Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Βασικα ο προεδρος μου φανηκε σαν τον καραμανλη του ΛΑΟΣ.. ΗΓΕΤΗΣ!

Σε σχέση με τo debate των Ευρωεκλογών δεν ήταν ο Καρατζαφέρης που είχαμε όλοι συνηθίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πως ακριβώς αλλιώς θα διώξουν τους τυχόν εγκληματίες οι φοιτητές που καπηλεύονται το ασυλό δηλαδή;Με ειρηνικές διαπραγματεύσεις και τα λοιπά;Δεν νομίζω.

και με καδρονια αν χρειαστει. αλλα σιγουρα οχι με οπλα. τετοιου ειδους τραμπουκισμοι ειναι για την αστυνομια.
το ασυλο δεν αφορα μονο την αστυνομια, αλλα οποιαδηποτε προσπαθεια κατα της ελευθερης διακινησης ιδεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Βασικα ο προεδρος μου φανηκε σαν τον καραμανλη του ΛΑΟΣ.. ΗΓΕΤΗΣ!

Σε σχέση με τo debate των Ευρωεκλογών δεν ήταν ο Καρατζαφέρης που είχαμε όλοι συνηθίσει.

Εμενα μου φανηκε οτι το πηγαινε πολυ στο εγω και στο τι κανει αυτος κ οχι σε τι στηριζει το κομμα του και η τρομερη του υποψηφια κοινοβουλευτικη του ομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
στο debate ο κ. Παπανδρέου ΔΕΝ απάντησε στην ουσία σε ΚΑΜΙΑ ερώτηση, διαρκώς αοριστολογούσε και κατέφευγε σε υπέκφυγες όταν 'στριμωχνόταν'. (για να μη θυμηθώ το φρύδι που σουφρωνόταν από το πολύ ζόρι να μην πετάξει πατάτα....:Pε, εντάξει αυτό είναι κακία ...συγγνώμη)

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόσεξα στις πρώτες ερωτήσεις. Κλασσικός Γιωργάκης. Θα τον φάμε στην μάπα τώρα και θα δείτε πώς θα ισοπεδώσει την χώρα. Υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόσεξα στις πρώτες ερωτήσεις. Κλασσικός Γιωργάκης. Θα τον φάμε στην μάπα τώρα και θα δείτε πώς θα ισοπεδώσει την χώρα. Υπομονή.

Ο σκοπος ολων των πολιτικων στην Ελλαδα αυτος ειναι,να την ισοπεδωσουν...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εμενα μου φανηκε οτι το πηγαινε πολυ στο εγω και στο τι κανει αυτος κ οχι σε τι στηριζει το κομμα του και η τρομερη του υποψηφια κοινοβουλευτικη του ομαδα.

