Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

Angel22

Νεοφερμένος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Προσωπικά το θεωρώ "βαρετό" να κανεις σχέση μόνο για το σεξ. Αν δεν υπάρχει εστω και λιγο συναισθημα πόσο καλο μπορει να είναι και το σεξ εν τελει?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Προσωπικά το θεωρώ "βαρετό" να κανεις σχέση μόνο για το σεξ. Αν δεν υπάρχει εστω και λιγο συναισθημα πόσο καλο μπορει να είναι και το σεξ εν τελει?????
Δεν θα μάθεις ποτέ....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μονο αν θελω τον αλλον και δεν μπορω να τον εχω αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;
Πολυ ανετα. Μερικες φορες ειναι και πιο γνησιες απ'τις "σοβαρες" σχεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Όχι. Είμαι τόσο πουριτανή που πρέπει να διανοητικοποιώ το σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Όχι. Είμαι τόσο πουριτανή που πρέπει να διανοητικοποιώ το σεξ.

και εγώ έτσι................:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
το ξεκηνας και οπου σε βγαλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σε τετοια ερωτηματα απαντησεις στανταρ δεν υπαρχουν.
Ο καθενας εχει τη δικη του θεωρια και τη δικη του γνωμη πανω σε αυτο αναλογα με το πως το χει ζησει κι αν το χει ζησει.
Φυσικα ομως πρεπει το ατομο ειτε το χει η δεν το χει ζησει να μην εχει κλειστα τα ματια και σκεψη.
Το βασικο σε αυτες τις σχεσεις, οπως και σε ολες τις σχεσεις, να εισαι ξεκαθαρισμενος και μεσα σου και με τον αλλο εξαρχης ετσι ωστε να αποφυγεις τα παρατραγουδα που συχνα πυκνα ακουμε και βλεπουμε τυπου - με ...μπιπ και με παρατησε μετα-
Και μετα απο λιγη ωρα αφου περασει το κλαψουρισμα σου ξεφουρνιζει το κοριτσι μας - βεβαια.. μου χε πει πως δε θελει αποκλειστικη σχεση..-

.....
Ωραια. Τα συμπερασματα δικα σου.
Ο,τι κανουμε, οταν εχει να κανει με αλλον ανθρωπο, συνεπειες δηλαδη και σεκεινον, οφειλει να γινεται συνειδητοποιημενα κι αυτο δεν ισχυει μονο για τα ουαν ναιτ ή τις ελευθερες σχεσεις αλλα για ολες τις σχεσεις ερωτικες, φιλικες κ.ο.κ.
Ολοι περναμε τις φασεις μας στη ζωη και σε καποιους μπορει να τυχει κι αυτη, αλλοι να την βιωσουν διαφορετικα.
Τιποτα δεν κρινουμε, τιποτα δε κατακρινουμε, προχωραμε συνειδητοποιημενα, επικοινωνουμε με το αλλο ατομο και βρισκουμε τη χρυση τομη, αυτο που βολευει και τους δυο. Αλλωστε οι σχεσεις μια ωραια συμφωνια ειναι.

Καποιος που κανει μονο ελευθερες σχεσεις, εχει απο πισω του μια στοιβα απο κοσμοθεωριες και συνηθως δεν αλλαζει. Συνεχιζει ευ ορου ζωης στο ιδιο μοτιβο.
Καποιος που εχει περασει τη φαση των ελευθερων σχεσεων ενω καταβαθος θελει τη μονιμη συντροφια, συχνα ερχεται αντιμετωπος με το ''κενο'', το ''αδειο'' και σταματα.
Καποιος που δε το χει ζησει, ισως μια μερα μπει στο τρυπακι να το κανει, ισως να μη του αρεσει εξαρχης σαν ιδεα και ετσι δεν το κανει ποτε.

