Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
πιστεύω οτι είναι λάθος να θεωρούμε μια τέτοια σχέση μονο ως "σαρκική" νομίζω οτι υπάρχει και συναίσθημα! ΟΧΙ τόσο δυνατό όσο θα έχεις με τον άνθρωπο που αγαπάς αλλά όπως και να το κάνουμε όταν έρχεσε σε επαφή, κάτι δίνεις... δεν μπορείς να είσαι ψυχρός και ψεκάστε, σκουπίστε τελειώσατε! ακόμα και στα one night stands το πιστεύω αυτο. Δεν ξέρω αν είμαι σωστός ή λάθος και όχι δεν έχω μια καρδιά αγγινάρα, απλά αν το θεωρήσω έτσι (ψεκάστε, σκουπίστε τελειώσατε) θα προτιμήσω μπύρες και ποδοσφαιροκουβέντα με τους κολλητούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Το πάω συγκριτικά με τα συναισθήματα μιας σχέσης!Εννοείται ότι σου κάνει ένα κλικ... αλλά έτσι και το κάνω το προτιμώ ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσετε...παρά να μπω σε συναισθηματικές διεργασίες που δεν θα με ωφελήσουν σε τίποτα 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Θααα συμφωνησω σε ολα με τη vkey:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Το πάω συγκριτικά με τα συναισθήματα μιας σχέσης!Εννοείται ότι σου κάνει ένα κλικ... αλλά έτσι και το κάνω το προτιμώ ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσετε...παρά να μπω σε συναισθηματικές διεργασίες που δεν θα με ωφελήσουν σε τίποτα  8)
Δεν είναι πάντα εύκολο να πεις ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσατε. Ειδικά αν κρατήσει καιρό μια τετοιου είδους σχέση, μπλέκονται τα πράγματα. Στην θεωρία τα ξεκαθαρίζεις στο μυαλό σου αλλά στην πράξη περιπλέκονται! Οι περισσότεροι φίλοι και γνωστοί που έκαναν μια τέτοια σχέση τελείωσε με δράματα, γιατί κάποιος από τους δύο ανέπτυξε ή αποκάλυξε συναισθήματα που είχε για τον άλλο. Δύσκολη φάση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν ειναι τελειως υποκριτικο να κανεις σεξ με καποιον και να παριστανεις οτι δε σου δημιουργει κανενα συναισθημα παραπανω? Ειμαι εξω απ'τον χορο βεβαια, αλλα μου φαινεται περιεργο αυτο το κουλ αλεξης που προσπαθουνε να παιξουνε οι περισσοτεροι ποθ κανουν ελευθερες σχεσεις.. Αναποφευκτο μου φαινεται οτι καποιος θα πεσει πρωτος στην ολη φαση, κι απο κει και περα μου κανει για επιδειξη δυναμης. Δεεεεν ειμαστε για τετοια.. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Υπάρχουν άτομα που το καταφέρνουν. Όχι μόνο άντρεσ αλλά και αρκετές γυναίκες. Κάποιοι είναι πολύ ξεκάθαροι με το τι θέλουν και το καταφέρνουν! Αλλοι πάλι νομίζουν ότι είναι σίγουροι ότι το θέλουν και ότι το αντέχουν αλλά στν πορεία ανακαλύπτοθν πώσ δεν είναι έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Ναι, αν και δεν την προτιμώ. :/

Πάντως μέχτι τώρα δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν στην φάση που βρίσκεσαι δεν θές κάποιον πάνω απο το κεφάλι σου όλη την ώρα του στύλ -Πότε θα βγούμε, που είσουν κτλ.
Αν δεν θές να έχεις άγχος πότε θα την δώ, που θα πάμε.
Αν θέλεις να διασκεδάζεις μέσα απο μια σχέση αλλα και να μπορείς παραλληλα να περνάς όση ώρα θές με την παρέα σου.
Τότε τηλεφώνησε στο...... (άσχετο! αυτό είναι απο αλλού)
Αν θές τα παραπάνω τότε μια σχέση μόνο για σεξ είναι ότι πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πλέον δεν θα έκανα ποτέ σχέση μόνο για το σεξ γιατι δεν με καλύπτει και δεν είναι αυτό που ζητάω απο μια σχέση. Όταν ήμουν μικρότερη είχα κάνει τέτοιες "σχέσεις" (όχι ακριβώς για το σεξ, καθώς δεν είχα κάνει σεξ μαζί τους, αλλά για τα "προκαταρκτικά") οι οποίες πάντα προέκυπταν επειδη εγώ ήμουν φούλ ερωτευμένη και ο άλλος ήθελε μόνο σαρκική απόλαυση. Τελικά πάντα κατέληγα να είμαι εγώ η πληγωμένη γιατί άλλα ζητούσα εγώ κι άλλα αυτός. Πλέον έχω αρκετή αυτοπεποίθηση ώστε να μην κάνω σχέση αν δεν με καλύπτει και συναισθηματικά και να μην είμαι το κοροίδο του κάθε καυ****νου που τύχαινε να τον ερωτευτώ τρελά (όπως συνηθίζω να ερωτεύομαι καλώς ή κακώς). Έχω μετανιώσει μέν για αυτές τις "σχέσεις" (ο θεός να τις κάνει) αλλά αν μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω δεν θα άλλαζα κάτι γιατι και αυτές συνετέλεσαν στο να είμαι αυτή που είμαι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
θα εκανα.....λεει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ θα έκανα της μιάς νύχτας και αν μου αρεζε θα πήγαινα σε 2η νύχτα . Στον πλαταμώνα έρχοναται τόσο ωραίες τουρίστριες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Πιστεύω και εγώ πως είναι και θέμα ηλικίας. Εγώ δε θα έκανα σχέση για το sex, αλλά θα έκανα one night stands... παρόλα αυτά και να έκανα σχέση μόνο για sex, πιστεύω πως υπάρχουν πολλές πιθανότητες να πέσω και στη ''παγίδα'' του έρωτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Εγώ θα "ρίξω" μια άλλη ιδέα... όχι ότι έχω ανάλογη εμπειρία... αλλά να είναι ο άλλος "φιλαράκι", (αλλά όχι "κολλητάρι" ;)) και μια στις τόσες να ρίχνετε και κανένα πήδημα!

