Είναι όντως οι άνδρες πιο σεξουαλικοί από τις γυναίκες;

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Και βασικά για πολλούς δεν είναι απλά μια πράξη που θα μοιράζονταν με τον οποιονδήποτε, αλλά μόνο με τον άνθρωπο τους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,892 μηνύματα.
Πολυ λογοι μπορουν εναν ανθρωπο να τον κανουν να απεχει απο κατι τετοιο πιστεψε με ..

Ολα εξαρτονται απο τι εμπειριες ειχε και τι εισέπραττε απο αυτες ειδικα στα πρωτα βηματα του στον ερωτικο χωρο ...
Μην ξεχναμε πως το σεξ για ολους τις πρωτες φορες μπορει να μην ειναι μια ευχαριστη εμπειρια ή μια εμπειρια που εγινε με την θεληση του και δεν μιλαω για βιασμο(και αυτο παιζει φυσικα ) , οποτε για καποιους η αποχη ειναι λυτρωση ;)

Ξερω κοπελα που απλα πηγε με αγορι πρωτη φορα γιατι οι φιλες της την κοροιδευαν που ειχε φτασει στα 18 και δεν ειχε παει ακομα ..
Ξερεις τι συχνο φαινομενο ειναι πλεον αυτο ?Ακομα κια απο τα 16 γινεται ...
Πηγε με καποιον τον οποιο δεν τον ηθελε στην ουσια ,δεν ενιωσε αυτο που εμεις οι γυναικες θελουμε να νιωσουμε την πρωτη φορα που θα κανουμε το βημα ..
Αυτο το πραγμα ακομα και σημερα καποια χρονια μετα την βασσανιζει..

Οποτε καποιες φορες ,οταν μια γυναικα απεχει απο ολο αυτο σιγουρα ευθυνεται και καποιος αλλος ..
Ισως αυτος ο αλλος (αντρας ) να μην ειναι τελικα ο ερωτικος συντροφος που της επιβάλλει μονο η κοινωνια .

Ισως αυτη η γυναικα να σκεφτεται οτι ταιριαζει ερωτικα και με μια αλλη γυναικα αλλα να φοβαται να πειραματιστει ..

Θες και αλλους λογους ?

Αυτο που ειπες ειναι φοβουνται να πειραματιστούν επειοδη έχουν ταμπού στο σέξ. Προσωπικά εχω εμπειριες και με γυναικες ανω των 45 ετών. Δεν τις ειδα και τρελάθηκα λές και ηταν μοντέλα οπως ψάχνουν κάποιοι κ κάποιες αλλα κάτι μ άρεσε και τις βρηκα απιστευτα σέξυ ειχα κ όρεξη και δοκιμασα. Αν το μετανιωσα... μπά οχι σε καμια περιπτωση. Θα το ξανα έκανα.

Προσωπικα ειμαι υπερ της σεξουαλικης απελευθερωσης οποτε με κάποιες καποιους δεν θα συμφωνησουμε καν το βλεπουν τελειως διαφορετικα και δεν έχει νοημα. Αυτά. :P

Αν ειμαι ασοβαρος λογω αυτης της επιλογης.... αν ειμαι εκτος σ΄χεσης οχι δεν ειμαι αλλα αν κ πάλι θεωρουμαι απο κάποιους / κάποιες... ειναι απλα οπισθοδρωμικοι. Το σεξ δεν ειναι κάτι κακό και κανονικα θα έπρεπε πρωτα να κανεις και μετά να λές για σχέσεις κτλπ. αλλα αντε πες το αυτο εξαρχης σε καμια θα σε αρχίσει με τα δικά της. :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο που ειπες ειναι φοβουνται να πειραματιστούν επειοδη έχουν ταμπού στο σέξ. Προσωπικά εχω εμπειριες και με γυναικες ανω των 45 ετών. Δεν τις ειδα και τρελάθηκα λές και ηταν μοντέλα οπως ψάχνουν κάποιοι κ κάποιες αλλα κάτι μ άρεσε και τις βρηκα απιστευτα σέξυ ειχα κ όρεξη και δοκιμασα. Αν το μετανιωσα... μπά οχι σε καμια περιπτωση. Θα το ξανα έκανα.

