Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μα το ζητουμενο σε μια τετοια σχεση ειναι το σεξ, αν υπαρχουν και καποια συναισθηματα, τοτε μιλαμε για αλλο πραγμα...
ενιγουει....ετσι το καταλαβαινω εγω..η ανυπαρξια συναισθηματων δεν ειναι αυτη που μας κανει να μιλαμε για μια σχεση μονο για σεξ?!



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το να κάνεις "σχέση" μόνο για sex σημαίνει ότι δεν έχεις απαίτηση για κάτι άλλο. Όχι ότι δεν υπάρχουν συναισθήματα. Πάντα υπάρχουν συναισθήματα...

ενιγουει....ετσι το καταλαβαινω εγω..η ανυπαρξια συναισθηματων δεν ειναι αυτη που μας κανει να μιλαμε για μια σχεση μονο για σεξ?!
Όπως είχα πει και πιο πριν, εγώ το καταλαβαίνω ως το να μην ζητάς κάτι παραπάνω από την σχέση εκτός από αυτό. Για παράδειγμα, θα μπορούσε να υπάρχει περίπτωση που υπάρχουν και τα παραπάνω (για σένα) συναισθήματα, αλλά για x, y λόγους να μην θέλεις να κάνεις κανονική σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για παράδειγμα, θα μπορούσε να υπάρχει περίπτωση που υπάρχουν και τα παραπάνω (για σένα) συναισθήματα, αλλά για x, y λόγους να μην θέλεις να κάνεις κανονική σχέση.

Ναι αμε, να εχεις ηδη μια!!!!:whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Η να μη θέλεις να δεσμευτείς με μόνο μια.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι ρε παιδια, αλλα εδω μιλαμε για μια σχεση τυπου "ελευθερης", που το μονο ζητουμενο ειναι το σεξ..
Οποτε δεν καταλαβαινω τα συναισθηματα τι ρολο παιζουν...αυτο λεω η κατακαημενη!
Γιατι για μενα το πλεον προφανες ειναι οτι για να θες μονο σεξ απο καποιον σημαινει οτι δε σε καλυπτει σε κατι αλλο...αρα και απο συναισθηματικης πλευρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι ρε παιδια, αλλα εδω μιλαμε για μια σχεση τυπου "ελευθερης", που το μονο ζητουμενο ειναι το σεξ..
Οποτε δεν καταλαβαινω τα συναισθηματα τι ρολο παιζουν...αυτο λεω η κατακαημενη!
Γιατι για μενα το πλεον προφανες ειναι οτι για να θες μονο σεξ απο καποιον σημαινει οτι δε σε καλυπτει σε κατι αλλο...αρα και απο συναισθηματικης πλευρας...
Ε, αν θες μόνο για σεξ τότε δεν παίζουν κάποιο ρόλο τα συναισθήματα - αλλιώς δεν θα λέγαμε "μόνο για το σεξ" και θα 'χε άλλο τίτλο το τόπικ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Απλουστατα αν κποιος θελει μονο σεξ εχει τις παρακατω οδους:
Δεν κανει σχεση και το εξηγει και στον αλλο, να μην εχει φλουδες (Μπεζαντακου power!) ελπιδες.
Κανει σχεση και ουσιαστικα εχει τον αλλο μονο για sex, αλλα δεν του το λεει γιατι τον βολευει καλλιτερα.(κατακριτεο για εμενα)
Κανει σχεση και τα μιλανε και λενε οτι ακου "Βασικος αξονας της σχεσης μας ειναι το σεξ.Τωρα γιατι ειμαστε μαζι και σε μονογαμικο στυλ, δεν ξερω, αλλα μην το κουραζουμε κιολας".
Δεν κανει σχεση και δεν εξηγει τιποτα.Χωριο που φαιεται κολαουζο δεν θελει.
Δεν μου ερχεται κατι αλλο γιατι πειναω.:redface:

Εγω οταν θελω μονο σεξ ΔΕΝ κανω σχεση.
Οχι οτι το σεξ δεν ειναι πολυ σημαντικο σε μια επιτυχημενη σχεση, αλλα προσωπικα οταν κανω σχεση κανω σχεση.(οι λογοι πολλοι μην γραφω τωρα ε?ΝΑΙ!)
Γιατι εχουμε καταντησει την λεξη σχεση να εχει γινει....το ιδιο χωρις το "σ" στην αρχη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly1985

