Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Συνεχιστε, μην ντρεπεστε..:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για να μην φλυαρουμε παντως, ειναι προφανες οτι οταν καποια παιδια ανεφεραν το "σχεση" δε το εννουσαν με την εννοια την στενη ωστε να χρειαζεται παραθεση του λεξικου, αλλά ως σοβαρη σχεση.
Από πού είναι προφανές; Δεν μας είπε κάποιος ότι έπρεπε να μυρίσουμε τα νύχια μας.

πς: όρισέ μου το "σοβαρή" αν το θέτεις έτσι. ο.0
Γιατί η "αποκλειστικότητα" να συνδέεται κατ' ανάγκην με το "σοβαρή" σχέση;

Άμα είναι πες το εξ' αρχής "σχέση που πάει για γάμο". Εκτός αν σε τρομάζει...


Για αυτό δεν σε κόβω να είσαι και πολύ σίγουρος.
Τι σου συμβαίνει;
Μάλλον ερωτεύτηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Έχει τύχει να κάνω μια σχέση μόνο για το σεξ και να το γνωρίζω αυτό εκ των προτέρων. Φυσικά, δεν διάρκεσε για πολύ χρόνο. Στην πράξη διαπίστωσα ότι η σεξουαλική έλξη είναι ικανή να αποτελέσει έναυσμα για μια σχέση, να φέρει δύο ανθρώπους κοντά, όμως δεν έχει αρκετή ενέργεια ώστε να διατηρήσει αυτή τη σύνδεση επί μακρόν.

Παραλληλίζω το σεξ με την μπαταρία και τη μίζα του αυτοκινήτου, ενώ τον Έρωτα με τον κινητήρα του, εσωτερικής καύσης. Η μπαταρία έχει αρκετή ενέργεια ώστε να κάνει τον κινητήρα "να πάρει μπροστά", να ξεκινήσει. Ο κινητήρας όμως είναι αυτός που καίει καύσιμο, παράγει άπλετη ενέργεια, έτσι που να μπορεί το αυτοκίνητο να ξεκινήσει το ταξίδι του. Εάν η μπαταρία δεν μπορεί να βάλει μπροστά τον κινητήρα, ίσως επειδή ο κινητήρας δεν έχει καθόλου καύσιμα, σύντομα εξαντλείται και σιγάζει οριστικά...

Από την άλλη πλευρά, δεν θα έλεγα ότι ήταν δυσάρεστο αυτό το συναίσθημα, μαζί μ' εκείνο του ευαρεστημένου κορεσμού, που ακολούθησε την αρχική άψη, μετά από την πάροδο κάποιου χρόνου. Μια ωραία εμπειρία, γιατί να την αποκλείσω από τη ζωή μου; Σε τελική ανάλυση, όταν γνωρίζεις από κοντά ένα πράγμα, μπορείς μετέπειτα να το επιλέξεις ή όχι, γνωρίζοντας ακριβώς γιατί το κάνεις. Όταν επιλέγεις χωρίς να γνωρίζεις, τότε η ηθική καταλήγει να είναι απλά ένα καλούπι, όπως ειπώθηκε, το οποίο δεν έχει κανένα περιθώριο ελαστικότητας, συνεπώς έχει μεγάλες πιθανότητες να σπάσει, το κυριότερο όμως, το έχουν φτιάξει άλλοι για σένα. Είναι πολύ δύσκολη τις περισσότερες φορές, η λεπτή διάκριση μεταξύ ηθικής και ηθικολογίας...

Σε κάποια άλλη περίπτωση, γνώρισα μια γυναίκα, τον κατάλληλο άνθρωπο, στην κατάλληλη στιγμή, αυτό ακριβώς που είχα ανάγκη στον δεδομένο χώρο και χρόνο. Έρωτας με την πρώτη ματιά και για τους δύο. Δύο εντελώς διαφορετικοί άνθρωποι, σε αταίριαστες ηλικίες, με κανένα κοινό κοινωνικό χαρακτηριστικό.

Όμως, επειδή ως φαίνεται η ΄σύμπτωση δύο κατάλληλων στιγμών εναρμονιζόμενων σε μία -την οποία αμφότεροι είχαμε απόλυτη ανάγκη, για εντελώς διαφορετικούς λόγους ο καθένας μας- παρείχε αρκετά καύσιμα για να γεμίσει το ντεπόζιτο με βενζίνη υψηλών οκτανίων, η φλόγα άναψε και μας συνεπείρε και τους δύο. Η απόλυτη σεξουαλική έλξη, κατάφερε να φέρει κοντά εμάς, τους δύο ξένους, να μιλάμε επί ώρες, να βγαίνουμε ραντεβού όποτε μπορούσαμε να ξεκλέψουμε λίγο χρόνο, όχι για σεξ αλλά για κουβεντούλα, να γνωρίσουμε ο ένας την άλλη. Εκεί ναι, θεωρώ ότι δημιουργήθηκε σχέση και δεν ακούω κουβέντα επ' αυτού!!