Προσωπικα ειμαι υπερ της σεξουαλικης απελευθερωσης οποτε με κάποιες καποιους δεν θα συμφωνησουμε καν το βλεπουν τελειως διαφορετικα και δεν έχει νοημα. Αυτά. :P

Αν ειμαι ασοβαρος λογω αυτης της επιλογης.... αν ειμαι εκτος σ΄χεσης οχι δεν ειμαι αλλα αν κ πάλι θεωρουμαι απο κάποιους / κάποιες... ειναι απλα οπισθοδρωμικοι.
Καμια σχεση ομως ...μα καμια απολυτως ..

Τραυματικη εμπειρια ξερεις τι σημαινει ?Τι να πειραματιστεις μετα απο αυτο ?

Καταπιεση λογο οικογενειας και κοινωνικα ταμπου ?

Μιλαμε για τελειως διαφορετικες καταστασεις και ασε τον ευατο σου απεξω λεμε ,εσυ εισαι η εξαίρεση :bleh:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,892 μηνύματα.
Καμια σχεση ομως ...μα καμια απολυτως ..

Τραυματικη εμπειρια ξερεις τι σημαινει ?Τι να πειραματιστεις μετα απο αυτο ?

Καταπιεση λογο οικογενειας και κοινωνικα ταμπου ?

Μιλαμε για τελειως διαφορετικες καταστασεις και ασε τον ευατο σου απεξω λεμε ,εσυ εισαι η εξαίρεση :bleh:

Δε ξέρω όχι. Αν θεωρειται τραυματική εμπειρια το να μην εχεις στυση φυσικα και το έχω πάθει οταν ημουν μικροτερος καθως ειχα άγχος και δεν ήμουν έτοιμος. Τα ταμπου λύονται μονο με την επαφή.

Δεν θεωρω οτι ειμαι η εξαιρεση απλα δεν υπερ αναλυω... κανω τις σκεψεις που μου χρειαζονται και τέλος.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θεωρω οτι ειμαι η εξαιρεση απλα δεν υπερ αναλυω... κανω τις σκεψεις που μου χρειαζονται και τέλος.
Ναι αυτο λεω ,οτι εισαι ανθρωπος που μιλας γιατι ως γνωστο ΟΛΟΙ τα κανετε ,ασχετα οτι οι πιο πολυ δεν μιλανε και καλα κανουν ,ο καθενας οτι και οπως αντεχει ;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,892 μηνύματα.
ναι ρε αυτο ειναι το βασικο να εξωτερικευεις κ να ανοιγεσαι. Για αυτο εκανα κ αυτη την ερωτηση στην θεματοθετρια.
 

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Και βασικά για πολλούς δεν είναι απλά μια πράξη που θα μοιράζονταν με τον οποιονδήποτε, αλλά μόνο με τον άνθρωπο τους.
Και ήμουν έτοιμη να ζητήσω να μιλήσει και μια γυναίκα για να πει την άποψη της... Γιατί για τον άντρα που θα σκεφτεί κυρίως με το κατω κεφαλάκι... (χωρίς παρεξήγηση τα αγόρια της παρέας μας) τα βλέπουν όλα απλά και τραγικό αν δεν κάνεις σεξ κάθε μέρα...
Όχι ρε παιδιά δεν είναι τραγικό... Γιατί μια γυναίκα δεν θα πηδηχτει με όποιον βρεθεί μπροστά της όπως θα έκανε ένας άντρας αλλά θέλει και το κάτι παραπάνω.... Και δεν εννοώ σχέση γάμο κλπ.. Υπάρχουν και γυναίκες πολλές μάλιστα στις μέρες μας που δεν θέλουν γάμο ούτε σοβαρή σχέση απλά να είναι καλά... Αλλα και μόνο το σεξ να επιθυμούν μια νορμάλ πιστεύω γυναίκα δεν θα το έκανε με όποιον να ναι και με κάποιον που θα πήγαινε πχ εν γνώση της με άλλες 100...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Και ήμουν έτοιμη να ζητήσω να μιλήσει και μια γυναίκα για να πει την άποψη της... Γιατί για τον άντρα που θα σκεφτεί κυρίως με το κατω κεφαλάκι... (χωρίς παρεξήγηση τα αγόρια της παρέας μας) τα βλέπουν όλα απλά και τραγικό αν δεν κάνεις σεξ κάθε μέρα...
Όχι ρε παιδιά δεν είναι τραγικό... Γιατί μια γυναίκα δεν θα πηδηχτει με όποιον βρεθεί μπροστά της όπως θα έκανε ένας άντρας αλλά θέλει και το κάτι παραπάνω.... Και δεν εννοώ σχέση γάμο κλπ.. Υπάρχουν και γυναίκες πολλές μάλιστα στις μέρες μας που δεν θέλουν γάμο ούτε σοβαρή σχέση απλά να είναι καλά... Αλλα και μόνο το σεξ να επιθυμούν μια νορμάλ πιστεύω γυναίκα δεν θα το έκανε με όποιον να ναι και με κάποιον που θα πήγαινε πχ εν γνώση της με άλλες 100...
Ούτε όλοι οι άντρες το κάνουν.
Και όχι δεν σου προκαλείται κάποια σπάνια ασθένεια ούτε πεθαίνεις αν μείνεις καιρό χωρίς σεξ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,892 μηνύματα.
Και ήμουν έτοιμη να ζητήσω να μιλήσει και μια γυναίκα για να πει την άποψη της... Γιατί για τον άντρα που θα σκεφτεί κυρίως με το κατω κεφαλάκι... (χωρίς παρεξήγηση τα αγόρια της παρέας μας) τα βλέπουν όλα απλά και τραγικό αν δεν κάνεις σεξ κάθε μέρα...
Όχι ρε παιδιά δεν είναι τραγικό... Γιατί μια γυναίκα δεν θα πηδηχτει με όποιον βρεθεί μπροστά της όπως θα έκανε ένας άντρας αλλά θέλει και το κάτι παραπάνω.... Και δεν εννοώ σχέση γάμο κλπ.. Υπάρχουν και γυναίκες πολλές μάλιστα στις μέρες μας που δεν θέλουν γάμο ούτε σοβαρή σχέση απλά να είναι καλά... Αλλα και μόνο το σεξ να επιθυμούν μια νορμάλ πιστεύω γυναίκα δεν θα το έκανε με όποιον να ναι και με κάποιον που θα πήγαινε πχ εν γνώση της με άλλες 100...

