Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οταν γεννιομαστε Λια δεν ειμαστε "ταμπουλα ρασα".
Γι' αυτο ειναι συνηθες το φαινομενο του να βλεπεις παιδια τα οποια να λες οτι ειναι απο αλλους γονεις.
Κατα το μεγαλωμα οτυ παιδιου παιζει πρωταρχικο ρολο η οικογενεια, οι φιλιες κτλ κτλ, αλλα καθε παιδι οταν γεννιεται δεν ειναι ιδιο με το διπλα.
Δεν θελω να επεκταθω στο πως διαφερουν (πνευματικα-γεννετικα, λογο γονιδιων κτλ κτλ) γιατι ειναι μεγαλη η ερευνα και στα ιταλικα και δν προλαβαινω ναα μεταφρασω..
Ασε που δεν ξερω που ειναι.
Οπως και να εχει, το καθε παιδι γεννιεται εχοντας ειδη καποια "στοιχεια-χαρακτηριστικα" τα οποια λογο διαφορων παραγοντων μπορει να τα φανερωσει.
Ειαν ιαυτο που λεμε οτι απο "ροδο βγηκε αγκαθι"(και δεν μιλαμε εμφανησιακα) κτλ κτλ.

Οσο γι αυτο που εκαναν καποτε με τα αγορια και τις ιεροδουλες ισχυει αλλα οχι απο τα 12.(Λεπτομερειες)
οπως και αυτο για τις κοπελες που ειπες ειναι αληθεια.
Οι εποχες εχον αλλαξει ομως ριζικα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Eννοώ οτι είμαστε στο προκείμενο θέμα τάμπουλα τάζα.

Κι όμως δεν είναι απο τόσο παλιές εποχές όσο νομίζεις... Ο θείος μου έλεγε στον ξάδερφο μου να τον πάει σε ιερόδουλη απο τα 12 του και ίσως και πιό νωρίς :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Κι όμως δεν είναι απο τόσο παλιές εποχές όσο νομίζεις... Ο θείος μου έλεγε στον ξάδερφο μου να τον πάει σε ιερόδουλη απο τα 12 του και ίσως και πιό νωρίς :mad:

Επαρχια-χωριο ο Θειος σου;:confused:
Γιατι σε επαρχια(οχι τρομερα) αλλα σε χωρια δυστυχως τετοια σκηνικα παιζουν ακομα...
Δεν μιλησα οτι καθολικα εχει εξαφανιστει αυτο το φαινομενο φατσα.;)
Φυσικα και υπαρχουν ακομα τετοιες "νονοτροποιες" λανθασμενες κατα την γνωμη μου.
απλως το συγκεκριμενο φαινομενο εχει μειωθει τα τελευταια χρονια.
Οπως και να εχει ενας γονιος κατα την δικη μου ταπενη γνωμη καλο ειναι να "παιδαγωγει" σεξουαλικα και "σωστα"(χωρις υπερβολες κτλ κτλ) και τα δυο παιδια.;)
Ειτε ειναι αγορι ειτε κοριτσι.
Και τα δυο αντιμετωπιζουν κινδυνους και τα δυο καλο ειναι οταν ειναι να το κανουν να ξερουν με τι εχουν να κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Για σεξ, ποτέ. :mad:
...για πήδημα ίσως (επιμένω ελληνικά):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι όμως Μάριε, Αθήνα μένει ο θείος μου εδώ και πάρα πάρα πολλά χρόνια... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yertle

Νεοφερμένος

Ο yertle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Δε γίνεται στατιστική με ένα μόνο δείγμα... μη βγάζεις συμπεράσματα κρίνοντας μόνο από τον εαυτό σου και μία σχέση που έκανες.

εχω και αλλα παραδειγματα, οχι μονο απο την δικη μου ζωη αλλα και απο φιλων μου. απλα επελεξα το πιο εντονο για να τονισω την επιχειρηματολογια μου

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ακόμα κι αν ισχύει αυτό που λέει ο yertle δεν είναι θέμα γονιδίων αλλά μεγαλώματος. Εδώ πολλοί πατεράδες λένε στους 12χρονους (!) γιούς τους να τους πάνε σε ιερόδουλη να "γίνουν άντρες", πως να μεγαλώσει μετά το παιδί? Αντιθέτως στις γυναίκες δεν δίνεται καμία έμφαση στη σεξουαλικότητα τους, πολλοί γονείς φοβερίζουν τις κόρες τους για να μην κάνουν έρωτα πρίν τα 18 οπότε είναι εύλογο να υπάρχει μια τέτοια διαφορά. Όταν γεννιόμαστε είμαστε όλοι tabula raza (το σκότωσα? :P). Το πως μεγαλώνουμε είναι που μας κάνει να διαφέρουμε. Αν μια γυναίκα μεγαλώσει όπως μεγαλώνει ο μέσος άνδρας θα γίνει κι αυτή "αναίσθητη" και sexually oriented ;)