Καποιος παραπανω, μιλησε για γνησιοτητα. Ολες οι σχεσεις ειναι γνησιες αν κι εφοσον εχεις υπαρξει εσυ γνησιος. Ενας αν ειναι γνησιος, παραμενει γνησια και η σχεση, οποιαδηποτε σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Το θέμα είναι να ενημερώσεις και τον έρμο τον άλλον οτι σε έχω για το σεξ, κατά τα άλλα σε έχω χεσμένο. Αν το ξέρει μόνο ο ένας κι ο άλλος νιώθεις συναισθήματα, δεν είναι πολύ ύπουλο;

Εγώ πάντως δε θα το έκανα ποτέ.

Πολυ ανετα. Μερικες φορες ειναι και πιο γνησιες απ'τις "σοβαρες" σχεσεις.

Τι λες βρε Ρασκαλάκο; Τι λες μανάρι μου; Αιτιολόγησέ το λίγο αυτό γιατί με βάρεσε στο κεφάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Το θέμα είναι να ενημερώσεις και τον έρμο τον άλλον οτι σε έχω για το σεξ, κατά τα άλλα σε έχω χεσμένο. Αν το ξέρει μόνο ο ένας κι ο άλλος νιώθεις συναισθήματα, δεν είναι πολύ ύπουλο;

Εγώ πάντως δε θα το έκανα ποτέ.



Τι λες βρε Ρασκαλάκο; Τι λες μανάρι μου; Αιτιολόγησέ το λίγο αυτό γιατί με βάρεσε στο κεφάλι.

Απο ότι καταλαβά εννοεί το πολύ απλό.. ότι σε αυτές τις σχέσεις,τις περισσότερες φορές, ξεκινάς εξαρχής ξακαθαρίζοντας τι θές, ενώ στις κανονικές σχέσεις ένας απο τους 2( τις περισσότερες η γυναίκα) λέει έλα μωρέ ας ξεκινήσουμε και θα δούμε, δεν αισθάνεται πολλά για τον άλλον, αλλά δεν το αποκαλύπτεί με τπτ, δεν το ξεκαθαρίζει, γτ είναι σχέση που αν το ξέρει ο άλλος φεύγει( θα είναι ερωτευμένος και θα ανεχτεί να του πεί ο άλλος ότι δεν είναι?), οπότε ο ένας είναι έτσι κι έτσι και αλλιώς και δεν ξέρω γω, και ο άλλος ερωτεμένος... Εδώ έγκειται η γνησιότητα, ότι ξες τι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Υπάρχει γυναίκα που θα της πεις "σε θέλω μόνο για να σε π...." κι αυτή θα σου πει "νά 'σαι καλά λεβέντη μου για την τιμή που μου κάνεις" και να το αποδεχτεί;:hmm:

Και δεν πάει να γίνει πόρνη να βγάζει και λεφτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Υπάρχει γυναίκα που θα της πεις "σε θέλω μόνο για να σε π...." κι αυτή θα σου πει "νά 'σαι καλά λεβέντη μου για την τιμή που μου κάνεις" και να το αποδεχτεί;:hmm:

Και δεν πάει να γίνει πόρνη να βγάζει και λεφτά;

Δεν πάει έτσι, εδώ λέμε για ελεύθερες σχέσεις.. και οι 2 θέλουν μόνο αυτό και τπτ παραπάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Υπάρχει γυναίκα που θα της πεις "σε θέλω μόνο για να σε π...." κι αυτή θα σου πει "νά 'σαι καλά λεβέντη μου για την τιμή που μου κάνεις" και να το αποδεχτεί;:hmm:

Και δεν πάει να γίνει πόρνη να βγάζει και λεφτά;