Ούτως ή άλλως εντελώς προσωποκεντρικα δουλεύει το εν λόγω κόμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
H εμφανιση Παπανδρεου στο ντιμπειτ ηταν πραγματικα αξιολυπητη...Δεν ειναι εικονα μελλοντικου πρωθυπουργου τωρα αυτη κακα τα ψεματα.Πρωτα απο ολα δεν καταλαβα γιατι αναγκαστηκε να απολογηθει στα εθνικα θεματα...Λεγοντας μας με βεβαιοτητα οτι θα υπηρετει τα ελληνικα και οχι τα αμερικανικα συμφεροντα ποιον προσπαθουσε να πεισει;Στις ερωτησεις δεν απαντουσε ηταν τρομερο αυτο...Η αλλη τον ρωτησε για το αρθρο 16 και εκεινος μας ελεγε για τον νομο περι δασων..... :!:Ασε που σε οσες απαντησε επρεπε να κανει ολοκληρη εισαγωγη και εβγαινε απο το θεμα.....
Στην ερωτηση Καραμανλη δεν εδωσε απαντηση.Γενικα κακοστημενος σκηνοθετικα στην καμερα κοιτουσε προς τα κατω και φαινοταν ενα κρανιο να γυαλιζει,σαρδαμ,αοριστος και γενικολογος και μια χαμηλοτονη φωνη που σε κοιμιζε....Πολυ καλος ο Τσιπρας και η Παπαρηγα ενω ο Καρατζαφερης ο γνωστος λαικιστης.Ο Χρυσογελος μαλλον δεν ειχε να προσθεσει κατι ιδιαιτερο παρολα αυτα ειναι συμπαθης φυσιογνωμικα...Ο Καραμανλης ηταν ξεκαθαρος και αποφασιστικος στα εθνικα θεματα ενω στο θεμα της οικονομιας εδειξε οτι ειναι ο μονος αξιοπιστος.Στην προβοκατορικη ερωτηση της απεσταλμενης του Αλαφουζου Σ.Ι.Α για τον Σουφλια απαντησε και εκει ξεκαθαρα αν και εδειξε ενα εκνευρισμο...Για να δουμε και το σημερινο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν θα το λεγα. Ο μόνος εκνευρισμός προήλθε από τον κατα τ'αλλα συμπαθη κ. Χρυσόγελο που δεν απάντησε ευθέως στην άσχετη και προβοκατόρικη μεν, αλλά αξιοσημείωτη δε, ερώτηση του Σρόιτερ για το Μακεδονικό. Κι αν και είμαι πλήρως συμφωνος με αυτό που είπε, ότι στην πολιτική δεν χωράνε ιστορίες και αρχαιολογίες, όταν πιάνουμε θέματα που εκμεταλλεύεται η άλλη πλευρά για παρόντες πολιτικούς λόγους πρέπει να είμαστε και προσεκτικοί και ξεκάθαροι. Το επικοινωνιακό κόλπο με το νερό του Ασωπού ομολογω ενδιαφέρον.
Ο κ. Καραμανλής κλασικός, με μια δόση παραπάνω δυναμικής και απολογητικότητας, φαινοταν πεπεισμένος οτι θα χάσει τις εκλογές. Πειστικές απαντήσεις σε κάποια σημεία, ανεύθυνες σε άλλα, δεδομένου οτι είναι ο Πρωθυπουργός της χώρας.
Ο κ. Παπανδρέου στο ίδιο μοτίβο, το ανεφάρμοστο πρόγραμμά του με μια κάπως καλύτερη παρουσίαση απ'οτι συνήθως, αλλά ακόμη με σημαντικότατα κενά και παραλείψεις. Κι ένα τόνο γενικολογίας, που δεν αρμόζει σε έναν άνθρωπο που πιθανότατα στις 5 Οκτωβρίου θα προίσταται της χώρας.
Η κ. Παπαρήγα κλασική, απαράλλαχτη, ξύλινη, στο ίδιο μοτίβο που είναι το κόμμα της και οι αξιωματούχοι του τα τελευταία 30 χρόνια. Λίγο πήγε να το σώσει στις ερωτησεις προς τους άλλους αρχηγούς, αλλά δεν πείθει κανέναν. Απορώ για ποιο λόγο δεν έχει βαρεθεί το εκλογικό σώμα τόσα χρόνια το ΚΚΕ.
Ο κ. Τσίπρας όπως συνήθως. Δε μπορώ να πω ότι άκουσα κάτι νέο. Ίσως μια υποχωρητικότητα απ'τις πρόχειρες θέσεις του, αλλά και πάλι ανεπαρκής.
Ο κ. Καρατζαφέρης αρκετά λογικός και με αυτοπεποίθηση, χρησιμοποιώντας τη μετριοπαθή, εκλαικευμένη συνταγή του με στόχο φυσικά να βγάλει από πάνω του τη ρετσινιά του ακροδεξιού, ρατσιστικού κόμματος με ακραίες θέσεις και παράλογες απαιτήσεις. Προσωπικά δε μπόρεσε να με πείσει, αλλά νομίζω ότι η συνταγή του έπεισε πολλούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Εμένα στον καρατζαφέρη δε μου άρεσε που στην τελική του τοποθέτηση έλεγε συνέχεια "εγώ είμαι έτοιμος" και "εγώ" "εγώ"-όλα σε ά πρόσωπο. Δε θα διοικήσει μόνος του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μα δεν πρόκειται να διοικήσει κάτι άλλο εκτός απ'το κόμμα του και το ξέρει. Αλλά και να έβγαινε, μόνος του θα διοικούσε. Και να σου πω, αν ένας ακαδημαικός με πολύ μυαλό και ήθος (αποδεδειγμένα) έρθει να μου πει να του δώσω την αποκλειστικότητα στην κυβέρνηση του τόπου, θα του τη δώσω, αλλά δε μπορώ να πω ότι ο Καρατζαφέρης έχει τέτοια προσόντα, αν και έχει εντελώς προσωποκεντρικό προσανατολισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν κυβερναει ενα ατομο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εμένα στον καρατζαφέρη δε μου άρεσε που στην τελική του τοποθέτηση έλεγε συνέχεια "εγώ είμαι έτοιμος" και "εγώ" "εγώ"-όλα σε ά πρόσωπο. Δε θα διοικήσει μόνος του...

