Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, αφού δεν πήρε κι ο Rudd που είναι πρωί εκεί, πάλι καλά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Θέλω να πιστεύω ότι το ΠΑΣΟΚ θα έχει μια καλή πολιτική,γιατί απο αυτό κρίνεται και η πορεία της χώρας μας.Δεν είναι ποδόσφαιρο εδώ να υποστηρίζεις ξένη ομάδα και να χάσει ο ΠΑΟ ή ο ΟΣΦΠ στα ευρωπαϊκά κύπελλα.Εδώ "παίζεται" το μέλλον της χώρας μας.Ελπίζω να ασκηθεί μια πολύ καλή εξωτερική πολιτική,μια πολύ καλή οικονομική πολιτική κλπ κλπ.Αν και φαίνεται πολύ δύσκολο,θέλω να ελπίζω.Χμ!
-----------------------------------------
Όλα τα βλέπεις εσύ.

Μπράβο, μπράβο, γιατί δεν έχω ανοιχτή τηλεόραση.

Και ο Ομπάμα; Στημένος ήτανε και περίμενε;
Τον πρόλαβε ο Θαπατέρο όμως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Δεν σκοπεύω να σου απαντήσω τίποτα, αν κατάλαβες εσύ οτι με αυτά που σου λέω υπερασπίζομαι τον Παπανδρέου, κατάλαβες λάθος. Θα σου απαντήσω ξεκάθαρα. Δε μπορώ να κάνω καμία κριτική γιατί δεν έχω διαβάσει το σχετικό πρόγραμμα και τις δεσμεύσεις. Επί της ουσίας, λοιπόν, μη με ρωτάς τίποτα τέτοιο. Συνοπτικά αυτό που σου λέω ειναι ότι συνεχίζεις να κρίνεις σε λάθος βάση προσφέροντας περισσότερα στο λαικισμό παρά στην ουσία.

Έχω καταλαβει ότι δεν τον υπερασπίζεσαι...
Απορώ όμως πού και πώς διακρίνεις την ασημαντότητα κριτηρίου όσον αφορά την εικόνα του κόμματος και όχι μόνο του πολιτικού αρχηγού στην πολιτική που άσκησε ως εξωτερική πολιτική.. . Πού αλλού θα μπορούσα να βασιστώ μέχρι στιγμής? Το κυβερνητικό του πρόγραμμα, φαίνεται καλό. Δεν έχει εφαρμοστεί όμως, οπότε δεν ξέρω αν είναι καλό.

Δηλαδή τι κατάφερε? να προχωρήσει μέσα από αντισυνταγματικούς εκβιασμούς, και φθηνές διαφωνίες και κόντρες τις πολυπόθητες εκλογές?
-----------------------------------------
Θέλω να πιστεύω ότι το ΠΑΣΟΚ θα έχει μια καλή πολιτική,γιατί απο αυτό κρίνεται και η πορεία της χώρας μας.Δεν είναι ποδόσφαιρο εδώ να υποστηρίζεις ξένη ομάδα και να χάσει ο ΠΑΟ ή ο ΟΣΦΠ στα ευρωπαϊκά κύπελλα.Εδώ "παίζεται" το μέλλον της χώρας μας.Ελπίζω να ασκηθεί μια πολύ καλή εξωτερική πολιτική,μια πολύ καλή οικονομική πολιτική κλπ κλπ.Αν και φαίνεται πολύ δύσκολο,θέλω να ελπίζω.Χμ!
-----------------------------------------

Τον πρόλαβε ο Θαπατέρο όμως:P

Κι εγώ θέλω να ελπίζω για το καλύτερο, αν και δεν υποστηρίζω το συγκεκριμένο κόμμα, ακόμα. Δεν μπορώ να πω ότι εύχομαι την αποτυχία του, αλλά αν αποτύχει, θα γελάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
The Durruti Column was the most famous militia of anarchist fighters during the Spanish Civil War.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, δυστυχώς αυτό κατάφερε. Όχι βεβαια χωρίς τη συμβολή του Καραμανλή.
Η πολιτική του στα 5 χρονια στο ΥΠΕΞ ειναι, παραμένει πολύ σημαντικό κριτήριο. Δεν διαφωνώ και βασικά κι εγώ απο κει τον κρίνω ως τώρα. Όχι και το πηλίκιο όμως, αυτό δεν σκοπεύω να το δεχτώ σε καμία περίπτωση ως σοβαρό κριτήριο κριτικής, με συγχωρείς πολύ. Δεν αφορά την ουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Έχω καταλαβει ότι δεν τον υπερασπίζεσαι...
Απορώ όμως πού και πώς διακρίνεις την ασημαντότητα κριτηρίου όσον αφορά την εικόνα του κόμματος και όχι μόνο του πολιτικού αρχηγού στην πολιτική που άσκησε ως εξωτερική πολιτική.. . Πού αλλού θα μπορούσα να βασιστώ μέχρι στιγμής? Το κυβερνητικό του πρόγραμμα, φαίνεται καλό. Δεν έχει εφαρμοστεί όμως, οπότε δεν ξέρω αν είναι καλό.

