Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ok, Vkey συμφωνώ και σε υπερψήφισα. Ναι πρέπει να είναι ξεκάθαρες οι σχέσεις μας. Να σου δώσω ένα περίεργο παράδειγμα να μου πεις την άποψη σου.

Έχεις αποφασίσει ότι θέλεις σχέση μόνο για sex με ένα άτομο, οπότε του το ξεκαθαρίζεις. Αυτό το άτομο όμως θέλει κάτι παραπάνω, αλλά προκειμένου να σε χάσει τελείως αν στο πει, το δέχεται. Μετά από λίγο καιρό αυτός το ξεπερνάει το θέμα και απλά περνάει καλά, δεν σκέφτεται τίποτα παραπάνω (να μη σου πω ότι το προτιμάει κιόλας), αλλά εσύ κολλάς και θέλεις αποκλειστικότητες, αγαπούλες και τέτοια. Τι γίνεται; Του το λες πάλι με κίνδυνο να φύγει τελείως;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Θα του το πω....

Όχι ότι είναι εύκολο...τα πόδια τρέμουν, η καρδιά πάει να σπάσει, το μυαλό τρέχει με χίλια κλπ ... :redface: (άσε που πάνω κάτω ξέρεις τι να περιμένεις από τον άλλον Ι guess :hmm:)Αλλά επειδή με ξέρω, ξέρω ότι θα φτάσω κάποια στιγμή που θα τα θέλω όλα ή τίποτα... Που εγώ προσωπικά δεν θα μπορώ να συμβιβαστώ μόνο με το σεξ :/:

Και πραγματικά προτιμώ να πονέσω μία και έξω από την απόρριψη παρά να είμαι ευτυχισμένη όταν τον έχω στο κρεβάτι μου και τον νιώθω δικό μου και να πονάω κάθε φορά που θα φεύγει και θα ξέρω ότι ολοκληρωτικά δεν είναι δικός μου...μόνο τις στιγμές που είμαστε μαζί... και οκ δεν θέλω να είμαι απλά το sex toy του... (τώρα θα μου πεις...μα και για εσένα δεν ήταν έτσι στην αρχή; και ναι θα έχεις απόλυτο δίκαιο... απλά τίποτα δεν μένει στάσιμο...απλά στο δικό σου παράδειγμα οι ρόλοι αντιστράφηκαν προς γνώση και συμμόρφωση μου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΔΙΑΣ4422

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Όπως τα φέρει η ζωή βρε παιδιά . Δεν θα πικραθούμε κιόλας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Όπως τα φέρει η ζωή βρε παιδιά . Δεν θα πικραθούμε κιόλας !

Αλλα και να μην πικραινουμε κιολας.:)
Γιατι το να μην πικραθουμε εμεις ειναι σχετικα ευκολο.
επειδη ομως σε αυτο το παιχνιδι παντα θα υπαρχουν δυο, πρεπει να μην πικραινουμε και τον αλλο.Και ειδικα οχι θελημενα και οχι εξαιτειας του "δεν βαριεσαι?σιγα..." που μπορει να μας διακρινει σαν ανθρωπους.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Γιαατί να πικραθούμε ρε παιδιά.
Το σεξ μόνο χαρά μπορεί να δώσει, όχι πίκρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Κάποτε γνώρισα μια γυναίκα που μου εξήγησε απ' την αρχή ότι με βλέπει μόνο για το σεξ. Εγώ, για λόγους που σχετίζονται με την τότε εποχή, το δέχτηκα ανενδοίαστα και δεν με ένοιαζε, αν και της είχα πει εξ αρχής ότι την είχα ερωτευτεί. Κάποια μέρα, εκείνη με συνάντησε στο δρόμο με άλλη κοπέλλα. Όταν ξαναβρεθήκαμε, μου είπε πως την πείραξε πολύ. Παράλογο;;;

Το πιο αστείο ήταν, πως όταν μετά από χρόνια διηγήθηκα την ιστορία σε κάποια παρέα, μια κοπέλλα που παραβρισκόταν μου δήλωσε ότι κι αυτήν θα την πείραζε πολύ κάτι τέτοιο. "Δηλαδή τη ρώτησα, έχεις δικαίωμα να θυμώνεις, ενώ εσύ είπες στον άλλο πως τον βλέπεις μόνο για το σεξ;" "Δεν έχει σημασία, εμένα θα με πείραζε πολύ" ήταν η απάντηση. Δηλαδή, αυτές θέλουν να έχουν ελεύθερη σχέση, οι άλλοι όμως να μην έχουν.

Πόσο κουτοί είμαστε πολλές φορές οι άνθρωποι...