Ενώ όταν λένε οι άλλοι "Μαζί θα πάμε την Ελλάδα μπροστά" το παίρνεις τοις μετρητοίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Ενώ όταν λένε οι άλλοι "Μαζί θα πάμε την Ελλάδα μπροστά" το παίρνεις τοις μετρητοίς.

χαχα:P

παιδιά πάντως ό,τι μαλακία και να πουν , φτάνει πια , καταλαβαίνουν και οι ίδιοι ότι δεν πείθουν , έχω μεγάλη περιέργεια να δω τί ποσοστό θα κάνει αποχή απο τις εκλογές , και τί ποσοστό θα κάνει κυβέρνηση στην...

κοινοβουλευτική δικτατορία που έχουμε...:(


ελευθερία σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
δεν κυβερναει ενα ατομο

Άμα θέλει κυβερνάει. Απλά πρέπει να αρκεστεί σε μία τετραετία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μου φαινεται οτι ο Γιωργακης εχει μαθει τα λογια του απ'εξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Άμα θέλει κυβερνάει. Απλά πρέπει να αρκεστεί σε μία τετραετία.

και πως κυβερναει αραγε; εμποδιο No1: δεν εχει το χρονο να ασχοληθει με ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μου φαινεται οτι ο Γιωργακης εχει μαθει τα λογια του απ'εξω...

Όλοι έχουν λογογράφους εκτος ίσως απο μικρά σχηματα της άκρας αριστεράς που δεν έχουν λεφτά να τους πληρώσουν.

και πως κυβερναει αραγε; εμποδιο No1: δεν εχει το χρονο να ασχοληθει με ολα

Δε μιλάω για φυσικη διακυβέρνηση από ένα άτομο...Απλά όταν κάποιος έχει το προφίλ και τις δυνατότητες του ηγέτη, μπορεί να έχει ένα υπουργικό συμβούλιο και στην ουσία να ειναι σα να κυβερνάνε όλοι ως εκτελεστές της βούλησης του ηγέτη. Κι αν ένας τέτοιος ηγέτης είχε διορατικότητα, μυαλό, μόρφωση και κυρίως ήθος και ανιδιοτέλεια, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να εκτοπίσει, για όσο κυβερνάει, τα πολλά κοκκόρια που κελαηδάνε αλλά δεν ξημερώνει ποτέ. Κι αυτό δεν σημαίνει δικτατορία, σε ένα τέτοιο σύστημα δεν ειναι αναγκαία συνθήκη ότι η φωνή του κάθε πολίτη δεν θα έχει ήχο και ισχύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι εννοω οτι αντι να απανταει στις ερωτησεις λεει αυτα που χει μαθει απεξω :P
Και ο Καραμανλης ισως αλλα αν το κανει δε του φαινεται και πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Ρε παιδιά αυτά που έλεγε απόψε ο Γιώργος (πρώην Γιωργάκης) στο debate έστεκαν; Με είχε πιάσει νευρικό γέλιο. :D:lol:
Δεν σας έκανε εντύπωση ότι ως "κυβερνητικό σχέδιο" ο Γιώργος έκανε απλά διαπιστώσεις μιας πραγματικότητας αντί να προτείνει νέα χειροπιαστά και πραγματοποίησιμα μέτρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Ρε παιδιά, αυτές οι "Πράσινες δουλείες" τι είναι ;; Προσπαθούν με το "πράσινο" να πάρουν και τους ψηφοφόρους που θα ψήφιζαν "Οικολόγους Πράσινους";;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top