Δεν παρεξηγούμαστε απλα αυτα ειναι ταμπού όπως ειπα ηδη. Και η τελευταια προταση επισης ταμπού ειναι ψάχνεις δηλαδη κάποιον που να εχει πάει με 1-2 και εσένα ; ok. Δικια σου αποψη κ δεν εχω κανένα λογο να στην αντικρούσω. Ετσι ειναι αν έτσι νομίζεις.

Σε άλλα νέα ... Το σέξ ειναι έκφραση κ απολαυση και αν μεινεις καιρο χωρις αυτό δημιουργεις όλων των ειδών τα κόμπλεξ τις ανασφάλειες και τις περίεργες ιδέες.

Δεν ειπαμε να πάτε με τον οποιον να ναι... είπαμε.... οτι καθεμια μπορει να βρει έναν αντρα με επιπεδο να κάνει σέξ. Αν δεν βρισκει έχει αλλα θέματα σορρυ κιολας αλλα εγω αυτο πιστευω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Δεν παρεξηγούμαστε απλα έχεις ταμπού. Και η τελευταια προταση επισης ταμπού ειναι ψάχνεις δηλαδη κάποιον που να εχει πάει με 1-2 και εσένα ; ok.

Το σέξ ειναι έκφραση κ απολαυση και αν μεινεις καιρο χωρις αυτό δημιουργεις όλων των ειδών τα κόμπλεξ τις ανασφάλειες και τις περίεργες ιδέες.
Μα δεν ανέφερα εγώ με πόσες να έχει πάει... Ας έχει περάσει και τον Σπαλιαρα
Αναφέρομαι στο ότι μια γυναίκα δεν θα πάει με έναν που πάει ταυτόχρονα με άλλες 100.
Τωρα στο υπόλοιπο κομμάτι νομίζω πολύ υπέρ τιμημένο το έχετε το σεξ... Δεν θα με κομπλαρει αν μια γυναίκα μου πει ότι πάει κάθε μέρα με κάποιον ούτε αν μου πει ότι έχει να πάει 5 10 χρόνια.. Οκ σίγουρα είναι πολλά άλλα αν η ίδια είναι οκ με αυτό πάσο..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,892 μηνύματα.
Μα δεν ανέφερα εγώ με πόσες να έχει πάει... Ας έχει περάσει και τον Σπαλιαρα
Αναφέρομαι στο ότι μια γυναίκα δεν θα πάει με έναν που πάει ταυτόχρονα με άλλες 100.

Κανεις δεν πάει ταυτοχρονα με άλλες 100... δεν γινεται εξ ορισμού. Ειναι φυσει αδυνατο.
Τωρα στο υπόλοιπο κομμάτι νομίζω πολύ υπέρ τιμημένο το έχετε το σεξ...

