μακάρι να το καταλάβαιναν όλοι αυτό αλλά ακόμα υπάρχουν ταμπού σε αυτά τα θέματα και βλέπω πολλές καταπιεσμένες απόψεις, το οποίο είναι κρίμα γιατί το sex time δεν προορίζεται για να δρας με κανόνες και κουτάκια, αλλά να είσαι πιο ελεύθερος.

Βεβαίως δεν είναι όλα αποδεκτά απο όλους και αυτό είναι εντελώς φυσιολογικό. Για αυτό και έχει σημασία να βρεις ένα άτομο που ταιριάζετε σε αυτό το κομμάτι έτσι ώστε όλοι να είναι cool κατά την διάρκεια της πράξης και να το απολαμβάνουν εξίσου.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Φυσικά και διαστρεβλώνει. Βλέπει η άλλη κάτι παλαμάρια 20cm και όταν έρθει αυτή η άγια ώρα και δει τα 12cm ψάχνει να βρει το υπόλοιπο.
Να μη μιλήσω για το ότι οι άντρες με αυτά που βλέπουν νομίζουν ότι εμείς μετά μπορούμε επίσης να κάνουμε αεροπλανικά όπως αυτά που βλέπουν στις τσόντες, με την άλλην να έχει κάνει σπαγγάτο.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,795 μηνύματα.
Έκλαψα χτες με αυτό, θυμήθηκα κιόλας μια ιστορία από τον στρατό με μία σειρά από τον Πύργο Ηλείας (γιατί πρέπει πάντα να είναι από εκεί), ο οποίος, ζήτημα να είχα μιλήσει 1-2 φορές μαζί του, μου περιέγραψε πολύ γλαφυρά την προηγούμενη μέρα του (που είχε έξοδο) και το τι έκανε με τη δικιά του, καταλήγοντας στο αλησμόνητο (για εμένα):
Και που λες, μου κάνει ένα γλειφοκώλι, άλλο πράγμα
Και το σκέφτομαι από εχτές, να είναι ακόμα χειρότερο από αυτό που περιέγραψες εσύ, δηλαδή να έχεις κάνει κάτι με μία και αυτή να σε φιλάει με την κωλίλα του Μήτσου στα χείλη.
Το έβαλα σε σπόιλερ γιατί ήταν άκρως αηδιαστικό :P

Απαντώ στο άκρως αηδιαστικό με spoiler:

Το γλειφοκώλι πιάνει και όλη την χαράδρα, μέσα και έξω από την οπή ή απλά επιφανειακά κατά μήκος της τριχωτής κωλάθρας του Μήτσου; :hmm: Ενώ στο γλειφοψώλι δεν βρωμάει δηλαδή; Να σε φιλάει αυτή με την ψωλίλα παρμεζάνας του Μήτσου στα χείλη;

Nέα λέξη: ψωλοχάστουκο.

Φυσικά και διαστρεβλώνει. Βλέπει η άλλη κάτι παλαμάρια 20cm και όταν έρθει αυτή η άγια ώρα και δει τα 12cm ψάχνει να βρει το υπόλοιπο.
Να μη μιλήσω για το ότι οι άντρες με αυτά που βλέπουν νομίζουν ότι εμείς μετά μπορούμε επίσης να κάνουμε αεροπλανικά όπως αυτά που βλέπουν στις τσόντες, με την άλλην να έχει κάνει σπαγγάτο.

Υπάρχουν και οι λευκές φάλαινες αγαπητή μου, με 6m μήκος. Τα 20 cm είναι μικρό. Οπότε όλα είναι σχετικά με τι συγκρίνουμε. Για την ιστορία, η αρσενική φάλαινα έχει μια σχισμή προς την ουρά, που ανοίγει βγαίνει αυτό και μπαίνει στο θηλυκό φάλαινα και κολυμπάνε παρέα. :P Για όλα τα γούστα. Τα μεγάλα μήκη θέλουν και κολύμβηση. ;) Κάτι ξέρουν οι φάλαινες μάλλον.

Αυτό που οι μισοί σε αυτό το φορουμ γράφουν στα όρια της αηδίας και οι άλλοι μισοί γράφουν λες και ζουν σε μοναστήρι μαλάκα με ξεπερνάει τόσο πολύ :hehe:.

