Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 575)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Πιστεύω πως η Alpha generation θα είναι πιο μαχητική στις διεκδικήσεις της.
Γκει χριστιανος οπως λεμε χιτλερικος εβραιος;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Ανοησίες. Όταν ήμουν emo στο λύκειο έβαζα και εγώ eyeliner. Τι πάει να πει; Πως είμαι gay; Αν και με χαρακτήριζαν μερικοί έτσι τότε εξ αιτίας αυτού.

Χαζομάρες του καθενός.
Φωτό or it didn't happen.

Κι εγω όταν είχα μακριά μαλλιά, τα χα βάψει ξανθό γκλίτερ με μάσκαρα.
 

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διάβασα αποσπασματικά κάποια σχόλια και νιώθω ιδιαίτερη ικανοποίηση που υπάρχουν άνθρωποι αρκετά σκεπτόμενοι σχετικά με τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων σε σχέση με εμένα, αν και είμαι ο ίδιος ομοφυλόφιλος.

To the point, είμαι υπέρ του γάμου των ομοφυλοφίλων και υπέρ της υιοθεσίας παιδιού από ομόφυλο ζευγάρι. Παρακολουθώ με ενδιαφέρον το νήμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ανοησίες. Όταν ήμουν emo στο λύκειο έβαζα και εγώ eyeliner. Τι πάει να πει; Πως είμαι gay; Αν και με χαρακτήριζαν μερικοί έτσι τότε εξ αιτίας αυτού.

Χαζομάρες του καθενός.
Θα μπορουσαν ομως να σε χαρακτηρισουν non binary
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,842 μηνύματα.
Σουργελοποίηση
417404812_1111614453181074_4420407051116391230_n.jpg
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ντυθείτε σινιέ φίλες και φίλοι, όταν έρθει η μέρα. Ο διασώστης που θα σας βγάλει από τα συντρίμμια μπορεί να είναι κανένα εργένικο κουκλί. Θα μας χτυπήσει που θα μας χτυπήσει η θεομηνία, ας βγάλουμε τουλάχιστον κάτι από αυτό. :lol:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,842 μηνύματα.
Πότε θα παρθεί η τελική απόφαση του αν περνάει το νομοσχέδιο ή όχι;
Κάτι σκόρπιες ειδήσεις έχω διαβάσει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Θεωρείτε πως οι Θεσσαλονικείς και οι Κρητικοί ΛΟΑΤΚΙ είναι πιο διεκδικητικοί από τους Αθηναίους;
 

_.Omorfoula._

Νεοφερμένος

Η _.Omorfoula._ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Θεωρείτε πως οι Θεσσαλονικείς και οι Κρητικοί ΛΟΑΤΚΙ είναι πιο διεκδικητικοί από τους Αθηναίους;
Νομιμοποιήθηκε ο γάμος ομοφυλόφιλων, βλέπουμε προκλητικότατες φωτογραφίες από τα γκέυ πράιντ εδώ και χρόνια, νοικιάζουν ελεύθερα φτωχές γυναίκες για παρένθετες μητέρες και υιοθετούν, επίσης νόμιμα, μικρά παιδιά αδιάφορο αν εκείνα συμφωνούν ή όχι. Τι άλλο να διεκδικήσουν;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Όλοι εξελίσσονται. Μόνο το ΚΚΕ μενει στάσιμο.
 

_.Omorfoula._

Νεοφερμένος

Η _.Omorfoula._ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Όλοι εξελίσσονται. Μόνο το ΚΚΕ μενει στάσιμο.

Δεν είμαι κομουνίστρια ούτε ΚΚΕ όμως αυτή η αντικατάσταση στις μέρες μας, η φυσική σεξουαλικότητα να ονομάζεται "συντηρητική", μόνον την ομοφυλοφιλία βρίσκω να προάγει. Το να ονομάζουμε οτιδήποτε "συντηρητικό" αυτόματα υπονοεί πως ότι το αναιρεί θα είναι προοδευτικό, μια εξέλιξη, οπότε χρήσιμο στο κοινωνικό σύνολο. Δεν βλέπω μέχρι στιγμής κάποια βελτίωση στο κοινωνικό σύνολο από την ολοένα μεγαλύτερη διάδοση -με όλες αυτές τις έντεχνες μετατροπές και τους νόμους- της ομοφυλοφιλίας. Εκτός και αν εννοείς ότι εξελίσσονται προς το χειρότερο.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.
Όλοι εξελίσσονται. Μόνο το ΚΚΕ μενει στάσιμο.
Ένα τελείως κομμουνιστοφοβικό άρθρο από άκρη σε άκρη :(
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top