Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δεν εχω κανει αλλα θα εκανα....

δεν νομιζω να πετύχαινε,αργα η γρηγορα θα προσπαθουσα να το μετατρψω σε σχεση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Και γιατί πρέπει να μπώ στη διαδικασία της σχέσης, και να μην κάνω μόνο σεξ να τελειώνει η υπόθεση:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Σχεση μονο για το σεξ...δεν ειναι σχεση ...ειναι fuck buddies....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Σχεση μονο για το σεξ...δεν ειναι σχεση ...ειναι fuck buddies....

Οχι, αυτό είναι άλλο. Fuck buddies είναι αμα συναντιέστε ΜΟΝΟ για σεξ (ή σχεδόν μόνο για σεξ). Ενω σχέση για σεξ είναι όταν βγαίνετε έξω, γνωρίζετε ο ένας τους φίλους του άλλου, κάνετε κι άλλα πράγματα, αλλά στην ουσία δεν νιώθετε κάτι ο ένας για τον άλλο οπότε είστε μόνο για σεξ.
Εχω κάνει και τα δύο...στην σχέση για σεξ είχαμε γνωρίσει μέχρι και γονείς. Ολοι νόμιζαν ότι έχουμε μια "κανονική" σχέση δηλαδή (μέχρι που λέγαμε και "σ' αγαπάω" που και που για να είναι πιό αληθοφανές). Δεν θα ξαναέκανα κάτι τέτοιο...ακόμα και τότε που το έκανα ένιωθα άσχημα μερικες φορές, αλλά ο άλλος μου το είχε ξεκαθαρίσει από την αρχή και ήταν και η συνήθεια οπότε καθόμουνα το ζώον.
Fuck buddies ήταν ακόμα χειρότερο.
Αλλά πιστεύω σε κάποιους ταιριάζουν αυτά τα πράγματα ή σε κάποιους άλλους (όπως εγώ) γίνονται αναγκαίο κακό σε ένα διάστημα που έχουν ένα μπέρδεμα με τον εαυτό τους. (εγώ πχ ήμουν μόνη μου πολύ καιρό και είχα πολύ χαμηλή αυτοεκτίμιση).
Τώρα τα θεωρώ αηδιαστικά πράγματα και προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι τι έχω απαντήσει πιο πριν, ενδεχομένως να έχει αλλάξει, οπότε ξαναπαντάω: δεν είχα σχέση μόνο για το σεξ ούτε (κατά πάσα πιθανότητα) θα έκανα ποτέ, γιατί είμαι Άνθρωπος που θέλει όλο το ... πακέτο. Πόσο μάλλον απ' τη στιγμή που μου έχει τύχει το αντίστροφο: η γκόμενα να με θέλει μόνο για το σεξ, οπότε γνωρίζω από πρώτο χέρι πόσο άσχημο είναι και γι' αυτό δεν θα προχωρούσα σε κάτι τέτοιο. :)

Όχι, τουλάχιστον, εάν δεν υπήρχε εξ' αρχής ξεκαθάρισμα σε κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Λατρευω να ανακαλυπτω θεματα στο στεκι.
Ειληκρινα;Ναι εχω κανει.
Βασικα δεν ξεκινησε ετσι,ξεκινησε για να ξεπερασω κατι αλλο(τερααααααστιο λαθος) και κατεληξε απλα να πηδιομαστε.Ε σε καποια φαση,ηταν τοσο ψυχοφθορο και μονοτονο που το σταματησα.
Οταν γινεται τετιου ειδους η σχεση,κατι δεν παει καλα.Εγω αργησα λιγο,αλλα χαιρομαι που το καταλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Δεν το έχω κάνει, αλλά δεν το αποκλείω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Έχω κάνει.Βασικά δε τη θεώρησα σχέση.Μάλλον τη θεώρησα σχέση της πλάκας ας πούμε.Γενικά έχω παρατηρήσει ότι έχω μια σχετική ευκολία να αποστασιοποιούμαι από συναισθηματική εμπλοκή όταν θέλω να κερδίσω ενα (ή 10) easy lay .Μπορώ να πουλήσω φούμαρα (νομίζω το έχω κάνει κιόλας πιο μικρός) για να έχω σταθερό σεξ χωρίς να με καλύπτει σε κάτι παραπάνο.Βασικά δεν αποκλείω να κάνω ξανά σχέση μόνο για σεξ το έχω σκεφτεί δηλαδή αν και είμαι δεσμευμένος.Ίσως να το έκανα πάλι αλλά ξέρω καλά πως θα φερθώ πολύ ψυχρά και υπολογιστικά (αν και πάντα ευγενικός) χωρίς να εμπλέκομαι καθόλου συναισθηματικά.Νιώθω ότι μπορώ να διαχειριστώ αρκετά καλά το κομμάτι της συναισθηματικής εμπλοκής και να το διαχωρίσω από το καθαρά σεξουαλικό άρα δυνητικά θα μπορούσα να κάνω σχέση για σεξ απατώντας το σημερινό έτερο ημισυ χωρίς φυσικά να νιώθω ότι απατώ επι της ουσίας μιας και για εμένα η συναισθηματική εμπλοκή είναι αυτή που δίνει πληρότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Έχω κάνει.Βασικά δε τη θεώρησα σχέση.Μάλλον τη θεώρησα σχέση της πλάκας ας πούμε.Γενικά έχω παρατηρήσει ότι έχω μια σχετική ευκολία να αποστασιοποιούμαι από συναισθηματική εμπλοκή όταν θέλω να κερδίσω ενα (ή 10) easy lay .Μπορώ να πουλήσω φούμαρα (νομίζω το έχω κάνει κιόλας πιο μικρός) για να έχω σταθερό σεξ χωρίς να με καλύπτει σε κάτι παραπάνο.Βασικά δεν αποκλείω να κάνω ξανά σχέση μόνο για σεξ το έχω σκεφτεί δηλαδή αν και είμαι δεσμευμένος.Ίσως να το έκανα πάλι αλλά ξέρω καλά πως θα φερθώ πολύ ψυχρά και υπολογιστικά (αν και πάντα ευγενικός) χωρίς να εμπλέκομαι καθόλου συναισθηματικά.Νιώθω ότι μπορώ να διαχειριστώ αρκετά καλά το κομμάτι της συναισθηματικής εμπλοκής και να το διαχωρίσω από το καθαρά σεξουαλικό άρα δυνητικά θα μπορούσα να κάνω σχέση για σεξ απατώντας το σημερινό έτερο ημισυ χωρίς φυσικά να νιώθω ότι απατώ επι της ουσίας μιας και για εμένα η συναισθηματική εμπλοκή είναι αυτή που δίνει πληρότητα.