Δηλαδή τι κατάφερε? να προχωρήσει μέσα από αντισυνταγματικούς εκβιασμούς, και φθηνές διαφωνίες και κόντρες τις πολυπόθητες εκλογές?
-----------------------------------------


Κι εγώ θέλω να ελπίζω για το καλύτερο, αν και δεν υποστηρίζω το συγκεκριμένο κόμμα, ακόμα. Δεν μπορώ να πω ότι εύχομαι την αποτυχία του, αλλά αν αποτύχει, θα γελάω.
Μάλλον θα κλαίμε,γιατί τα αποτελέσματα πιθανής αποτυχίας της πολιτικής του ΠΑΣΟΚ,θα χτυπήσουν εμάς.Γι'αυτό ελπίζω σε μια καλή πολιτική,σε όλους τους τομείς,και υπέρ των συμφερόντων της χώρας μας.Δύσκολο βέβαια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχω καταλαβει ότι δεν τον υπερασπίζεσαι...
Απορώ όμως πού και πώς διακρίνεις την ασημαντότητα κριτηρίου όσον αφορά την εικόνα του κόμματος και όχι μόνο του πολιτικού αρχηγού στην πολιτική που άσκησε ως εξωτερική πολιτική.. . Πού αλλού θα μπορούσα να βασιστώ μέχρι στιγμής? Το κυβερνητικό του πρόγραμμα, φαίνεται καλό. Δεν έχει εφαρμοστεί όμως, οπότε δεν ξέρω αν είναι καλό.

Δηλαδή τι κατάφερε? να προχωρήσει μέσα από αντισυνταγματικούς εκβιασμούς, και φθηνές διαφωνίες και κόντρες τις πολυπόθητες εκλογές?
-----------------------------------------


Κι εγώ θέλω να ελπίζω για το καλύτερο, αν και δεν υποστηρίζω το συγκεκριμένο κόμμα, ακόμα. Δεν μπορώ να πω ότι εύχομαι την αποτυχία του, αλλά αν αποτύχει, θα γελάω.

Πρόβλημα της χώρας σου θα ειναι αν αποτύχει, δεν καταλαβαίνω γιατι πρέπει να γελάς. Το "δε μπορώ να πω οτι ευχομαι την αποτυχία του" δεν ειναι σωστή προσέγγιση. Θα ησουν κατά της χώρας σου αν τυχον ευχόσουν κάτι τέτοιο, δεν το συζητώ. Αυτό που δεν καταλαβαίνω ειναι για ποιο λόγο δεν ελπιζουν όλοι να πετύχει. Δηλαδή...πρωθυπουργός σου είναι, εσένα διοικεί, γιατί ειναι τοσο δύσκολο να του ευχηθείς ξεκάθαρα να πετύχει και να εργαστείς, στα πλαισια των δυνατοτήτων σου, γι'αυτό; Κι αν δεις ότι σε δουλεύει, σχόλασέ τον, όπως έκανες με τον Καραμανλή. Εγώ πιστεύω έτσι λειτουργεί μια Δημοκρατία με ευσυνείδητους πολίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρέπει να ελπίζουμε για το καλύτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ήρθε σαν αστραπή,
είχε η χώρα γιορτή.
θάλασσα, γη και ουρανός,
στο πράσινο το φως.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=RZScFxGDz6I&fmt=18[/ame]
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=N29NoiXFltA[/ame]

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mittenwald

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
ηρθε η εποχη της Ντορας.:confused:
Επιτέλους οι Αμερικανοί θα ελέγχουν και τους μεν και τους δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:D..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Το ευχάριστο μουσικό διάλειμμα ήταν προσφορά του Χρόνη, όπως πάντα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ΕΙΡΩΝΕΙΑ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ήρθε σαν αστραπή,
είχε η χώρα γιορτή.
θάλασσα, γη και ουρανός,
στο πράσινο το φως.

https://www.youtube.com/watch?v=RZScFxGDz6I&fmt=18
https://www.youtube.com/watch?v=N29NoiXFltA



Για λέγε τώρα εσύ...Καίγεται η πάτρα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συνεχίστε εσείς.
Εγώ πάω για ύπνο.
Καλή τύχη τώρα στο ΠΑΣΟΚ.
Να υπενθυμίσω πως θέλουμε βελτίωση των καταστάσεων.
Και τέλος να προσθέσω με μεγάλη αγάπη..να αφήσω το μελάνι μου
















































ΡΑΦΑΕΛΛΑ ΠΡΟΧΩΡΑ....ΤΩΡΑ ΣΕ ΘΕΛΕΙ Η ΧΩΡΑ













:P φιλάκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Πρόβλημα της χώρας σου θα ειναι αν αποτύχει, δεν καταλαβαίνω γιατι πρέπει να γελάς. Το "δε μπορώ να πω οτι ευχομαι την αποτυχία του" δεν ειναι σωστή προσέγγιση. Θα ησουν κατά της χώρας σου αν τυχον ευχόσουν κάτι τέτοιο, δεν το συζητώ. Αυτό που δεν καταλαβαίνω ειναι για ποιο λόγο δεν ελπιζουν όλοι να πετύχει. Δηλαδή...πρωθυπουργός σου είναι, εσένα διοικεί, γιατί ειναι τοσο δύσκολο να του ευχηθείς ξεκάθαρα να πετύχει και να εργαστείς, στα πλαισια των δυνατοτήτων σου, γι'αυτό; Κι αν δεις ότι σε δουλεύει, σχόλασέ τον, όπως έκανες με τον Καραμανλή. Εγώ πιστεύω έτσι λειτουργεί μια Δημοκρατία με ευσυνείδητους πολίτες.


Ωραία ωραία... Εύχομαι να πετυχει... Έχει τα φόντα να το κάνει...

Δε μου απαντησες ακόμα, ποια είναι η γελόιότητά του κριτηρίου μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.



Αυτό είναι τραγική ειρωνεία.
:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτός έχει τάξει ρουσφέτι στον Δαρβίνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ωραία ωραία... Εύχομαι να πετυχει... Έχει τα φόντα να το κάνει...

Δε μου απαντησες ακόμα, ποια είναι η γελόιότητά του κριτηρίου μου...

Ότι το πηλίκιο δεν ειναι πολιτική παράμετρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top