Ανέκαθεν στην Ελλάδα, οι μισοί είναι ματΑκηδες στους άλλους μισούς. Εκτός ότι επικρατεί υποκρισία ηθικής όταν κάποιοι ενώ έχουν κοπέλα θέλουν και πιεζομέτρηση με δάχτυλο. ;) :bye2:

View attachment 130015
Πάντως δεν είναι και τόσο ντόμιναντ ξέρεις, έτσι δείχνει αλλά στην πραγματικότητα νομίζω ότι πρέπει να σας ευχαριστεί πολύ γιατί έτσι βλέπετε περισσότερο πόσο εμείς το θέλουμε. Φυσικά μπορεί να γίνει κυριαρχικό, αλλά το πόσο εξαρτάται πάρα πολύ από τις λεπτές αποχρώσεις τόσο εκείνου όσο και εκείνης. Το συγκεκριμένο θα συμφωνήσω με τη @glayki μπορείτε μεν να προετοιμαστείτε ψυχολογικά αν το έχετε δει σε κάποια ταινία όμως μόνο βιωματικά μετράει η εμπειρία.:cool:

Η υδρορροή όμως πού σταματάει; Πού στραγγίζει; Δεν υπάρχει κίνδυνος ο άλλος να πνιγεί με τα ύδατα; :hmm:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Απαντώ στο άκρως αηδιαστικό με spoiler:

Το γλειφοκώλι πιάνει και όλη την χαράδρα, μέσα και έξω από την οπή ή απλά επιφανειακά κατά μήκος της τριχωτής κωλάθρας του Μήτσου; :hmm: Ενώ στο γλειφοψώλι δεν βρωμάει δηλαδή; Να σε φιλάει αυτή με την ψωλίλα παρμεζάνας του Μήτσου στα χείλη;

Nέα λέξη: ψωλοχάστουκο.
Μόνο την τρύπα στο γλειφοκώλι.

Υπάρχει και δίστιχο για τους λαικούς μερακλήδες.

"Αναρωτιέμαι κι απορώ, του κώλου σου η τρύπα,
αφού δεν έχει ζάχαρη, πως έχει τόση γλύκα"
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.
Καλά το τι κάνεις στο κρεβάτι σου δεν σημαίνει οτι δεν μπορείς να είσαι ευπρεπές και σεμνό άτομο έξω.
Αν η ευπρέπεια και σεμνότητα είναι στοιχεία χαρακτήρα που συνειδητά και ανυποκριτα υιοθετεί κάποιος στις κοινωνικές του σχέσεις στον υπόλοιπο βίο του συμφωνώ και επαυξάνω.

Ωστόσο υπάρχουν ένα σωρό άτομα, ασχέτως φύλου, που επιδεικνύουν μια fake, επιτηδευμένα προσποιητή τέτοια συμπεριφορά.. Ξέρεις αυτοί οι ηθικολόγοι που θα σπεύσουν να κατακρίνουν κάθε μορφή παραφιλικης συμπεριφοράς, ενώ ουσιαστικά ηδονιζονται και μόνον στην σκέψη ή επιδίδονται σε αυτή κρυφά.
 

FrapeKaiTsigaro

Νεοφερμένος

Ο FrapeKaiTsigaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πιστεύω πως η απάντηση είναι δύσκολι να είναι ένα απλό ναι/όχι.

Από την μία, το πορνό εστιάζει μόνο σε μία από τις πτυχές του έρωτα, το σεξ, οπότε εφόσον απουσιάζει η πνευματική ταύτιση, ο ρομαντισμός, η τρυφερότητα, τα γλυκόλογα, οι όμορφες στιγμές που οδηγούν σιγά σιγά μέχρι εκεί, είναι κάπως πιο ωμό και ξυπνάει ζωώη ένστικτα βασιζόμενο στη παραγωγή ηδονής και αύξηση τεστοστερόνης/λίμπιντο.

Από την άλλη, το να υπήρχαν 100 και 1000 βίντεο του κάθε ερασιτεχνικού ζευγαριού (έβγαλα από τον παρονομαστή επαγγελματίες πορνοστάρ -άντρες και γυναίκες- καθώς μιλάμε για χρήματα και τίποτα παραπάνω, κανένα συναίσθημα) ώστε να βλέπαμε όλα όσα οδήγησαν στο τελικό αποτέλεσμα, την ερωτική πράξη, θα ήταν εξαιρετικά χρονοβόρο από την μία, τελείως αδιάκριτο από την άλλη, οπότε εστιάζουμε μόνο στο αποτέλεσμα εκατομμύριων ανείπωτων στιγμών/συναισθημάτων που δε θα μάθουμε ποτέ την βαθύτερη ουσία τους και αναπόφευκτα θα μείνουμε στην επιφάνεια του παγόβουνου.

Νομίζω η απάντηση είναι επομένως υποκειμενική και ανάλογα τι επιζητάς να δεις, τις ορέξεις σου, τις φαντασιώσεις σου, τα γούστα και φετίχ σου. Αν θέλεις κάτι εστιασμένο στο σεξ θα δεις πορνό, αν θέλεις κάτι περισσότερο θα δεις ρομαντική ταινία ή θα διαβάσεις κάποιο ρομαντικό μυθιστόρημα.
 
Top