Σχέση μόνο για σεξ δεν παύει να είναι σχέση. Εσύ μπερδεύεις μάλλον τις αρπαχτές με τις σεξουαλικές σχέσεις. Δεν είναι ζήτημα πορνείας, πολλές φορές είναι συμφωνημένο από κοινού και βολεύει πολύ σε εποχές που και οι δυο δεν θέλουν πολλά ρίσκα και συναισθηματικά δεσίματα. Συχνά έχουν περάσει και μεγάλο ζόρι προηγουμένως από κάποιο χωρισμό, οπότε μπαίνουν συνειδητά σ'αυτό. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι εκτός από συναισθηματικές ανάγκες, οι άνθρωποι έχουν και άλλες ανάγκες. Αν δεν υπήρχαν τέτοιου είδους σχέσεις, τότε ήταν που θα έτρεχαν όλοι στις πόρνες. Συμφωνώ με rascal ότι είναι πολύ πιο τίμιο αυτό σε πολλές περιπτώσεις από τις ψευτοσυναισθηματικές σχέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Είχα..... δεν θα έκανα.... γιατί τώρα παντρέματα... αλλά είχα ναι...
Δεν το μετάνιωσα ποτέ.
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Υπάρχει γυναίκα που θα της πεις "σε θέλω μόνο για να σε π...." κι αυτή θα σου πει "νά 'σαι καλά λεβέντη μου για την τιμή που μου κάνεις" και να το αποδεχτεί;:hmm:

Και δεν πάει να γίνει πόρνη να βγάζει και λεφτά;

:confused:

σα να λες τωρα οτι η γυναικα δε ''νιωθει'' στο σεξ και το κανει απο αγγαρεια οταν δεν ειναι σε σχεση.:worry:
μαυτα και μαυτα οσες γυναικες πανε με πολλους ειναι ''τσουλακια'' και οσοι πανε με πολλες ''μαγκες''.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
:confused:

σα να λες τωρα οτι η γυναικα δε ''νιωθει'' στο σεξ και το κανει απο αγγαρεια οταν δεν ειναι σε σχεση.:worry:
μαυτα και μαυτα οσες γυναικες πανε με πολλους ειναι ''τσουλακια'' και οσοι πανε με πολλες ''μαγκες''.:P

Να επισημάνω και κάτι ακόμα...
Η σχέση μόνο σεξ δεν σημαίνει απαραίτητα ότι πας με πολλούς :mad:
Εγώ είχα μια τέτοια σχέση για πάνω από 3 χρόνια με κάποιον και σταθερά αυτόν..
Αλλά σχέση μόνο σεξ μονογαμικό... αχαχαχααχα.. τώρα που το λέω με πιάνουν τα γέλια...:D
Θέλω να πω ότι έχεις επαφή με έναν άνθρωπο μόνο για αυτό και τίποτα παραπάνω... ( προφύλαξη βεβαίως βεβαίως για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Σχέση μόνο για σεξ δεν παύει να είναι σχέση.

Θα ξεχάσω κι αυτά που ξέρω με σας! Εγώ ξέρω σχέση = συντροφικότητα, επαφή, σεξ. Αν υπάρχει μόνο το σεξ κι όχι τα άλλα δύο, δεν είναι σχέση, όπως κι αν δεν υπήρχε το σεξ κι υπήρχαν τα άλλα δύο δε θα ήταν σχέση, θα ήταν φιλία. Οπότε ο όρος "σεξουαλική σχέση" για μένα είναι άκυρος.

Δεν είναι ζήτημα πορνείας, πολλές φορές είναι συμφωνημένο από κοινού και βολεύει πολύ σε εποχές που και οι δυο δεν θέλουν πολλά ρίσκα και συναισθηματικά δεσίματα. Συχνά έχουν περάσει και μεγάλο ζόρι προηγουμένως από κάποιο χωρισμό, οπότε μπαίνουν συνειδητά σ'αυτό. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι εκτός από συναισθηματικές ανάγκες, οι άνθρωποι έχουν και άλλες ανάγκες. Αν δεν υπήρχαν τέτοιου είδους σχέσεις, τότε ήταν που θα έτρεχαν όλοι στις πόρνες.

Δεν το καταλαβαίνω αλλά το δέχομαι.

Συμφωνώ με rascal ότι είναι πολύ πιο τίμιο αυτό σε πολλές περιπτώσεις από τις ψευτοσυναισθηματικές σχέσεις.