Α όκ. Εντάξει. Κατάλαβα. Πάμε παρακάτω
Δεν θα με κομπλαρει αν μια γυναίκα μου πει ότι πάει κάθε μέρα με κάποιον ούτε αν μου πει ότι έχει να πάει 5 10 χρόνια.. Οκ σίγουρα είναι πολλά άλλα αν η ίδια είναι οκ με αυτό πάσο..

Για μένα ειναι ΤΥΝ. Να εχει κάποια να κανει 5-10 χρονια σέξ κάτι δειχνει αυτό. Και θα σκεφτω αν θα ειμαι αυτος που θα πρέπει να τη ξεμπλοκάρει... και με τι οφελος... και τι θα μ δωσει εμενα αυτο κτλπ κτλπ

γιατι κάποιες τους δινεις την επιβεβαιωση , τις βοηθάς να χαλαρωσουν κ μετά λένε πολλα δεξιά κ αριστερά. Κυριαρχει δηλαδη η αχαριστια οποτε οχι κάποια που κινειται έτσι μάλλον δεν λειτουργει γενικοτερα με βάση τη λογική οποτε απο μενα θα ηταν ΤΥΝ.

Ας βρει κάποιον σαν αυτήν που εχει χρονια να κάνει να ταιριάζουν. Να το κάνουν μια φορα καθε πασχα κ χριστουγεννα και οποτε εχουμε εκλογες και τον Μητσοτακη να κανει διαγγελμα.
 

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Κανεις δεν πάει ταυτοχρονα με άλλες 100... δεν γινεται εξ ορισμού. Ειναι φυσει αδυνατο.


Α όκ. Εντάξει. Κατάλαβα. Πάμε παρακάτω


Για μένα ειναι ΤΥΝ. Να εχει κάποια να κανει 5-10 χρονια σέξ κάτι δειχνει αυτό. Και θα σκεφτω αν θα ειμαι αυτος που θα πρέπει να τη ξεμπλοκάρει... και με τι οφελος... και τι θα μ δωσει εμενα αυτο κτλπ κτλπ

γιατι κάποιες τους δινεις την επιβεβαιωση , τις βοηθάς να χαλαρωσουν κ μετά λένε πολλα δεξιά κ αριστερά. Κυριαρχει δηλαδη η αχαριστια οποτε οχι κάποια που κινειται έτσι μάλλον δεν λειτουργει γενικοτερα με βάση τη λογική οποτε απο μενα θα ηταν ΤΥΝ.
Καλά ηρέμησε 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,892 μηνύματα.
Καλά ηρέμησε 😂

Ε τι να ηρεμησω... "Υπερτιμημενο το σέξ.." τωρα ειναι εξηγηση αυτη απο μια νέα κοπελα που βράζει το αιμα της σορρυ κιολας.

Ας αφησουμε τα τσιτατα επιτέλους κ ας ζησουμε με πάθος και διαθεση τη συντομη ζωη μας. :D
 

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Ε τι να ηρεμησω... "Υπερτιμημενο το σέξ.." τωρα ειναι εξηγηση αυτη απο μια νέα κοπελα που βράζει το αιμα της σορρυ κιολας.

Ας αφησουμε τα τσιτατα επιτέλους κ ας ζησουμε με πάθος και διαθεση τη συντομη ζωη μας. :D
Βρε οκ να την ζήσουμε την ζωή μας αλλα η ζωή δεν είναι μόνο σεξ και επίσης δεν περιστρεφονται όλα γύρω από αυτό... Απλά για κάποιους η ζωή τους όλοι είναι ένα πηδημα τελικά γιατί άλλο απόλαυση άλλο έρωτας και άλλο πάθος και για άλλους γυναίκες και ευτυχώς και άντρες η σημασία του σεξ δεν είναι απλά βρείτε όποιον οποία να ναι και πηδηχτειτε γιατι η ζωή είναι μικρή....
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,892 μηνύματα.
Βρε οκ να την ζήσουμε την ζωή μας αλλα η ζωή δεν είναι μόνο σεξ και επίσης δεν περιστρεφονται όλα γύρω από αυτό... Απλά για κάποιους η ζωή τους όλοι είναι ένα πηδημα τελικά γιατί άλλο απόλαυση άλλο έρωτας και άλλο πάθος και για άλλους γυναίκες και ευτυχώς και άντρες η σημασία του σεξ δεν είναι απλά βρείτε όποιον οποία να ναι και πηδηχτειτε γιατι η ζωή είναι μικρή....