αυτο που λες ειναι σωστο ή αν προτιμας ΚΑΙ αυτο ειναι σωστο. σιγουρα τα αγορια διαπαιδαγωγουνται αλλιως απο τα κοριτσια. βεβαια οσο περναει ο καιρος αυτο ελαττωνεται, ομως αυτο δεν ανιρει την διαφορετικοτητα της φυσης των δυο φυλων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Είχα αρκετές φορές free σχέσεις! Είναι καλό γιατί μπορείς να πειραματιστείς με τον εαυτό σου. Δέν έχεις το αγχος μήπως ο άλλος σε παρεξηγήσει ή σε παρατήσει! Ετσι δοκιμάζεις πράγματα και ίσως να χαίρεσαι περισότερο το σεξ σε σχέση με κάποιον που θα ήθελες να είστε μαζί για καιρό! Εμένα βασικά ξεκίνησε την 1η φορά από καψούρα αλλά το συγκεκριμένο άτομο είχε ξεκαθαρήσει απο την αρχή οτι θα είμαστε έτσι! Ηταν το καλύτερο σεξ που είχα ποτέ! και ίσως και η πιο ειλικρινής σχέση μου! Δεθήκαμε σαν φιλαράκια μην σου πω πως με προστάτευε με φρόντιζε και με ντάντεβε σαν να ήταν ο μεγάλος μου αδερφός! Ναί χωρίς πλάκα! Το σεξ μαζί του ήταν κάτι σαν μάθημα, σαν να με εκπαίδευε για να με παραδώσει στο τέλος έτοιμη γυναίκα! Και έτσι έγινε. Ενδιάμεσα είχαμε και οι δυό σχέσεις.Ο ένας ήξερε τα πάντα για τον άλλο ακόμα και το τι σκεφτόμασταν.Οταν του μίλησα κάποια στιγμή για κάποιον που γνώρισα και είδε στα μάτια μου πως πράγματι βρήκα αυτό που έψαχνα στη ζωή μου, τότε απλά έπαψε να με προκαλεί για σεξ. Την τελευταία φορά που συνατνηθήκαμε απλά με κράταγε αγκαλιά και μιλάγαμε με τις ώρες! Περίπου ένα μηνα μετά μου έστειλε ένα μηνυμα να δει αν είμαι καλά και αφού του ανακοίνωσα πως είμαι με το πρόσωπο που του είχα πει και πως σχεδιάζουμε να παντρευτούμε, εκείνος με γέμισε ευχές μέσα απο την καρδιά του!Τόσες που ακόμα κι ο άντρας μου που ήξερε όλη τη ιστοριά μου ζήτησε να τον καλέσω στον γάμο!Μάλιστα μου είπε πως"αυτός ο άντρας πραγματι σε αγαπάει πολύ και πιστεύω πως αν το θες κι εσύ θα μπορέσετε να μείνετε καλοί φίλοι και να κάνουμε παρέα! Και όχι δεν ζηλεύω! Πιστεύω πως αυτός ο άντρας μπορεί άνετα να είναι δίπλα σου χωρίς να επιδιώκει τίποτα σεξουαλικό πια, μόνο και μόνο γιατί σέβεται πως ξεκινάς να κάνεις οικογένεια!"
Η σχέση αυτή κράτησε 6 χρόνια ήμαουν σχεδόν άβγαλτη όταν με γνωρησε 15χρ. και όταν αποχεραιτηστήκαμε μόλις 21.Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Μιχάλη!:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
*


Δεν ξέρω εάν ο λόγος ο οποίος ξεκίνησε η εν λόγω σχέση..., ήταν μόνο αυτός...,
αλλά η εξέληξη της έδειξε, ότι μόνο εκεί στηριζόταν... :hmm:


Μου έχει τύχει, δηλαδή, και αυτή η περίπτωση, τώρα που το σκέφθομαι... ;)




.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Φυσικά και μπορεί να γίνει. Σαν να λέμε να πάρεις μια πίτα γύρο μόνο για τον γύρο (κάπως τραβηγμένο αλλά ταιριάζει). Μπορείς να αφήσεις μια φορά εκτός και πατάτες, κρεμμύδια και σία. Αρκεί βέβαια να το βλέπετε και οι δύο το ίδιο (όχι εσύ και η πίτα γύρος φυσικά:whistle:).