Όσο για το fandago (με γεια το πρασινάκι φίλε, ταιριάζει και με το χελωνάκι σου:)), θα είχα να του απαντήσω ότι όποιος προτρέχει, αυτά παθαίνει. Γιατί πρέπει να σπεύσει κανείς να δηλώσει στον άλλο ότι τον θέλει μόνο για το σεξ, ή για τη μαγειρική του ή για τα λεφτά του ή για την ανωμαλία του τελοσπάντων; Καλό είναι να περιμένουμε πρώτα να σιγουρευτούμε για τα συναισθήματά μας, χωρίς να προσπαθούμε να τα προκαταλάβουμε. Κάτι τέτοιο δείχνει μεγάλη ανασφάλεια έκφρασης συναισθημάτων. Πιστεύω δηλαδή ότι τη στιγμή που λες στον άλλο ότι τον θέλεις μόνο για το σεξ, ήδη μπορεί να νιώθεις κάτι μέσα σου γι' αυτόν, το οποίο με αυτόν τον τρόπο προσπαθείς να το ξορκίσεις. Απόδειξη γι' αυτό; Ίσως η όψιμη καψούρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Την πείραξε πολύ;
Ε, και;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Όσο για το fandago (με γεια το πρασινάκι φίλε, ταιριάζει και με το χελωνάκι σου:)), θα είχα να του απαντήσω ότι όποιος προτρέχει, αυτά παθαίνει. Γιατί πρέπει να σπεύσει κανείς να δηλώσει στον άλλο ότι τον θέλει μόνο για το σεξ, ή για τη μαγειρική του ή για τα λεφτά του ή για την ανωμαλία του τελοσπάντων; Καλό είναι να περιμένουμε πρώτα να σιγουρευτούμε για τα συναισθήματά μας, χωρίς να προσπαθούμε να τα προκαταλάβουμε. Κάτι τέτοιο δείχνει μεγάλη ανασφάλεια έκφρασης συναισθημάτων. Πιστεύω δηλαδή ότι τη στιγμή που λες στον άλλο ότι τον θέλεις μόνο για το σεξ, ήδη μπορεί να νιώθεις κάτι μέσα σου γι' αυτόν, το οποίο με αυτόν τον τρόπο προσπαθείς να το ξορκίσεις. Απόδειξη γι' αυτό; Ίσως η όψιμη καψούρα...
Μα ακριβώς αυτό ήθελα να δείξω στην Vkey με το παράδειγμα μου. Ότι δεν πρέπει να είναι "νόμος" να λέμε στον άλλο ότι τον θέλουμε μόνο για sex, αλλά καλύτερα να το αφήνουμε να κυλάει όπως ο καθένας νομίζει. Βέβαια η άλλη μεριά μπορεί να πει "τι να περιμένω να σιγουρευτώ; Αφού εκείνη την στιγμή αυτό νιώθω και είμαι σίγουρος ότι αυτό θέλω, απλά στην πορεία, έτυχε να αλλάξω γνώμη...". Οπότε και εγώ το βλέπω σαν ξεκάθαρη θέση απέναντι στη σχέση, αφού εκείνη την στιγμή αυτό θέλω.:worry:

Μάλλον τελικά είναι θέμα ανθρώπου και του πόσο εύκολα μπορεί να αλλάξει συναισθήματα/απόψεις. :)

Ευχαριστώ ωστόσο, όντως δεν είχα προσέξει τον χρωματικό συνδυασμό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teddy bear

Νεοφερμένος

Η teddy bear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ΠΟΤΕ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

Όχι βέβαια.
Θέλω κ τρυφερό έρωτα, κ πήδημα, κλπ.


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofinta12

Νεοφερμένος

Η sofinta12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Όχι βέβαια.
Θέλω κ τρυφερό έρωτα, κ πήδημα, κλπ.


:P
και ποιος σου είπε ότι δεν θα μπορούσες να τα έχεις και τα 2 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
και ποιος σου είπε ότι δεν θα μπορούσες να τα έχεις και τα 2 ?

Άσε, γιατί αν θέλω να τηγανίζει κ κάνα αυγό,
μάνι μάνι καταληγω πως πρέπει να κάνω τρεις παράλληλες σχέσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Εχω κάνει και δεν το μετανιωσα.
Ειναι να μπορεις να κρατησεις ισορροπία στα αισθήματα.
Και να το σταματάς όταν πρέπει να σταματάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leniw