Η σχέση έληξε μετά από λίγους μήνες, επειδή εκείνη είχε φτάσει στην λεγόμενη ηλικία της κωλοπιλάλας -αυτή των 29- κι αποφάσισε συνειδητά να κάνει έναν συμβατικό γάμο, με κάποιον που της προξένεψαν οι δικοί της. Ίσως να καταλαβαίνετε ποια ακριβώς ήταν η ανάγκη από τη δική της πλευρά, για έναν τρελό έρωτα, έξω απ' τα όρια, λίγο πριν προχωρήσει σε μια επιλογή τόσο κρύα. Η σχέση έληξε, ενώ βρισκόταν στο αποκορύφωμά της, δεν είχε φθαρεί κατά το παραμικρό. Την ξανασυνάντησα μετά από χρόνια, σε μια στάση λεωφορείου κι η σεξουαλική έλξη ήταν ακόμη τόσο έντονη, που ντραπήκαμε κι οι δυο, χαμηλώσαμε γρήγορα τα μάτια και τράβηξε ο καθένας βεβιασμένα το δρόμο του, φοβούμενοι του τι θα γινόταν εάν μέναμε να μιλήσουμε λίγο ακόμη. Μερικές φορές τα μάτια δεν μπορούν να κρυφτούν, ειδικά εάν έχουν χρώμα βαθύ μπλε...

Έχω κάθε λόγο να εικάζω, ότι εάν δεν διακοπτόταν με τόσο βίαιο τρόπο, αυτή η σχέση είχε πολλά ψωμιά ακόμη, ίσως να μην ταιριάζαμε ποτέ για να παντρευτούμε, όμως το ταξίδι θα τραβούσε μακριά. Παραμένει μέσα στο μυαλό μου, ως μια από τις ομορφότερες σχέσεις που έζησα, ακόμη μάλιστα έχω στα κλειδιά μου, έναν κρίκο που απέμεινε, από ένα μπρελόκ που μου είχε χαρίσει εκείνη...

Εάν λοιπόν φορούσα τις παρωπίδες μου και απέκλεια εξ αρχής ότι μια τέτοια κατάσταση θα μπορούσε να υπάρχει και μάλιστα να παραμείνει στο διηνεκές με θετικότατο πρόσημο, πειθόμενος τυφλά σε όσα μου έχουν πει άλλοι κι όχι στα όσα έζησα εγώ, τότε απλά θα είχα χάσει κάτι ακριβό και θαυμάσιο.

Παραχωρείστε στη ζωή σας λίγο χώρο και στο Χάος. Πολλές φορές κρύβει θαύματα και δώρα, μέσα στα θολά του πέπλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
.



Άμα είναι πες το εξ' αρχής "σχέση που πάει για γάμο". Εκτός αν σε τρομάζει...



Μάλλον ερωτεύτηκε.

λοοοοοοοοολ!

δηλαδη μονο οι σχεσεις που πανε για γαμο ειναι σοβαρες?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Από πού είναι προφανές; Δεν μας είπε κάποιος ότι έπρεπε να μυρίσουμε τα νύχια μας.
Απο τα συμφραζομενα george. Οταν καποιος λεει "μονο για σεξ δεν ειναι σχεση", προφανως εννοει την σοβαρη και οχι οποιαδηποτε. Αλλωστε με την έννοια του λεξικου, ΟΛΑ ειναι σχεσεις. Ακομα και οι αγνωστοι.

πς: όρισέ μου το "σοβαρή" αν το θέτεις έτσι. ο.0
Τα χου με πει, σε αλλο τοπικ. Ειναι η σχεση που αφορά το να σε τραβηξει και να ερωτευθεις κατι που ξεφλουδιζεις σαν κρεμυδι και σου αρεσουν τα περισσοτερα στρωματα. Αν το κοιτας απεξω, κωλοτριβεσαι , νιωθεις καλα για λιγο, και φευγεις, δεν μιλαμε γιαυτο.