Γιατί να κάνεις σχέση μόνο για το σεξ, ενώ έχεις ήδη σοβαρή σχέση?? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γιατί να κάνεις σχέση μόνο για το σεξ, ενώ έχεις ήδη σοβαρή σχέση?? :eek:

λέω δυνητικά.Ουσιαστικά εξερευνώ το πόσο νομίζω οτι είμαι ανοιχτός γενικά σε μια σχέση για σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
λέω δυνητικά.Ουσιαστικά εξερευνώ το πόσο νομίζω οτι είμαι ανοιχτός γενικά σε μια σχέση για σεξ.

Με λάθος τρόπο το εξερευνάς. Για πιο σίγουρα αποτελέσματα βάλε την κοπέλα σου να κάνει σχέση με άλλον μόνο για το σεξ ενώ θα είστε μαζί.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Νιώθω ότι μπορώ να διαχειριστώ αρκετά καλά το κομμάτι της συναισθηματικής εμπλοκής και να το διαχωρίσω από το καθαρά σεξουαλικό άρα δυνητικά θα μπορούσα να κάνω σχέση για σεξ απατώντας το σημερινό έτερο ημισυ χωρίς φυσικά να νιώθω ότι απατώ επι της ουσίας μιας και για εμένα η συναισθηματική εμπλοκή είναι αυτή που δίνει πληρότητα.

Με σοκάρεις..!!!!! Παρ' ότι σε έχω διαβάσει και έχω συμφωνήσει σε πολλά μαζί σου, εδώ θα με βρεις απέναντί σου! :eek:

Το να μην σκεφτείς ούτε στιγμή τα συναισθήματα του έτερον ήμισυ....αυτό μου λέει πως είσαι ένας άνθρωπος κυνικός.


Για φαντάσου να σκεφτόταν κι εκείνη έτσι....Τότε γιατί δυο άνθρωποι να είναι μαζί; Ας είναι μόνοι τους και ας τραβά ο καθένας τον δρόμο του. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Με σοκάρεις..!!!!! Παρ' ότι σε έχω διαβάσει και έχω συμφωνήσει σε πολλά μαζί σου, εδώ θα με βρεις απέναντί σου! :eek:

Το να μην σκεφτείς ούτε στιγμή τα συναισθήματα του έτερον ήμισυ....αυτό μου λέει πως είσαι ένας άνθρωπος κυνικός.


Για φαντάσου να σκεφτόταν κι εκείνη έτσι....Τότε γιατί δυο άνθρωποι να είναι μαζί; Ας είναι μόνοι τους και ας τραβά ο καθένας τον δρόμο του. :/:

Παιδιά είπα δυνητικά.Τι έκανα δηλαδή; Μια άσκηση στο μυαλό μου για να δω τα όρια μου στο σκεπτικό μιας σχέσης για το σεξ...λέω ότι πχ θα το έκανα γιατί αυτό καθαρά ψυχρά και υπολογιστικά δε θα έχει επιπτώσεις πάνω μου και φυσικά υπό τη προυπόθεση ότι δε θα πληγωθεί κανείς (δηλαδή να μη γνωρίζει).Από τη θεωρία στη πράξη έχει διαφορά σίγουρα.Η τωρινή μου κατάφαση στο ενδεχόμενο μιας τέτοιας σχέσης βασίζεται στην εμπειρία που ήδη είχα αλλά ελεύθερος.Τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Παιδιά είπα δυνητικά.Τι έκανα δηλαδή; Μια άσκηση στο μυαλό μου για να δω τα όρια μου στο σκεπτικό μιας σχέσης για το σεξ...λέω ότι πχ θα το έκανα γιατί αυτό καθαρά ψυχρά και υπολογιστικά δε θα έχει επιπτώσεις πάνω μου και φυσικά υπό τη προυπόθεση ότι δε θα πληγωθεί κανείς (δηλαδή να μη γνωρίζει).Από τη θεωρία στη πράξη έχει διαφορά σίγουρα.

Πάνο είμαστε κοντά στην ηλικία. Το έχω σκεφτεί κι εγώ....

Όμως ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί.

Κι αν κολλήσεις;;;

Πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο. Τι κάνουμε εκεί;

Απο την στιγμή που αποφασίζεις κάτι τόσο σοβαρό....(και αυτό περιλαμβάνει και παιδιά....), ναι είμαι απόλυτη το ξέρω....αλλά κάθεσαι εκεί και δεν έχεις ούτε δυνητικές σκέψεις. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πάνο είμαστε κοντά στην ηλικία. Το έχω σκεφτεί κι εγώ....

Όμως ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί.

Κι αν κολλήσεις;;;

Πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο. Τι κάνουμε εκεί;

Απο την στιγμή που αποφασίζεις κάτι τόσο σοβαρό....(και αυτό περιλαμβάνει και παιδιά....), ναι είμαι απόλυτη το ξέρω....αλλά κάθεσαι εκεί και δεν έχεις ούτε δυνητικές σκέψεις. :/:

Σωστά...είναι αυτό το αν.Όμως για κάποιο λόγο νιώθω τόσο σίγουρος ότι θα είναι κάτι δευτερό-τριτο και δε θα δώσω σημασία.Απλά σεξ και τίποτα ουσιαστικό.Απλά δε πρόσεξες ένα σημείο που διευκρίνησα πιο πάνω.Δεν έχω πρόθεση να πληγωθεί κάποιος και πιστεύω το λέω ειλικρινώς.Άρα αν το διακύβευμα ήταν να πληγωθεί τότε δε πειράζει μένω χωρίς σεξ εκτός σοβαρής σχέσης και δια βίου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
ως ελευθερη ναι θα εκανα....αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα την ονομαζα σχεση,πιθανοτατα να ηταν της μια βραδιας,γιατι αν ειναι πολλες οι βραδιες τοτε κατι συμβαινει που δεν ειναι μονο σεξ.
σε σχεση παντως οχι δεν θα το εκανα....αλλωστε αν ψαχνω σεξ αλλου,αυτο δεν σημαινει οτι δεν με καλυπτει το ταιρι μου;;οποτε θα απαταω καποιον ανθρωπο και θα αυταπαταμαι οτι ειναι μονο σεξ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
δεν είχα αλλά δεν το αποκλείω. Αν δηλαδή έβγαινα με κάποιον και ταιριάζαμε πολύ στο σεξ αλλά σε τίποτε άλλο (ή σχεδόν τίποτε, τέσπα) θα το επιχειρούσα. Κι όσο κρατούσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
είμαι εντελώς κατά του αραχνιάσματος ειδικά σε νέους ανθρώπους, που ψάχνοντας mr/mrs perfect είναι με το ξεσκονόπανο στο χέρι..
ωραιότατο μπορεί να είναι κάτι κι ας έχει a priori ημερομηνία λήξης κι ας μη μπορεί πχ. να σε συνοδεύσει στο χριστουγεννιάτικο οικογενειακό τραπέζι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σχεση βασισμενη στο σεξ;... Γιατι οχι απλα friends with benefits;
Οταν θεωρω πως ειμαι σε σχεση θελω πολλα πραγματα περα και πριν απο το σεξ. Δεν θα απεριπτα της καθαρα σεξουαλικες επαφες με μια γυναικα, αλλα δεν θα το ονομαζα και σχεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αν και κάτι τέτοιο δεν μας ταιριάζει ούτε στο ελάχιστο προσπαθούμε να το προσαρμόσουμε για να αντέξουμε και να επιβιώσουμε.
Ρωτάνε ορισμένοι(μαζί τους πάντα και γω) ''μα γιατί να το κάνεις αυτό''. Ε γιατί αν ξέρεις τι πραγματικά χρειάζεται να δώσεις στον άνθρωπό σου μα δεν έχεις την ψυχική δύναμη να τα δώσεις ή και τον χρόνο ή προσωρινά και την διάθεση τότε κάνεις κάτι άλλο. Οι ανάγκες ποτέ δεν παύουν. Κι όποιες βάζεις σε παύση κάποτε ''ξεσπάν''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top