Νεοφερμένος

Η leniw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είμαι σε φάση αυτη τη στιγμή που κάνω τέτοιου είδους σχέσεις. Και φυσικά έχω αξιοπρέπεια. Και φυσικά είμαι συναισθηματική. Και, όχι, δεν εχω πληγωθεί από προηγούμενη σχέση. Απλά ήμουν πολύ καιρό μόνη μου, δεν τύχαινε να γνωρίσω κάποιον που να μου βγάζει κάτι παραπάνω από σεξουαλική έλξη ωστε να θέλω να προχωρήσω σε κανονική σχέση μαζί του, κι έτσι το'κανα. Σε μία περίπτωση μου έτυχε ο άλλος μετά από ενα διάστημα 2 μηνών περίπου να αρχίσει να ζητάει παραπάνω πράγματα που εγώ δεν ήμουν διατεθειμένη να δώσω-παρ' όλο που το είχαμε ξεκαθαρίσει το θέμα από την αρχή. Έτσι μετά από μια πολιτισμένη κουβέντα, ξεκόψαμε. Γι' αυτό οι σχέσεις αυτές δεν είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα. Γιατί ή που ένας από τους 2 θα θέλει κάποια στιγμή κάτι παραπάνω, (είναι όντως πολλές οι πιθανότητες που μπορει να συμβεί κάτι τέτοιο- τότε ξεκόβεις με τη μία) η απλά θα έχει ξεθυμάνει το αρχικό ερωτικό πάθος, οπότε δεν έχει νόημα η συνέχισή της.
Όποιος νομίζει ότι δεν μπορει, ας μην το κάνει. Κάποιους σε κάποια φάση της ζωής τους, τους ικανοποιεί. Εννοείται ότι κι εγώ κάποια στιγμή θα θελήσω κάτι παραπάνω. Τότε πολύ απλα θα αναζητήσω υποψήφιο σύντροφο που να θέλει το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Και φυσικά έχω αξιοπρέπεια.

Και φυσικά είμαι συναισθηματική.

Και, όχι, δεν εχω πληγωθεί από προηγούμενη σχέση.


... :confused:;

Tότε τι στην ευχή κάνεις στο Ίντερνετ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leniw

Νεοφερμένος

Η leniw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σκοτώνω το χρονο μου :P
όπως όλοι μας :confused:
παρ' ολ' αυτά άν σε μπέρδεψα κάπου, ευχαρίστως να το συζητήσουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
όπως όλοι μας :confused:

Αν όλοι σκότωναν το χρόνο τους, δε θα είχε γίνει το Internet ένα new-age νυφοπάζαρο (σε ορισμένες εκφάνσεις-χρήσεις του, μην παρεξηγήσετε τη φράση μου αυτή:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leniw

Νεοφερμένος

Η leniw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ε, καλά, γι' αυτό έβαλα και το smilie!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και φυσικά έχω αξιοπρέπεια. Και φυσικά είμαι συναισθηματική. Και, όχι, δεν εχω πληγωθεί από προηγούμενη σχέση. Απλά ήμουν πολύ καιρό μόνη μου, δεν τύχαινε να γνωρίσω κάποιον που να μου βγάζει κάτι παραπάνω από σεξουαλική έλξη ωστε να θέλω να προχωρήσω σε κανονική σχέση μαζί του, κι έτσι το'κανα.
Αν επιτρέπεται, αφού είχες τη δυνατότητα να κάνεις τέτοιες σχέσεις, γιατί ήσουν καιρό μόνη σου; Και τι σημαίνει, είμαι στη φάση του να κάνω σχέσεις μόνο για sex; Κάνεις τέτοιες σχέσεις, μέχρι να βαρεθείς και να αλλάξεις;

Αν θέλεις απαντάς φυσικά, οι ερωτήσεις είναι καθαρά από περιέργεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leniw

Νεοφερμένος

Η leniw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα να απαντήσω :)
Γενικά πάντα ήμουνα αρκετά εσωστρεφής και κλειστή. Δεν την έπεφτα, δεν έπαιρνα πρωτοβουλίες κλπ. Οπότε δεν μου είχε περάσει από το μυαλό να κάνω κάτι τέτοιο. Ε, το τελευταίο καιρό μου έχουν συμβεί διάφορα και έχω χαλαρώσει πολύ...έχω αλλάξει τρόπο προσέγγισης των πραγμάτων, είμαι πιο τολμηρή και ανοιχτή-και δε μου βγήκε καθόλου σε κακό.
Τώρα, δεν είναι ότι δεν θέλω να δεσμευτώ (ούτε και πεθαίνω να κάνω σχέση) απλά δεν έχω βρει κάποιον κατάλληλο ατή τη στιγμή. Είμαι on alert λοιπόν....ε, στο μεσοδιάστημα, μέχρι να βρώ κάποιον, απ'το να είμαι εντελώς μόνη δε με χαλάει καθόλου να περνάω καλα με διάφορους ανθρώπους που γνωρίζω κατά καιρούς.....φυσικά πάντα έχοντας ξεκαθαρίσει τις προθέσεις μου. Δε νομίζω ότι είναι κάτι κακό...εφ' όσον είναι κάτι που γίνεται συνειδητά και από τις δύο πλευρές! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top