Κολλησες στο "Βρειτε οποιον να ναι μπροστά σας και κάντε το" ενω ποτέ δεν το ανέφερα στη συζητηση. Ανέφερα αλλα δεν το διάβασες οτι καθεμια μπορει να βρει μέσα σε 1... 2.... 6.... 12 μηνες ρε ΑΔΕΡΦΕ! Εναν ανθρωπο να απολαμβάνει το σέξ και το πάθος και το συναισθημα κ όλα αυτά. Αν εχουν περάσει 5-10 χρονια ναι εμενα θα μ φαινοταν περιεργο. Ενδεχεται να εχει πέσει κ σε καταθλιψη κ να μη το ξέρει.

Εχει πάει στο αλλο άκρο η ιστορια...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,882 μηνύματα.
Αν μια γυναίκα δεν είχε τόση πολλή ανάγκη το σεξ, όπως παρουσιάζεται τόσο αθώα με αντιλήψεις 200 χρόνων πίσω στην Ελλάδα, για ποιο λόγο όταν αυτό συμβαίνει είναι σαν να μην υπάρχει αύριο και λέγονται κάτι φράσεις που δεν μπορώ να πω σε φόρουμ; Γιατί υπάρχει τέτοια υποκρισία; :shifty: Δεν αντέχω άλλο το ψέμα. Ξαφνικά το 2022 ανακαλύπτουμε λόγω πολιτικής ορθότητας ότι μόνο οι άνδρες έχουν σεξουαλικές ανάγκες. Υποκρισία.

Επίσης από όσο γνωρίζω ότι η αποχή των ανδρών από το σεξ, με βάση τις γυναικείες επιταγές και θεωρίες, προκαλεί ανεπανόρθωτες βλάβες στους γεννητικούς αδένες με ροπή προς καρκίνο των όρχεων και καρκίνο του προστάτη από όσο ξέρω. Το γεγονός ότι πάμε να φέρουμε τη φύση του ανθρώπου στα μέτρα κοινωνιολογικών και πολιτικο-οικονομικών θεωριών με ξεπερνάει.

Για την υποκριτική Ελληνική κοινωνία μόνο ο καρκίνος του μαστού και ο καρκίνος των ωοθηκών μετράει. Οι άντρες είναι αόρατοι. ;)

Εσείς οι γυναίκες, έχετε ιδέα από ανδρολογικά προβλήματα ως συνέπειας της αποχής από το σεξ; :studying: Γενικά έχετε ιδέα από το αρσενικό γενετικό σύστημα αδένων πέρα από το σεξουαλικό μέρος; Όλοι σεξ κάνουν αλλά μια σοβαρή κουβέντα δεν μπορούμε ποτέ να κάνουμε. Γιατί η κουβέντα μόνιμα γέρνει μονομερώς και η κοινωνία της ψευτοηθικής δεν σηκώνει την αλήθεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,892 μηνύματα.
Για την υποκριτική Ελληνική κοινωνία μόνο ο καρκίνος του μαστού και ο καρκίνος των ωοθηκών μετράει. Οι άντρες είναι αόρατοι. ;)

Εσείς οι γυναίκες, έχετε ιδέα από ανδρολογικά προβλήματα ως συνέπειας της αποχής από το σεξ; :studying: Γενικά έχετε ιδέα από το αρσενικό γενετικό σύστημα αδένων πέρα από το σεξουαλικό μέρος; Όλοι σεξ κάνουν αλλά μια σοβαρή κουβέντα δεν μπορούμε ποτέ να κάνουμε. Γιατί η κουβέντα μόνιμα γέρνει μονομερώς και η κοινωνία της ψευτοηθικής δεν σηκώνει την αλήθεια.

Έτσι ! Θέλουμε πιο απελευθερωμενες γυναικες με γούστα και απολυτη ερωτική διάθεση !
 

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Κολλησες στο "Βρειτε οποιον να ναι μπροστά σας και κάντε το" ενω ποτέ δεν το ανέφερα στη συζητηση. Ανέφερα αλλα δεν το διάβασες οτι καθεμια μπορει να βρει μέσα σε 1... 2.... 6.... 12 μηνες ρε ΑΔΕΡΦΕ! Εναν ανθρωπο να απολαμβάνει το σέξ και το πάθος και το συναισθημα κ όλα αυτά. Αν εχουν περάσει 5-10 χρονια ναι εμενα θα μ φαινοταν περιεργο. Ενδεχεται να εχει πέσει κ σε καταθλιψη κ να μη το ξέρει.

