Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έχω κάνει στο παρελθόν, με δική μου επιλογή, αλλά δεν νομίζω ότι θα ξανάκανα... Δεν με κατέστρεψε αλλά ...i could live without :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν και ποτέ μη λες ποτέ, δεν νομίζω ότι θα 'κανα ποτέ, καθώς μου φαίνεται σαν συμβιβασμός. Ποιος ο λόγος να κάνω κάτι μόνο στο κρεβάτι και να μην έχω άλλα συναισθήματα, από τη στιγμή που υποτίθεται ότι το sex (ή καλύτερα ο έρωτας) είναι από τις κορυφαίες στιγμές επικοινωνίας ενός ζευγαριού; :)




Βέβαια σαφώς και δεν κατηγορώ όσους το 'καναν, καθένας κάνει τις επιλογές του. ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το να κάνεις "σχέση" μόνο για sex σημαίνει ότι δεν έχεις απαίτηση για κάτι άλλο. Όχι ότι δεν υπάρχουν συναισθήματα. Πάντα υπάρχουν συναισθήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το να κάνεις "σχέση" μόνο για sex σημαίνει ότι δεν έχεις απαίτηση για κάτι άλλο. Όχι ότι δεν υπάρχουν συναισθήματα. Πάντα υπάρχουν συναισθήματα...


Οπως...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Υπαρχει ενα ψιλομπερδεμα απο μερους μου...
Μιλαμε για μονογαμικη σχεση αλλα που να βασιζεται στο sex ?
ή
απλως να εισαι με καποιον να μην λετε οτι εχετε σχεση και απλως να κανετε sex?
(αυτη η περιπτωση μπορει να ειναι και μονογαμικη και μη.)

Προσωπικα μου εχουν τυχει και τα δυο...
Στην πρωτη περιπτωση δεν ηταν κατι που το "επδιωξα".Απλουστατα με την κοπελα απο καποια φαση και μετα, καταλαβα οτι ενωταιριαζαμε απολυτα στον σεξουαλικο τομεα, στα υπολοιπα ειμασταν η μερα με την νυχτα.Και δεν μιλαω απλως για ασυμφωνιες.
δεν κολλαγαμε καθολου.
Θα μου πεις δεν το καταλαβες απο την αρχη?
Οχι.

Στην δευτερη περιπτωση ειναι αυτο που λεμε "f@ck buddie".
Ειμασταν και ειμαστε φιλοι και απλουστατα γινοταν και αυτο.Φυσικα οταν ιμαστα ελευθεροι ετσι?
Συναισθημα υπηρχε, αλλα οχι το ιδιο οταν θα εισαι με την κοπελα σου και μεσα σε σχεση.
Το παραπανω δεν επιρρεασε την φιλια μας, ουτε την σχεση μας ουτε τιποτα.
Το ιδιο σκηνικο εχει τυχει και οχι με "φιλη.Αλλα γνωστη.
Απλουστατα υπαρχει ερωτικη ελξη.

Γενικοτερα πολυ το μπερδεψα το θεμα και με βαρεθηκα κι εγω.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Συναισθημα υπηρχε, αλλα οχι το ιδιο οταν θα εισαι με την κοπελα σου και μεσα σε σχεση.