Προσωπικά το έχω κάνει, με την προϋπόθεση που είπα φυσικά και το ευχαριστηθήκαμε και οι δύο. Απλά δεν ήμασταν σε φάση για κάτι περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giannoulis

Νεοφερμένος

Ο Giannoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Eλευθερη σχεση?χμμ!!2α κ 3η λυκειου τα ειχα με μια κοπελα,τρελος ερωτας..τελικα χωρισαμε οπως συμβαινει συνηθως σ'αυτες τις περιπτωσεις..Απο τοτε μεχρι τωρα,δλδ ολη μ την φοιτητικη ζωη κανω μονο ελευθερες σχεσεις...δν γουσταρω πλεον καθολου δεσμευσεις. Βεβαια ξερω πως καποτε αυτο θ'αλλαξει...Μελαγχολησα τωρα!! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miscka

Νεοφερμένος

Η miscka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι,το έχω κάνει.Δεν το μετανιώνω,αυτό ήθελα εκείνη την εποχή,αυτό έκανα!Δεν διήρκησε πολύ,κανένα μήνα.Μετά το σταμάτησα γιατί μου βγήκε λίγο κουκουρούκου το "αίσθημα"και παρ'όλα αυτά εγώ άρχισα και τον ερωτευόμουν.Αλλά επειδή είδα ότι συνεννόηση δεν υπήρχε έκανα πέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μου έχει τύχει και αρκετά πρόσφατα. Το καλοκαίρι. Ήταν μια φάση που κράτησε μέρες και υπήρχε πολύ ρομαντισμός!:loveangel Νομίζω υπήρχε συναίσθημα και από τους 2, αλλά τα πράγματα ήταν λίγο-πολύ ξεκαθαρισμένα. Όμως εγώ την πάτησα τρελά στο τέλος και πληγώθηκα. Τι μπορείς να περιμένεις από έναν Γάλλο που θα γυρίσει στην χώρα του και είναι 21 και δεν γουστάρει δεσμεύσεις;:hmm: :) Δεν ξέρω αν θα το ξαναέκανα, είμαι πολύ συναισθηματική.
Από την άλλη έχω φίλες και κυρίως φίλους που το κάνουν χαλαρά, διαχωρίζουν τελείως το σεξ από την κανονική σχέση κι εγώ πάντα τους θαυμάζω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μήτσος

Νεοφερμένος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Όχι μόνο για το σεξ σχέση. Αν έκανα σχέση θα πήγαινα με σοβαρό σκοπό και όχι για σεξ μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει ποτέ μέχρι τώρα ….δεν νομίζω πώς θα έκανα….
ο μόνος λόγος για να γίνει θα ήταν αν συναντούσα κάποιον με τον οποίο θα υπήρχε ζωώδης σεξουαλική έλξη αλλά από την άλλη να μην υπήρχε καμία συνιστώσα μεταξύ μας πουθενά….κοινώς συνεννόηση μπουζούκι…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bianca

Νεοφερμένος

Η Bάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Δεν θα το εκανα, γιατι δεν εχει νοημα. Καλυτερα περνας οταν υπαρχει συναισθημα, αλλιως ειναι πολυ "αχαρο" να ξερεις οτι ο αλλος σε χρησιμοποει μονο και μονο για τον οργασμο του. Και μετα?Αντε τελειωσαμε, σκουπιστηκαμε, καληνυχτα??ΑΧΑΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι θα έκανα, γιατί δε θα με κάλυπτε σε καμία περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whatsup

Νεοφερμένος

Η whatsup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αυτή τη φάση περνάω τώρα...μου ζήτησε ο πρώην μου να έχουμα ελεύθερη σχέση αλλά δεν ξέρω αν θέλω ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι θα έκανα, γιατί δε θα με κάλυπτε σε καμία περίπτωση.

Ούτε κι εμένα... Με τίποτα!
Δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι το σεξ όταν δε νιώθεις πράγματα για τον άνθρωπο με τον οποίο είσαι... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Είπαμε. Δεν κάνω σχέσεις ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πλακα πλακα, το εχουμε εμπεδωσει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top