Εχει πάει στο αλλο άκρο η ιστορια...
"Και θα σκεφτω αν θα ειμαι αυτος που θα πρέπει να τη ξεμπλοκάρει... και με τι οφελος... και τι θα μ δωσει εμενα αυτο κτλπ κτλπ γιατι κάποιες τους δινεις την επιβεβαιωση , τις βοηθάς να χαλαρωσουν κ μετά λένε πολλα δεξιά κ αριστερά"

αποδεκτό να μας φαίνεται περίεργο να έχει πάει τόσο καιρό αλλά η παραπάνω άποψη περί του θέματος περνάει σε άλλη διάσταση.... Και δεν ξέρω και πως να το αναλύσω... Ότι δηλαδή μια γυναίκα που έχει να πάει χρόνια έχει ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα και ένας άντρας αν το μάθει αυτό θα σηκωθεί να φύγει... 🥴🥴Απλά ασχολίαστο!!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,892 μηνύματα.
"Και θα σκεφτω αν θα ειμαι αυτος που θα πρέπει να τη ξεμπλοκάρει... και με τι οφελος... και τι θα μ δωσει εμενα αυτο κτλπ κτλπ γιατι κάποιες τους δινεις την επιβεβαιωση , τις βοηθάς να χαλαρωσουν κ μετά λένε πολλα δεξιά κ αριστερά"

αποδεκτό να μας φαίνεται περίεργο να έχει πάει τόσο καιρό αλλά η παραπάνω άποψη περί του θέματος περνάει σε άλλη διάσταση.... Και δεν ξέρω και πως να το αναλύσω... Ότι δηλαδή μια γυναίκα που έχει να πάει χρόνια έχει ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα και ένας άντρας αν το μάθει αυτό θα σηκωθεί να φύγει... 🥴🥴Απλά ασχολίαστο!!

Αν δεν θέλει και η ιδια να αλλάξει και παραμένει προσκολημένη στις ιδέες και τη συνηθεια της , ναι για μενα θα ηταν καλυτερο να τα ζυγισει και τελικά να αποχωρησει . Η ιδια θα του εκανε αυτη τη χάρη αμα αυτος ηταν στη θέση της ;

του αξίζει κάτι καλύτερο. Το ιδιο θα λέγατε κ εσεις.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Αν μια γυναίκα δεν είχε τόση πολλή ανάγκη το σεξ, όπως παρουσιάζεται τόσο αθώα με αντιλήψεις 200 χρόνων πίσω στην Ελλάδα, για ποιο λόγο όταν αυτό συμβαίνει είναι σαν να μην υπάρχει αύριο και λέγονται κάτι φράσεις που δεν μπορώ να πω σε φόρουμ; Γιατί υπάρχει τέτοια υποκρισία; :shifty: Δεν αντέχω άλλο το ψέμα. Ξαφνικά το 2022 ανακαλύπτουμε λόγω πολιτικής ορθότητας ότι μόνο οι άνδρες έχουν σεξουαλικές ανάγκες. Υποκρισία.

Επίσης από όσο γνωρίζω ότι η αποχή των ανδρών από το σεξ, με βάση τις γυναικείες επιταγές και θεωρίες, προκαλεί ανεπανόρθωτες βλάβες στους γεννητικούς αδένες με ροπή προς καρκίνο των όρχεων και καρκίνο του προστάτη από όσο ξέρω. Το γεγονός ότι πάμε να φέρουμε τη φύση του ανθρώπου στα μέτρα κοινωνιολογικών και πολιτικο-οικονομικών θεωριών με ξεπερνάει.

Για την υποκριτική Ελληνική κοινωνία μόνο ο καρκίνος του μαστού και ο καρκίνος των ωοθηκών μετράει. Οι άντρες είναι αόρατοι. ;)

Εσείς οι γυναίκες, έχετε ιδέα από ανδρολογικά προβλήματα ως συνέπειας της αποχής από το σεξ; :studying: Γενικά έχετε ιδέα από το αρσενικό γενετικό σύστημα αδένων πέρα από το σεξουαλικό μέρος; Όλοι σεξ κάνουν αλλά μια σοβαρή κουβέντα δεν μπορούμε ποτέ να κάνουμε. Γιατί η κουβέντα μόνιμα γέρνει μονομερώς και η κοινωνία της ψευτοηθικής δεν σηκώνει την αλήθεια.
Ηθικό δίδαγμα= καθίστε μας ρε κορίτσια γιατι πρήζονται οι όρχεις μας
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top