Γιατί η "αποκλειστικότητα" να συνδέεται κατ' ανάγκην με το "σοβαρή" σχέση;
Βασει του ορισμου "σοβαρη" και της φυσης του ανθρωπινουν ερωτα και ψυχης.

Άμα είναι πες το εξ' αρχής "σχέση που πάει για γάμο". Εκτός αν σε τρομάζει...
Οποιαδηποτε σχεση, και οι σοβαρες, ειναι αγνωστο πως θα εξελιχθουν και που θα καταληξουν. Δεν συνεπαγεται ο γαμος.

Μάλλον ερωτεύτηκε.
Ας μας πει ο Πανος πρωτα τι εννοει, αλλιώς θα απανταμε στα τυφλά.(και μου φαινεται δεν καταλαβες τι λεει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Παραλληλίζω το σεξ με την μπαταρία και τη μίζα του αυτοκινήτου, ενώ τον Έρωτα με τον κινητήρα του, εσωτερικής καύσης. Η μπαταρία έχει αρκετή ενέργεια ώστε να κάνει τον κινητήρα "να πάρει μπροστά", να ξεκινήσει. Ο κινητήρας όμως είναι αυτός που καίει καύσιμο, παράγει άπλετη ενέργεια, έτσι που να μπορεί το αυτοκίνητο να ξεκινήσει το ταξίδι του. Εάν η μπαταρία δεν μπορεί να βάλει μπροστά τον κινητήρα, ίσως επειδή ο κινητήρας δεν έχει καθόλου καύσιμα, σύντομα εξαντλείται και σιγάζει οριστικά...
εγω θα ελεγα το σεξ μπουζί:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο καθενας ονομαζει σχεση αυτο που θελει...ασχετα εαν εχει την πραγματικη εννοια της σχεσης!
εχω να πω ομως στον Γιωργο οτι σε καποιο κοριτσι που θα μιλησεις για σχεση,ξεκαθαρισε της πρωτα τι εννοεις εσυ σχεση,γιατι αλλιως θα το λαβει αυτη και θα εχεις προβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο καθενας ονομαζει σχεση αυτο που θελει...ασχετα εαν εχει την πραγματικη εννοια της σχεσης!
:lol: Καλό κι αυτό! Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη έννοια της σχέσης την οποία πρέπει όλοι ανεξαιρέτως να ενστερνιστούμε;
Για πες, για πες. Κάνε μας μια περιγραφή... θέλω να δω μήπως αυτό που έχω, δεν είναι σχέση, κατάλαβες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εχω να πω ομως στον Γιωργο οτι σε καποιο κοριτσι που θα μιλησεις για σχεση,ξεκαθαρισε της πρωτα τι εννοεις εσυ σχεση,γιατι αλλιως θα το λαβει αυτη και θα εχεις προβλημα!
Αχχ,τετοιες παρεξηγησεις ,τι εχουν κανει..;):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο καθενας ονομαζει σχεση αυτο που θελει...ασχετα εαν εχει την πραγματικη εννοια της σχεσης!
Σχέση έχω με τη μητέρα μου και τον πατέρα μου,σχέση έχω με τους φιλους μου,σχέση έχω με τους συναδέλφους μου,σχέση έχω με τα ζωάκια μου..όλα αυτά είναι σχέσεις...απλά ειναι διαφορετικού είδους.Σχέσεις φιλικες,οικογενειακες,ερωτικες και σεξουαλικες..σαφεστατα όταν 2 άτομα συναντιούνται μόνο για το σέξ έχουν μια σχέση.Η πραγματική σημασία της λέξης "σχέση" είναι αυτή που έβαλε πιο πάνω η isiliel.Απλά στην καθομιλουμένη χρησιμοποιείται η λέξη "σχέση" για να δηλώσει την ερωτική σχέση δυο ανθρώπων με την έννοια της σοβαροφάνειας.Και δεν την ονομάζει ο καθένας όπως θέλει,αλλά ΟΝΤΩΣ αυτή είναι η έννοια της σχέσης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Πιστέψτε εκείνους που ψάχνουν την σχέση και αμφισβητήστε εκείνους που τη βρήκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
οποιος θελει να καταλαβει,καταλαβαινει πουπουλινα:)
αφου μιλαμε σε αυτο το θεμα τι ειδους σχεση να ηταν???
φιλικη???
απλα για μενα,*σχεση ΜΟΝΟ για σεξ δεν υπαρχει!