Δλδ? Τι υπηρχε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και μονο η εκτιμηση και η φιλικη αγαπη ειναι συναισθημα.
Αλλοιμονο αν υπηρχε σαν συναισθημα μονο αυτο αναμεσα σε ζευγαρια.
Εαν εννοεις πανω στην ερωτικη πραξη, η ιδια η ερωτικη πραξη δεν βγαζει συναισθημα?
Αλλιως θα πηγαιναν ολοι με ολους.
Φυσικα ασυγκριτο σε σχεση με καποιον που αγαπας ερωτικα, αλλα δεβ
ν παυει να βγαζει.
Μιλαω για εμενα και μονο ε!
Και σε καμια περιπτωση με τις παραπανω "αποψεις" μου δεν ιθελω να μειωσω το θεμα "σχεση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Συναίσθημα δεν είναι μόνο η αγάπη, είναι και η τρυφερότητα και το πάθος και το "με τρελαίνεις όταν...". Δεν μπορώ να φανταστώ άτομο που δεν νιώθει τίποτα μα τίποτα για τον άλλο και παρόλα αυτά να έχει συνειδητά σχέση μόνο για sex μαζί του. Και μη μου πείτε για το "επάγγελμα" γιατί δεν συζητάμε αυτό τώρα.
Στην τελική αυτός που δεν νιώθει απολύτως τίποτα, μπορεί να χρησιμοποιήσει και τεχνητά άψυχα μέσα. Αν δεν το κάνει, είναι γιατί θέλει το κάτι παραπάνω που προσφέρει το sex με άλλο άτομο. Και αυτό το παραπάνω είναι τα συναισθήματα που βγαίνουν τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δεν ξερω..αυτο το σχεση μονο για σεξ αλλα υπαρχει συναισθημα, εκτος παθους, δεν το καταλαβαινω....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ok, ας το πάμε βήμα βήμα. Είχες ποτέ σχέση μόνο για sex;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
δεν ξερω..αυτο το σχεση μονο για σεξ αλλα υπαρχει συναισθημα, εκτος παθους, δεν το καταλαβαινω....:worry:

Καταρχας κανεις ενα λαθος και σε συνδιασμο με αυτα που εγραψα πιο πανω.
Τα διαχωρισα...
ΔΕΝ μιλησα για σχεση οπου ειμαστε μαζι μονο για το σεξ.
Αν το δεις γραφω στην αρχη οτι αυτο εγινε μεσα σε σχεση οπου καταλαβα οτι τελικα μονο σε αυτο το θεμα περναγαμε καλα, και αποχωρησα.(Καλο και για τους δυο φυσικα)


Στο δευτερο και σε αυτο που λες εσυ δεν μιλαω για σχεση(ΑΚΑ δεσμο).
Μιλαω για αλλου ειδους σχεσεις (διαπροσωπικες) οπου απλως οδηγηθηκαμε εκει.
+1 fandago.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
θα στο πω αλλιως, εγω σχεση για σεξ θα ειχα μονο για να ικανοποιησω την κ@υλα μου.
Οκ, θα υπηρχε προφανως μια καποια συμπαθεια (ας πουμε), αλλα τπτ αλλο...απλα θεμα ικανοποιησης...
Δλδ, θελω να π@%@χτω, τηλ....πραξη...και μπαι...

εγω τλχ ετσι το βλεπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οκ, σύμφωνοι. Αλλά με ποια κριτήρια θα διαλέξεις αυτόν που θα τηλεφωνήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ενα..τον γουσταρω και με γουσταρει σεξουαλικα, περναμε καλα στο κρεββατι.
Αν υπηρχε κατι περισσοτερο θα ειχα σχεση κανονικη και οχι σχεση πηζηματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eilat

Νεοφερμένος

Η eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Εχω κανει αρκετες τετοιες σχεσεις δλδ μονο για σεξ γιατι απλα φοβομουνα να δεθω συναισθηματικα,δεν ειχα τιποτα να δωσω στον αλλο,τιποτα καλο εννοω,τιποτα απ΄τον εαυτο μου.αν σε καποια στιγμη καταλαβαινα οτι αρχιζω να αισθανομαι κατι παραπανω γι'αυτον,τοτε σταματουσα τη "σχεση" και εξαφανιζομουνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μην τρελαίνεστε ρε παιδιά.
Δεν χρειάζεται να κάνεις σχέση για να έχεις συναίσθημα ή σεξ.
Μπορείς να τα έχεις και τα δύο και χωρίς σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μα καλα εσυ σχεσιοφοβικος εισαι?!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι, απλά δεν θέλω να περιορίζομαι.
Αμα μπορείς να έχεις μέλι σε όλα τα δάχτυλα, γιατί να γλύφεις μόνο το ένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ενα..τον γουσταρω και με γουσταρει σεξουαλικα, περναμε καλα στο κρεββατι.
ok, κατάλαβα τι εννοείς. Η διαφορά μας είναι στο ποια συναισθήματα συγκαταλέγουμε στο πακέτο sex. Αυτό που ήθελα εγώ να πω, είναι ότι η διαφορά του να κάνεις sex με κάποιον τυχαίο και με κάποιον που εσύ επιλέγεις γιατί σε ικανοποιεί στο sex, είναι κάποια συναισθήματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top