Μα γιατί μια σχέση να είναι ψευτοσυναισθηματική; Υπάρχει άνθρωπος που δε θέλει στη ζωή του το συνάισθημα, τη συντροφικότητα; Συμβαίνει βέβαια κάποιες φορές κάποιος να θέλει απλά το σεξ, όπως είπες πιο πάνω. Αλλά αυτός που το κάνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ εμένα με ξενίζει. Και τι εννοείς "πιο τίμιο"; Σε μια σχέση δεν υπάρχει τιμιότητα; :confused:

σα να λες τωρα οτι η γυναικα δε ''νιωθει'' στο σεξ και το κανει απο αγγαρεια οταν δεν ειναι σε σχεση.:worry:
μαυτα και μαυτα οσες γυναικες πανε με πολλους ειναι ''τσουλακια'' και οσοι πανε με πολλες ''μαγκες''.:P

Δεν το λέω με αυτόν τον τρόπο. Εννοώ οτι δεν είναι πολύ τιμητικό να πει κάποιος σε κάποια "σε θέλω ΜΟΝΟ για σεξ". Για αυτό το λόγο υπάρχουν οι πόρνες - και είναι πιο έντιμο γιατί είναι μια απλή συναλλαγή. Εσένα θα σου άρεσε να σου πει κάποιος "σε θέλω μόνο για σεξ"; Έστω οτι το ήθελες κι εσύ; Είναι τιμητικό αυτό για σένα; Αυτή η ωμότητα; Αν μου το έλεγε κάποιος αυτό θα έτρωγε μπούφλα - πολύ ευγενικά το λέω.

Μ' αυτά και μ' αυτά οι άντρες δεν ψάχνουν πια για σοβαρές σχέσεις και οικογένεια... Αφού τους δίνεται στο πιάτο αυτό που θέλουν, γιατί να κοπιάσουν για μία σχέση;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν το λέω με αυτόν τον τρόπο. Εννοώ οτι δεν είναι πολύ τιμητικό να πει κάποιος σε κάποια "σε θέλω ΜΟΝΟ για σεξ". Για αυτό το λόγο υπάρχουν οι πόρνες - και είναι πιο έντιμο γιατί είναι μια απλή συναλλαγή.

Κάνεις λάθος oυρανέ. Αν πας με πόρνη το μόνο που καταφέρνεις είναι να νομιμοποιείς τον νταβατζή της και να γίνεσαι μέρος του σάπιου φαρισαικού συστήματος. Εγώ με μια γυναίκα που πληρώνεται όταν ξέρω όταν αυτήν την χτυπάει, την βρίζει και την εκμεταλεύεται ένας άλλος συνήθως δεν θα πήγαινα ποτέ, εκτός αν είχε δικιά της μπουτίκ :P Απ'την άλλη ποιός ο λόγος να πληρώνεις, ενώ υπάρχουν γυναίκες που αυτό το αποζητούν και είναι ευτυχισμένες μ'αυτό ; Η πορνεία ένα λόγο ύπαρξης έχει μόνο, την παροχή υπηρεσιών σε ανθρώπους που δεν μπορούν να βρουν μια ελεύθερη γυναίκα, είτε λόγω αναπηρίας, είτε σοβαρού ψυχολογικού, είτε κάποιας δυσμορφίας κλπ. Ελεύθερη γυναίκα δεν θεωρώ την πόρνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Καλά βάζεις τώρα στην κουβέντα κι άσχετα με το θέμα πράγματα - νταβατζήδες, σαπιο σύστημα κλπ. Μα δε βλέπεις οτι αυτή σου η φράση:

Απ'την άλλη ποιός ο λόγος να πληρώνεις, ενώ υπάρχουν γυναίκες που αυτό το αποζητούν και είναι ευτυχισμένες μ'αυτό;

είναι τελείως υποτιμητική για μια γυναίκα; Δηλαδή κάνεις την πόρνη καλύτερη από αυτή - τουλάχιστον η πόρνη πληρώνεται, η άλλη το κάνει και τζάμπα.:(:hmm:

Ελεύθερη γυναίκα δεν θεωρώ την πόρνη.

Πόρνη την ελεύθερη γυναίκα που φέρεται σαν πόρνη - μόνο που δεν πληρώνεται;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αποκλειεις το ενδεχομενο να πει μια γυναικα σε εναν αντρα ''σε θελω μονο για το σεξ? (!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top