υπαρχει η ξεπετα...
*σχεση ζευγαριου εννοω,γιατι καποιοι,δεν θελουν να το καταλαβουν!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
fnou μην ανησυχεις, ειναι προφανες τι εννοεις και δεν υπαρχει λογος να καθομαστε να υπερ-αναλυουμε τι εννοουμε σχεση. Ουτε φιλικη εννοουμε, ουτε εργασιακη, ουτε πλατωνική, ούτε γνωριμιες. Ολα σχεσεις ειναι, και ολοι ειμαστε και μια οντοτητα αμα το παρακανουμε στην ασκοπη φιλοσοφια για θεμα σημασιολογικο. Οποιος θελει, ας θεωρησει meaningfull (for lack of better term) και τα one night stands.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
οποιος θελει να καταλαβει,καταλαβαινει πουπουλινα:)
αφου μιλαμε σε αυτο το θεμα τι ειδους σχεση να ηταν???
φιλικη???
απλα για μενα,*σχεση ΜΟΝΟ για σεξ δεν υπαρχει!
υπαρχει η ξεπετα...
*σχεση ζευγαριου εννοω,γιατι καποιοι,δεν θελουν να το καταλαβουν!:/:
αγαπητη μου fnou,σε αυτο το θεμα...δεν θα ηταν μια φιλικη σχεση,θα ηταν μια σεξουαλικη σχεση.,παντως σιγουρα θα ηταν μια σχεση..και σιγουρα υπαρχουν τετοιες σχεσεις,που μαλιστα καποια στιγμη (καποιες)κατεληξαν και σε γαμο....τι διαφορετικο γραφω..και τι δεν καταλαβαινεις;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εχω να πω ομως στον Γιωργο οτι σε καποιο κοριτσι που θα μιλησεις για σχεση,ξεκαθαρισε της πρωτα τι εννοεις εσυ σχεση,γιατι αλλιως θα το λαβει αυτη και θα εχεις προβλημα!
Το έχω δηλώσει και σε άλλα θέματα πως δεν τάζω πράγματα που δεν μπορώ να δώσω. :)
Προτιμώ να είμαι ξεκάθαρος εξ' αρχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Τα είχα με μια κοπέλα και κάποια στιγμή, γύρω στις 2 εβδομάδες με χώρισε με τη λογική ότι δεν είχε κάτι να δώσει στη σχέση. Μετά από λίγες μέρες έρχεται από το σπίτι μου να της δώσω κάτι. Η συνάντηση κατέληξε σε πολύωρο σεξ..Μετά μου ζήτησε ελεύθερη σχέση...Μετά από λίγο καιρό μου ζήτησε παρτούζα...Δεν το κάναμε ποτέ...Κάποια στιγμή, μετά από 3 μήνες σχέσης - ελεύθερης σχέσης, την πήρα μαζί μου σε Λάρισα - Θεσσαλονίκη - Κομοτηνή - Ξάνθη. Στην Ξάνθη χωρίσαμε γιατί την έπεφτα στις ξαδέλφες μου...ΗΜΑΡΤΟΝ...Αλλά και ακόμα να την έπεφτα, ελεύθερη σχέση δεν ήθελε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Τα είχα με μια κοπέλα και κάποια στιγμή, γύρω στις 2 εβδομάδες με χώρισε με τη λογική ότι δεν είχε κάτι να δώσει στη σχέση. Μετά από λίγες μέρες έρχεται από το σπίτι μου να της δώσω κάτι. Η συνάντηση κατέληξε σε πολύωρο σεξ..Μετά μου ζήτησε ελεύθερη σχέση...Μετά από λίγο καιρό μου ζήτησε παρτούζα...Δεν το κάναμε ποτέ...Κάποια στιγμή, μετά από 3 μήνες σχέσης - ελεύθερης σχέσης, την πήρα μαζί μου σε Λάρισα - Θεσσαλονίκη - Κομοτηνή - Ξάνθη. Στην Ξάνθη χωρίσαμε γιατί την έπεφτα στις ξαδέλφες μου...ΗΜΑΡΤΟΝ...Αλλά και ακόμα να την έπεφτα, ελεύθερη σχέση δεν ήθελε;

Πςςςςςςς........Καμένες γυναίκες.
Και σε χώρισε και δεν κάνατε παρτούζα.
Εξωφρενικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Μπα,εγω ποτε,οι αλλοι ναι :P

Δεν ειχα και ουτε θα εκανα παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ αλλά δεν αποκλείω να κάνω στο μέλλον :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Πιθανον...δεν μπορω να αποκλεισω τιποτα στη ζωη μου ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top