Νεοφερμένος

Η ΣΟΦΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σε όλους....!!!! :)
Ελπίζω να είστε όλοι καλά.... ;)
Σχετικά με την ερώτηση.... Νομίζω έχει 2 πλευρές.....
Όταν ξεκινάς μια σχέση... ποτέ δεν ξέρεις πώς θα καταλήξει.... Δυστυχώς... Ποτέ. Απλά ελπίζει ο καθένας σε αυτό που ονειρεύεται. Έτσι λοιπόν ίσως ο ένας να ελπίζει σε μια ιδανική σχέση με μέλλον και ο άλλος απλά σε στιγμές ευχαρίστησης.
Καλό είναι να υπάρχει ειλικρίνεια και σεβασμός, αλλά πάνω απ' όλα αυτοσεβασμός. Μη στεκόμαστε μόνο στην εξωτερική εμφάνιση ή σε αυτά που μας προσφέρει ο άλλος τη στιγμή του πάθους.... Σκεφτείτε μόνο, ότι μπορεί κάποιος άλλος να μας προσφέρει και τα παραπάνω... αλλά και ακόμη περισσότερα!! Μια ζεστή αγκαλιά, ένα αληθινό χάδι, ένα γλυκό βλέμμα... λόγια αλήθειας... καρδιάς... :hug::inlove::bigarmhug
Ας κοιτάξουμε και εμάς... τι πιο σημαντικό;
Με λίγα λόγια δηλαδή... μη δεχτείτε ποτέ κάτι τέτοιο... μια ελεύθερη σχέση...
Δε ξέρεις πότε που μπορεί να σε οδηγήσει... Και αν ερωτευτείς το απαγορευμένο;
... και αν;!!! Τότε τι κάνεις, μου λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται ποτέ να ξέρεις που μπορεί να σε οδηγήσει.
Η ζωή είναι πιο ωραία, όταν είναι απρόβλεπτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θανασης4356

Νεοφερμένος

Η θανασης4356 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
το σεξ στην γυναίκα είναι εγκεφαλικό δύσκολα να κάνει σεξ μιας νύχτας
αντίθετα στον άντρα ότι κάτσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μην βάζεις και το χέρι στη φωτιά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θανασης4356

Νεοφερμένος

Η θανασης4356 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλά το χέρι δεν το βάζω στην φωτά για τίποτα είμαι σίγουρη ότι θα καώ ...
αλλά λίγες το κάνουν και αυτές και αυτές το μετανιώνουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μην βάζεις και το χέρι στη φωτιά....

Απλά οι άντρες, δεν ξέρω πώς αλλά μπορείτε και τα διαχωρίζετε... Οι γυναίκες δενόμαστε... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως όσες φορές ξεκίνησα σε ελεύθερο σε σχέση μου βγήκε....

Δεν με θέλει λέμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πάντως όσες φορές ξεκίνησα σε ελεύθερο σε σχέση μου βγήκε....

Δεν με θέλει λέμε :P
Μια φορά ήθελα να δοκιμάσω την γλύκα :P… και κατέληξε σε γάμο…:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
'Εχω κι εγώ ελπίδες λες; :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
καλά το χέρι δεν το βάζω στην φωτά για τίποτα είμαι σίγουρη ότι θα καώ ...
αλλά λίγες το κάνουν και αυτές και αυτές το μετανιώνουν ...

στη ζωη δεν πρεπει να μετανιωνεις για τιποτα που σε εκανε να περασεις καλα.. εκτος και αν σκοπιμα ή μη πληγωσες καποιον αλλον..
γιατι αν δε σε εκανε να περασεις καλα.. δε θα το εκανες! με το ζορι δε σε βαζει κανενας.. ουτε μπορω να δεχτω το "ηταν μια στιγμη αδυναμιας!" (αα ρε Πασχαλη!!!):D
ολα εμπειριες ειναι... να μαθεις απο το λαθος σου ναι... αλλα οχι και να μετανιωσεις. αφου μεσα απο αυτο, ισως εχεις γινει και καλυτερος ανθρωπος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μια φορά ήθελα να δοκιμάσω την γλύκα :P… και κατέληξε σε γάμο…:P
Ο Χριστός και η Παναγία και οι Αγιοι Πάντες μαζί......:eek::eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ο Χριστός και η Παναγία και οι Αγιοι Πάντες μαζί......:eek::eek::eek::eek:
χαχα... τι έπαθες?:P:P:P
Όταν τον είδα είπα «τον γουστάρω τρελά, θα κάνω σεξ και εξαφανίζομαι μετά αν θέλει δέσμευση». Εμ… δεν μου έκατσε η φάση…τον ερωτεύτηκα πριν να φτάσουμε στο σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ο διαχωρισμος , δε νομιζω τελικά οτι έχει σαν αναγκαια προυποθεση το φύλλο. Υπαρχουν άτομα και των 2 φυλλων, που δε κανουν καν τη σκεψη, δε τους βγαινει. Και κατι μου λεει οτι περισσοτερο οι γυναικες μπορουν να το πουν, παρα οι αντρες. (άλλο τωρα σε ποσες περιπτωσεις παραμενει 1 σεξ).

Ηρω : αυτο που λες θελει προσοχή, γιατι αν εχεις νοοτροπια του "δε μετανιωνω ποτε και για τιποτα" , τοτε θα δικαιολογεις παντα τον εαυτο σου, οτι χαζομαρα και να κανεις, και τότε ειναι που δε θα μαθαινεις ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top