Λέει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Εγώ θα "ρίξω" μια άλλη ιδέα... όχι ότι έχω ανάλογη εμπειρία... αλλά να είναι ο άλλος "φιλαράκι", (αλλά όχι "κολλητάρι" ;)) και μια στις τόσες να ρίχνετε και κανένα πήδημα!

Λέει; :hmm:
Οτι συμβαίνει, συμβαίνει, στα αγγλικά υπάρχει και ο όρος "f**k buddy". Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι, αφου είναι φίλος, και κατα συνέπεια ταιριάζετε σαν χαρακτήρες αν θέλεις να κάνεις και σεξ μαζί του, άρα σε ελκύει ερωτικά, γιατί να μην κάνετε κανονική σχέση? :confused:
(Το 2ο πρόσωπο είναι χάριν ευκολίας, δεν απευθύνομαι (μόνο) σε σένα αλλά σε οποιονδήποτε το θεωρεί καλή ιδέα καθώς αδυνατώ να καταλάβω τη λογική του!) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Οτι συμβαίνει, συμβαίνει, στα αγγλικά υπάρχει και ο όρος "f**k buddy". Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι, αφου είναι φίλος, και κατα συνέπεια ταιριάζετε σαν χαρακτήρες αν θέλεις να κάνεις και σεξ μαζί του, άρα σε ελκύει ερωτικά, γιατί να μην κάνετε κανονική σχέση? :confused:
(Το 2ο πρόσωπο είναι χάριν ευκολίας, δεν απευθύνομαι (μόνο) σε σένα αλλά σε οποιονδήποτε το θεωρεί καλή ιδέα καθώς αδυνατώ να καταλάβω τη λογική του!) :)


Ας κανω εγω το συνηγορο του διαβολου λοιπον: ( :P )
Γιατι,

α) Μπορει μεν να μην "ταιριάζετε σαν χαρακτήρες ", αλλα να κολλατε (δεν ξερω πως να το εκφρασω καλυτερα :redface: ) Πχ, εγω και η κολλητη μου (οχι οτι ειμαστε fuckbuddies, ως παραδειγμα το φερνω) ειμαστε αρκετα διαφορετικοι. Εγω πηγαινω κατα 97% για καφε, αυτη βγαινει σε clubs, party, dance festivals,κτλ. Εγω δεν καπνιζω/πινω/κανω ναρκωτικα, αυτη το αντιθετο... Παρολα αυτα, συμφωνουμε στις αποψεις μας για πολλα θεματα, περναμε γαμ@τα μαζι (no pun intended! :D ) και εχουμε και οι δυο τρελο κεφι. Οποτε για φιλοι λεει τρελα, ως ζευγαρι θα ημαστε αποτυχια!

β) Μπορει να μην θελεις και ο,τι συνεπαγεται μια σχεση (δεσμευση, ελεγχος, ζηλια, σεξ μονο με ενα ατομο, κτλ) ;)

γ) Ειναι καπως δυσκολο να πεις στην κοπελα/αγορι με το οποιο εχεις σχεση " Εχω κ...ες, παμε να το κανουμε;", ενω στο fuckbuddy σου που ξερει οτι μονο αυτο θες, δεν εχεις προβλημα και δεν θα σε παρεξηγησει.

δ) Μπορει ο ενας απο τους δυο να εχει ηδη σχεση! :teasing: :eek: :stupid:

Αν σκεφτω κι αλλα, θα επανελθω! :P Παντως δεν λεω οτι ειμαι υπερ ή οχι, απλα απανταω στο δικο σου Post, οπως ειπα και πιο πανω ως συνηγορος του διαβολου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
...ο οποίος διάβολος είμαι εγώ! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Εγώ θα "ρίξω" μια άλλη ιδέα... όχι ότι έχω ανάλογη εμπειρία... αλλά να είναι ο άλλος "φιλαράκι", (αλλά όχι "κολλητάρι" ;)) και μια στις τόσες να ρίχνετε και κανένα πήδημα!

Λέει; :hmm:

'Οταν θα το κάνω θα σου πω...8)

Α...μπορουμε να το πούμε και φιλικό σεξ που είναι-να το τονίσω-:P πολύ στην μόδα...μην χρησιμοποιούμε αγγλικές ορολογίες 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
δεν το έχω κάνει πότε (ούτε βέβαια έχω κάνει τις σοβαρές σχέσεις...) Σε καμία φάση μετά από χωρισμό ίσως αλλά δεν θα κράταγε σίγουρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx:
ούτε βέβαια έχω κάνει τις σοβαρές σχέσεις...

Και η σχέση που έχεις τώρα? Δεν είναι σοβαρή? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και η σχέση που έχεις τώρα? Δεν είναι σοβαρή? :confused:

Περίεργηηηηη....:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top